Ako si vybrať kde budeme bývať?

megi93
7. nov 2009

Ahojte, neviem či tu takáto podobná téma je, ale nenašla som ju. Chcela by som sa vás spýtať na vaše predstavy o bývaní, prípadne vaše názory na toto: Bývame momentálne s mojou maminou, ale samozrejme si hľadáme vlastné bývanie. Naša finančná situácia nie je nijak extra fantastická, keďže ja som na materskej, ale dalo by sa to utiahnuť. Avšak ja by som uprednostňovala bývanie v tej časti mesta, kde som vyrastala, všetko tu poznám a mám to tu rada. Manžel je z takmer opačného konca mesta, tá štvrť mi je vrcholne nesympatická a nebývala by som tam z viacerých dôvodov. Dokonca som si povedala, že ok, bývajme napríklad aj v dome, je to výhodnejšie a manžel po tom túži ale zase nie na dedine, radšej v meste, niekde tu na okolí. Dôvodom je dochádzanie do väčších obchodov, na úrady, k lekárovi a podobne. Mesto podla mna poskytuje viac možností na všetko. No a problém je teda v tom, že hoci manželovi je prakticky jedno kde budeme bývať, mne nie. On hľadí najmä na cenu bytu. Chce bývať v čo najlacnejšom, ale v tejto štvrti sú byty trochu drahšie. Ja zasa uprednostňujem kvalitu bývania (nie panelák na paneláku) prípadne okolie, občiansku vybavenosť a dostupnosť. To však pri výbere v prípade môjho manžela nezaváži, ide hlavne o cenu a podla jeho slov je nelogické bývať drahšie, ale tu, ako bývať za lacno ale hocikde.... Čo si o tom myslíte? Ďakujem za názory.

frisbee
14. nov 2009

megi,ty si neskutočná...toho blázna si teda vyprosujem 😝

monkula
14. nov 2009

megi, jasné, my všetci sme blázni, len ty si lietadlo.... 😝
ja ľutujem Teba a Tvoj obmedzený pohľad na život....
a predstav si, napadlo ma, že by vám mohla predať aj dom na dedine... ale radšej okamžitá provízia, než prehovárať zase odznova....

friss, Simonke všetko naj k narodeninám.... 😵 😵

pancake
14. nov 2009

frisbee gratulujeme simonke
a vobec.... monku a frisbee co to neignorujete? nepoznate...mudrejsi ustupi??? 😀 😀 😀

monkula
14. nov 2009

veď už idem pancake, múdrejší ustúpi.... 😉 😉 😀

ivca77
14. nov 2009

myslim si,ze nie je dolezite ci clovek byva na dedine alebo v panelaku,lebo kazde ma svoje vyhody ako aj nevyhody....dolezite je,aby byval vo svojom,podla svojich predstav,a mal cim platit svoje hniezdocko lasky,ale co vie uuuuplne pokazit chut byvat ci uz na dedine alebo v panelaku je primitivny sused.....
😝

marecek4
14. nov 2009

ahoj,přispěju roškou do mlýna jak jsme to pořešili my,s bm jsme se nastěhovali na Stupavu-moravskou a posléze domeček i koupili,teď ho ještě splácím,ale už tam nebydlím,bm nadělal dluhy a domeček je na ně kasička,samá exekuce a zástavní právo,teď s přítelem bydlíme asi šest km odtud,nechtěla jsem aby děti měnili školu a já tam dojížděla před md do práce,tak ním přibylo sice splácení hypotéky,ale jsme ve svým a když chci do města tak sednu do auta a jedu,myslím si totiž že ať je byt jakýkoliv,tak pořád není úplně můj,pořád tam jsou společný prostory kde můžou vznikat problémy-viz.jiná debata že maminka nemůže využívat kočárkárnu a kočárek na chodbě zase vadí jiným,nový domečky jsou drahý a hodně neosobní okolí,navíc tam moc lidi nebývaj že přes den jezdí do práce a mamky jsou dost samy

