Ako sa zbaviť mačacieho smradu z domu?

mata2
13. máj 2008

ahojte,
poradte mi prosim vas 😒
nechala som na chvilu otvorene vchodove dvere,(mame rod.dom),a kocurovi sa podarilo vklznut dnu.Nemyslim,ze sa tu vycikal,skor si "oznackoval" uzemie nejakym hnusnym sekretom a neskutocne to tu smrdi.V kuse vetram,ale nepomaha to.Umyla som savom vsetku podlahy,kde mame dlazbu,ale obavam sa ze epicentrum toho smradu je v detskej izbe,a tam mam koberec.Neviete ci to vyprcha same alebo musim vypratat nabytok 😲 ,a vytepovat ho?Nemate s tym niekto skusenost? 🙄

mixka
13. máj 2008

mati, jediny sposob, ako sa zbavit smradu, ak sa ti kocur niekde vysemeni je danu vec spalit 😔

mata2
autor
13. máj 2008

si robis srandu? 😲
ten koberec som kupila v decembri 😠
asi ho budem musiet vytepovat 😠 😠 😠

mixka
13. máj 2008

mati, nerobim si srandu... zazila som, ze sa kocur vytento kamosovi v aute na kobercek a fakt ho musel spalit, lebo ziadne tepovanie ani pranie nezabralo...

cicushka
13. máj 2008

mata...nasi maju macku, poznam to. Dokazal a si oznackovat vselico...a dokonca prskaju ten svoj pach aj na kolmu stenu... 😒
Skus koberec vytepovat. Pripadne si pricichni ku kvetinacom, ak nejake mate v izbe, ci sa iba nevyspinil do kvetinacu.
Pripadne, nieco makke na zemi...deka, sveter...alebo aj sportova taska, ktore bola na zemi, mohla sluzit lakavo na oznackovanie.

bihan
13. máj 2008

Neporadím, ako sa toho zbaviť, ale hlavne sa pri mačkách neodporúča použivať chlór - ony ten pach totiž milujú a značkujú ešte viac 😅

leva
13. máj 2008

Ahoj mata,tak ako pisu kocky,uz len vyhodit,my sme mali kocku,tiez nam cvrkla na koberec,skusali sme vela cist.prostriedkov,no furt to bolo citit,aj ked nie tak moc,no stacilo ze sme vetrali a siel vanok tadial,hned sme to citili,koberec musel von.

elise
13. máj 2008

my máme kocúra aj sme ho kôli ostrekovaniu dali kastroval oni striekajú do výšky kolien takže skús pozrieť nábytok (pri viacnásombom striekaní sa odlupuje) po zaschnutí su tam bodky, a ešte lúbia značkovať kúty izieb a hlavne kde máš čisté prádlo. stačí ak veci vyperieš v aviváži a nábytok umyješ jarovou vodou obstrekovaniu zabrániš iba kastráciou🙂

elise
13. máj 2008

na koberec nám obstrekoval to sme vyčistili bez smradu tak že som na koberec na obstreknuté miesto zarobila jarovú vodu a nechala cez noc potom som to vydrhla a ešte aj s vanišom na koberce potom vysávať celý koberec a ked bol sneh v zime tak vytrepať v snehu a smrad sa stratl 😉 uplne pomôže aj ľad z mrazničky

lulu21
13. máj 2008

pocuj brat mal u nas macku a tiez po odchode bohovy smrad hladame cistime vsetko a nakoniec sme zistili ten to brizgol na skrinku zistili sme to az ked som ju otvorila a zacitila si ruku, tak ma museli kriesit este hodinu.

