Ako sa vám podarilo nájsť opatrovateľku?

iviq
22. jan 2007

Ahoj dievcata,
mate opatrovatelku? Ako ste ju nasli? NA co si dat pozor? Ako si poradit s vlastnou paranojou, zverit dieta na par hodin tyzdenne cudziemu cloveku?

My hladame uz vyse mesiaca a vobec sa nam nedari... ☹

monikka22
30. apr 2010

Ahojte dufam ze nebudem od temy iba potrebujem radu. Baby tie co uz ste neni na MD pripadne RD a opatrujete babo ako to mate s pracovnym uväzkom?? mate zivnost, ste dobrovolne nezamestnane alebo mate pracovnu zmluvu?? dakujem

mindovka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aeouliana
22. sep 2010

baby mozno od veci,ale kolko na hodinu platite takej opatrovatelke? mne bude maleho strazit neter a neviemkolko jej mam platit. nechcem ju ukratit 🙂

stvura
22. sep 2010

@aeouliana je to rozne od mesta a co vyzadujes od nej...pani co ma 5 deti, kvazi domace "jasle" pyta 5 eur na den a to je v tom strava {pobyt od deviatej do stvrtej}, suseda mi zapytala 2.5 eura na hodinu a mala som pani co sa jej malilo a jej predstava bola 4 eura na hodinu, nakolko je vraj "profesionalka" {bola to ucitelka MS}. Neterke ak je to mlade dievca by som dala asi tie dve eura maximalne na hodinu ked sa ti s nim pojde len prebehnut - je to este babatko, nepotrebuje specialnu zabavu, no nie? 😉

aeouliana
22. sep 2010

@stvura: juj. dik za odpoved. no ja to zatial potrebujem len 2 x tyzdenne na nejake 3 hodky postrazit ku mne domov, popripade pokocikovat. ked budem potrebovat viac, tak asi uz zamestnam nejaku profi opatrovatelku. 🙂

stvura
22. sep 2010

@aeouliana ja som hladala presne to iste, nakolko som mala problem zorganizovat maleho a moje kontroly {kazdu chvilku by som mala rodit}, no nakoniec som to vyriesila otcom a susedou, lebo fakt za dve hodky neustale platit 5 eur sa mi zdalo vela....
Potom sa fakt oplati ten celodenny pobyt za 5 eur, ja som nad tym premyslala ze by som ho dala aspon na nejaky cas, lebo jaslicky su nehorazne drahe.

aeouliana
22. sep 2010

@stvura: celodenny pobyt za 5 Eur je fajn, len to neviem ci by som dala maleho na cely den, lebo este je dost maly a tiez si neviem predstavit ako pani strazi 5 takto malych deticiek naraz.vratane krmenia a prebalovania. ja som to mala fajn, Saska zacala chodit do skolky v sept. a rodila som v nov. a dovtedy s nou bol kto mohol ked som mala poradne. vacsinou svagor (robi na smeny) a ked nemohol, tak musel prist manzel domov z prace. ja by som do jasiel asi aj tak nedala, to skor nejaku pani dochodkynu zohnala ku mne domov. a od 2 rokov u nas uz beru do skolky. Saska sla ako 3 rocna, ale Danko mozno pojde skor. uvidime. najradsej by som bola keby aj on siel az od 3 rokov.

sia222
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xxx_karinka_xxx
28. sep 2010

Fuhaaaaa na dneska mam Biba ma brutalne vyštavila 😀

tiric
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eli77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kathynka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kathynka
27. okt 2010

@valova tak v tom pripade mi je doslova luto matiek, co si nevedia vazit pracu opatrovatelky...ved to svoje dieta niekomu zveruju, kto ho ma chranit, dbat na to, aby sa mu pocas hry nic nestalo, zaroven ho vychovava (a musi tak, aby mohla byt s tym jeho mama spokojna), uci, hra sa s nim...ved nech si spocitaju, aky by mali mesacny plat pri 2e/hod...pri 20-dnovom pracovnom mesiaci s 8 hod/denne to vychadza na 320e...minimalna mzda na slovensku je momentalne 307e...chcela by som vidiet tu matku, co by sla za take peniaze robit...a pokial sa jej to zda vela platit tolko opatrovatelke, tak nech nejde do roboty a nech si uziva matersku...ja som za 2e/hod opatrovala pred vyse 3 rokmi, a to som dost dlhu dobu len kocikovala 2 hodinky 2-3x do tyzdna...nic ine som nemusela...teraz robim de facto v 3 rodinach, pricom v jednej som na full time a v dvoch na prilezitostny vecerny/vikendovy babysitting...v tych dvoch mam 4e/hod, pricom v jednej rodine je iba 2,5r chlapec, v druhej rodine je tiez 2,5r chlapec + 11r dievcatko...ti surodenci su taki samostatni, ze ani o nich neviem...nehovoriac o tom, ze bez rozkazovania idu kol 20.30 do postele a ja som tam len vazne na strazenie...a napriek tomu to vedia ich rodicia ocenit...v rodine, kde som na full time mam mesacny plat, ale od poctu pracovnych dni mi to vychadza zhruba na 3,50e/hod...navyse mam u nich obedy...proste sa citim ohodnotena, viem, ze su to zasluzene peniaze a viem, ze rodicia deti su so mnou spokojni...citim sa v tych rodinach dobre aj ja a vidno aj na detoch, ze sa citia dobre so mnou...
takze ja len nechapem, ze ked ti zveria rodicia to najcennejsie, co maju, tak nejsu ochotni to patricne ohodnotit...ved nech si ta overia, aby videli, co s tym dietatom robis, ako sa mu venujes...ze si tie peniaze naozaj zasluzis...jedna maminka si tak bola overit pri zoznameni sa s potencialnou opatrovatelkou - starsou pani - a zistila, ze jej dcerku posadila pred telku, strcila jej do ruky lentilky a bolo postarane...ok, takto by som si ani ja nepredstavovala, ze sa mi niekto stara o dieta...lenze to nie je opatrovanie...opatrovanie ma nahradzat jaslicky alebo skolku s podobnym pracovnym planom len s tym rozdielom, ze ide o maximalne individualny pristup...a pochybujem, ze deti v skolke alebo jaslickach sedia 2 hodiny pred telkou a jedia lentilky...
takze ak chce matka usetrit, nech si najde takuto pani, co ma doslova na haku a ide jej len o peniaze a v tom pripade budu tie 2 eura tak akurat dost, mozno aj vela, alebo nech si najde cloveka, ktoremu pravom prislucha titul opatrovatelka a aj si pravom zasluzi mat 3-4e/hod...

valova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
eaka
4. nov 2010

baby, ja si nemyslím, že rodičia nie sú ochotní to riadne zaplatiť, ale keď sa mamina vráti do práce, kde dostáva €2,50/hod, tak sa jej lepšie oplatí ostať doma, ako platiť opatrovateľke €4-5, tú neochotu by som skôr brala z tohto pohľadu... Ja keby som zarábala €15-20, alebo €36 ako Tomanová (a to len za jeden post a len vtedy, ak si konkrétnu hodinu započítala iba raz 😉 ), tak by som tiež opatrovateľke ochotne dala €5-6/hod, aby malo dieťa tú najlepšiu starostlivosť, ale keď si to raz človek nemôže dovoliť, tak holt cez to vlak nejde...

kathynka
4. nov 2010

@eaka tak 5-6e sa zda uz aj mne prehnane..to by som kvalifikovala uz pomaly ako nadstandard...len proste ked si to preratas na mesacny plat pri 8h denne a 20 pracovnych dni v mesiaci, tak pri 2e/hod to je 320e...a si predstav este zdravotka, socialka a dane...kedze opatrovatelky, ktore sa tomu venuju profesionalne, maju na to otvorenu zivnost, tak len po zaplateni zdravotky a socialky im ostane 170e...no a pri danovom priznani sa im strhne este samozrejme 19%...takze stale sa vam zda 2e/hod privela? ...a pritom si napriklad neuvedomuju jednu z velkych vyhod opatrovatelky - ak je dieta chore, nemusi ist na PN, cize neprichadza o peniaze, nedajboze rovno aj o miesto, pokial ma dieta chorlave...u nas v BA su sukromne skolky (nebudeme sa bavit o statnych, kedze cenovo sa opatrovatelky vyrovnaju skor tym sukromnym), kde ked je dieta chore, tak sa mu tak ci tak rata plny mesiac...a chuda matka si musi zobrat PN a este aj plati skolku...takto si vklude zaraba dalej a o svoje dieta ma postarane...videla som par takych stranok na nete, ktore poskytuju svoje overene opatrovatelky a tam sa bezne uctuje 1 hodina za 7e...netusim, kolko dostane priamo opatrovatelka, ale rodic musi zaplatit 7e...takze ak chce ist maminka naozaj do prace a chce mat pre svoje dieta dobru dusu, co sa bude o neho starat podla jej predstav a maximalne zodpovedne a zaroven ho nechce davat do jasliciek/skolky, tak proste nech si uvedomi, ze aj praca opatrovatelky je praca ako kazda ina...alebo nech radsej ostane cele 3 roky na materskej a potom da dieta do statnej skolky...a este nieco - co sa tyka napriklad kolektivu...da sa to velmi pekne zvladat aj s opatrovatelkou...

