Ako si poradiť s drzosťou ľudí?

skolara
28. máj 2008

urcite sa to stava aj Vam.Proste ze vam cudzi ludia obchytkavaju babatka 😠 . Myslim tym chytanie ruciciek, noziciek, liciek a v najhorsich pripadoch bozkavanie 😝 .
Napriklad mne sa dnes stalo ze som vychadzala z bytu v tom mi nasa suseda vytrhla autosedacku z ruky ze ona ide malu ukazat muzovi. Ani som nestihla zareagovat ☹ .
V byte humus nafajcene lebo su obaja tuhy fajciari. Ale to nie je najhorsie potom ako ju obchytali komplet aj ruky sa ma opytala ze ci mala nezvracia a ja ze preco? Ona na to ze jej deti prave prekonali nejaku crevnu virozu. Skoro ma porazilo ked to povedala. Oblial ma studeny pot. No su normalny. Moja mala ma 3 a pol mesiaca a nema zatial ziadne ockovania. 😖 😔 No su normalni? 🙄
Co s takymi ludmi? 😠 😒

katia7
28. máj 2008

zabit 😠 😠 😠

andrea.m
28. máj 2008

mne sa to zo susedmi nesralo tých mam zlatých ale tiež som neznášla ked boli deti malé ako mi nakukovali do kočíka. nosila som ho prekrytý takou tenšou dekou a ked aj niekto mal tu drzosť a spýtal sa či sa môže pozrieť jednoducho som povedala nie a odišla som. teraz ked vidím že niekto pozerá na Tami veľmi uprene(napr.v mhd)otočím kočík.

etuska
28. máj 2008

ignorovat 😠

safiah
28. máj 2008

som si myslela ze som sisi ked mi vadi to obkukavanie ale vidim ze nie som sama 😉

mirka414
28. máj 2008

drzo...

majada
28. máj 2008

ja viem tak hnusne zazrieť že ich prejde chuť pozrieť sa na malého nie to ešte chytať 😠

bubba
28. máj 2008

ano najskor ignorovat ako som ja zacala a susedov zdalek obchadzat a ked uz sa tak stalo ked bola mala babatko a chceli ju obchytkavat som ich milo poprosila ze nech ju nechytaju lebo ze mala velku infekciu v pusinke co vsetko dava do ust a doktorka zakazala aby ju chytali ludia za ruky a tvar 😀 😀 zabralo 😀 😀
tiez mi lezie na nervy ked detska z ulice mala bola v kociku zacali sa tam pchat do kociara obkukavat a ked som zbadala tie sople az po kolena a matka mi nic nepovedala....to ja sa hlasim na kilometer vopred...ani zanami nechodte mame spoliky 😀 😀 (ale aj to len zo zubov ale istota je istota)

skolara
autor
28. máj 2008

bubba 😀 to s tou doktorkou skusim znie to tak doveryhodne 😀 😀 😀
Mne proste chytanie vadi 😠 😠 😠 myslim ze je to normalne 😉

magg
28. máj 2008

Hmmm, nas by ste neznasali, my ked iedeme von a stretneme niekoho s babatkom tak sa hned prihovarame, lebo lujka ma strasne rada deti, nehovorim, ze ja ich obchytkavam, to nemam vo zvyku, ale lujka chce hned druhe babatko pohladkat. Samozrejme, ze ked je chora tak to nie, to jej dovolim len z dialky zakyvat. ale inac to neriesim 😅

bubba
28. máj 2008

aj mne to vadilo strasne ale ja som zakazovala chytat aj od rod.proslusnikov alebo som ich poziadala umyt si riadne ruky...mala veruze mala infekciu a dlho sme sa jej nevedeli zbavit skusali sme s dr vsetko a nakoniec zabrali az antibiotika....ale ona mi zasa nikdy nepoveddala ze ju nesmu ludia chytat to uz som si ja vymyslela a fakt to fungovalo hlavne na tych starsich,lebo pre nich co povie dr..je svate....hehe

kotenko
28. máj 2008

no ja k lili nikoho nepustim skor, ako si neumyju muzi. a to plati aj pre rodinua dokonca aj pre tatika... Staci, ked chyti klucku do ruk a bohvie co tam je... rozmyslam, ze kupime septoderm a budeme mat pokoj.. a najma, ked lil je nachylna aj na nadchu.. staci ked pri nej niekto kychne... tak mne sa zjezia chlpy, ved lil s toho moze dostat aj zapal pluc...

