Ako sa zbaviť hlodavcov, myší?

nadka7770
1. sep 2009

Dobrý deň.
Potrebovala by som poradiť.Ako sa zbaviť
hlodavcov,myší.Čo je najlepšie? Lepidlo ,ultrazvukový odpudzovač,pasce,
jed....??? Na chalupe pod drevenou podlahou ktorá je položená len na
hline-zemi a nie je zabetónovaná škraboce každý večer asi myš.V
miestnosti som myš ešte nevidela.Je možné,že sa prehryzie cez drevenú
podlahu?Chalupa je obývaná len cez víkend a do vtedy je možné,že by sa
myš prehryzla? Poradte mi prosím ako sa zbaviť myši bez toho aby som
vytrhala drevenú podlahu a zaliala betónom. Je to možné? Má niekto
podobné skúsenosti.Prosím o radu. Ďakujem.

nadka7770
autor
1. sep 2009

Tak my máme na chalupe všetko pootvárané. No už nebude, 😀 Len ja viem na 100%,že z popod dlážky to škraboce a aj tie prehryzené dierky ktoré boli keď sme dom kúpili ma v tom utvrdzuje,...aspoň si tak myslím. I keď myš je v izbe škraboce??? Ja keď som zasvietila na to miesto kde škraboce na drvenú dlážku baterkou tak prestala na chvílku škrabotať. No nespala som skoro nič celý víkend.

nevesta
1. sep 2009

Oni ked kusu, tak sa ti zda, ze skrabocu... Mne tak kuska dreva na povale.... Lezie mi na nervy 😅

V kazdom pripade, daj cez vikend gilotinky, velmi lubia orechy, slaninku a ked sa tam o tyzden vratis, uvidis. Oni sa teraz zacinaju stahovat dnu, tak pevne nervy 😉 🙂

Ale fakt tebe nic nehrozi, je to len neprijemne, to hryzkanie 😉

nadka7770
autor
1. sep 2009

Tak dám vedieť ak pôjdem na chalupu či tam myš bola.Len aby som sa ja neotočila naspäť domov.Budem denne čakať ten balík v ktorom bude ultrazvukový odpudzovač myší.Dúfam,že zaberie niečo,lebo buď pôjdem ja z chalupy,alebo myši.Uvidíme.........Ďakujem za každú odpoveď.

nadka7770
autor
1. sep 2009

ja viem,že mi nič nehrozí,ale je to veľmi nepríjemné byť v jednej izbe. ☹

nadka7770
autor
1. sep 2009

a keď by som vyhubila teraz myši v priebehu jesene, budú sa sťahovať aj v zime dovnútra ? Bude sa to opakovať? Aké máte skúsenosti???

harmi
1. sep 2009

musis zistit kade asi chodia dovnutra. a snazit sa to zabezpecit.

hlavne stale nastavovat pasce.

cele zimne obdobie sa snazia stahovat dovnutra. ☹

mamutka
1. sep 2009

ked je tam len taky skrabot, nemusi to byt mys, mysi by tam robili technoparty den/noc, moze to byt jezko, alebo take daco, takze s citom 😵

nadka7770
autor
2. sep 2009

mamutka a aj ježkovia sa chcú dostať dovnútra? ježkov dvoch nádherných sme mali na dvore a celé leto si večer po dvore chodili a fučali. .....jedneho dospelého ježka a jedneho takého maličkého. No myslím,že ježko by asi nešiel a netlačil sa do izby,...neviem 😨 ,nemám s tým žiadne skúsenosti.

mamutka
2. sep 2009

my sme na jednej chate co mala len kadibudku trpli strachom co to pod nou sramoti a ked sme si posvietili, sedel tam zastoknuty jez chudak....mozno je to kuna, lasica, co ja viem, aj ked tie asi radsej po povale prasia. ja som zazila mysi v jednom dome a poviem ti, boli vsade, aj v mojej zasuvke so spodnym pradlom, preto som uvazovala aj o moznosti, ze bud mate velmi mierumilovnu mys, alebo je to daco ine 😉 vela stastia prajem s dotieravou navstevou

