Ako si vybrať kde budeme bývať?

megi93
7. nov 2009

Ahojte, neviem či tu takáto podobná téma je, ale nenašla som ju. Chcela by som sa vás spýtať na vaše predstavy o bývaní, prípadne vaše názory na toto: Bývame momentálne s mojou maminou, ale samozrejme si hľadáme vlastné bývanie. Naša finančná situácia nie je nijak extra fantastická, keďže ja som na materskej, ale dalo by sa to utiahnuť. Avšak ja by som uprednostňovala bývanie v tej časti mesta, kde som vyrastala, všetko tu poznám a mám to tu rada. Manžel je z takmer opačného konca mesta, tá štvrť mi je vrcholne nesympatická a nebývala by som tam z viacerých dôvodov. Dokonca som si povedala, že ok, bývajme napríklad aj v dome, je to výhodnejšie a manžel po tom túži ale zase nie na dedine, radšej v meste, niekde tu na okolí. Dôvodom je dochádzanie do väčších obchodov, na úrady, k lekárovi a podobne. Mesto podla mna poskytuje viac možností na všetko. No a problém je teda v tom, že hoci manželovi je prakticky jedno kde budeme bývať, mne nie. On hľadí najmä na cenu bytu. Chce bývať v čo najlacnejšom, ale v tejto štvrti sú byty trochu drahšie. Ja zasa uprednostňujem kvalitu bývania (nie panelák na paneláku) prípadne okolie, občiansku vybavenosť a dostupnosť. To však pri výbere v prípade môjho manžela nezaváži, ide hlavne o cenu a podla jeho slov je nelogické bývať drahšie, ale tu, ako bývať za lacno ale hocikde.... Čo si o tom myslíte? Ďakujem za názory.

sasulec
7. nov 2009

megi,ja si myslim,ze ak nemas nejake problemy s tym byvat u maminy tak by som tam zostala a setrila si,druha vec je,ze zdielam nazor,ze mladym je najlepsie samym...a to je fakt 😅
tak mozno kupit nejaky starsi obyvatelny domcek v okoli Nr Ivanka pri nitre,drazovce,kde chodi MHD ...a pomaly si ho prerabat,podla vlastneho tempa,a peniazkov,hm? 😉

majulcek
7. nov 2009

spravne uvazujes megi...ved ked kupujes byt tak predpokladam ze mozno aj na cely zivot tak radsej priplatit a byvat tam kde xces ako niekde kde by si sa nikdy necitila"doma",ale rodinny dom v okoli nie je na zahodenie ved existuju auta a aj busy chodia castejsie ako na lazy 😀 😉

megi93
autor
7. nov 2009

Sasul no ved to je to, že ja velmi nechcem ísť bývať mimo mesto, mám z toho hrúzu bývať dakde inde, ako tu. Neviem prečo, proste mi to vadí.

feejay
7. nov 2009

No, takze aby som to troska poopravil prispevok mojej ctenej polovicky na svoj obraz, pridam k nemu iba tolkoto: jedna sa o dve sidliska v meste, kazde na inom konci, ako bolo spomenute. Nepovazujem jedno sidlisko za lepsie pripadne horsie pre rodinne byvanie. Obidve sidliska su pre mna rovnocenne, akurat co sa tyka ceny bytov, tak na "mojom" sidlisku kupime 3 izbovy prerobeny byt za cenu do 50 tisic eur, na "manzelkinom" sidlisku je to troska horsie, nie sice nerealne, ale rozhodne za 50 tisic eur prerobeny byt nenajdeme.. mozno tak 2 izbovy. Aby sme boli vsetci v obraze - obidve sidliska su rovnocenne vybavene, co do obchodov, polikliniky atd, cesta do mesta autom trva rovnako aj z jedneho, aj z druheho konca. Takze postoj mojej manzelky vyplyva IBA z toho, ze voci "mojmu" sidlisku ma jednoznacne predsudky. A mne je jednoducho luto sa na 30 rokov zaviazat hypotekou na byt, ktory by sme rovnocenny vedeli kupit o hoodne lacnejsie.. To je asi vsetko. Takze sme zvedavi na Vase nazory.. Dakujeme 😀

megi93
autor
7. nov 2009

No majul ja to tiež tak vnímam, že radšej zaplatím viac, lebo proste mimo nr nee 😖

feejay
7. nov 2009

Majulcek, ale nie kazdy ma moznost si "doplatit" , a ja nevidim realne cakat este 5 rokov, kym si na to doplatenie nasetrime. ☹

majulcek
7. nov 2009

nie ze sa nam tu pobijete 😀
feehay predpokladam ze myslis klkokocinu to tvoje sidlisko a ver mi ze u nas doma riesime podobnu otazkku a ja si nemozem pomoct chrenova sa mi zda lepsia,krajsia,ziadne natlacene"kralikarne"...horsie to uz je s tou cenou 😝 tak skuste najst nejaky neprerobeny a potom trebars postupne podla financii ho prerabat... 😉

megi93
autor
7. nov 2009

majul, milujem ťa 😅

feejay
7. nov 2009

Noo, Tvoj predpoklad je spravny, kde inde by to aj mohlo byt ze 😀 No ale ked si predstavim, ze ludia sa stahuju aj 20 kilakov mimo mesta, len aby si nasli fayn lacny domcek, tak mi je do placu.. ze proste prave ta moja polovicka si tvrdohlavo bude presadzovat to najdrahsie co sa da.. ☹

