Ako šetriť dieťaťu?

xlucia
12. dec 2010

ak sa v tom niekto vyznate, poradte
pozerala som vsetky tri stavebky, ale som z toho jelen
teoreticky som to skusila ratat, aby bol vklad 50 eur mesacne, ake teda z toho budu vyhody tak aby sa dala brat plna statna premia
cize to moze alebo musi byt ta vysledna suma 3600 ?
dufam ze som sa vyjadrila jasne, lebo uz v tom mam sama chaos
dakujem

macka01
12. dec 2010

nemusíš vkladať mesačne,my dávame tak 2-3xdo roka,aby bola celá premia treba vložiť myslím 531eur,ak len sporíš bez možnosti brať úver tak cielová suma ťa nemusí trápiť,ale na to máš človeka,ktorý s tebou uzatvára zmluvu aby ti všetko vysvetlil

ela2710
16. dec 2010

@xlucia ahoj ak ti mozem poradit nedavaj svojmu malemu stavebne sporenie, poradim ti, radsej ho poisti do kooperativy alebo alianzu, Ma to vyhody, nielenze bude dieta poistene proti urazom (vsetky urazy dostanes preplatene) ale este mu aj nasetris peniazky, co si po 18. rokoch moze vybrat, my sme tri sestry, mamina nam kazdej v kooperative dala detsku poistku, mali sme preplatene vsetky urazy a mamina davala za kazdu z nas 8,50 mesacne a teraz dostanem 1500 eur. vsetko co tam nasetris dietatu daju po 18.rokoch aj s urokom. Ty si mozes sama urciet kolko mu tam budes setrit, ale nedavaj prilis velku sumu, lebo mozno budes planovat dalsie babo. My ideme dat maleho asi do kooperativy, s tym, ze mu budeme davat okolo 15 eur mesacne, v 18. r. dostane cca. 2500 eur a bude cele detsvo riadne poisteny. Vies stavebne sporenie si moze setrit aj v dospelosti, a v detstve byva vela urazov a preto som ja jednoznacne radsej za detsku poistku, maly bude poisteny proti urazom a este mu aj nasetrime na start do zivota a tie peniaze co mu tam nasetrime si predsa potom moze vlozit do stabeneho sporenia...

stvura
16. dec 2010

Ja som dala obe deti poistit, poistenie od Axy Lienka a obom zalozila vkladnu knizku v Slov. Spor, Xtra, co som si dala poradit od kamosky tak podmienky na to poistenie su skoro rovnake vsade a uroky pre deticky v bankach si treba jednoducho obehat. 😉

andrejo
24. jan 2011

No my mame PSS pre oboch. vyhoda pri 50 Eurach mesacne na jedno dieta je ta ze mas max. statny prispevok prideleny no a okrem toho je to urocene 2%. Robil som v poistovnictve a zivotne positenie je nezaujimave. Dost tam preplatis. Ak najdes lepsie zurocenie ako to co ti robi statny prispevok a 2% tak chod do toho. My sme nansli a to sa orientujem vo financnictve celkom dost kedze s tym mam do cinenia uz cca. 8 rokov.
osobne mom. odporucam stavebne kym sa da. Problem moze nastat ked tam skoncis a nebudes moct peniaze pouzit na ine ako stavebne veci. Ja ich totiz deckam este planujem investovat. Cast na dalsie stavebne a druhu cast na nejake podielove fondy co ale zalezi od situacie na trhu.
Jednoducho mne ide o to mat v ich 20 rokoch tolko aby sme im mohli cca. 50% prispiet na byvanie (v 1izbaku v BA).
Positeny su v ramci Stavebneho akonahle tam maju pravidelne vklady v urcitej hodnote. No a nemusim za to nic specialne platit. Dalsia vec je ze ak mas teraz male dieta tak cez DM byva zlava na stavebne ze neplatis tie pociatocne poplatky, a mozes to vyuzit aj pri zalozeni pre starsie. My sme to tak vyuzili. Drzim palce pri rozhodovani!