skus ci to nemas na nabytku, a potom daj vyrezat kacovi vajciska ina moznost nie je, zmena o 100% a uz ziaden smrad 😀 😀

tigi
14. máj 2008

ahoj mati, my mame tiez kocura co beha vonku a obcas sa mu podari vbehnut dnu a nieco si oznackovat, zvacsa su to steny, koberec este neznackoval. zalezi ci sa ti vycikal na koberec, alebo si oznackoval miesto. z vlastnej skusenosti ti poviem ze ak je to dakde na stene, my to postrikame savom a sice to este chvilu citit, ale na druhy den je to zvacsa uz v pohode. ak sa ale vycikal na koberec, to bude asi horsie, treba to miesto nasjt a tepovat a tepovat. inak ak ti to nerobi pravidelne, tak nemam s tym negativne skusenosti, da sa to odstranit a nie je to citit.

my toho nasho nechceme dat kastrovat, nie je to zarucene ze ho to prejde, aspon co som si o tom citala materialy, a navyse ten nas si musi "hlidat" teritorium, neni to ziaden domaci maznacik, tak sme sa rozhodli nechat ho zit tak ako je zvyknuty uz styri roky.

cicushka
14. máj 2008

tiez si myslim, ze sa to da odstranit, len t reba najst vsetky 'loziska' pachu. Macku mame doma uz 12 rokov.

alexandra
14. máj 2008

Macka a kocur je rozdiel 😉
Ak si kocur naozaj oznackoval teritorium, potom skus vytepovat, ale je mozne, ze to naozaj nakoniec bude treba vyhodit.. 😒

cicushka
14. máj 2008

alex) to je tiez mozne 😒

mata2
autor
14. máj 2008

diky baby za rady,
ale ja to lozisko neviem najist,vobec nevidim ze by bola stena mokra alebo nabytok,asi to fakt urobil na koberec 😠
vetram stale,a uz sa mi to nezda take katastrofalne ako vcera 😝 .
ak to uplne neprejde,tak cez vikend vypracem celu izbu a vytepujem koberec. 😔 .

tigi
14. máj 2008

mati ak je to dakde na skrini, tak to do vikendu urcite prejde. ak je to ale ten koberec, asi budes musiet tepovat. mne ale kocur este nikdy neoznackoval koberec. 😕 hadam to tak bude aj u teba.

bibinka
14. máj 2008

mata2- len daj pozor, aby ti do domu nevkĺzol znovu, lebo mačky chodia na potrebu na rovnaké miesto,ak raz začnú...neprestanú 😠 .
aj nám sa raz kocúr vytoto pod posteľ a tak neskutočne to smrdelo, že sme tepovali odušu, ale stále sme to cítili. 😅

mata2
autor
14. máj 2008

asi som nasla lozisko 😵
na okne mam sietku a vsimla som si pri pohlade zboku na nej nejaky nevyrazny flak.kocur asi vyliezol na parapet a ofrcal sietku. 😠 to by asi vysvetlovalo,preco to smrdi cim dalej tym menej 😔
bibinka,oci mam na stopkach,ale dnes sa tu ani neukazal 😀

ikke
5. jún 2008

prosiiiiim, neviete nahodou o niecom, nejaky babsky recept, chemia, proste cokolvek, co by odradilo macky (teda, ak som dobre pochopila, skor kocurov?) znackovat teren??? 😝
mame v dome vacsi pocet maciek, vsetky maju majitelov, ale tri macky byvaju volne pustane von a velku cast dna travia vo vchode, takze to v nasom baraku dost casto pachne ako v ZOO 😲 obcas mi az blivno dojde, ked prichadzam domov 🤐

dakujem za kazdu radu! 🙂

danielala
5. jún 2008

Tiež nám susedovie kocúry obstrekujú pozemok, najradšej povalu, paradajky, cukiny, momentálne jahody, je to na zabitie a susedovie mačky sú zas tak "čistotné", že sa nevykadia tam kde bývajú, ale chodia si vykonávať potreby k nám a ďalším susedom. Každý rok sú tam nové a nové mačence, a obťažuje to hlavne teraz, keď máme malé decko, že ako kvôli nim riešiť pieskovisko a p.

