Ako si poradiť s drzosťou ľudí?

skolara
28. máj 2008

urcite sa to stava aj Vam.Proste ze vam cudzi ludia obchytkavaju babatka 😠 . Myslim tym chytanie ruciciek, noziciek, liciek a v najhorsich pripadoch bozkavanie 😝 .
Napriklad mne sa dnes stalo ze som vychadzala z bytu v tom mi nasa suseda vytrhla autosedacku z ruky ze ona ide malu ukazat muzovi. Ani som nestihla zareagovat ☹ .
V byte humus nafajcene lebo su obaja tuhy fajciari. Ale to nie je najhorsie potom ako ju obchytali komplet aj ruky sa ma opytala ze ci mala nezvracia a ja ze preco? Ona na to ze jej deti prave prekonali nejaku crevnu virozu. Skoro ma porazilo ked to povedala. Oblial ma studeny pot. No su normalny. Moja mala ma 3 a pol mesiaca a nema zatial ziadne ockovania. 😖 😔 No su normalni? 🙄
Co s takymi ludmi? 😠 😒

bubba
28. máj 2008

juli tak tak to vobec u nas napr.v rodine nefunguje ja keby oznamim rodinnym prislusnikom,ze mala moze papat vsetko sladke 1ks denne tak nas tak zbombarduju sladkostami ze si mozme pristavit navyse miestnost...lebo vies cim sa najviac zavdacis dietatu,alebo si ho kupis?no samozrejme sladkostou nie??? 😀 cize ja zasa zadubencom stale tvrdim ze ...dneska slabo jedla,dnes je zapecena cokoladu nemoze.....boze ved ja tu vyznievam ako uplny klamaaaaaaaaaaar 😅 😅 😅

mirip
28. máj 2008

drzo odbiť, a hotovo, ved práve tak sa prenáša vela chorôb , infekcii a pod. 😠

karolinkafe
28. máj 2008

drzo....... 😠

otrivinkajanka
29. máj 2008

na drzich ludi len drzo a dvojnasobne nic ine si nezasluzia

cervena_ciapocka
29. máj 2008

andrea.m - ako si myslela, ze ked niekto pozera na tvoje dieta tak otocis kocik? Ja ked idem v MHD alebo som v obchode a vidim nejake mile dieta tak sa nan popozeram a pousmievam, lebo ma to potesi. A casto sa mi stava, ze deti na mna "civia" viac ako ja na nich 😀 A asi by sa ma dotklo kebyze sa pozeram na dieta a matka by ho otocila, pripadne na mna zazrela 😠

lienockaa
29. máj 2008

ahojte..som rada, ze nie som sama ani ja..🙂ked som bola tehotna, sesterka /vtedy uz bola mamickou dvojiciek, ktore nemali ani rok/ mi povedala, ze uvidis, nebudes spokojna, ked si ho hocikto bude chciet zobrat na ruky,je to proste taky pocit, ze vies, komu ho mozes a chces dat a komu nie..nechapala som to, ale teraz tomu velmi dobre rozumiem..🙂zatial mi ho teda nikto okrem najblizsej rodiny nechyta, bozkavam ho iba ja a manzel..

ja mam zase skusenost, ze mi domov chodili vyzvanat cudzie dievcata /vekovo pod 15 rokov/, ze ho chcu ist kocikovat..maly mal vtedy mozno mesiac..nedala som ho a ani im ho nikdy nedam, odkedy som to povedala ich "velitelke", tak je pokoj..mozno na mna teraz pol dediny pozera ako na divnu matku, lebo vsak ostatne mamy deti davaju kocikovat tym istym dievcatam v pohode, ale hovorim si,nech si ohovaraju, je to moje dieta, ja som zan zodpovedna, nikto iny..

cervena_ciapocka
29. máj 2008

lienockaa - mas uplnu pravdu. Ja sice este nie som matka, ale len predstava, ze by moje dieta malo byt v pritomnosti nejakej pubertiacky bezomna mi nahana strach. Mam pocit, ze ked raz budem mat vlastne tak sa od neho ani na minutu nepohnem 😅

monkula
29. máj 2008

čč, súhlas, aj mňa by sa to dotklo, ak niekto pozerá na vaše deti, robí to preto, lebo ľúbi deti a to vaše sa mu páči...
Aj ja som tu minule videla, ako dve ani nie 13 ročné deti kočíkovali, to jedno plakalo, mohlo mať asi 2 mesiace, tak ho táto dievčina vyberala, až mi prišlo zle, to malé hlavičku nabok 😲 😲
Ja, keď som mala trinásť rokov, tak som chodila kočíkovať kamarátkinu dcérku, pomáhala som jej s ňou tri roky, potom sa jej narodil braček, tak som chodila s dvomi deťmi, vždym i ich obe bez obáv mohla zveriť, toto je asi aj možno o niečom inom, pretože sme sa ako rodiny poznali vlastne odmalinka, ale keby mi takto zazvonili dve acudzie, potreštené pubertáčky, asi by som ich aj ja slušne vyhodila, kto by to mal na zodpovednosti ,keby nedajbože niečo spôsobili tomu bábetku 😠 😠 😠 😠
A ozaj to baby nepreháňajte, v takomto teplu, ešte aj plienka hodená cez kočík, veď to bábo tam musí mať hotovú saunu...

