Ako si vybrať kde budeme bývať?

megi93
7. nov 2009

Ahojte, neviem či tu takáto podobná téma je, ale nenašla som ju. Chcela by som sa vás spýtať na vaše predstavy o bývaní, prípadne vaše názory na toto: Bývame momentálne s mojou maminou, ale samozrejme si hľadáme vlastné bývanie. Naša finančná situácia nie je nijak extra fantastická, keďže ja som na materskej, ale dalo by sa to utiahnuť. Avšak ja by som uprednostňovala bývanie v tej časti mesta, kde som vyrastala, všetko tu poznám a mám to tu rada. Manžel je z takmer opačného konca mesta, tá štvrť mi je vrcholne nesympatická a nebývala by som tam z viacerých dôvodov. Dokonca som si povedala, že ok, bývajme napríklad aj v dome, je to výhodnejšie a manžel po tom túži ale zase nie na dedine, radšej v meste, niekde tu na okolí. Dôvodom je dochádzanie do väčších obchodov, na úrady, k lekárovi a podobne. Mesto podla mna poskytuje viac možností na všetko. No a problém je teda v tom, že hoci manželovi je prakticky jedno kde budeme bývať, mne nie. On hľadí najmä na cenu bytu. Chce bývať v čo najlacnejšom, ale v tejto štvrti sú byty trochu drahšie. Ja zasa uprednostňujem kvalitu bývania (nie panelák na paneláku) prípadne okolie, občiansku vybavenosť a dostupnosť. To však pri výbere v prípade môjho manžela nezaváži, ide hlavne o cenu a podla jeho slov je nelogické bývať drahšie, ale tu, ako bývať za lacno ale hocikde.... Čo si o tom myslíte? Ďakujem za názory.

megi93
autor
9. nov 2009

tak napríklad jeden pozemok na chrenovej so zavedenými všetkými ISO je za m2 29€ plus nízkoenergetický trojizbový dom stojí 39000..... takže ja si myslím, že to je lacnejšie ako 3 izbový byt na chrenovej, ktorý sa pohybuje od 50 000 do 120 000 eur....Len problém je, že ten pozemok je velký a my potrebujeme z neho menej ako polovicu, ale predávajú ho len v kope. Vraj aby sme si našli niekoho, kto to kúpi s nami a postaví si tiež dom

katrin21
9. nov 2009

to sa mi nechce verit?? taka cena v takej lokalite. ot je bud niekde pri poli, vynate z podneho fondu,alebo nechapem.... nemozne.... neverim... sorry 😝
megi: sorry , ale 3izbovy dom za 3,9 mil?? ty si spadla v víšne? my staviame a mame 164m2 oibyt plochy + pivnicu a garaz v dome a bude nas stat stavba tolko.. aj ked nie na kluc.. ale keby si si dala na kluc montovany, tak do 2,6 - 3mil. sa zmestis s pekným 4izbovým aj s tech, miestnostou, taky maju nasi susedia..Aj ked ja nie som zastancom montovanych domov..vobec nie..ale zase hovorim " radsej montovany dom,m ako panelak" 😝 🙂)))))

marianca
9. nov 2009

Jasné megi, my sme mali neskutočne veľký pozemok keď sme išli stavať. A spravili sme to tak, že sme ho rozdelili na 3. Na jednom sme postavili a tie dva sme predali. Z predaných peňazí sme dokončili barák ... 😉
A tie pozemky sme predali behom 2 týždňov...dávali sme len tak inzerát a záujem bol obrovský......

helenkasabinka
9. nov 2009

marianca super riesenie 😉

katrin21
9. nov 2009

hej, da sa to tak riesit, ze si niekoho najdete... a este... co je to " velky pozemok"? dufam, ze vam po rozdeleni zostane cca. 7 arov, inak je to male... 😉

marianca
9. nov 2009

A čo sa týka tých montovaných neviem. Kamarátka dala firme 1 mil. dom mali mať postavený minulý rok na Vianoce a nič. Stále sa to odkladá, preťahuje a oni zatiaľ nemajú ani dom ani peniaze a sú z toho dobre na nervy 😒 Akurát sa stále doťahujú ....
A môj muž by neprežil keby si do toho nemohol nejak hovoriť. Totiž pri tých montovaných sa dáva do zmluvy aj také niečo, že sa tam počas stavbx nebude chodiť. Kámoška mi ukazovala zmluvu, to mi prípe na prd.
My sme stavali svojpomocne a vieme čo tam je a neny a keby niečo môžeme nadávať na seba... 😝
A áno, heli, moc nám to pomohlo 😉

katrin21
9. nov 2009

aj my staviame svojpomocne.. ale to co pises, zavisi od pripadu.. od firmy... ak je neseriozna, moze ist aj o murovany doma je to v prdeli...

