Ako sa zbaviť hlodavcov, myší?

nadka7770
1. sep 2009

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť.Ako sa zbaviť
hlodavcov,myší.Čo je najlepšie? Lepidlo ,ultrazvukový odpudzovač,pasce,
jed....??? Na chalupe pod drevenou podlahou ktorá je položená len na
hline-zemi a nie je zabetónovaná škraboce každý večer asi myš.V
miestnosti som myš ešte nevidela.Je možné,že sa prehryzie cez drevenú
podlahu?Chalupa je obývaná len cez víkend a do vtedy je možné,že by sa
myš prehryzla? Poradte mi prosím ako sa zbaviť myši bez toho aby som
vytrhala drevenú podlahu a zaliala betónom. Je to možné? Má niekto
podobné skúsenosti.Prosím o radu. Ďakujem.

roasha
1. sep 2009

prehryzt sa teoreticky moze,ak j tam nejaka skara,skus nasypat granule na otravu mysi,kupis kdekolvek v drogerii./pokial skara nie je,tak nasyp niekde do rohov miestnosti,vsak ona si to uz najde.
drzim palec. 😉 🙂

si mi pripomenula,ze budem musiet zasa zabezpecit chatu .dakujem 😉 🙂

telinka
1. sep 2009

najlepsa je mačka 😉

roasha
1. sep 2009

teli,hej,ale s takou moznostou nemoze ratat,ked tam chodi len vikendovat. 😉 🙂
aj nasi maju dokonca dve macky,a pochytaju mysi aj u susedov... 😝 😀

titkovamiriam
1. sep 2009

klasicka pasca s orechom a macka.lep nieeeeee-je to strasne 😠

amadora
1. sep 2009

no mačka je najlepšia ale ak sa to nedá tak účinné je lepidlo, aj keď voči myške to nie je práve humánne, ale mám skúsenosti a inak sme sa jej žiaľ nezbavili 😒

sstefi
1. sep 2009

ani od tej myši to nie je moc humanne, ked sa trepe do ľudskych pribytkov, nie? 😀

aj ja mam skusenosť, že lepidlo je fajn, ale ako prevencia aj ten ultrazvukový odpudzovač. fakt od neho utekaju 😉

kili
1. sep 2009

lepidlo prosím nieeee 😔 ☹
pasca, teda taká chytiaca asi výde na rovnako ako to lepidlo, keďže sa tam týždeň nikto neukáže, tak by myš asi umrela smädom a hladom.
pasca taká "gilotýnová", tak tá je asi dosť nespoľahlivá
tak asi ten jed
alebo mačku, a darovať ju susedom, ako tu niekto spomýnal 😀

amadora
1. sep 2009

no jedom sa môže otráviť aj iné zatúlané zvieratko nehoriac o tej smrti ktorá si myslím je horšia ako pri lepidle. lepidlo myš len znehybní a potom je na človeku ako ju "zneškodní" 😅 my sme mali takú pascu ktorá vraj pustí myš dnu ale von vraj nie... prd! vždy sa v nej nakŕmila a pekne zdrhla 😀

nobody
1. sep 2009

je to hnusný chytat je do pastí

marika80
1. sep 2009

ten ultrazvukovy odpudzovac sa mi vobec neosvedcil. Mala som to uz aj vysvetlene. Ono to vysiela vlny a ak to narazi na nejaky objekt-stena, nabytok... tak sa tie vlny odrazia a idu naspat. Takze nepokryju celu miestnost ako som si ja myslela. Mys si behala jak keby tam bola vitana ☹

amadora
1. sep 2009

nobody no žiaľ kolkovaná žiadosť na odchod nepomáha 😅

mirka414
1. sep 2009

vidite niekto sa mysi nevie zbavit a moj kupil dve pre dcerku 😀 😀

dvojka
1. sep 2009

tak my máme 3 kočky a sklep plný myší,takže s tou kočkou moc ne,pak jedině mlátit lopatou

jalka11
1. sep 2009

Tak ja si vobec neviem predstavit, ze by som v byte mala myš.. 😕 mne staci vo volnej prirode a uz sa mi vlasy ježia.. Ale ževraj, ked sa chcete zbavit myši okolo baraku, tak na to su dobre perličky, tie robia taky kraval, ze tam nevydrzia a utecu, ani sa nedivim, niekedy mam stochuti tiez 😀