usiko
26. jan 2011

no...my mame stavebne sporenie, ale tak ze moja zmluva sa rozdelila a budeme tam posielat mesacne detske prdavky, potom je v komunalnej Junior dynamic-sporenie a poistka a este moja mama ju poiistila so sporenim v alianzi- na mojho muza...teda keby sa mu nieco stalo,tak poistovna jej vyplati urcitu sumu.....takze mesacne nm ide na tieto veci cca 60 eur.....

natalia777
26. jan 2011

aj my sme dali nasej dcerke stavebne sporenie a tiez sme vyuzili tu zlavu z DM 🙂 ja som tiez mala od mala stavebne sporenie a teraz sme to krasne vyuzili na kupu bytu 😵 😵 😵 takze sa musis rozhodnut sama 😉

medeana
27. jan 2011

ahojte
ja som syna teraz poistila v kooperative...je to poistenie a sporenie zaroven.Ja som ho poistila do 20teho roku zivota(to uz snad bude mat dost rozumu na ich dalsie vyuzitie)...vyhodou je aj to ze sa daju uz po dvoch rokoch nasetrene peniazky vybrat a dalej pokracovat v setreni...minimalna mesecna platba je 15 eur plus poistenie proti urazom, zlomeninam,operaciam,pobyt v nemocnici...kto si co vyberie

kaktusik007
28. jan 2011

@xlucia @andrejo
@natalia777 ti velmi dobre poradili 😉 taktiez sme malemu spravili stavebko v pss po predlozeni kuponu z DM - neplatis vstupny poplatok za uzatvorenie zmluvy 1%, co nie je zrovna malo.... davame mu tam 60€ mesacne, pretoze chcem, aby boli splnene podmienky ochrany tej extra istoty - proste ak by sa nieco stalo s rodicom, ktory je podpisany na zmluve, tak sporitelna doplaca na ucet dietata do vysky 50% z cielovej sumy... no a chcela som hned to maximum, pre istotu 😉
teraz to bude tazsie,kedze bude aj druhe, obom davat 60€ asi nezvladneme 😀 a mozno ano... ktovie 😉

zivotne poistky su zbytocne, totalne vela preplatis - neodporucam, co sa tyka rizika --- allianz sice ma take ze jendorazove poistne aj za rizikove ti zhodnoti, avsak ak si das to iste krytie platbu rocne, tak za tych 25 rokov zaplatis menej o 500€ --- no mozem ja kaslat to, ze tie peniaze nejdu do setrenia... sak o 25 rokov uz tie peniaze budu mat uplne inu hodnotu 🙂 takze urazove poistenie dame neskor, asi az nastupom do skolky... uvidime este 🙂

mamkaivka
28. jan 2011

@kaktusik007 súhlasím s tebou aj ja som využila DM kupon na stavebné sporenie.

andrejo
28. jan 2011

@kaktusik007 pokial viem tak pss zahrna aj nejake urazove poistenie pre dieta v tom stavebnom. Nielen rodicov.

kaktusik007
29. jan 2011

@andrejo nie, je to len cisto poistenie pre pripad exitusu rodica, ktory ma na zmluve uradne overeny podpis... vid podmienky extra istoty 😉 ziadne urazy tam nie su 😉

ziza55
24. mar 2011

@natalia777 ahoj prepac ze rusim---ale aku zlavu z DM?aj ja planujem malemu sporit...ale neviem kde...

natalia777
25. mar 2011

@ziza55 nerusis 🙂 ak uz mas bonusovu knizku z DM drogerie tak mas tam aj bonus na stavebne sporenie s ktorym pojdes do stavebnej sporitelne das im ho + rodny list maleho a oni mu otvoria stavebne sporenie - neplatis vstupny poplatok za uzatvorenie zmluvy 1%, co nie je zrovna malo

ziza55
25. mar 2011

@natalia777 ahaa..dakujem..nemam tu knizku..a mozem si ju ist vypytat aj ked bude mat maly uz6mes?kartu dm mam..dakujem

