Ako si vybrať kde budeme bývať?

megi93
7. nov 2009

Ahojte, neviem či tu takáto podobná téma je, ale nenašla som ju. Chcela by som sa vás spýtať na vaše predstavy o bývaní, prípadne vaše názory na toto: Bývame momentálne s mojou maminou, ale samozrejme si hľadáme vlastné bývanie. Naša finančná situácia nie je nijak extra fantastická, keďže ja som na materskej, ale dalo by sa to utiahnuť. Avšak ja by som uprednostňovala bývanie v tej časti mesta, kde som vyrastala, všetko tu poznám a mám to tu rada. Manžel je z takmer opačného konca mesta, tá štvrť mi je vrcholne nesympatická a nebývala by som tam z viacerých dôvodov. Dokonca som si povedala, že ok, bývajme napríklad aj v dome, je to výhodnejšie a manžel po tom túži ale zase nie na dedine, radšej v meste, niekde tu na okolí. Dôvodom je dochádzanie do väčších obchodov, na úrady, k lekárovi a podobne. Mesto podla mna poskytuje viac možností na všetko. No a problém je teda v tom, že hoci manželovi je prakticky jedno kde budeme bývať, mne nie. On hľadí najmä na cenu bytu. Chce bývať v čo najlacnejšom, ale v tejto štvrti sú byty trochu drahšie. Ja zasa uprednostňujem kvalitu bývania (nie panelák na paneláku) prípadne okolie, občiansku vybavenosť a dostupnosť. To však pri výbere v prípade môjho manžela nezaváži, ide hlavne o cenu a podla jeho slov je nelogické bývať drahšie, ale tu, ako bývať za lacno ale hocikde.... Čo si o tom myslíte? Ďakujem za názory.

ercinka
14. nov 2009

Petikd no to si aj ja tak predstavujem 😀 😀 😀 .
Megi, ale ja chápem, že si to s tým pozemkom pochopila, mne sa len nepáči to tvoje vyjadrovanie o dedine. "ercinka a nemyslím, že ludia na dedine sú niečo menej, len sú podla mna blázni, ktorých nechápem a nepochopím a možno aj lutujem, že musia bývať tak ako bývajú, aj ked si to vybrali sami." toto je to čo mi príde silná káva.
Je jasné, že máš iný názor, ale... ty si nemyslíš, že sú niečo menej, len sú podľa teba blázni 😀 . Keď píšem, tak si môžem rozmyslieť čo napíšem a zmazať aj 100krát, preto mi to príde divné, nazvať ľúdí z dediny bláznami.
Inak keď som bola na materskej (malý má 6 rokov) tak som aj chodila stále do mesta, proste mi chýbali ľudia, ale ako som v práci tak ma to ťahá vyslovene "do ticha" . Možno časom aj teba bude. Ale mám kamošku a tiež by nikdy nešla bývať z mesta. No preto je to super, lebo sme rôzny. Len tie vyjadrenia sa mi nepáčili, preto som na to reagovala.
A vlastne mi došlo, že vy ste to riešili aj v rámci finančných možností, takže ste sa, myslím, rozhodli správne. My máme obaja svoje auto, takže sa na to pozerám inak.

monkula
14. nov 2009

lucrezia, súhlasím, s každým jedným slováčom, čo si do tejto témy napísala.... 😉 😉
V bytovke si v podstate kupuješ iba vzduch medzi štyrmi stenami..... a ani tie nie sú všetky Tvoje.... 😅
a mne osobne strašne vadí to upratovanie spoločných priestorov, a mladá paniiiiii kedy to popraceteeee 😲 😲
až budem mať čas..... v našej bytovke sú všetko starí ľudia, čo sú celý deň doma a jedinou ich radosťou ej upratovať chodbu.... ešte že som v podnájme.... šľahlo by ma, keby som mala takto žiť celý život...
a súhôasím aj s tým, že keď to konečne splatíš, môžeš sa začať modliť, aby Ti to nespadlo na hlavu...