nadka7770
autor
1. sep 2009

Ďakujem za odpovede. Uvítam aj viac skúseností s hubením myší. Na chalupe máme na zemi drevenú dlážku na zemi-hline a okolo obvodu stien sú malé medzierky.No do tých som dala granule a také zrno- otravu na myši.Potom som tam natlačila sklo.Aj lep som kúpila a dala som na doštičku a do stredu som dala slaninku. Tak som zvedavá či sa nejaká prehryzie a aj chytí.Aj ultrazvukový odpudzovač hlodavcov som už objednala. No mám isť na chalupu zas na víkend a mám z tých myší strach.... ☹ Je mi to nepríjemné.Máme aj kocúra ročného na chalupe , no neviem či vie nejakú myš ulapiť.Doniesla som ho z útulku a neviem či sa naučil chytať,alebo sa naučí.....Tak uvidíme. Čo sa týka tej drevenej dlážky tak keď sme kúpili chalupu( je to taký vidiecky domček z nepálenej hliny a kameňa) na drevenej podlahe boli prehryzené dierky od myší,ale sme ich celé vymenili,myslím tie prehryzené dosky.No a asi tam podlahou majú myši chodbu a možno i hniezdo,.....Ktovie? Toto je naša prvá jeseň na chalupe a tak sa desím z tých myší. Cez cestu je síce pole na ktorom sa pestujú obilniny a tak myši majú tam raj.Podniknem všetko aby som sa ich zbavila a preto prosím o skúsenosti ešte ak máte. Mám si zaobstarať aj mačku? Môže byť aj to,že kocúrik je lenivý a nechytá myši? Doniesol by mi ukázať ,že niečo chytil???Prosím píšte ,budem rada....ja mam asi z tých myší fóbiu 😒 ďakujem

harmi
1. sep 2009

ahoj

my byvame v rodinnom dome a momentalne sa nam dovnutra nastahovala jedna mys a nechce sa ani za svet chytit do pasce. ja sa jej nebojim ale je mi to straaasne neprijemne. normalne mam husiu kozu z nej. ja milujem zvierata ale bohuzial inak ako chytenim do pasce sa jej nezbavime takze sa musi mila myska odstranit. raz sme pouzili lepidlo a uz nikdy v zivote. to je pre mna tyranie. nam sa osvedcili klasicke pasce. a jed by som ja nedavala uz aj kvoli ostatnym zvieratam ale aj kvoli tomu ze niekde pod doskami zahynu a potom sa tam budu rozkladat..fuuuj

hlavne ani na sekundu nenechavat otvorene dvere. oni su strasne rychle a presmyknu sa aj cez miniskarocku.

a neviem ci kocur vzdy prinesie ukazat mys. susedovi nosil kocur pred dvere nachytane mysi. a my ked sme mali kocura tak som ho len nahodou zahliadla ze nejaku akurat chytil. nechodil ju vyslovene ukazovat. tak to neviem.

nadka7770
autor
1. sep 2009

Ešte jedna otázočka. Budem vedieť alebo cítiť myš ak by sa nejako dostala dnu a schovala sa?Budem vidieť trus? Do kedy sa myši sťahujú do ľudského obydlia? Aj keď v izbe nie sú potraviny budú sa tam zdržiavať? Dá sa zbaviť myší rýchlo? Ako to je? Ja už ani doma nemôžem spať v byte...stále len na myši myslím. 😢 😢 😢

harmi
1. sep 2009

nadka, verim ti ze sa ti aj sniva o tom. je to neprijemne.

mysi sa stahuju cele chladne obdobie dovnutra. uz aj teraz ked je v noci relativne chladno. a mysi spoznas podla trusu ktory bude vsade kade mys prebehne.a hlavne ju budes pocut skrabotat.

my ked sme sa stahovali do domu tak viac ako rok bol opusteny a mali sme co robit aby sme sa mysi zbavili. ale podarilo sa. klepcami. a hlavne sme vsade popozerali ci niesu nejake skarky kade by sa mohli dostat dovnutra. oni sa dostanu aj cez otvorene okno.

snad ten ultrazvukovy odpudzovac pomoze.

nadka7770
autor
1. sep 2009

hamri dakujem.
vieš ja sa bojím tých myší a neviem či sa nám podarí ich zbaviť nakoľko je na zemi len položená drevená podlaha.Vieš asi si predstaviť ako to bývalo v starých domoch.Tiež bol domček dlhšie neobývaní a izba v ktorej teraz prespávame sa predtým nepoužívala. Babka ktorá tam bývala ju vôbec nepoužívala a ani v nej nekúrila.Drevená dlážka je pekná ,ale bojím sa že ju myši prehryzú. Manžel ju nechce podbetónovať a ak tak az na jar. No ja do vtedy zblazniem,alebo prestanem na chalupu chodiť.Každú dierku v podlahe som zabezpečila.Všade to je utesné.Po obvode stien som nasypala otravu a zatlačila sklom...boli tam cca 5mm medzierky po celom obvode.....Tak ale aj tam mám strach,lebo v noci keď sme boli na chalupe škrabotala vkuse myš.Najskôr pod celou dlážkou a na druhý deň ako by sa zdržiavala len okolo obvodu steny .Neviem,možno jedla otravu.Inak vonku som zbadala veľa dier okolo domu.To asi myši sa k nam sťahujú.Fuj ☹ ☹ ☹ ☹ Ja zošaliem.Len škoda,že manžel a deti sa už zo mňa smejú. ☹

nadka7770
autor
1. sep 2009

Myš ak by bola v izbe sa chytí rýchlo na lepidlo?Keď nebude mať v izbe potraviny bude aj iné žrať? Myslím periny,nábytok.... ☹ Fuj len to nie. 😢

harmi
1. sep 2009

nadka ja som sa citila tak isto. je to hrozne. inak aj my mame v 2 izbach tak urobene podlahy. tiez na jar budeme vylievat. ale neviem o tom zeby pod drevom boli.

