Ako si založiť súkromnú škôlku alebo niečo podobné?

budulinok
30. aug 2009

Už dlo premýšľam na tým že by som chcela niečo také urobiť ale neviem ako na to a potrbujem nielen rady od A po Z ale aj nakopnuť, lebo to v našom meste nielen potrebujeme ale to tu ani nemáme. 😉 Tak ak niektorá mi vie s tým pomôcť, poradiť alebo mi odporúčať kontakt na človeka kt. má s tým skúsenosti budem velice rada. Ďíííííííík 😀

lenkalienka4
30. aug 2009

Odkial pochadzas??? Ake mas vzdelanie? Ja si idem teraz koli tomu robit skolu. 😉

hasleerka
30. aug 2009

budulinok ja ti môžem len zaželať veľa šťastia a elánu ...nech ti to vyjde a nech máš škôlku čoskoro plnú ... je to podla mňa dobrý nápad 🙂

budulinok
autor
30. aug 2009

Pochádza, z Kysúc a idem tiež toho roku do školy ale nie kôli tomu. Tá škôlka je môj dlhodobý sen už od skončení strednej ale teraz by som to veľmy chcela. Myslím, že je to dosť náročné, ale aj tak by som to skúsila. Neviem či by mi v tom pomohla aj EU neakým grantom, dotáciou, poprípade by som ju mohla mať aj cirkevnú, aj to tu v meste nieje 🙂 No uvidím

lenkalienka4
30. aug 2009

cirkevnu ano, urcite je najaka dotacia, mas tam u vas aj nejaky priestor na skolku?

denisocka
30. aug 2009

a aka škola sa kvoli tomu musi robiť

lenkalienka4
30. aug 2009

ja som sa pytala tu u nas v skolke, tak mi bolo povedane ze aspon zakladne pedagogicke vzdelanie, popripade pedagogicky kurz.

budulinok
autor
30. aug 2009

No to je to že ja potrebujem všetko a ešte som s tým nidke nebola, ani u starostu ani u dekana v prípade tej cirkevnej, lebo som to neplánovala na 100% Asi som nemala odvahu. Ja by som mala asi takú predstavu s detmi asi zo začiatku len 10-15 viac nie. Nevarelo by sa tam , len by tam bola neaká osobná kuchyňa kde by sa pripravovalo jedlo, čo si zo sebou donesú, lebo nie každé dieťa jedáva to čo iné.A viem že to takto funguje v zahraničí. Mám sa asi informovať na meskom úrade o neaké priestory alebo ako začať, ten prvý krok, ja fakt neviem 😒

denisocka
30. aug 2009

neviem či hygiena povoli pripravovať to,čo si donesu, sice nesom od fachu,ale viem ako to je trebars u nas v praci v jedalni

budulinok
autor
30. aug 2009

Neviem ale mám na to nielen chuť no zároveň neviem kde a ako začať Ááááááááááááá 😵

maznacik007
30. aug 2009

budulinok..
ak chces detsku skolku alebo jasle.. tak musis splnat kriteria.. jednak vzdelanie./alebo zamestnavat takeho cloveka/ a jednak hygienicke normy a priestorove/ napr. aj wc nizsie ako zvycajne.. umyvadielka.. priestory.. hygiena urcite nepovoli donesienie vlastneho jedla.. na to su presne normy aky ma byt jedalnicek gramaze atd...
je jedno ci to bude sukromna alebo cirkevna.. tieto normy musi splnat..

moznost ina je urobit si zivnost a otvorit si opatrovatelske detske centrum.. ale skolka ani jasle to nebudu.. ale to sa da na menej deti.. to su tie pani co opatruju deti v byte na zivnost..

zavisi od veku deti.. potrebujes tam cloveka s prislusnym pedagogickym vzdelanim a ak su mensie deti tak aj so zdravotkou.. detska sestra...
co sa tyka starostu.. tak v podstate lepsie je pre teba sa informovat v nejakej sukromnej skolke.. a prestudovat si vyhlasky.. jednak skolsku z maja 2008 a jednak aj o hygiene.. atd.. a tiez zvazit kto bude zriadovatelom.. osobne neverim ze cirkev len tak do toho pojde.. /ako akcia hura/ a bude treba zriadit si bud zivnost /ak mas pratricne vzdelanie/ alebo s.r.o
na mestkom urade neviem ci ti poskytnu priestory.. resp. ci ti prenajmu..

ako cele to moc nechapem ak chces sukromnu skolku tak si priestory musis zistit sama.. /u nas v meste funguju 3 sukromne skolky/ a jednu ma moja kamoska.. ako spolumajitelka..
takze hlavne asi si prestuduj vyhlasky.. a priprav hooodne penazi.. na zaciatocne investicie

lenkalienka4
15. sep 2009

budulinok uz sa nieco pohlo?