oni mohli normalne do toho hovorit, aj ked orbit nechceli, ale normalne tam cely cas chodili a odzerali... pohoda... aj ked my sa smejeme, ze im raz vietor ten dom vezme.. ale to nehrozi, inak zvonku ani nevies, ze je montovany, ani zvnutra, mozno len ked zabuchas na stenu.. a aj montovane domy su rozne. je ich vela druhov 😉

lucrezia
9. nov 2009

megi, na chrenovej pozemok so všetkými IS za 29 euráčov???????? 😨 😨 😨 neverííííííím

ved tolko stoja na dedinách a ešte si siete musíš dotiahnut ☹

ale ak je to tak, kludne sa ozvi do IP, berieme ten pozemok s vami na polovicu 😉

marianca
9. nov 2009

jasné katrin, že to záleží od firmy, len ja to mám teraz spojené s tým montovaným domom...
Ale dnes je už neskutočne veľa možností....len keby prachy boli 😢

megi93
autor
9. nov 2009

lucrezia maš ip 🙂

reisi
9. nov 2009

megi, nechcem byt zvedava ale nie je to nahodou pozemok na chrenovej kde je este iba rola? Od kraja su sice uz postavene nejake domceky tie maju i cestu ale pozemky dalej "do pola" je to bez cesty bez sieti bude vas tam X majitelov a bude sa treba dohodnut ,co byva dost velky problem. Nehovoriac, ze je to na dlhe lakte, pokial ta vystavba tam zacne. My sme to obzerali pred dvomi rokmi, kupil tam nas panelakovy sused a uz i domcek postavil, kupil vsak na kraji a uz dalej proste nula bodov...

Teraz je to s pozemkami v NR uz bieda, co je super rozlohou cize nie 5 alebo 6 arov je za hrozne peniaze. A take tie lukrativne oblasti su totalne vychytane.

Pokial sa mylim a mate fajn pozemok so sietami s pristupovou cestou za takuto cenu hod mi do IP a kupime cast i my pre nasu dceru.

megi93
autor
9. nov 2009

Katrin ja som písala že dom za 39 000 eur nie za 3,9 miliona...ved kamoš mal rozpočet už aj pomaly s plánmy na dom za 1,4 miliona...a týto nestavajú o nič drahšie..

womenne
9. nov 2009

megi tu cenu mysliš už komplet dom zariadeny alebo hrubu stavbu???Sorry ale nemate šancu za tu sumu postavit komplet dom a ktomu nizkoenergeticky.Manžel sa pohybuje v stavebnictve takže vie ake su kde ceny,rozpočty su jeho parketa a ta suma ktoru si uviedla ty mame my na hrubu stavbu+ možno nejaka elektrika svojpomocne.A ktomu ceny v Čr takže podstatne lacnejšie a ktomu cez znamych takže zlavy.Firmy si učtuju enormlane prachy za stavbu domu.Takže tu sumu ktoru si uviedla určite prekročite.Tak aby si stym ratala.Ono aj my si fandime že postavime za 1.5 miliona ale realne no neviem pomaly dokončovat a byvat.
Dajte si nacenit roznym firmam a uvidiš ten rozdiel.Ked ktomu prirataš cenu za pozemok najviac vas bude stat prijazdova cesta ak tam nieje.....

katrin21
9. nov 2009

megiiiii 😀 😀 😀
prepac, takze to je druhy extrem.. nehrozi...iiiiii.. chod na modru strechu, je tam x diskusii prave na tuto temu, ci sa da postavit dom za 1,2 mil a pod....

podla mna neda, ak nechces mat na streche plech, okna z polska a vsetko naozaj len len najlacnejsie, caskokrat na ukor kvality. Ludia co stavaju , ti to potvrdia.. nechcem ti brat iluzie, ale obavam sa , ze nemas dobre informacie a obavam sa tiez, aby ste neskoncili bez penazi s rozostavaným domom, kt. nie je za co dostavat... no neviem nauzaj aky dom stavaju vasi znamy, ale aj maly dom stoji dost... alebo mas na mysli ten slameny nizkoenergeticky dom? mzno ten by sa dal...
1,2 mil( teda 39000€ )sa neda ani svojpomocne..sorry 😝

megi93
autor
9. nov 2009

no v cene je prijazdova cesta aj prístrešok pre auto. Inak je to hruba stavba plus podkladova platňa. Takže ja ratam tam, že pomaly keď si kupime sanitu a linku a ostatné, tak to bude ok. A to ešte strýko má stavebnú firmu, takže by nám to vedel aj lacnejšie postaviť ako za 39 tisic prípadne tú dosku by nám spravil on. Ale to ešte nevieme na isto. Je mi jasne, že za 1,5 miliona nie je komplet dom, ale máme nový dom, za nie vela eur....takto by sme postavený kupili síce so sanitami a s linkou ale možno o milion drahšie.

katrin21
9. nov 2009

pod hrubou stavbou myslis megi aj kurenie, aj podlahy, aj okna, aj vodu, aj elektriku, proste vsetko? a z coho bude strecha, teda aka stresna krytina?

feejay
9. nov 2009

Co sa tyka ceny montovaneho domu na kluc - realne poznam firmy, ktore ho za 50 tisic eur POSTAVIA. Ziadna hruba stavba.. ale komplet obyvatelny dom. Druha vec je, ze ho treba aj zariadit, to tiez nie su asi male peniaze. No a co sa tyka prac okolo domu - ja myslim, ze trhanie buriny raz za cas, kosenie travnika raz za 2 tyzdne pripadne denne zametat okolo domu.. to snad nie je praca, ale relax..