dadulka19
29. máj 2008

skolara,to čo sú za ľudia 😕 😕 😕 ??...a to obchytkávanie aj mne hrooozne vadí,tak vždy slušne poprosím(aj deti),aby ju nechytali,že rúčky si dáva do pusky a tváričku má citlivú 😉

kotenko
29. máj 2008

Ahojte, ja som tiez chodila kocikovat vsetky deti z cinziaku asi od svojich 11-12.tich rokov a mne kazdy doveroval. K detom mam doteraz vytvoreny "zvlastny" cit, o kazde som sa starala, ako by boli moje... Na ruky som si ich daval iba s povolenim mamiciek, ony boli velmi rady, ked si mohli na 3 hodinky zdriemnut, alebo spravit nieco v byte alebo pre seba a mna to vonku bavilo kocikovat...
A lili keby nema tracheotomiu, tak ju urcite zverim jednej znamej kamaratke, ktora so mnou tiez chodievala kockovat.
A o tom obchytkavani som tu uz pisala...nebudem sa opakovat...

maruschka
29. máj 2008

mne sa to stalo raz...Boli sme na nejakej športovej akcii a tu priskočia dve tetky ku kočíku/akože ich pozdravím,raz v živote som sa s nimi rozprávala/ a poďho malú-mala asi 3 mesiace,z kočíka na ruky...A obzerajú si ju,natriasajú..A viete ako som zareagovala ja?!Stála som tam ako sprostá v nemom úžase,ústa-skoro mi vykĺbilo sánku a nechápala som,čo robia....Až potom,keď odišli som chytila nervy,tlak 200/150 určite.. 😠 😠 😠

Najhoršie je,keď vás stretne v živote osoba,ktorá je maximálne jednoduchého myslenia..to je ako boj s veternými mlynmi 😕 🙄 😕 🙄 😕

lienockaa
29. máj 2008

hmm..no asi som divna potom..ale ja sa jednoducho bojim, ze s nim vlezu niekam pod auto, prip. nieco mu napchaju do pusinky a potom bude neskoro plakat..povazujem svoje dieta za privelky dar na to, aby som ho hocikomu zverila len preto, lebo si chcem pospat..suhlasim s monkulou, dost je to aj o tom, ze tie dievcata su pre mna cudzie a nedoverujem im..

svistinka
29. máj 2008

marushka- my sme boli minule na navsteve a domaci mali velkeho psa. sadla som si s malou na pohovku a domaca isla pripravit pitie. Vtom pribehol ku nam pes a snazil sa malu oblizovat po tvari. Ja som tam s nou sedela ako pripecena a chranila jej tvar rukou a po chvilke som zavolala na domacu, nech si toho psa zobere.
Mala som sa s nou okamzite postavit a hned zavolat na domacu.Tak som bola to seba sokovana, te neviem poriadne ochrant vlastne dieta. Ale to trochu odbocujem, vy hovorite o cudzich lludoch a ja o psovi.

kotenko
29. máj 2008

Lienockaa, ale ved vies komu zverujes svoje dieta. a mna v zivote nenapadlo dat dietatu nieco ine, ako mu matka pribalila do tasky... jedine kornutok, ale ja to, ked uz malo zuby a striehla som a nho,, ci si nedava do pusy velke kusky. ja by som napr Lili velmi rada niekomu takto zverila, lebo nebudem mat pri nej cas obehnut ani do obchodu a tam s nou ani nemozem ist, ale zas zver niekomu do ruk odsavanie dietatka z tracheotomie... jedine nasi, a ti mi nebudu moct vzdy pomahat..

katka13122
29. máj 2008

ja si spominam,ked som bola este tehu,stretla som jednu kamosku,ktora mi ruku prilepila na brucho a bola schopna mi ho hladkat aj 30min..neprekazalo jej ze som cuvala...nenapadne som povedal ze by stacilo..ze jej sa to paci..ale mne uz nie...a stale,mi ho hladkala 😠 😠 😠 😠 potom som radsej uz isla a obchadzala som ju na kilometre..trochu som odbocila od temy 😉

monkula
29. máj 2008

Myslím si ,že my sme boli trošku iná generácia, ja keď vidím tieto dnešné pubišky ,ktoré sa už v dvanástich natriasajú pred chlapcami, veď to vidím ,keď čakám na manžela na ihrisku pod posilovňou, ako tam pubišky sedia a rehocú sa kao kone, poriadne nahlas a stále čumia do okien ,kedy sa niekto vykloní, no hrôza..
Najsmiešnejšie ale je, že nám tam vždy reve hudba, takže nepočujeme ani vlastného slova nieto ešte konský rehot dole pod oknami... 😀 😀
A sama som videla, ako s týmito detičkami manipulujú, písala som vyššie... 😉
Aj mne by sa hodilo, kebyx mi niekto zobral deti na ihrisko, ale nedôverujem nikomu až tak, aby som mu zverila tých mojich dvoch zbojníkov, sama mám problém ich niekedy ustrážiť a usmerniť, o chvíľku budem škúliť, a nieto ešte zveriť nejakej s prepáčením štande, ktorú bude viac zaujímať, či si ju všimli chalani z 8.B

zuzitka
16. jún 2008

nechapem, ze sa ti ludia nevia uvedomit 😕 ved sa najprv opytam ci mozem nakuknut, ci mozem pohladkat....

kostka211
26. jan 2012

@skolara nauc sa byt asertivna a hovorit zasadne nie, ked sa ti nieco nepaci, aj ked je to pre teba neprijemne.Je to tvoje dieta a mas pravo chranit ho pred doternymi ludmi.