katyl
14. nov 2009

nebudem sa hadat, napisem len moje skusenosti. Vyrastala som v meste v rodinnom dome, kde same mali zahradu...zvierata ziadne nastastie, ale aj tak ma nebavilo pomahat na zahrade s burinou atd..Potom som sa osamostatnila a nastahovala do panelaku, spociatku som bola rada, ale velmi skoro mi zacalo dochadzat, ze to nebude nic pre mna, pocula som kazde buchnutie dveri, kazde stupenie na mrezku pod schodami, kazdu elektricku.... ☹ myslela som si, ze si zvyknem, ale ani po 5 rokoch som si nezvykla. Potom som sa odstahovala a byvala opat v meste v dome s kamaratom, to bolo fajn, ale zasa len take docasne. Tam som vsak zistila, ze v dome sa da zit velmi prijemne, zahrada nemusi byt len na robotu, ale na bedminton, parties a zabavu. Potom sme s manzelom byvali v dome v meste, mali sme cele horne poschodiek dispozicii, 150 qm, a dole boli len kancelarie , kde sa koncievalo podvecer, takze vecer sme mali uplne sukromie, poculi sme maximalne rano spodne dvere, ked isli prvi do prace. To bolo fajn, len mi tam chybala terasa alebo dvor. ALe zas parkovanie bolo uplne vo dvore, pod nosom 🙂 do parku ani nie minutu, do centra 3 minuty. Momentalne sme v byte uplne v centre mesta, v dome s dvorom.
Bolo to uplne super, dcera ma 5 min peso do skoly aj manzel do prace. Ale odkedy sa nam narodilo babo, tak zas premyslam nad zmneou, ako tu bolo povedane, dieta potrebuje bezpecny vybeh. Tak uvazujeme nad stavbou domu, ale zas v meste, nastastie mame pozemok a moc sa nam nezmeni vzdialenost od skoly. Tak sa teraz vytesujeme nad planmi do buducnosti. Takze zhrniem: dom urcite ano, ale chapem aj tych , ktorri nechcu ist na dedinu, poznam kamosky, co tak byvaju a nerobia nic ine, iba detom taxikarov, do skoly, zo skoly, na kruzky z kruzkov.....to je dobra otrava, niet nad to, ked dieta zajde samostatne peso tam kam potrebuje, pripadne par zastaviek MHD

frisbee
14. nov 2009

ja súhlasím s kočkami..chcem dodať jednu podstatnú vec,nik ťa nepresvedčuje,aby ste išli bývať na dedinu,každá z nás napísala svoj pocit,ale nechápem,ako si niekto dovolí takýmto sposobom zhodiť ľudí,ktorí na tej dedine žijú,to by som si naozaj k nikomu nedovolila..často sú to vzdelaní a chytrí ľudia,ktorý si tento život vybrali,pretože im vyhovuje.Takže naozaj doporučujem hovoriť iba za seba,ale neoznačovať druhých pomaly za mentálne zaostalých.

renka9
14. nov 2009

katyl, moja dcera ma kazdy jeden den v tyzdni, okrem vikendu, kruzky, byvame na dedine, a ver mi ze ju tam teda nevodim....zo skoly rovno na kruzky, alebo pride domov na obed, zoberie bicykel a leti na kruzok. Mladsia dcera je skolkarka, a tu tiez nemusim na kruzok rozvazat, lebo pani ucitelka si chodi pre deticky priamo do skolky 😉 😉 😉 . Takze to mame uplne idealne. Ale asi nieje dedina ako dedina, ze jo 😒 ...

megi93
autor
14. nov 2009

lucrezia, beriem tvoj názor, aj to, že som sa nemusela tak zhurta vyjadrovať o ludoch z dediny...a ďakujem, že si ma poučila, kedže ja netuším ako to vo svete chodí, dobre mi padne názor svetaskúsenej odborníčky ako ty. To potom asi dlho hladáš miesto pre život a bývanie, že si sa stihla tak oboznámiť so svetovým trhom s nehnuteľnosťami, aj s tým ako to vo svete chodí. Som rada, že my s manželom sme sa vedeli dohodnúť a vybrať si niečo na bývanie. Asi sme dosť nenároční, alebo to bude tým, že sme takí jednoduchší a menej svetaskúsení ako ty. Určite to budeme časom ľutovať, ale aspoň nás to posunie vpred a potom možno budeme vedieť, ako to chodí. To už vyrastieme a budeme veľkí 🙄

megi93
autor
14. nov 2009

frisbee a kde som sa takto vyjadrila? Všetky máte brutálne reči ako sa tu vyjadrujem strašne hanlivo o ludoch z dediny. Napísala som niekde, že sú to sedláci? Alebo že sa vrtaju v hnoji a chodia na latrínu? Že jedia z kvetináča a kadia za rádio? Nie. Dokonca som si priznala chybu, že slovo dedina toto vo mne vzbudzuje, hoci viem, že to tak nie je. Skúste dievčence čítať poriadne a potom ma tu strašne hrešiť že no no no...lebo ja som tá, ktorá neviem čo napísala...ale ved vy ste to ani nečítali..