eaka
4. nov 2010

ale @kathynka shak ja sa vôbec nehádam, len som chcela podotknúť, že platy nemajú všetci bohvieaké a proste si to podaktorí nemôžu dovoliť, každý chce samozrejme za služby platiť čo najmenej, aj ten, čo veľa zarába, podaktorí zase chápu, že ak chcú službu na úrovni, niečo stojí, ja, byť opatrovateľkou - profi, tiež by som chcela min. cez €3,50/hod... ale proste musím očakávať, že toľko by mi najskôr dala mamička, ktorá zarába aspoň €10, aby jej z toho čosi ostalo... 😉 Ak mamička zarába €4,5,6, tak sa z ceny opatrovateľky asi nepoteší, určo by si ju želala, ale nemôže si ju dovoliť.. tak nech nám pekne dvihnú platy, aby sme mohli opatrovateľky adekvátne zaplatiť 😎

kathynka
4. nov 2010

@eaka sak jasne, ja s tebou uplne suhlasim...tak ako napriklad ma momentalne zaraza to, ze zrusili v zivnostiach zivnost na opatrovanie dietata...a od 1.12011 moze dostat mamicka, ktora ma opatrovatelku na zivnost nejaky prispevok...to si trosku protireci, nemyslis? kde maju potencialne opatrovatelky splasit taku zivnost, ked momentalne neexistuje a ako ta dotycna mamicka preukaze, ze ma opatrovatelku na zivnost? parada, co? a to je napriklad aj to, co pomaha dvihnut plat opatrovatelkam...len momentalne je v nasom super novom zakone obrovska diera....

eaka
4. nov 2010

to tak asi vymysleli naschvál, naoko príplatok mamičkám, ktorý je ale vlastne úplne nereálny...

floxar
17. nov 2010

ahojte, ja hladam niekoho na strazenie 2 a pol rocnej dcery. Som z Dubravky, blizko Jadranskej, Zatevnej. Rada by som nejaku mamicku na materskej alebo kolektiv deticiek. Cenu odvijam od svojho prijmu, takze 180eur/ mesiac a strava. Prosim neukamenovat za ten plat. Ak nahodou niekoho poznate, kto by chcel, piste na floxar@gmail.com. diky

tonicka
10. jan 2011

Ahojte. Zhanam opatrovatelku 2 az 3x do týzdna k nam domov, obcas cez vikend. Potrebujem pomoct s dcerkou 4r a mam 2 mes synceka. Este to nemam celkom premyslene, ale asi jeden 1x by sa starala o dcerku, a druhy den o synceka. a pripadne akoby bolo treba... bolo by to cca od pol 6 do 9 vecer, niekedy mozno dlhsie. Som z Bratislavy Pod Biskupice. Ak viete o niekom, sem s nim 🙂 Na peniazkoch sa urcite dohodneme 🙂

michaela444
11. jan 2011

Ahojte, neviete niekto prosím poradiť opatrovateľku v Trnave, cca 2-3x do týždňa na 2 hodinky poobede (16:00 - 18:00): ďakujem!!!

maminae
8. feb 2011

Ahojte maminy, poznáte spoľahlivú a serióznu opatrovateľku v Michalovciach prípadne okolí? Potrebovali by sme opatrovat dcérku od septembra 2011

mimi21mimi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz