Ako skončiť s dlhým trápením sa nad všetkým?

oreiro
1. okt 2008

ahojte,prosím poradte.....
už vyše roka sa trápim...stále len rozmýšľam...bojím sa budúcnosti...o seba...o blízkych...neviem sa potom sústrediť na prítomnosť...a väčšinou mám smutnú náladu...a to predtým som bývala veselá,plná optimizmu a nikdy ma takéto myšlienky neprepadali....
ako stým prosím vás skončiť? niekedy sa to už nedá znášať...chcem byť opäť bezstarostná a veselá a užívať si život ☹

anaret
1. okt 2008

oreiro, si slobodná, či máš rodinu? pracuješ alebo si doma???

oreiro
autor
1. okt 2008

som vydatá,dieťa ešte nemám...a pracujem

susik77
1. okt 2008

oreiro: skus ist psychologovi si o tom pokecat, pomoze Ti to. Prip. praktic. lekarovi-moze Ti napisat nej. lahke lieky-anxiolytika-trochu ta to ukludni.

sakura77
1. okt 2008

oreiro a mas na to dovod?stalo sa nieco alebo z nicoho nic?mozno aj dobry psycholog by nebol od veci

halienka
1. okt 2008

Oreiro, ale niečo sa muselo stať, že si prestala byť veselá...

audreyd
1. okt 2008

ahoj, no ja to nechcen nejako zľahčovať, ale nechýba ti nejaký vitamín? 😕 mňa takéto stavy chytali tiež... zachránil ma thiamin (B1) a fakt sa to zlepšilo! nesrandujem...

dari226
1. okt 2008

tak sa citim aj ja dost casto ze neverim tomu aka som stastna akeho mam super manzela a dieta a len mam io nich strach
ani ja si s tym neviem rady 😢

susik77
1. okt 2008

Inak, odkedy sa mala narodila, aj ja sa dost stresujem. Bojim sa o nu, seba, o manzela...Je to ovela viac zodpovednosti-este ked mame uver a hypoteku. Ale zatial je to v ramci normy, akurat teraz sa nam nahromadilo vela problemov, ale je ich uz tak moc, ze to musim riesit, tak sa nestiham depkovat 😔

susik77
1. okt 2008

A este to moze byt tymto pocasim...

oreiro
autor
1. okt 2008

dievčatá....bola som na lekárskom vyšetrení...u obvoďáka ....že či mi nechýba nejeká látka v tele...brali mi krv,ale všetko je ok...nič sa nestalo len ja som taká blbá citlivka a stačí keď poujem v telke ničo zlé(vraždy,choroby, smrť) tak len nadávam aký je dnes skazený svet a bojím sa aby sa aj mne alebo rodine niečo podobné nestalo....a som v strašnim strese z toho neviem sa na nič sústrediť...u psychoša som bola ale je zo o ničom stále kecajú o tom istom...

audreyd ozaj ti stačil len nejaký vitamín a ako dlho si to užívala?

susik77
1. okt 2008

oreiro: blby dotaz: a nie si tehotna? 😎

oreiro
autor
1. okt 2008

nie aj u gyndoša som bola...a toto všeto už prežívam asi rok a pol 😒 ☹ 😖

audreyd
1. okt 2008

no ja som mala také blbé stavy zo všeličoho a bola som hrozne precitlivelá... len som vrčala na malého, na muža. len sa rozplakať alebo niekam ujsť, všetko sa mi zdalo čierne a zbytočné 😖 brala som ho okolo mesiaca, ale už po dvoch týždňoch mi bolo lepšie 🙂 fakt nekecám, je dobrý na psychické vyšerpanie 🙂 skús, rozhodne ti neublíži 😉 a ešte k tomu medovkový čajík 😵

oreiro
autor
1. okt 2008

audreyd no skúsim...aj ja doma často plakávam a bez príčiny a najnovšie mi už vyhŕknu slzy aj v práci tak rýchlo utekám na vécko aby si to nikto nevšimol...bojím sa že sa z toho zbláznim ...na veľa vecí zabúdam,nesústredím sa, niekedy ani nemám síl vybaviť to čo treba...a to ešte nemám dieťa neviem si predstaviť čo by som potom robila ale to by som asi nemala čas stresovať

audreyd
1. okt 2008

oreiro, no skús 🙂 stál pár drobných, ale so mnou urobil zázrak!!! 😵 určite to nie je všeliek, ale verím, že to bude lepšie 🙂 veľa šťastia

oreiro
autor
1. okt 2008

jedna známa mi dokonca odporučila psychiatra ked mi psycholog nepomohol ale ja na liekoch - oblbovákoch nechcem byť!!!!!

oreiro
autor
1. okt 2008

nie som predsa blázon....aspoň zatiaľ a dúfam že nikdy 😅

maruschka
1. okt 2008

oreiro,aj depresia je problém pre psychológa alebo psychiatra.Nie je to žiadna hanba!!čo je lepšie-trápiť sa nadalej,plakať,obávať sa budúcnosti a bude sa to prehlbovať,,,alebo jednoducho navštíviš odborníka,/neboj sa-nikto sa o tom nemusí dozvedieť,ani najbližšia rodina/ a pomaly sa začneš prebúdzať do nového lepšieho dňa a života?? 😉

filipa
1. okt 2008

oreiro, a co tak skusit dobreho homeopata? ak spravne naordinuje liecbu, zazraky sa deju priam na pockanie... napisem ti kontakt do IP

bambusko
1. okt 2008

oreiro, depresia sa ale uz v niektorych stadiach bez liekov neda zvladnut. je dobre, ze si to uvedomujes a hladas pomoc, skus ineho psychologa 🙂 lieky na depresiu nie su oblbovaky, je vedecky dokazane, ze doplnaju do mozgu latky, ktore tam chybaju

http://primar.sme.sk/Page.aspx?ID=647

oreiro
autor
1. okt 2008

filipa ďakujem 🙂

maruschka ked ja neviem ale aj tá psychologička mi vravela že liek nevylieči, podstata je v človeku sám musí prísť na to prečo ho to trápi kde to začalo a pomaly to začať odstraňovať, len ako???

janka1874
1. okt 2008

oreiro niekde sa niečo muselo zlomiť len ty si si to ani neuvedomila hlavne treba veľa čerstvého vzduchu a možno to bude znieť smiešne ale pomáha to choď niekde do lesa tam je veľa čistého kyslíka a nájdi si nejaký veľký strom myslým čo má veľký peň a silno ho objímaj tak pár minút podľa toho ako sa budeš cítiť len sa naňho nacap a vnímaj jeho vôňu a všetko to okolie listy a tak a malo by sa Ti tiež uľaviť ale to je len také doplnkové skús tie vitamíny ja tiež psychošov veľmi nemusím teda ich metódy na všetko dávajú len lieky a pritom niekedy je problóm len v tom že v sebe niečo dusíme a to nás ničí

oreiro
autor
1. okt 2008

bambusko ty myslíš že je to depresia?

oreiro
autor
1. okt 2008

janka 1874 presne s tebou súhlasím,ja to tiež takto vnímam

halaska22
1. okt 2008

oreiro mas depresie a neboj nie si blazon, nie len blazni beru lieky a chodia za psyciatrom. moja matka je psychiatricka sestra tak viem trochu ako to tam chodi. sam sa citim niekedy presne takto ako si ty pysala a aj som sa bola poropzpravat s doktorom a ten mi povedal jednu vec : ze mam vela problemov na placiach a vsetky sa ich snazim riesit naraz. ze si mam vybrat jeden a sustredit sa nan az kym sa nevyriesi. snazim sa tak mysliet aj ked mi to vsetko vyzera nekedy sedivo.
pysala si ze mas strach o svojich blizkych tak skus namontovat na dom alarm 🙂 viem ze je to sprostost ale co ak by ti to aspom trochu pomohlo kludne v noci spavat. a snaz sa s nikym rozpravat a netravit vela casu sama. vybehni si na kavu len tak ked nemas co robit k nejakej kamoske alebo znamym. aspom by ti to odputalo myslienky 🙂

zuzana76
1. okt 2008

oreiro, ja som bola na tom podobne, navyse som mala este aj ine priznaky, krce v rukach, nohach, zaludku, nakoniec mi zistili anemiu- stredne tazky stupen a hypothyreozu, aj pri znizenej funkcii stitnej zlazy sa moze niekto tak citit, bola si aj na endokrinologickom vysetreni? lebo to co pises, ja som sa citila podobne , plus este aj fyzicky som sa citila zle, ale u man to trvalo dost dlho, od roku 2002 do 2005 som nebola liecena a uz od roku 2002 som si zacala uvedomovat ze nieco sa deje, ze sa citim zle, najskor len po psychickej strankle a neskor aj po fyzickej, v 2005 ma konecne zobral do parady jeden lekar hematolog a nasiel kopec problemov v mojom tele, poposielal ma na vysetrenia a odvtedy tuk tuk som ok a dokonca som aj otehotnela co sa nam dlhe roky nedarilo

oreiro
autor
1. okt 2008

halaska ja viem , ale ja by som to nezvládla brať lieky, myslele by som si že som chorá preto ich beriem a to by mojej psychike tedanepomohlo...

oreiro
autor
1. okt 2008

zuzana 76 no obvoďák mi len tak ručne kontrolovol štítnu žlazu a povedal že je to v poriadku...ja mávam len stiahnuté hrdlo...a také zvláštne pichanie v hlave a akoby tlaky
inak aj my s manželom už 10 rokov! nemáme dieťa

zuzana76
1. okt 2008

vidis, oreiro, niekde bude problem a nemoze to byt z toho, ze podvedome po dietati tuzis, mozno si to nechces priznat a ked to nejde, tak sa to prejavuje na tvojom zlom psychickom stave? podla mna to bude aj nieco ine nez len depresia, ta depresia je len pridruzenym znakom, ja by som zasla aj za endokrinologom, okrem toho ten berie aj krv, nie len skontroluje rukou stitnu zlazu, ani ja ju nemam zvacsenu a nikto mi na to neprisiel az na hematologii, kde mi lekar dal urobit kompletne vysetrenia z krvi

halienka
1. okt 2008

Oreiro, no ale čo ak si ozaj chorá, chýba ti nejaká látka alebo niečo nefunguje v tele, tak jednoducho budeš musieť brať lieky lebo inak sa z toho nedostaneš. Treba asi tlačiť na obvodnú aby ťa poposielala na odborné vyšetrenia, hormonálny profil by sa zišiel, nie len postláčať štítnu žľazu. A spávaš dobre?