frisbee
14. nov 2009

pancake...ďakujeméééé 😀 😀 😀

😎 to vieš,my blázni 😀 😀 😀 😀

frisbee
14. nov 2009

jé,monkula,ja som ťa zasklila....sorry...pekne ďakujem 🙂

megi93
autor
14. nov 2009

Nepochopili ste ma. Ja som tých bláznov nemyslela v zlom. A obmedzený pohľad na život? To akože preto, lebo mám iný názor? To je trošku od veci takto hodnotiť. Túto tému sme založili preto, lebo sme chceli vedieť aké sú názory oných ľudí. Vtedy som do toho šla, že snáď niekto napíše niečo o dedine, čo neviem a čo ma možno presvedčí, že fajn, dedina je super, ideme do toho. Ešte som tak v kútiku duše bola schopná uvažovať nad tým, keď nie teraz, možno o pár rokov, keď bude malá väčšia a keď si budeme môcť dovoliť druhé auto, pretože nemám chuť zostať odrezaná od mesta bez auta, ak by sa dačo stalo malej, alebo by som proste súrne potrebovala ísť do mesta. Po názoroch niektorých prispievateliek som svoj názor aj zmenila. Na dedinu nikdy, resp. možno keď budem chodiť o dvoch paličkách a budem mať 80 rokov. Skôr určite nie. Som proste taká aká som, vela vecí, ktoré sem boli napísané ako pozitíva dediny ja vnímam ako veľké negatíva. Okrem toho som silná alergička, po pôrode sa to síce zlepšilo ale nechcem dráždiť hada. Mrzí ma, ak moje vyjadrenia niekoho urazili, nebolo to cielom, chcela som len dať protiargumenty, prečo to vnímam opačne.
Myslím, že téma už aj tak neprináša osoh a kludne môže byť zamknutá.

renka9
14. nov 2009

megi, s tvojimi prispevkami to dost prehanas, 😝 😝 😝 😠 😠
OK, idem do gumakov, vidly do ruky, a horˇsa hadzat hnoj 😀 😀 , co uz ved ja som si vybrala byvat na dedine 😀 😀

renka9
14. nov 2009

megi, nasi susedia su dochodcovia, chodia na dom iba na vikend, inak ziju v meste... su dochodcovia, a predsa nechcu zit na dedine, lebo maju zdravotne problemy, a potrebuju odbornych lekarov, ti vsak na dedine nie su... a bolo by im zatazko cestovat kazdy den autobusom do mesta...
tym chcem napisat, ze mozno ani na dochodku sa na dedinu nedostanes

megi93
autor
14. nov 2009

renka aj to je možné a asi aj z podobného dôvodu tam nechcem ísť ani teraz. Nehovorím, že chodíme k lekárom denne, ale keď začne manžel pracovať niekde a ja budem s malou sama doma, nebude si môcť zakaždým brať dovolenku, keď bude treba zbehnúť k lekárovi....

monkula
14. nov 2009

megi, nie preto, že máš iný názor.... Ty na jednej strane píšeš, že si čakala, že Ťa niekto presvedčí o pozitívach dediny, no takmer v každom príspevku Ti tu dievčatá predostreli výhody dediny, resp. RD, ticho, vlastné pieskovisko.... Ale ty si ich všetky hneď zrušila, že len a len mesto... Preto si myslím, že vidíš len z Klokočiny na Chrenovú a opačne.... aj vo svojom poslednom príspevku si vyslovene odporuješ...

Renka, hnoj prehádzaný? 😀

renka9
14. nov 2009

monkula 😀 , a ty? co zahalas??? este treba lichvu obriadit 😀 😀

dada1212
14. nov 2009

magi93 Myslím si, že za tú hádku môžeš trochu aj ty a aj tí, čo ťa tu strašne chceli presvedčiť o tom, aby si išla na dedinu.
Ty hlavne kvôli tej tvojej argumentácií, že si písala veci, ktoré už nie sú na dedine tak ako si písala a ľudia na ne prírodzene reagovali, lebo si nemala pravdu. Možno by bolo lepšie, keby si nedávala tie nepravdivé argumenty, ale napísala, že ti si jednoducho nevieš predstaviť žiť na dedine. Lebo ja mám pocit, že pre teba je predstava žiť na dedine neprijateľná, potrebuješ mať pocit, že máš všetko nablízku i ked reálne ťa možno cesta napríklad do nemocnice kvôli zápcham na cestách trvala rovnako z dediny ako aj zo sídliska. Ale chápem, že si človek čo potrebuje žiť v meste a mať pocit, že má veľa možností, všetko že ma nablízku a myslím, žeby to pochopili aj iný, keby si to tak interpretovala.
Ty si aj zo začiatku tak písala, že si jednoducho "mestká panička", ale je pravda, že niektoré užívateľky ťa silou mocou tlačili k tomu, že ako je výhodne a lepšie žiť na dedine a ty si prešla potom k tým nepravdivým argumentom a kvôli tomu potom vznikla hádka.