katrin21
9. nov 2009

presne tak 🙂 ale ako pre koho asi 🙂 pre mna hej 😉

klba
9. nov 2009

feejay, segra s muzom postavali dom v luziankach, nebol to rychlokvaseny dom a mury im napriek tomu zacali onedlho praskat, mozno preto ze byvaju blizko zeleznicnej trate ale deli ich niekolko stoviek metrov,
svagor pritom na vsetky prace dohliadal, on je pedant a poviem ti ze sice nemaju zahradu, pozemok aj s domom maju 7 a, ale stale maju co robit, aj s novym domom mas stale dost roboty, v panelaku drobne opravy hradis z fondu oprav a pod... na dome si musis pomoct sam.

Keby mam rozhodovat za seba aj tak by som volila dom, i ked cely zivot zijem v meste-rovno nad centrom, som zvyknuta na obchody co mam pod nosom, ale taha ma to do domu, snad sa raz podari.

My mame pozemok v Ivanke, ale popravde byvat na jednom dvore zo svokrovcami ma nelaka, maju 32 a pozemok, prijazdova cesta vedie cez nich a moja svokra by bola u nas varena pecena, ona je vseved na vsetko, o vsetkom musi vediet 😝 preto vaham ci sa pustit do stavby, ale mm o tom stale rozmysla, tak asi casom ustupim. 😉

katrin21
9. nov 2009

feejay: ale aby ti ten dom nespadol na hlavu... nic v zlom, len sa mi to zda trochu nerealne... alebo je to fakt minidom , cca, 60m2.. mozno tak, ale neviem neviem.,

feejay
9. nov 2009

no a? ved 2 izbovy byt ma tiez tolko.. viem, ze "letisko" si dovolit bohuzial nemozeme.

feejay
9. nov 2009

Aha tak nie, ten dom, ktory pozeram ja, ma 72m2 uzitkovu plochu... finalna cena 51 tisic eur na kluc..

feejay
9. nov 2009

No a zabudol som dodat, ze ak si ho nenechame postavit "na kluc" a vynechame napriklad plavajuce podlahy, sanitu, stierky, cize veci, ktore si vieme urobit aj sami, cena by bola necelych 44 tisic eur.. takze plus minus pozemok na dedine a do tych 55 sa urcite zmestime..ale to je uz jedno, kedze podstatou debaty je to, ze na dedine sa "neda byvat" 😠 pre niekoho 🤐

klba
9. nov 2009

feejay no mas doma tazky oriesok 😉 , verim ze najdete kompromis a nakoniec sa zjednotite. 🙂 drzim palce.

klba
9. nov 2009

inak tych 72 m2 podla mna bohate staci, hlavne ked je vyuzita kazda plocha a nie su tam ziadne zbytocne nevyuzite miesta.

wild.horses
9. nov 2009

necitala som a ani nebudem celu diskosiu pre kratkost casu, sorry, no ak tu riesite za a proti dedine, tak som vsetkymi desiatimi za a to hlavne kvoli detickam 😉
no kazdy mame ine naroky, vsak? 😉

megi93
autor
9. nov 2009

no ved ja som za dom, len teda nie na dedine 🙄 ved som velkomestská panička nie? 😀

katrin21
9. nov 2009

podla mna sa na dedina da byvat, len neviem s tou cenou pozemku sa mi to aj tak nezda, ze by pri R boi az take lacne... a v meste uz vobec nechapem.. to mi zavana nejak divne, ta cena, co ste napisali.... OK.stoerky si urobis sam, aj sanita sa da zohnat lacnejsia, to je OK.. ostatne si daj pekne bacha, aby ti dom neodfukol prvy vetor co zafuka... jasne, ze mat radsej 3izb. dom , ako byt, o tom potom...

molnarovak
9. nov 2009

Dobrovoľne sa priznávam, že práce okolo domu považujem za "drinu". 🙂

Ale vážne, nikdy som nemala vzťah k záhrade, ešte aj chúďatká izbové kvety u mňa iba živoria, polejem ich až keď sú listy dole. Napriek tomu si život na dedine pochvaľujem, pretože prináša množstvo iných pozitív.

Nezostáva mi nič iné, len vyhrať milión a najať si záhradníka. 🙂

petikd
9. nov 2009

Molnarova 😀 No kedže bývam s ročmi,tak máme záhradku,aj kvety,stará sa mama.Ale ja asi ako ty nemám k tomu bohužial vzťah 😒 Ako v záhradke porobím,no skôr z donútenia.Ale zas na druhej strane je dobré to,že ked sa mi minie mrkvička,alebo čo,môžem si ísť po čerstvú do záhradky 😉 A poviem vám čo ja som pojedla šalátov v lete,ved keby niet záhradky tak skrachujem už len na kupovaní uhoriek 😀
Veru to by chcelo vyhrať nejaké peniažky 😉