megi93
autor
7. nov 2009

Mne vadia hlavne tie kopce na klokočke, tam kým vyjdem niekam s kočíkom, aj ma picne, prípadne dostanem srdcový kolaps a to stačí ísť do potravín kúpiť múku....a kedže budeme mať na krku hypotéku, nevidím reálne kúpu druhého auta 😒

majulcek
7. nov 2009

megi no my ked sme isli z rodinneho prec do prenajateho tak moja jedina podmienka bola ze chrenova... 😵 a teraz ked uvazujeme nad vlastnym tak tiez chrenova i ked neviem ako to nakoniec dopadne ohladom financii..ale musim sa priznat ze pre mnaa naj je rodinny dom a vobec mi nevadi ze nemam obchodaky a co ja viem co po ruke 😀

feejay
7. nov 2009

Kopce..? Asi si zabudla, ze vsade chodime autom :D Co tam po kopcoch.. no a netaaraj, feliciu ti kupim aj zajtra ak bude treba 😝

megi93
autor
7. nov 2009

No majil, mne to zase vadí, že napríklad keby mám ísť narýchlo k lekárovi, tak prejdem mrte kilákov...možno aj nie vela ale proste mám pocit, že niekde mimo mesta alebo na dedine, ked budem chcieť ísť na prechádzku s kočíkom, tak kam? od domu po krčmu? ALebo po obecný úrad? A domov? čo tam? nič...

majulcek
7. nov 2009

feejay mysli aj na dieta aj na polovicku 😀 zober to z pohladu dietata ze kde by sa mu lepsie zilo... 😉 a tvrdohlava som aj ja ale mne je zasec do placu ze by som mala ist hore...chapes tu sa pozrem z okna a vidim zelen,stromceky a mam strach ze tam keby sa pozriem tak len barak na baraku 😝

bubadlo27
7. nov 2009

myslim, ze toto skor patri na modrastrecha.sk 😉

megi93
autor
7. nov 2009

tak pozrime sa na veci reálne...aj čo sa auta týka..

majulcek
7. nov 2009

heeej a kde by ste tak tie dve auta zaparkovali? 😀 😀 😀
megi no to hej ale ver tomu ze lepsie decko vypustit do vlastneho pieskoviska ako do pieskoviska plneho skla,bordelu a co ja viem coho 😝

megi93
autor
7. nov 2009

bubadlo no ale tuto neide o bývanie a jeho zariadovanie ale o názory mamičiek s rodinami

feejay
7. nov 2009

Majul, preeesne to ... pekny maly domcek 15 km od nitry.. do centra mesta autom sa dostanes za 15 minut, takisto, ako ked ides z chrenovej alebo klokociny...

megi93
autor
7. nov 2009

Majul a práve preto chcem svoj dom, ale v meste 😉

feejay
7. nov 2009

😀 jj, najlepsie na zobore aspon za 3 melony .. 😔

megi93
autor
7. nov 2009

no ale za 15 min si len pri tabuli nr a čo ešte odtial do centra? dalších 15 min. A si zober, že ok, potrebujem muku tak kvoli jednej veci nepojdeme neviem kam...takto vybehnem a pred barakom mám obchod.

megi93
autor
7. nov 2009

nie zobor...stačí aj chrenová...a môžme si ho postaviť

majulcek
7. nov 2009

megi no dom v meste stoji tolko ze nam sa ani nesniva 😝 a zase keby ho kupis v primestkej casti tak to je pre teba daleko... 😝 ale v tomto musim dat za pravdu tvojmu muzovi ze domcurik ale tak do 10km a spokojne si nazivat,mat sukromie a hotovo

feejay
7. nov 2009

no.. lebo neska v ziadnej dedine nie su potraviny 😀 No okej, ja idem spat.. rano si to precitam. Zatial vdaka 😎

megi93
autor
7. nov 2009

ale 10km od Nitry je už dedina... 😒

majulcek
7. nov 2009

megi spravis si raz za tt zasoby v HP tym nemyslim chlieb a mlieko 😀 pocuj nasi su na lapasi cesta od nich k nam domov na chrenovu trva menej ako ked cxem ist do family centra na klkocinu...

sasulec
7. nov 2009

mozem sa k vam potom na ten Zobor pristahovat??? 😝 😝 😝 😀 😀 😀
kefku si donesem 😀 😀 😀 😀

feejay
7. nov 2009

ved ono nie je problem chodit do mesta aj kazdy den.. Ked odmyslim, ze 100 eur mesacne odpadne platit najom v byte, tak tych 100 eur mame k dobru na benzin 😀

megi93
autor
7. nov 2009

no ale je to dedina...mali sme tam chatu a nenávidela som to už vtedy :( a teraz už vôbec...proste hocičo, čo zaváňa vidiekom ma desí...už vidím prasce, sliepky, kotkodákať kohúta o piatej ráno, štekať psov a pod. Aj keď dnes to tak možno nie je, dedina a čokolvek jej podobné ma desí a asi by som sa tam zbláznila