Ako sa zbaviť vyrážok, ak mám zmiešanú pleť?

pimpa
27. máj 2008

Ahojte,
uz mesiac mam stale vyrazky na tvari, akoby sa mi vracala puberta a je to dost neprijemne...mohli by ste mi niekto poradit, ako sa ich zbavit? Mam zmiessanu plet, skor mastnu ako suchu.
Uz mi to ide na nervy a v praci sa ma stale pytaju, z coho to mam.
dik za kazdu radu

cicushka
27. máj 2008

najlepsie doktorka. ja som sa tiez vyhadzala v jednom obdobi velm vela, isla do ULK na drazdiaku a hned mi povedali, ze to mam este z hormonov z kojenia a pod. Ale aj tak mi predpisala nejaku masticku a celkom pomohlo.

majka35
27. máj 2008

ja mám tiež v poslednom období s týmto problémy a pritom som nemala nikdy problematickú pleť ... ja kradnem mužovi vodu po holení a s tou si vyrážku potriem a do ďalšieho dňa mi celkom zmizne 😠

cicushka
27. máj 2008

hlavne si na to nedavajte nic s alkoholom. to potom vedie k vzniku pigmentovych skvrn.

elise
27. máj 2008

vyrážky sa tvoria aj so štiplavého a pikantného jedla a a z údenín 😉

danu
27. máj 2008

skus ist k dokine ja som mala tiez take obdobie ale davno a mne pomohol Zinerit je velmi dobry. Je to sice antibiotikum ale urcite pomoze

majka35
27. máj 2008

alebo kremíkovú bombu ... 😉

cicushka
27. máj 2008

co je kremikova bomba ?

majka35
27. máj 2008

to sú bylinky ... pije sa to na skvalitnenie pleti, nechtov a vlasov ...

cicushka
27. máj 2008

ahaa 😀 😀

no aj tak, najlepsie je isst rovno k doktorke.

majka35
27. máj 2008

ten čaj je skôr ako prevencia ...

pimpa
autor
27. máj 2008

dakujem vam za rady
este pockam dva tyzdne do menstruacie a ked sa to nezlepsi tak pojdem za doktorkou.
Mala som teraz aj taky divny menses, tak mozno nejaka kolizia hormonov. Som snazilka, ale zatial si nechcem robit predcasne nadeje. 😉

majka35
27. máj 2008

pimpa ... ja som mala divný menzes a je z toho barborka ... 😅

cicushka
27. máj 2008

pimpa) este mi povedala dokotorka, ze mas hladat pricinu vyrazok 3 tyzdne spat od kedy sa ti urobili. tolko vraj trva, kym vyjdu na povrch povedmze po strese alebo tak.

pimpa
autor
27. máj 2008

Hm...len ja nemam ziadne ine priznaky tehotnosti, tak to radsej nechavam tak, ved sa uvidi, co z toho vzide 🙂 a pocula som ze tehotne maju prave naopak lepsiu plet 😠

elise
27. máj 2008

pimpa ja som nemala žiadne príznaky ked som otehotnela ani mi nohy nepuchli ani mi nebolo zle ani som nepribrala 😉

pimpa
autor
27. máj 2008

fiiiiha

elise
27. máj 2008

keby sa mi začiatkom 5 mesiaca malý nezačal hýbať tak ani neviem že som bola tehotná 😉 ale potom mi bruško dosť narástlo 😉

pimpa
autor
27. máj 2008

no ved o dva tyzdne sa uvidi, zatial sa nechcem testovat a zas zbytocne vyhodit na to prachy.
Skusim nejaku novu pletovu vodu 😵

pimpa
autor
27. máj 2008

elise, a to si mala normalne dalej menstruaciu, ci ako?

elise
27. máj 2008

mala som vždy na den presne krvácanie také slabšie ako inokedy ale bolo tak som sa neznepokojovala 😉 doktorka mi na preventívke povedala že som tehotná aže to krvácanie bolo vlastne špinenie a môžem byť rada že som nepotratila, to bol vtedy šok. 😉

pimpa
autor
27. máj 2008

waw,
to aj take existuje?
ja som vzdy tak maslela, ze babo ohlasi svoju existenciu. 😕
Posledny rok som trochu bojovala so zlou cytologiou krcku maternice, tak preto si nerobim teraz velke nadeje, lebo ten krcok vplyva vraj na zmeny v menstruacii.
Ale bola by som velmi stastna, eby to bolo tak ako u teba, elise. fakt.

elise
27. máj 2008

pimpa ip 😉

sestri
27. máj 2008

aj moja sestra zistila až v piatom mesiaci,že je tehotná...normálne mala menzes...a porodila dvojičky.

sestri
27. máj 2008

ale to je asi mimo témy,tak pardon 😅

pimpa
autor
27. máj 2008

Oukej, ved keby nieco, dam vam vediet 😎

majka35
27. máj 2008

ešteže si sa ospravedlnila, už som chcela klikať na výkričník ... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ale ja som tiež bola mimo témy ... takže už som ticho ako pena 😀

bihan
27. máj 2008

Šipľavé, korenisté jedlá ani údeniny nejem a aj tak mám problémy od puberty.
Okrem HAK mi pomáhla Vichy Normaderm, ale na viditeľné výsledky treba čakať cca 4 týždne.

bzuco
27. máj 2008

ja mám odskúšany Aknemycin...je to taká vodička a zaberá to bleskovo 😉 ...ale je len na predpis, je to antibiotikum

blovitc120
27. máj 2008

Jedlo az taky vplyv nema. Resp. ma zanedbatelny vplyv, pokial nemas alergiu, lebo tie stiplave, sladke a koreniste jedla nesposobia priamo vyrazky, ale vacsie mastenie pleti. Viem mo com hovorim, presla som si tym a zistila som, ze najlepsie mi pomaha navsteva koznej lekarky. A z HAK Diane35, Jeanine, Belara ucinkom v poradi, ako som to napisala 😉

cicushka
27. máj 2008

mne dala Duac gel, ale tiez je iba na predpis. Moze sa pouzivat aj pri kojeni.
A co mi velmi pomohlo, aj ked to to bude zniet banalne je spravy postup pri odmalovani.

Predtym som to vzdy iba takym penitym gelom dala v sprche dole, ale v ULK ma naucili, ake je dolezite najprv dat dole mlieckom, potom umyt vodou (prip. gelom) a nakoniec nezabudnut na pletovu vodu. Mne odporucila od znacky Callenudla z kyslim PH. Natieram sa s Excipial Hydralotio. A rano, umyt sa iba cistou vodou a potom pouzit pletovu vodu a krem. Ze zbytocne nepresusovat rano vselijakym cistiacimi vecami, lebo potom sa pokozka viac masti.

Boj s vyrazkami trva min. 3 mesiace, kym vidite nejake vysledky a preto to netreba vzdavat po dvoch tyzdnoch. Sama doktorka mi povedala, ze sa jej mam prist ukazat az o 3 mesiace, ze skor to nema vyznam.

A musim poveat, ze je to ovela lepsie, aj ked teda u mna je to furt hormonalnymi vykyvmi, ten spravny postup pri odmalovavani a ten duac gel mi velmi pomohli.