Ako sa zbaviť vyrážok, ak mám zmiešanú pleť?

pimpa
27. máj 2008

Ahojte,
uz mesiac mam stale vyrazky na tvari, akoby sa mi vracala puberta a je to dost neprijemne...mohli by ste mi niekto poradit, ako sa ich zbavit? Mam zmiessanu plet, skor mastnu ako suchu.
Uz mi to ide na nervy a v praci sa ma stale pytaju, z coho to mam.
dik za kazdu radu

mucilienka
27. máj 2008

babulky, mne sa na 100% osvedcilo toto:

http://cgi.ebay.com.my/ws/eBayISAPI.dll?ViewIte...

staci umyt rano a vecer - normalne ako pletova voda.. a pouzivat osvedceny ranny a nocny krem... po cca mesiaci nebudete mat ceeeeeeelkom nic na tvaricke.. ani rozsirene pory

mywiel
27. máj 2008

Pimpa ja som kozmeticka a co som sa ucila dobre pomaha rozkrojena paradajka na plet... skus. 😉

zuzitka
27. máj 2008

😀 toto vas asi rozosmeje ale citala som v ludovej lekarni ze na kozne vyrazky natierat barvcovu mast zmiesanu s praskovym cukrom.... este som neskusala 😝

kotenko
27. máj 2008

zuzitka, skus, pripadne ochutnaj a daj vediet. mna trapia vyzarky najma na pleciach a ramenach, pomaha mi nato jedine opalovanie a slniecko.. lenze som teraz v nemocnici uz mesiav a bohvie kedy sam dostaneme domov, chcela by som sa spytat na nejaky ucinny krem, alebo cistiacu vodu.. alebo ja neviem co.. skusim hojivy zazrak z oriflame..? sama som zistila, ze to nie je len reklamny trik...

lyongirl
28. máj 2008

ahojte, tak ja sa vyrážok tiež nemôžem zbaviť, tak som si objednala nejakú prírodnú kozmetiku a čakám, kedy dorazí. Tak isto som začala viacej dbať o odmalovanie, resp. vyčistenie pleti aj ráno, aj večer a v lekárni som si vypýtala vzorky na nejaké krémy, ktoré teraz testujem. Ide o to, že zatiaľ mi žiadny krém nesadol, tak skúšam, ktorý je vhodný a nebude sa mi po ňom nejak extra mastiť tvár. Zatiaľ skúšam Vichy normaderm a som spokojná. Mám ešte vzorky na La roche - posay, aj tá kozmetika sa mi dosť pozdáva, len či mi sadne... a kamoška mi dala vzorku krému Hyséac s aha kyselinami, že jej kolegynka to mala a bola spokojná. Tak skúšam krémiky, čakám na objednanú kozmetiku a uvidím, či sa konečne niečo udeje. Aha a pijem bylinkové čaje, hlavne teba žihlavový, lebo ten prečisťuje krv a vyrážky môžu byť aj z toho, že nie je krv čistá a je v nej niečo...

mandarinka34
15. apr 2012

mne pomohlo na plet dove mydlo a obycajna modra nivea ako krem.teraz pouzivam imtimne mydlo na plet a tiez modru niveu nic inee.

naturonline
11. jún 2014

Problémy s nečistou pleťou ma trápili ešte po tridsiatke ... bol to des a len som čakala na deň kedy sa to konečne skončí. Vyskúšala som nespočetné množstvo kozmetiky. Problémom však bolo, že už som nemala pleť mladistvú, ale už mala zvýšené nároky a efekt vysušenia pokožky (čím následne ešte viac mastnela) mi nevyhovoval.
Moja rada:
1. treba pleť dobre vyčistiť - odličovacie mlieko (ak sa líčite ale aj ak nie) rozpustí nečistoty na pleti. Osobne mám rada čistiace mlieko bylinné s rozmarínom, šalviou a medovkou. Následne použiť hahenné mydlo tradičné s extraktom prírodného bahna / rašeliny /, arnikového oleja a rozmarínového oleja. Dočistiť jemne, aby sa pokožka zbytočne nepodráždila a nevysušila hydratačnou pleťovou vodou Aloe-Vera
so 60% aloe vera.
2. na deň hydratáciu - pre nečistú pleť či rozšírené póry platí hydratovať! hydratovať! hydratovať! - vhodný je hydratačný krém s rakytníkom a hodvábnymi proteínami či pri rozšírených póroch vitamínový pleťový krém s NONI (indická moruša) s obsahom 10% prírodnej čistej šťavy ovocia NONI (obsahuje AHA kyseliny).
3. a noc je podstatná v boji s nečistou pleťou. Odporúčam krém bylinný na nečistú a zapálenú pleť, ktorý
obsahuje prírodné výťažky z materinej dúšky, šalvie, arniky, žihlavy, brezových listov a prasličky. Je úžasný, nakoľko je vhodný aj pre zrelú pleť.
4. treba používať pravidelne peeling - tak 2x do týždňa. Po ňom je vynikajúce vmasírovať do pokožky prírodný olej z čiernej rasce za studena lisovaný, ktorý je pri nečistej pleti úplným zázrakom

Všetko nájdete na v naturonline - skúste, stojí to za to!

alca89
11. jún 2014

@pimpa ahoj, tiez mam problem s peltou 🙂 v ppuberte som nemavala vobec vyrazky az teraz 🙂 pouzivam micelarnu vodu od biodermy a cistiaci gel od biodermi a mozme povedat ze pri pravidelnom pouzivani rano,vecer sa mi kvalita pleti zlepsila 🙂 necakaj vsak ze behom jednoho dna mas plet ako detsku ritku vsetko potrebuje cas aj regeneracia pleti a este jedna vlemi dolezitavec kvalita pleti tiez velmi zavisi od zivotneho stylu stravovania ci fajcis pijes stres a podobne . ak by si chcela poznam velmi dobru stranku na biodermu kde kupis tovar za vlemi dobre ceny kedze v lekarniach su prehnane ceny a teraz od zaciatku roka mavaju taku akciu kazdy mesiac jeden vyrobok biodermi za 4€ (napr. tento mesiac bolo cistiace mliecko 200ml za akciovu cenu 4€ a inak stoji(v lekarni) okolo 13€

pimpa
autor
12. jún 2014

@alca89 odkedy som porodila, tak uz mam vyse dvoch rokov plet krasnu a bez vyrazok, takze jednoznacne odporucam 🙂 🙂 🙂

alca89
12. jún 2014

@pimpa az teraz som si vsimla datum kedy tento prispevok vznikol 🙂 upsss

milamimi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz