Ako si spomínate na Nežnú revolúciu zo 17. novembra?

erikasadek
12. nov 2009

ahojte zakladam tuto temu, kedze sa blizi datum oslav ...
a hlavne ze predsa len , pre mnohych z nas to vela znamenalo..
*ako si vy spomionate na ten november ??

ja osobne som mala vtedy 14 rokov bola som osmacka,, a revolucia ma zachranila, kedze za svoje napady a svoje presvedcenia som nemohla ist a strednu.. 😀

naraz prisiel ten zazrak.. mohla som..
ale hlavne , ako sme so strachom so zaciatku sa hanbili prvy den , nosit trikoloru, na nasich obleceniach v skole, az ked vsetci zacali tak vsetci sme ju hrdo nosili,
pamatm s na nase strganie klucov na namastiu, v telke prenosy; ako ludia na namesti v parhe a blave, mieromilovno stali v tej zime, ake tazko s nas padalo tie slzy v ociach nasich rodicov a hlavne, knazko zko stale v telke hlasil do mikrofonu, utvorte koridor!! 😀

pan dubcek... 😔 ako sme vsetci mozno po prvykrat , boli svorne spolu... 😉

ake su vase zazitky..??

mirka1308
17. nov 2009

a ešte si spomínam, že som uprosila mamu a nalepila som si taký veľký plagát s fotkami spevákov 😅 na papier a prišpendlila na stenu na tapetu 😀 a mala som tam aj Mariku Gombitovú, Kotvald+Hložek nemohol chýbať 😀
som to mala nad posteľou a zbožne som na nich hladela 😀 😀

erikasadek
autor
17. nov 2009

nemas zaco..?? 😀 😀 😀 *

inak ahoj uz dlho som ta nikde nevidela.. 😉

este A-HA ti boli tioez dobry a nehovorim o vecnom depeche mode, a pamatate depesaci, ti , lepsi a metalisti, ti zli... 😀 😀

mirka1308
17. nov 2009

erika, keď spomínač depešákov, tak spolužiačka sa vtedy obliekala do čierneho ako fanúšička, tak triedna jej dala poznámku a volala mamu do školy, že sa nevhodne správa 😠
a my sme ju žrali, že je odvážna 😀
a každá sme mali bniele ponožky v lodičkách 😅 a koho mama vedela šiť, tak sa obliekal ako hviezda a málokto mal rifle a nemohli sme si do školy lakovať nechty ani len priesvitným lakom a o maľovaní sa ani nehovorím - poznámka ako vyšitá a musela si sa ísť umyť 😝

erikasadek
autor
17. nov 2009

mirka a nebolo to az take zle nie??
$trocha discipliny nezaskodi.. 😉 a trebalo by niektorym mladym.. trochu poznat.. 😉

mirka1308
17. nov 2009

erika, ja mám pekné spomienky, no bolo aj ťažko ale časom som zabudla a už si vybavujem len pekné veci 😅
trocha od veci, ale pred revolúciou to bolo 😀 😀
ale aj na nežnú mám pekné spomienky, som bola vtedy štrngať kľúčami na námestí so spolužiakmi a bola tam aj mola veľká láska, tak som viac vnímala jehoa ako atmošku 😀 😀
len mi je teraz divné, že každý koho sa na toto pýtam mi odpovie že nebol štrngať kľúčami, tak neviem kto tam chodil 😉 asi ja, ja a znova ja?? 😲

erikasadek
autor
17. nov 2009

no vidis kazdy s aboji povedat ze tam bol.. 😀

jasne ze vsetci sme tam boli.. 😉

vies ja mam pocit ze , neako sa nevenuje tomuto datumu, velka pozornost, ,proste no bolo a co ma byt... 😖

len ti co , naozaj boli a zili, a zainteresovani boli, co s atykalo mnohych veci... tak maju tak spomienky akoby to bolo , vcera..

majacska
17. nov 2009

ja som 17 eho nebola doma, ale sa pamatam neskor na mitingy v meste, ked sme skandovali ,,to je ono" 😀

evi3
17. nov 2009

bola som v poslednom ročníku vysokej v Blave, mala som trochu strach aby to nedopadlo tak ako v 68/9 ... tá eufória prišla až neskor a zase potom postupne vyprchala, lebo to nedopadlo celkom tak, ako si to naivný mladý človek predstavoval 😉 . Ale určite je to lepšie, než by to bolo keby sa nebolo udialo nič ... aj keď teda s odstupom času si myslím, že režim by sa zosypal časom sám, najprv ekonomicky a potom aj politicky, ale tak ako to bolo to bolo určite šetrnejšie.
"Postaršie" ročníky pamatáte sa na vtip čo vtedy bežal v Blave?
Dedo s vnukom je na výlete na Devíne, pozerajú na rieku a vnuk sa pýta:
Ty dedo, kto je za tým plotom?
A dedo odpovedá: My vnúčik, my ...

mimado
17. nov 2009

Jej kukla som vas, vidite aj kolko pekneho sme zazili 😀 . Myslim ,ze tie spomienky nam nik nevezme.

Ked ste pri spevakoch, moja naj bola Samantha Fox,Sandra, Sabrina, tiez to tu niekto spominal. Z nasich Bartosova-Sepesi, Michal David, Sagvan Tofi... 😀 😀 😀
Tak Samantha, pre tych co im to nic nehovori 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Ow8rsycBQ54


Tu je od nej moja najoblubenejsia

https://www.youtube.com/watch?v=mDqLMaWuXug


a toto je asi najznamejsie od nej

https://www.youtube.com/watch?v=MiuimDNlyuQ

Mirka u nas na skole tiez leteli -depesaci a metalisti, presne ako si to ty popisala. Ale u nas nebol problem chodit v ciernom a s harom na hlave, teda depesu co sa tyka. Ale sminky sa ani u nas dako netrpeli, ved to ani nieje pekne ,aby 15 rocna baba prisla akoby z dakeho hm ----filmu 😠

Inac nepozeravate Ordinaciu tiez tam mali spominku na komacov, mne sa to celkom pacilo, moja mladost 😀 😀 😀

bubba
17. nov 2009

hej to bola taka typicka otazka na skolskom dvore "si metalista alebo depesak?"

a ja som bola v skole nastenkarka 😀

erikasadek
autor
18. nov 2009

bubba aj ja som bola pomocnicka nastenkarky 😀

ten vtip bol dobry trpka trealita to bola ☹

roasha
18. nov 2009

a viete na co sa tesim? 😎
na tu pamätnu dvoj-€ 🙂 😎

mirka1308
23. nov 2009

Aj ja som bola nástenkárka 😀 😀 a moc ma to bavilo, marec mesiac lesov 😉 apríl tuším mesiac knihy 😅 😔
už si moc nepamätám 😀
a pamätnú mincu mám doma 😉 pekná