magg
28. máj 2008

ked ja si myslim, ze u zdravych deti to netreba prehanat, ved nejak si tu imunitu budovat musia. Tiez si umyvame ruky, ked prideme z von a tak, ale nejak ma netankuje ked ju aj niekto pohladi. Ved ked sa hra v piesku a potom si prejde rukou po tvari, bohvie co tam je a zasa jej predsa nepriviazem ruky k trupu

zuzulik
28. máj 2008

ja myslim,ze to netreba prehanat...
co je zle na tom ak Vam niekto obdivuje dieta a s tou extremnou cistotou, septodermom a pod. si myslim ze je tiez prehnane... kolko krat sa stane,ze cudzie dieta sa po mne taha, to sa mam tiez otocit stranou, lebo ktovie co chytilo...
samozejme by mi vadilo,keby ho obchytkaval nejaky cigan 😉

liliandax
28. máj 2008

aj ja mam na vec rovnaky nazor ako magg a zuzulik.. s extremnou cistotou to netreba prehanat, vsetko s mierou 🙂

monkula
28. máj 2008

zuzulik, pri kotenku je septodermom namieste, Lili je skôr narodená, popri iných ťažkostiach ☹ ☹

kotenko
28. máj 2008

monkula, to ze je Lil skor narodena niej e nic hrozne. ale ta trachea.. ani medzi ludi menozme ist...
Inak napadlo mi, niektori cigani su cistotnejsi ako "normalni" ludia a to mi verte...
Je jasne, ze to netreba prehanat, ale nechcem, aby lil nieco chytila...

mywiel
28. máj 2008

Ja mam stastie, ze sa babo narodi v juni-juli dam na kocik sietku proti mucham a hotovo nik nebude moct chytat a velmi nakukovat... 😀

malaskoricka
28. máj 2008

prizabit 😠
vyhbat sa im alebo surovo pustit jazyk na prechadzku 😀 povedat im na rovinu nech okamzite prestanu robit to co sa nam nepaci

monkula
28. máj 2008

kotenko, ja viem... 😔 ☹ ☹
Ale myslím si, že mne neprislúcha hovoriť o zdarvotných kompilkáciách Tvojej krásnej dcérky...len ma to trošku nahnevalo 🤐 🤐 🤐
A s tymi ciganmi máš svätú pravdu...

bubba
28. máj 2008

ja si myslim,ze to treba s ciistotou ruk prehanat minimalne dovtedy kym si dietatko cuca prstiky a este nema vybudovany ako taky imunitny system....ja som to urcite do tych 3-4 mesiacov prehanala a teraz mame dva roky IS perfektny a pekne je naucena si stale umyvat ruky aj ked sa hra v piesocku aj inde aj ked sme na navsetve,alebo iba v obchode prve co prideme domov sa pyta umyt rucicky 😀

skolara
autor
28. máj 2008

bubba presne lebo pre malicke babatko moze byt aj crevna viroza, a ine pre dospelych lahko vyliecitelne choroby nebezpecne 😔

zuzkafuny
28. máj 2008

Ja som zas rovno povedala... pri Zuzke 🙂 Nechytajte za rúčky, nemám to rada...!!! Nebozkávať, nemám to rada...!!! A tak... No a keď sa mi narodil Miško, tí čo vedeli, tak sa pekne spýtali... môžem pozrieť...??? Môžem pohladkať po líčku...??? A tak... 🙂 A tí čo nevedeli, tak som im to povedala... keď sa nevedia dovtípiť...

katka13122
28. máj 2008

tak toto dam manzelovi precitat,hovori ze som slahnuta...ani ja neznas ked maleho niekto chyta za ruky..jednej znamej som povedala nech ho nechyta za rucicky,ze si ich stale dava do pusky..predomnou ok,ale za chrbtom ma ohovorila ze ci je ona nejaka humusacka 😒 ...z mojeje rodiny ked pridu knam tak si vzdy umyju ruky..ale z muzovej strany neviem ako to mam im opatrne povedat...muz ze im niec nepovie..ze to neni normalne aka som citliva 😠 ..aj taka mudra ako je moja svokra by som mala vediet...a este ktomu ho svokrovci bozkavaju na ruky 😠 😠 😠

zuzkafuny
28. máj 2008

Katka... nech si ohovára... asi iné nevie... 😝

katka13122
28. máj 2008

malo tam byt ..by tom mala vediet 😠

bubba
28. máj 2008

katka na ohovaranie si musis zvyknut to by si este mala vidiet ako mna vsetci ohovarali,ze matka bestia co neda ocuckat cokoladu ani medik na dudel,ani kakavko do mliecka(podotykam dvojmesacnemu decku)a doteraz sa vsetci vrelo oduvaju ked ich poziadam opatovne aby pri malej nefajcili...ze sak to nejde do nej,alebo ze sak som daleko,alebo vietor fuka inam.....normalne mi davaju pocitit,ze som nejaka vadna ze nikomu nic nedovolim pri malej a kade chodim len rozkazujem....
mile maminy nerobime to pre zdravie nasich deti??????kaslem na nich nech si keca kto chce co chce 😝

julia225
28. máj 2008

najlepsi recept je povedat pribrzdencom, to, co chcu pocut.... 😀

bubba
28. máj 2008

ze nech idu...tam odkial prisli? 😀

dada2007
28. máj 2008

som rada, že nie som sama!!! 😀 😀

julia225
28. máj 2008

napriklad...
ja napr nezijem s dcerkinym ockom...a ked sa ma niekto opyta nieco o nom, zasadne odpoviem ano na to co sa pytali...nik nevie pravdu iba ja, tak aspon vie kazdy inu verziu a mozu na dedinskom moste klebetit 😀