nadka7770
autor
2. sep 2009

dakujem

amadora
3. sep 2009

Nadka my sme mali minulý rok myši, tzv. skočky. Neviem ako sa dostali dnu do domu, boli asi tri. Bolo to akurát cez vianoce a zbadali sme jednu ako lozí po vianočnom stromčeku a obhrýza salonky 😝 Trvalo to cca týždeň kým sme sa ich zbavili. Nastavili sme pascu a klepec ale asi tri, štyri dni tam bol a nič sa nedialo, akurát vždy zmizla návnada a ďalšia salonka zo stromčeka 😅 Tak sme kúpili lepidlo. Jedeň deň - jedna chytená myš. Odvtedy máme s myšami pokoj. A okolo domu sa o ne starajú mačky, sú to lovci, každý deň dotrepú dačo, či myš či potkana. A myslím že mačku to netreba učiť alebo tak, je jedno či je mačka z útulku, ona to má v krvi, je to od prírody šelma. Aj naše mačatá už lovia, takže kocúrikovi lovu zdar 😉

nadka7770
autor
3. sep 2009

Amadora zajtra idem zo strachom na chalupu a som zvedava ci na lepidlo sa nalepi nejaka mys. 😖 Dufam,ze nebude tam v noci nic skrabotat,lebo inak nespim nic a na druhy den odchadzam. tak dam vediet.manzel mi spominal,ze videl aj potkana v susednom dome kde sa nas kocur najviac zdrzuje.v susednom domci nikto nebyva.je zatial neobyvani.tak len dufam,ze ich kocurik pozere.inak kocur je stale hladny a vzdy ci je rano a ci vecer pyta jest.no keby vecer lovil myslim si,ze tolko by nepytal.neviem,lebo ani s macickami nemam skusenosti.rozmyslam ci si zobrat este macku aby mi tam lovili mysi. no zas co ked macicka bude mat vela malickych???bol by to dobry napad???sama neviem, 😉

amadora
3. sep 2009

Nadka viac mačiek = menej myší 😀 Alebo môžeš dať mačičku kastrovať alebo mačiatka darovať. A neboj sa, myši zmiznú. A potkany dupľom, stačí ak sa jeden otrávi a ostatné sa tam viac neukážu, potkany sú v tomto opatrné. Hlavne žiadny strach 😉

roasha
3. sep 2009

jaj,ale ked uz sa hovorilo o mackach,tak budme kontretne...kocur je lenivy darmozrac! 😝 😀
musi to byt fakt macka,ale "zenskeho pohlavia" 😀 !../.bez srandy/ 😉 😀

nobody
3. sep 2009

Kámoši jak hrom

jsou Jerry a Tom

nensy
3. sep 2009

nobody 😀 😀

jabber
3. sep 2009

Myším smrdí čerstvé ořechové listí, takže doporučuju si nějaké nasbírat. Praktikujeme to na chatě už celé roky a od té doby tam myš ani nepáchla 😉

nobody
3. sep 2009

tam už nepáchnul nikdo 😀

jabber
3. sep 2009

nobody 😀 my ho máme na otevřené verandě, přes kterou tam ty myši lezly 😎

nobody
3. sep 2009

a horčici proti krajtám ne?

jabber
3. sep 2009

to nevím, krajty tam nemáme 😎

Ale vím, že proti kunám zase zabírají lidské vlasy 😀 ale vážně 🙂

nobody
3. sep 2009

nevíš, co zabírá na blbí lidi?

jabber
3. sep 2009

nobody - pistolka 😉 😀

nadka7770
autor
4. sep 2009

jabber prosím ťa a kde mám dať to lístie z orecha? my máme na záhrade orech a tak možem skúsiť pozbierať a niekde rozsypať. tak prosím odpíš. na obed už odchádzam.ďakujem

jabber
4. sep 2009

nadka - no musíš to dát tam, kde ta myš bývá, ideální by bylo najít kudy tam leze a tam to dát. Musíš jí to strčit co nejvíc pod nos, ony nesnáší smrad z toho listí

nadka7770
autor
4. sep 2009

mysi asi chodia z voku a prehryzu si dieru popd zaklady domu. ked som sadila kviety tak som tam videla diery...tak asi odtial.

jabber
4. sep 2009

no tak do těch děr bych to nacpala 😉

nadka7770
autor
4. sep 2009

tak skusim len tak rozsypat pred dom ku tym dieram.uvidime, dnes sa desim co tam bude. 😀

nadka7770
autor
4. sep 2009

pekný víkend Vám všetkým. po víkende sa ozvem 😉