renka9
14. nov 2009

megi, ja som si preto urobila vodicak, aby som bola sebestacna 😉 , ved TM tu pisal, ze je ochotny ti kupit feldu 😉
moje deti nastastie zdravotne problemy nemaju, takze lekarom do mesta ideme tak 2x do roka, aj to zubarke na preventivku. Pediatra mame v dedine 😉

bzucinka
14. nov 2009

...hm, a my byvame 4 roky v peknom - slnecom 3izbovom byte v centre mesta - paradna dostupnost vsade - cely zivot zijem v tomto meste. A teraz ideme do domu do mesta mensieho - 10km dalej, kde podla mna neni ani PRD s prepacenim. 😖 Ale dufam, ze tak ako som si zvykla na to ze som z domu sla do bytu, tak si zvyknem aj na ine mesto, na ktore mam mimochodom averziu 😎 Skor sa obavam ako to bude s malou a babkami atd. atd. .... no des. Apropo manzel o mojich pocitoch vie-nemusite to riesit 😀 len som si tu kecla 😎

monkula
14. nov 2009

renka, ale ja bývam v "meste".... a dokonce v centre.... 😀 😎 😝
ale radšj by som lichvu obrábala.... než čumela na ľudí vonku,, ako sa tu prechádzajú.... súkromie na hovado 😀 😀 😀

renka9
14. nov 2009

jaj, monkula 😀 , som si myslela, ze si pisala , ze si z dediny 😀
moja, ja trcim tiez doma...dnes som bola vonku len 2x - v obchode, a vesala som pradlo 😉 , ale ideme este volit. Ked som aj z dediny, ved nebudem od rana do vecera na dvore...co by som tam aj robila????? 😕 . Pekne v teplucku, nohy vylozene, mala sa pri mne hraje...takze asi tak ako vy v panelaku 😝

monkula
14. nov 2009

renka, ja pochádzam z dediny.... ale teraz sme v meste... ako úprimne povedané, páči sa mi komfort mesta, že máš hypermarkety každý deň otvorené do desiatej, čo je pri mojej skleróze ne kupovanie potravín skvelé, ale napríklad také obyčajné vešanie prádla vonku... ja nemám balkón, takže mi chýba voňavé prádlo 😝

renka9
14. nov 2009

monkula,,tie hypermarkety su ok aj pre nas...sadnem do auta a o 15 minut som tam 🙂

petikd
14. nov 2009

Ercinka moja sestra sa z mesta presťahovala na dedinu,ked mal synovec 8 rokov,rošník ešte dokončil v meste,takže chodil busom sám.Potom začal chodiť tu do školy,ale chodí viackrát do týždna na gitaru a angličtinu do mesta,teraz má 13,takže aj z dediny sa dá v pohode do mesta an krúžky 😉

megi93
autor
14. nov 2009

Renka ja vodičák mám ale manžel mi auto nedá, lebo je to jeho srdcovka. A s tou feldou preháňal, to on vždy trošku zveličuje a nadsadzuje. Ideme brať hypotéku na 20 rokov s mesačnou splátkou 350 eur a ja som na materskej...myslíš, že je reálne, aby sme ešte aj nejakú feldu kupovali? Asi nie 😖

lucrezia
14. nov 2009

megi, ja ta náhodou chápem, že nechceš byvať na dedine, lebo ja mam jednu taku kamaratku a tá zbožňuje len svoju chrenovú, proste pre ňu je to pupok sveta a inde by nevedela žiť. ty si asi niečo podobné, takže si myslím, že žiadne argumenty od kohokolvek ťa nepresvedčia a je to teda úplne zbytočná debata, ty to proste musíš mať v sebe a ked to nemáš tak neni o čom.

čo sa mi ale zdalo úplne od veci, boli tvoje hlášky, že sa dá kúpiť pozemok aj v meste a postaviť na nom nizkoenergetický domček a vyjde ťa to ako byt v paneláku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😲 to malo byť to, že strielaš do vetra, lebo to je úplná pakovina a ked si to myslíš, tak neviem kde žiješ, ale v realite určite nie. skus si prečítať realitné noviny a hlavne si všímaj ceny pozemkov a sama zistíš, že to, čo si napísala je blbosť.
mne je jedno, kde budete bývať, len ked som si prečítala tvoje utopistické myšlienky, tak mi nedalo nereagovať.

ercinka
14. nov 2009

Petikd a nebál sa malý, no až tak malý nie, ale predsa... my uvažuje, resp. už aktívne asi 3-4 mesiace hľadáme domček na dedine.Od mesta tak do 10 km. Chceme to ako chalupu s tým, že by sme tak bývali cez leto a na zimu prišli pekne do bytu 😅 No zvyknutá som na teplo 😀 (25stupňov) a v dome je vraj kúrenie drahšie.Neviem, len čo nám vravia ľudia z domu, že na 25 stupňov by sme sa nedoplatili. Ale tiež sme mysleli, že by sme sa tam aj možno odsťahovali. Ja som vyslovene mestské dievča - zas nie ako megi 😝 tá je úúúplne o inom 🙂 ale láka ma to do ticha.
Megi nehnevaj sa, ale ty si podľa môjho názoru ani nechcela vedieť pozitíva dediny, jedine, že som niečo prehliadla 😎 veď tvoje vyjadrenia o dedine hovoria za všetko. Inak na začiatku si bola hrdinka ako sa dá lacno kúpiť pozemok a postaviť dom 😠 , presne ako píše lucrezia. Inak mne chrenová nejak výnimočná nepríde, klasické sídlisko...