A ešte detail lucrezia...ja som ti napísala, že firma to má v reklame, ale povedala som aj to, že nám to vie rodina postaviť lacnejšie...ale to už radšej prehliadaš, aby náhodou si nebolá tá, čo hovorí do vetra ty, však?

renka9
14. nov 2009

megi, megi, megi....precitaj si po sebe, co pises, dobre????
napisala si, a ercinka to skopirovala o par riadkov vyssie na tejto strane, ze sme blazni, ktorych lutujes a nechapes...
a napisala si toho podstatne viac...

tak ked uz ani sama nevies co pises 😒 😠 😠

megi93
autor
14. nov 2009

renka, ako som už povedala, nemyslela som to slovo blázni v zlom....keď vidíš ísť kamoša rýchlo na aute, povieš si blázon...to ho ešte neponižuješ nie? Asi v tomto zmysle som to myslela, ale to nechce nikto vidieť...A áno, lutujem ich, lebo ja by som umrela. Nie preto, že chudáčikovia sedláčikovia bývajú na dedine. Je super, že im (vám) to vyhovuje a bývate tak, ako chcete, ale proste niekto lutuje kňazov, že nesexujú, pričom oni sú spokojní...
tak asi tak..ale to je jedno, tu budem pre každého asi už len krava, ktorá nemá rada ludí z dediny..Nemám rada len tých tvrdohlavých..

katyl
14. nov 2009

Renka, to mas fajn, pokial sa to tak da zariadit 😉 Ale mam napr.kamosku, restahovala sa z TT do malzenic a rano ide zaviest chlapcov do skoly, potom ide bud domov, alebo ostane v meste po obchodoch, co tiez je otrava cely den soingovat. Ak sa doobeda vratila domov, tak poobede ich ide porozvazat po kruzkoch, futbal, tenis, anglina, potom caka kym skoncia a potom idu domov. Skoro kazdy den nieco maju...a ona je z toho dost na nervy, vraj toto si takto nepredstavovala. A vraj si nevie predstavit ake to bude, ked budu vacsi..

sasulec
15. nov 2009

ja len nechapem,preco sa musi kazda tema zvrhnut na hadky..lebo jedna preferuje to,druha hento,tretia uuplne inee.. 😠 😠 😠
aspon ja ak s niekym nezdielam nazor a vadi mi tak sa s nim nevadim,nebavim a fertig 😕

renka9
15. nov 2009

katyl, ono tiez zalezi, ake kruzky si rodicia vyberu pre deti. Samozrejme, keby som chcela, aby moja dcera chodila na tenis, tak by som ju tiez musela vozit do TT. Ale ked sa kamoska stahovala z TT na dedinu, tak s tymto musela ratat, nie? To je asi mamina v domacnosti? keby bola normalne zamestnana, tak neviem si predstavit, ako by ich vodila kazdy den do skoly , zo skoly, a este aj na kruzky. Od nas tiez niektore deti chodia do TT do skoly, ale chodia vacsinou autobusom.

petikd
15. nov 2009

Katyl na predchádzajúcej strane som písala,že synovec má krúžky v meste a píš si,že ho sestra nerozváže,chodí na buse,tak ako by chodil aj v meste na MHD 😉

ivca77
15. nov 2009

megi93,to,ze budes krava tym si bud ista,ved ty si sa tu takym jednoduchym sposobom prezentovala a tie tvoje prispevky hovoria za vsetko
niektori ludia staci,ze povedia jednu vetu a clovek zisti,ze tu je konecna
😕

hasleerka
15. nov 2009

no ja osobne som totálne mestský typ, vyhovuje mi život v paneláku, zatiaľ si nesťažujem, lebo nemám zlých susedov ... ale zato si nemyslím, že ľudia na dedine sú total nič moc ... kamarátka sa presťahovala na dedinu, každé ráno vstáva o 5 aby zaviezla malého do škôlky a išla do práce ... jej proste zase vyhovuje to, ona by nemohla byť v meste, potrebuje veľký priestor v dome, má aj záhradu pre radosť niežeby makala na roliach ... sme super kámošky aj keď každej vyhovuje iné bývanie

pancake
15. nov 2009

ja napisem iba moj pribeh: byvala som od mala v meste a som sa zaprisahala ze na dedinu nepojdem nikdy. 😝
teraz 5 rokov byvam v Uk na rodinnom dome a achceme sa vratit spat na slovensko.mam dieta, dalsie planujeme sme bez penazi, ale chceme brat hypoteku na 20 rokov len preto aby sme byvali v akomkolvek dome.
tiez som zmenila nazor, sice az vtedy ked som okusila zivot na dome.
je ti nieco neskutocne ked si vyvesis pradlo von, deti sa ti hraju po dvore a nesedia pred televizorom alebo pred pocitacom, muz ti pokosi zahradu a vecer grilujete s kamosmi. mame to na dennom poriadku.
maleho dam na zahradu a ani neviem ze ho mam.pride az ked je hladny. 😀 😀 😀

ked chodime domov na dovolenku, tak tam mame byt. a balkon 1x2 metre. 😝 😝 😝 nedam tam ani stojan na pradlo. 😝 😝 😝

a este chcem dodat, ze dnes je uz vela dedin v ktorych je zakladna skola prveho stupna a pediatria. a aj posta.
a ked mate jedno auto v rodine tak raz za tyzden si skocis na ten nakup do mesta.

ja teraz byvam vo velkomeste.ale to su tu stvrte a je tu ako na dedine. k doktorovi 30 minuc s kocikom, a do tesca 15 minut autom 😠 😠 😠 😠
a zijem. neviem si to vynachvalit. 😵 😵 😵 😵

ja si myslim ze by ste zmenili keby ste si zivot na dedine a v domceku mohli na par tyzdno vyskusat. 😉 😉 😉

dada1212
15. nov 2009

katyl Tam to nepoznám, ale je kopa dedín, kde chodí prímestky autobus skoro tak často ako mhd a deti by mohli chodiť na krúžky aj autobusom, ako by v meste chodili mhd, kedže by tam tiež nemali každý krúžok pár metrov od paneláku.
Ale to sú dediny zväčša bližšie mesta a je pravda, že sú tam drahšie pozemky ako niekde, kde chodí autobus ráno, naobed, večer, ale aj tak sú tam oveľa lacnejšie pozemky ako v meste. 🙂

womenne
15. nov 2009

Ale baby budme radi že nas megi vobec polutovala,ked tak tažko každy den drieme a do obchodov chodime niekolko kilakov pešo 😀 Maly by sme si vstupit do svedomia a vysvetlit našim detom že musia so sexom počkat pretože mestke deti za nimi nestihaju........... 😀 😀 😀

Ale teraz važne ja už niekedy z niektorych nazorov nemožem,aby si niekto v 21.storoči predstavoval dedinu ako svetom zabudnutu oblast kde davaju lišky dobru noc.....

lucrezia skvele napisane,my takisto pozerame reality každy den pretože nechceme kupit"mačku vo vreci"tak už pozname finty realitiek a to čo povedali megi tak to som ešte fakt nepočula 😀 Nam vždy hovoria že maju kopec zaujemcov aby sme sa rychlo rozhodli a dane nemovitosti su po našom odmietnuti ešte stale na predaj 😖 proste chcu za každu cenu predat a ešte megi oni maju provizie aj za počet ukazanych bytov tak ak napr.ukaže jeden byt 5 ludom je to prenu velke +

petikd
15. nov 2009

Pancake my máme základku,prvý aj druhý stupen,pediatra,zubárku,aj pre dospelých,pri škole parádne nové ihrisko,škôlku,6 obchodov,lekáren,lyžiarske stredisko,kaderníctvo aj poštu 😉 😀

megi93
autor
15. nov 2009

Ivca ty si zase jasný príklad toho, že nech by som sem napísala čokolvek akokolvek, tak ty to nepochopíš ani keby si sa na hlavu postavila....tak neviem kto z nás je tu krava. Ale ani toto asi nepochopíš, takže je to jedno.

megi93
autor
15. nov 2009

womwnnw, ako som napísala asi tisíckrát, mne sa tá predstava dediny tak spája z detstva a z dospievania ked som chodiavala na dediny na prázdniny a ako som už tisíckrát povedala, že viem, že to tak na dedine už nie je. Ale niektorým ľuďom to tu asi nevysvetlím. Ani si nemyslím, že dedinčania sú menejcenní kriste pane, ale niektoré tu asi potrebujete vrtať (nemyslím teba womenne) a to sú asi fakt tie dedinské husičky, ktoré na dedinke vyrastali a budú tam strčené do konca svojho života a keď idú do mestay do hypermarketu tak sa nevedia vynadívať 😠 že Ivca