ale ak mas z toho taku strasnu fobiu tak by som tam asi v zime nejazdila 😒 inak ta mys sa ta boji viac ako ty jej. 😅 ona ti nic neurobi. len je to strasne neprijemne, ja viem. takze pevne nervy prajem.

nevesta
1. sep 2009

Nadka, macky sa stavaju riadnymi lovcami okolo 2. roku zivota. Mame taku jednu doma a kedze zlikvidovala uz asi vsetky mysi z okolia(chodi aj k susedom kontrolovat) tak sa nudila a zacala chodit na pole chytat skrecky... Samozzrejme ich prinesie aj ukazat, cize denne tu odpratavam z pred vchodovych dveri tak 5 mrtvoliek skreckov, hrabosov a pod... 😝

Mame aj rocneho kocura a ten sa len zacina snazit chytat 😉

Osobne som v tomto pripade za gilotinku. Ja mam radsej tie kde neumrie (lepidlo nieeeeeeeeeee, to je krute)a potom ju vypustim na pole (teda vdaka nasej macke taketo veci nemusim riesit) ale v tvojom pripade by som zvolila gilotinku, zabije ju to rychlo...

Teraz mame jednu na povale, uz od jari a macku tam pustit nechcem, kedze je tam vsade sklenna vata, takze zhanam tu klietkovu pascu, ale zatial som nemala stastie...

Drzim palce, bo to ich hryzkanie ide riadne na nervy 😉

harmi
1. sep 2009

ked tam cely tyzden nieste tak porozkladaj na niektore miesta pasce a uvidis ked prides na vikend ako budu pekne pochytane. my sme vacsinou nahriali slaninu a dali na klepec nech rozvoniava.

a hlavne vsetky skary zabezpecit kade by sa mohli presmyknut

nadka7770
autor
1. sep 2009

tak aj ty máš urobené tak podlahy? a prečo chceš betón vylievať? neprehrýzli sa ti nikdy myši cez dlážku? ja ako som spomínala boli tam predtým prehryzené dierky asi na 4-5 miestach.No manžel celú dosku vymenil a nič viac.Preto sa bojím či nejdú tou isto chdbičkou a či sa zas neprehyzu. Neviem. ☹

nadka7770
autor
1. sep 2009

ste veľmi zlaté,že mi odpisujete a pridáte nejakú tu radu.ĎAKUEJM 🙂

nevesta
1. sep 2009

Mysi sa prehryzu aj cez beton.... Drevena podlaha im urcite problem robit nebude 😉

nadka7770
autor
1. sep 2009

Jej nestras ma.uz teraz je mi nie najlepsie. A ked si predstavim,ze mam ist v piatok na chalupu...fuj....aj chcem aj nechcem ist.neviem si predstavit,ze by tam bola mys a ja by som zaspala a presla by po mne. 😖

harmi
1. sep 2009

tu uz tak v dvoch izbach podlahy boli. my sme ich vycistili ale uz neboli pekne a suril nam cas na stahovanie tak sme si na ne ulozili plavajucu podlahu a ked bude cas a peniaze tak to dame dole a podahu pekne vylejeme nech nam tade nemoze nic lozit a nech mame ciste izby. a na to si dame nejake parkety alebo plavajucu.

cez dlazku sa nam neprehryzli este. jedine cez dvere vbehli. raz som aj jednu videla. mali sme otvorene dvere par sekund a zrazu znicoho nic nam vletela dovnutra 😝 a to bolo leto.

nevesta
1. sep 2009

Nadka, neboj, ona sa ti bude vyhybat velikanskym oblukom 😉 Fakt, mys sa ta boji viac, ako ty jej 😉 Je to len na pomyslenie neprijemne, ale ziadne nebezpecenstvo nehrozi 🙂

harmi
1. sep 2009

ja mam dvere do spalne zatvorene. tam sa mi mys nema ako dostat. ale nemavala som ich zatvorene a pred par dnami ma zobudil skrabot v skrini. skoro ma vystrelo. tak som hned vseko vypratala , znova poukladala a ked som sa presvedcila ze uz v izbe nieje tak odvtedy mam dvere zatvorene. a tam mam normalnu podlahu. a vlastne snad zistila ze tam nema co robit. zaujimavejsia bude komora. a tam na nu caka klepec ale mrska nejak odolava.