lagoonka
25. mar 2011

@ziza55 Ahoj, prihlášku nájdeš aj tu: http://www.dm-drogeriemarkt.sk/Master_CMS/_site... alebo priamo na predajni. Nemala by si mať žiaden problém si Babybonusovú knižku vybaviť v hociktorej DM drogérii. Keby si mala problém, pokojne sa ozvi, ja ten kupón do PSS ešte mám, kľudne ti ho posuniem. Ja už mám stavebko pre obidvoch prckov, takže ho nemám ako využiť. :o)

ziza55
25. mar 2011

@lagoonka jeeej dakujem ti velmi pekne za ochotu..a myslis ze stavebko je lepsie uzatvorit drobcovi ako nejaku ziv poistku?na stavebku je kolko mesacna splatka?dakujeeeeeeeeem

lagoonka
25. mar 2011

@ziza55 Ja sama som mala životku, ktorú som po spúste rokov vypovedala, lebo oproti tomu, čo som tam vložila, mi každý rok chodil domov výpis so sumou skutočne k pochechtání... Už som musela proste z toho von. Stavebné sporenie som mala ja a teraz bývam s oboma drobcami pod vlastnou strechou. Pri deťoch som preto neváhala tiež. Samozrejme nakoľko som na všetko sama, uzatvorila som im stavebká len na sumu 15,- EUR mesačne každému a keď sa mi ku koncu roka podarí mať nejaké peniažky navyše, šupsnem ostatok potrebný na pridelenie maximálnej štátnej prémie na príslušný rok... Zatiaľ sa mi to darí :o) Ja mám teraz síce poistenie s kapitálovým sporením, do ktorého mám zahrnuté aj úrazové poistenie prckov, ale to je o inom... nie o sporení pre deti. 😉

natalia777
25. mar 2011

@ziza55 no tak uz ti vysvetlili super mozes si ju vybrat ja som tiez vybrala az ked mala mala skoro rok 😉

ziza55
25. mar 2011

@lagoonka ahaaa...dakujem velmi pekne...a kolko treba rocny vklad na ziskanie tej premie?

lagoonka
25. mar 2011

@ziza55 Na tento rok (2011) má nárok stavebný sporiteľ na štátnu prémiu vo výške 10% zo svojich vkladov za príslušný kalendárny rok, maximálne však do sumy 66,39 EUR. Ľudovo povedané, aby ste drobcovi získali maximálnu štátnu prémiu na tento rok, musíte mu na stavebné sporenie tento rok vložiť aspoň 663,90 EUR 😉 Budúci rok si bude treba tieto sumy opäť zistiť

elixia
27. mar 2011

Ahojte, planujem tiez drobcovi zalozit to stavebne sporenie a citala som o moznosti,ze ked mam kupon z DM tak je to bez toho vstupneho poplatku...mozete,mi,prosim vas,povedat,ze ake su podmienky na ziskanie toho kuponu? Tu knizku este nemam a kedze nezijeme na SK tak asi na nu nejake body (alebo na akom principe to funguje) velmi nenazbieram,takze da sa to aj bez toho? Alebo teda ako presne to funguje? 🙂

lagoonka
3. apr 2011

@elixia Ahoj, ako sme spomínali, kupónovú knižku, ktorá spomínaný kupón obsahuje, získaš v pokladni ktorejkoľvek pobočky DM na Slovensku, po vypísaní prihlášky a predložení kópie rodného listu dieťaťa (niekedy ani ten rodný list nepýtajú). Spomínaš, že žijete vo VB, tak máte niekoho, kto by Vám to stavebko pre Riška na SK založil?

elixia
3. apr 2011

@lagoonka ahoj,dakujem ti pekne za odpoved 🙂 My ideme teraz domov,takze by som mu to chcela zalozit sama,len som si nebola celkom ista tym,ako to funguje,myslela som,ze musim este aj nejake body nazbierat alebo take nieco...takze staci ak budem mat tu knizku a s nou pojdem do stavebnej sporitelne?

lagoonka
6. apr 2011

@elixia No jasné 🙂 A keby to v tej knižke už čiste náhodou nebolo, pokojne sa mi ozvi, ja ten kupónik rada niekomu posuniem, nakoľko ja už stavebká pre oboch mojich drobcov mám a tak kupónik nevyužijem. 😉

elixia
6. apr 2011

@lagoonka dakujem,si zlata 😉