megi93
autor
15. nov 2009

prepáč, to malo byť womenne

lucrezia
15. nov 2009

megi, kto ti ztu hovorí o svetovom trhu s nehnutelnostami?????? 😨 😨 😨
čo to tu splietaš prosím ťa? si úplne mimo nielen s tvojimi názormi, ale ani nevieš čo čítaš.
len pár pikošiek, čo si napísala citujem: ......"na pozemku sú všetky ISO..." 😀 to mali byť asi IS, teda inžinierske siete, ISO- sú normy
" ...za tú cenu budeme mať postavenú hrubú stavbu, už len dokúpime kuchynskú linku a sanitu..." 😀 ty ani nevieš čo je to hrubá stavba a asi si ju mýliš s holobytom, hrubá stavba sú múry a strecha, kde máš elektriku, kurenie, podlahy, potery, omietky, stierky, okná, dvere.....atd, atd, atd.
"....myslela som, že ten pozemok je preto taký lacný, lebo je velký..." 😀 tak to bola naozaj perlička na záver, ani netušíš, kolkí ludia preferujú a vyhladávajú velké pozemky, samozrejme tí solventnejší, ktorí si potrpia na súkromie, netuším, prečo by mal byť ten pozemok preto lacný .... ale ako hovorím, škoda reči, fakt.

ale na druhej strane, ja sa len teším, že existujú ludia ako vy, aspon budeme mať komu predať náš byt, ked sa budeme konečne sťahovať do svojho.

megi93
autor
15. nov 2009

lucrezia, prepáč, ale písmenko občas každému vyskočí nechtiac do toho, čo píše a prepáč, tak ako bolo zveličované na moju adresu, tak zveličujem aj ja....
A prepáč, ale stavbársku terminológiu neovládam, na to sú stavbári a robotníci, čo by mi ten dom stavali....ale každý normálny človek pochopil čo som tým myslela....
A to posledné, prepáč, ale to je trošku od veci zasa od teba...nevie akí sme my ludia, že takým ako my budeš predávať byt...to bolo trochu mimo ale ved ok. No a o tom lacnom pozemku...ved hovorím, pouč ma, ty si zbehlá v týchto veciach....

lucrezia
15. nov 2009

"no v cene je prijazdova cesta aj prístrešok pre auto. Inak je to hruba stavba plus podkladova platňa. Takže ja ratam tam, že pomaly keď si kupime sanitu a linku a ostatné, tak to bude ok." 😀 😀 😀 😀 😀 dala som si tú namahu a prekopírovala som to sem, tak toto si napísala na str. 4
kto má šajnu, musí sa rehniť jak kôň, ale ty šajnu nemáš a strieľaš tu hovadiny 😅
a ked už máš toho stýka stavebníka, tak sa ho prosím ťa opýtaj, čo to je hrubá stavba, aby ťa tu nemusela poučovať svetaskúsená odborníčka, 😅 ale hlavne aby si sa ty sama dalej nezhovadovala.
a to je už naozaj všetko
pekný večer

katyl
15. nov 2009

pokial chodia deti autooobusmi je to ok, je dobre pre ne , ze vedia byt samostatne. Vacsinou vsak rodicia nepustaju mal deti same busmi, radsejich vozia. Ale radsej v dome na dedine a vozit ako v panelaku. 😉

monkula
15. nov 2009

ja pod hrubou stavbou chápem základovú dosku, obvodové múry, krovy a strecha...
a jednoduchá matematika: cena pozemku sa odvíja od metra štvorcového, a čím viac metrov štvorcových, tým viac € za pozemok.

megi93
autor
15. nov 2009

lucrezia ako hovorím, nie som stavbárka ak prepáč, ja som sa tu chcela radiť, je teda logické, že sa v tom až tak nevyznám. Popísala som, čo som si pod tým rpedstavovala a nebola som daleko od pravdy, takže neviem čo ti je smiešne. Pod hrubou stavbou som si predstavovala mury a strechu, napísala som, že k tomu ešte platnu a k tomu postavia aj cestu a prístrešom pod auto....neviem čo je tu také divné a smiešne. 😕 Obávam sa, že trápna začínaš byť ty.

hasleerka
15. nov 2009

priebežne vás čítam ako sa tu hádate ... každý predsa nemôže bývať v dome aj keby sme chceli, nie je toľko miesta na tejto zemi ... a kto na to nemá uskromní sa aj v paneláku ...

megi chcela od vás radu a nakoniec to tu skončí hádkami

bodka13
15. nov 2009

zaujímavé čítanie na dobrú noc 😉

...celú diskusiu by som zhrnula do jednej vety "komu niet rady-tomu niet pomoci" 😉

nech sa Vám dobre býva Megi 🙂 a prajem hlavne dobrých susedov 😉