natashkaa
9. okt 2009

ahojte

ja si chcem otvorit sukromne detske centrum skoncila som pedagogicku fakultu Univerzity Komenskeho. Co vsetko potrebujem kde zacat????? prosim poradte

diddi
9. okt 2009

budulinok,zriadit si skolku,alebo jasle je velmi narocne,presne ako pise maznacik-priestory: pozor na schodisko,okna s mrezami,bezpecne ihrisko,oplotenie...hygiena: tam najviac buzeruju...o tej strave ani nesnivaj,dohliadaju na vsetko-na postele,obliecky,satnu,kupelnu....nastuduj si predpis....v sukr.skolke je pocet obmedzeny,urcite nie 15 deti v triede...rataj 8-10,mamicky navyse neradi davaju do velkych kolektivov....a hlavne!...co tvoja sukromna skolka ponukne?...v com bude ina?....preco by si mali mamicky vybrat prave tvoju skolku?....za sukr.sk.sa v BA plati okolo 300-400eur mesacne bez stravy,ta,ktora tam da svoje dieta chce nieco viac ako obycajny pristup,bezny v statnej skolke....rozmyslaj tym smerom-v com budes ina,co ponuknes

ikke
20. nov 2009

daducha • 2d • Dnes o 23:44
Ahojte,
chcela by som otvorit sukromnu MS v Kosiciach, mam svoju predstavu co by som tam vsetko chcela,no to co chcem ja, este nemusia chciet ine maminy.Tak by som Vas chcela poprosit o napisanie toho, co by ste od takej skôlky ocakavali, co Vam v tej Vasej teraz chaby a hlavne, kolko by ste za nu vedeli mesacne platit. Necjcem totiz skôlku pre hornych 10 000, ale pre rodicov, ktori hladaju nieco viac ako maju v tej statnej no vedia aj trosku viac zaplatit.Obavam sa, ze pod nejakych 170 EUR sa nedostanem.Dakujem vsetkym 😉

geegee
5. dec 2009

natashkaa, mozno si uz medzicasom kadeco pozistovala, ale napisem, co viem ja:
- je moznost mat skolku zaradenu do siete skolkych zariadeni, vtedy beries na kazde dieta prispevok od statu ako lasicka statna skolka a skolne si mozes dovolit mat omnoho nizsie ako bez tohto prispevku. Z takehoto statutu skolky ti vsak vyplyva aj znacna podriadenost statnej sprave - inspekcie, hygiena, vychovno-vzdelavacie plany a pod. Ja volim moznost nebyt zaradena do siete a fungovat budem bez prispevku...ale to aj kvoli niecomu dalsiemu a to:
- ja si planujem otvorit zivnost nie na vzdelavanie, ale Organizovanie volneho casu deti a mladeze a sluzby pre rodinu a domacnost. Cize moja skolka oficialne nebude skolka, ale opatrovatelske centrum s vnutornym fungovanim skolkarskym+spec.ped-psychologicka poradna pri Centre.
- na horenapisane zivnosti nepotrebujes vzdelanie, su to volne zivnosti / z coho sa mne noz vo vrecku otvaral, ked som to zistila/
- zisti si ake mas kontakty na hygiene a ked nemas tak ta caka boj - pozistuj ake nalezitosti musis splnit z hygienickej oblasti - su predpisane m2 priestoru na 1 dieta, 1 umyvadlo na 4 deti, m2 pieskoviska, musis mat prechod zo satne cez umyvarku do triedy, postielky musia mat rozostupy urcene, m3 objemu vzduchu pri znizenom strope, zakaz presklenej spodnej casti dveri,...., niektori vyzaduju 15cm odstupy vesiacikov v umyvarni apod. Vsetko je zhrnute v Zakone, to si vygoogluje kazdy. No a potom vyjednavaj s hygienou a bojuj 🙂 Ja budem mat skolku, teda priestory, postavene "na mieru" ale aj tak sa snazim vyhnut niektorym poziadavkam kvoli financiam. A vzdelanie mam - STrednu pedagogicku, potom VS ucitelsky smer a potom postgradual skolsku psychologiu, uvazujem o doktorate - ale to uz naozaj kvoli skolke, nech vyzeram doveryhodnejsie 😀

monikka22
6. jan 2010

Ahojte aj ja nieco podobne planujem len neviem od kade sa odpichnut teda odkial zacat... co je lepsie mat skolku v RD alebo v nejakych priestoroch napriklad priestoroch byvalej skolky??

monikka22
6. jan 2010

nik tu taky nie je???