megi93
autor
14. nov 2009

no ja som vychádzala z toho, že sme našli pozemok za necelých 30 eur za m2. čo je podla mňa na to, že je to na chrenovej, teda v meste dosť málo. Podla firmy, ktorá stavia nízkoenergetické domy vedia postaviť trojizbový za 42000 eur aj so sanitou a všetkým. Cena troijzbových bytov v meste sa pohybuje od 60 - 120 tisíc eur, cena takéhoto domu by vyšla asi na 56 tisíc eur. Nech rátam ako rátam, buď som sprostá v matike, alebo už ozaj neviem u koho je chyba, 56 tisíc je stále menej ako 60 tisíc, alebo 120 tisíc. Alebo nie? Okrem toho ako som písala, manželov ujo je stavbár a vedel by nám takýto dom postaviť ešte lacnejšie. Tak ja neviem o čom tu točíte a o čo vám ešte ide. Moje reči o stavaní v meste boli normálne. To, že tento pozemok je bohužial blízko miesta, kde sa má staviať dialnica, to je už druhá vec a preto sme do toho nakoniec ani nešli. Viem, že pozemky v meste sú drahšie, realitné noviny mám v rukách niekolkokrát denne, teda mala som. Asi sme nehladali byt v časopisoch ako život alebo bravo že? Tak asi nie som blbá, viem ako to je, ale práve preto, že sme našli tento pozemok, mala som túto predstavu. Ako jediný zádrhel sa zdalo to, že pozemok je strašne veľký a nechceli ho predať po častiach...myslela som, že preto tá cena. No ok, je to jedno, snáď teraz ste ma už pochopili aj ked som to tu spomínala už niekolkokrát.

dada1212
14. nov 2009

magi Ja aj niektoré sme len upozorňovali, že na tom pozemku bude nejaký zádrhel, ked je tak lacný a nakoniec sme mali pravdu.
A ako som už písala, myslím, že ste sa nakoniec dobre rozhodli, v rámci svojich možností 🙂

petikd
14. nov 2009

Ercinka neviem či sa bál,určite tu nejaký strach bol,ale potom už v pohode 😉
No neviem s tým kúrením,máme veľký dom a viem,že niektorý platia aj viac.Ale sa teším,lebo už sa kúpil kozub,juuj to bude romantikuš 😀

megi93
autor
14. nov 2009

Dada ja som reagovala na lucreziu a ercinku.

lucrezia
14. nov 2009

megi, zareagujem ešte raz a naposledy, lebo nemá cenu sa na tuto temu baviť s niekym, kto nie je v obraze a melie si stále dookola len to svoje 😝
lacný pozemok v meste bud neexistuje, alebo je na nom nejaká chyba a preto je lacný, to som tvrdila aj ja a to, že ti za domom pojde dialnica, je teda dosť velká chybička na kráse, takže, ak nebereme do uvahy tento pozemok, ktorý nikto nechce, vieš ešte o nejakom lacnom ? pochybujem

a za dalšie, never všetkým stavebným firmám, že to, čo majú v reklame aj skutočne zrealizujú. na toto už veľa ľudí doplatilo, že firma im slubovala hory-doly za minimum penazí a nakoniec mali ho...o. na slovensku je totiž stavebných firiem fúra, ale solídne dokážeš spočítať na prstoch jednej ruky. naši známy si dali postaviť dom za dohodnutú, celkom slušnú cenu a to im slubovali, že z tých penazí im ešte aj plot spravia, aj chodníky okolo domu a pod., nakoniec ledva za dohodnutú sumu spravili hrubú stavbu, ostatné si museli dokončovať sami a svojpomocne a domček ich vyšiel 3x tak draho, ako rátali. dalej poznám aj prípady, kedy majitel stavebnej firmy zhrabne peniaze a dom nie a nie dokončiť.....atd, atd
takže never všetkému, čo čítaš, reklama je reklama a realita zase vec druhá. zrejme nemáš ani potuchy, čo sa vo svete robí a ako to chodí, ale to ti ani netreba, na chrenovej v paneláku to nepotrebuješ.
a že to čo píšem mám z prvej ruky, to mi možeš veriť, lebo pár ludí z nasej rodiny v stavebníctve podniká a denno-denne počujú ponosy takýchto ľudí, ktorí naleteli a mysleli si, že budú mať za pár drobných postavený dom.

a ešte na uplný záver, fakt obdivujem ludí, ktorí sa zaviažu splácať hypotéku 350 euro 20 rokov za starý panelákový byt, ktorý už pomaly dosluhuje. no ale proti gustu.....