Tiež si myslím, Mata, že to obstrekol skôr niekde do výšky, skús pozorne obzrieť všetok nábytok.

cuchre
5. jún 2008

ahoj,
nasho kocura sme dali kastrovat, tak to smrdi menej (ine ti nepomoze). ale najnovsie macicka chodi cikat do kocika 😠 tak to namocime do roztoku sava a vyperieme aj dvakrat....

rusovcanka
6. jún 2008

Cuchre nereaguje cica takým spôsobom na bábätko?Niektoré mačky na príchod bábätka reagujú takýmto správaním ☹ ale to asi vieš,vidím,že mačiek máš viac,tak asi o nich aj niečo vieš 😉

chrobaak
6. jún 2008

ikke, nemam s tym osobne skusenosti, ale viem, ze nejake prostriedky na tieto ucely predavaju... v tych obchodoch so zvieracimi potrebami sa spytaj 😉

cuchre
6. jún 2008

rusovcanka:
to vies, boli sme prekvapeni, lebo maly ma uz skoro 4m, a zacalo to minuly tyzden....vobec nevieme, ze preco. a nerobi to kocur, ale macina a ona nie je extra pritulna a tak, ze by ziarlila.hadam to prejde 🙂

elise
6. jún 2008

curche my sme dali nášmu cicovi malého pod našim dozorom si obzrieť a máme mačací záchod takže svoju potrebu robí len tam 😉

rusovcanka
6. jún 2008

cuchre,možno cica len čakala,kedy sa to u vás doma "unormálni" a to malé čudo odnesiete preč 😀 No a keď sa nič nedialo,rozhodla sa takto vyjadriť svoj protest 🙂 Tu asi fakt pomôže jedine trpezlivoať a hlavne ju netrestať,aby nezačala vymýšľať ešte niečo horšie...

cuchre
6. jún 2008

elise, jasne ze mame zachodiky. dokonca 2. a maleho sme im dali ovonat. sa ho anjrv bali, teraz ho pridu ovonat aj sami. problem bude v tom, ze meginka palinkove veci pokladala za svoj brloh (pred anrodenim kocik, vajicko, postielku, lehatko). teraz vsetko vonia po nom, tak sa jej to nepaci...hadam ju to prejde 🙂

malaskoricka
6. jún 2008

vytepovat a ked nie zahodit 🙂 inak sa toho nezbavis🙂

skolara
6. jún 2008

Ludia mozno od veci otazka ale kde mate macaci zachod hlavne tie co byvate v byte? 😝
My to mame na chodbe ale tam pojde vstavana skryna a balkon nemane 😒 Tak teda neviem kde ho supnut.
My mame nasu cicu uz 7 rokov a Roxy malu akceptuje ale mam niekedy pocit ze svoju ziarlivost prejavuje az prehnanim tulenim sa ku mne ked mojkam malu 🙂
Ale malu si velmi nevsima len ked place tak kuka jak puk 😀

cuchre
7. jún 2008

skolara, toto je aj nas problem :( neviem, kam zachodik, ked urobime malemu izbu....snad najdem miesto na chodbe...aj s papanim, neviem ka to dat, ked zacne hrosko lozit, aby im nepapal granulky....

emjee
22. aug 2008

cherub • 1d • Dnes o 20:18
Ahoj holky,

máme kočku domácí (mourka). Je s námi už 3 roky, je kastrovaná ale teď se nám stalo, že dva dny po sobě se nám vyčůrala do postele 😠 😠 😠 😠 😠 😠 naštěstí to odnesly jen peřiny, které jsme vyprali, ale nechci domýšlt, jak bychom drhli celou postel, kdyby se trefila i do matrací.... Ložnici máme zavřenou, ale ona si prostě najde skulinu ( třeba když máme přivřeno, když malá spinká) a prostě tam nepozorovaně vleze a vyčůrá se 🙄 🙄 🙄 🙄 Nikdy to nedělala, chováme se kní pořád stejně, myslím, že nemá důvod žárlit...

Nemáte někdo taky takový problém? Proč to dělá a jak tomu zabránit?