anarida
7. jan 2010

Aj ja keď bude druhe babo staršie plánujem otvoriť súkromnú škôlku no najskôr si musim nájsť spoločníčku lebo sama určite nie 😎

monikka22
7. jan 2010

samej je to velmi tazko,,, ale vraj to ide 😅

daducha
8. jan 2010

Ahoj monikka22,

tak vsetky moje plany stroskotali na jednej veci a to su peniaze.Na otvorenie sukr.MS sa nedaju cerpat peniate z EU fondov.A kedze mame hypoteku na este 29 rokov 😠 ,tak mi ziadna banka dalsie peniaze nepozicia.Tak teraz dufam, ze sa mi podari nieco vyhrat 😀 .A potom uz mi nic v ceste nestoji.mam vsetko rozpracovane,premyslene,prestudovane,len tie blbe peniaze.A urcite do toho na zaciatku pôjdem sama, akurat veci ako uctovnictvo - bude robit kamoska.Saozrejme aj cely personal bude externy.Ist pod siet skolstvo by som nerobila,ani by si nemohla robit riaditelku vo vlastnej skôlke ak nemas pedag.vzdelanie a 5 rocnu prax-ak som to dobre zo zakona pochopila.Osobne som na skolstve nebola,akonahle ma zabrzdili peniaze.Drzim pelce, nech sa ti to podari 😉

monikka22
8. jan 2010

daducha
Ahoj ja si tiez pomali zistujem a davam dokopy nejake informacie a co viem tak z UPSVaR mozes dostat nejaky zaciatocny kapital ale su tam nejake podmienky myslim ze 3 mesiace musis byt evidovana a musis fungovat 2 roky. Ja tiez pod skolstvo nemozem lebo nemam prax a tam to tiez zlyhava. 😉 ale snad sa mi to raz splni len ist do toho na plno a verit 😅

metyy
23. nov 2011

chcem si otvoriť jasle ma niekto skúsenosť ako to funguje

mtina4@centrum.sk ak ma niekto inf prosim piste sem

adnan
5. mar 2012

@metyy ahoj neviem či to je ešte u teba aktualne ale ja mam priestory a prave nad tym uvažujem

inixa
13. júl 2012

ahoj, este je stale otvorena debata otvorenie jasli/skolky?

pata23
24. júl 2012

@daducha Ahoj.Pisem vam(ale aj ostatnym,ak mi viete poradit)lebo som mala pocit ze ste boli najblizsie k cielu a ze ste mali toho dost pozistovane,tak vas prosim o radu.Tiez by som si chcela zalozit sukromnu matersky skolku,ako "bonus" by som ponukala vyucbu anglictiny.Priestory mam,nejake financie tiez +plus by som chcela vyuzit dotacie z uradu prace. Chcela by som sa spytat kde mam zacat,co vybavovat.Nemam pedagogicke vzdelanie,chcela by som sa o to len starat a riadit ju,ale ucit by som neucila.Ak by mi vedel niekto poradit alebo odporucit niekoho kto by mi pomohol,stretnem sa s vamy aj sukromne.Ale dakujem aj za pisomne rady.Pata

baklik
20. dec 2012

@pata23
@maznacik007 ahojte, chcela by som sa vas opytat, ci by ste mi vedeli poradit, co je potrebne na otvorenie sukromneho detskeho opatrovatelskeho centra pre deti od 1 r. do 3 r. ako priestor by sa vyuzil nas 2i byt. je potrebne zamestnavat osobu s pedagogickym vzdelanim? co hygienicke priestory? pozaduje hygiena ich nejako konkretne upravit?
pripadne, ak viete, kde by sa o tom dalo ziskat viac relevantnych informacii? vopred dakujem za ochotu.

luuci
17. jan 2013

@geegee ahoj chcem sa ta opytat či sa ti topodarilo otvoriť si tu škôlku..? a či si si to financovala všetko sama? dakujem

geegee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
niagara11
24. jan 2013

@geegee HELOU geegee, najskor by som ti chcela pogratulovat ze sa ti podarilo otvorit sukromnu skolku, klobuk dole. Na momentalne rozmyslam tiez nad niecim podobnym, najskor si vsak idem zalozit sro. Vedela by si mi prosim podarit ako to je s pravnou formou, aky druh zivnosti sa na podobne veci vztahuje bude na sukromne skolky, skoly alebo .... pri skolke ide o zivnost na vzdelavanie ci na organizovanie volneho casu ... ??

geegee
24. jan 2013

@niagara11 najcastejsie su sukromne skoly zriadovane obcianskym zdruzenim, aspon tak sa mne zda, podla toho, ake sukromne skoly poznam