Ako si uľahčiť pôrod?

wewe4
24. júl 2009

Ahoj babulky,
neviem, či tu už nejaký taká téma neexistuje, ale nenašla som...
Takže, existuje niečo, čo môže uľahčiť pôrod? Myslím uvoľniť bolesti? Čo Vám, mamičky, robilo dobre?
Existujú také nejaké finty 😉 Počas pôrodu alebo možno aj v rámci prípravy na neho...
Viete, pomaly ale isto sa chcem pripravovať 😅
Díky za rady

titkovamiriam
24. júl 2009

dychanie,chodenie a tepla sprcha-pri marekovi som bola v sprche este 3 min pred nez sa narodil 😀 😀 skoro som ho porodila pod sprchou 😀 .mala som moznost aj loptu no nevyuzila som a pri poslednom porode bolo super ze som cely cas chodila a na sale mala radio s hudbou.rozpravali sa so mnou sestericky aj lekar-no proste paradicka.

berus222
24. júl 2009

to uvidis az pri tom, co ti robi dobre. ja som nemohla byt pod teplou vodou, lebo mi z toho bolo na odpadnutie. najlepsie mi bolo lezat na boku. a strasne moc u mna hrala psychika. hovor si, ze to nebude boliet a to naozaj funguje. 🙂

wewe4
autor
24. júl 2009

berus, tak to je lahké 😅 bodaj by to aj u mna fungovalo

lydia22
24. júl 2009

Mne sa takisto ulavilo ked som si lahla na bok musela som lezat kedze mi odtekala plodova voda a takisto pomohla pritomnost manzela a mily personal,ale kazdej pomoze nieco ine.
Ak su v nemocnici moznosti treba vyskusat co ti pomoze.

zuzikmeduzik
6. aug 2009

fantasticky bol pocit, ked mi odtekala plodova voda, velmi sa mi vtedy ulavilo od bolestí...inak epiduralka 🙂

hanam
6. aug 2009

Jednoznacne pomoze chodenie na pripravu, odbremenilo ma to od stresu z neznameho. Vsetko co sme totiz na priprave prebrali sa udialo. Pri samotnom porode urcite horuca sprcha a najlepsi pomocnik na urychlenie urcite fitlopta. Ja som prvorodicka a vdaka nej porod postupoval rychlo a trval len 3 hodiny, z toho najvacsie bolesti asi hodinu. Ale co najviac odporucam je fakt ta priprava nakolko si myslim, ze keby som ju nemala to cele nezname co sa bude diat by ma dost stresovalo a porod by nebol taky pekny zazitok aky som mala 😉

januliak
6. aug 2009

Mne velmi pomahalo chodenie a co bolo perfektne, bola tepla sprcha.V tej som stala 2x kazdy raz cca 30 min. 😀 😀 😀 Vodu mi museli prepichovat a prepichli az tesne pred tlacenim, ale bol to blazeny pocit 😅

A najviac mi pomahala pritomnost mojho draheho, aj ked sa ma nemohol ani dotknut 😀 😀 😀

petra1985
8. aug 2009

mne teta (porodna sestra) kazala brat tyzden pred prvym terminom tablety THIAMIN.. je to vitamin B1 vraj to zmiernuje bolesti, zmiernuje krce.. kedze som nakoniec mala ist na cisarsky tak som to nebrala.. taakze nemam s tym skusenost.. nakoniec som aj tak rodila normalne a myslim, ze ani netrebalo tablety.. ale druhykrat to urcite vyskusam.. no na vasom mieste by som sa este poradila s lekarom

venonna
8. aug 2009

wewe, tu je clankov viacero (3 strany):
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=455&...[page]=2
myslim, ze si z toho urcite vyberies 😉

nikollette
8. aug 2009

EPI 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre