Ako skončiť s dlhým trápením sa nad všetkým?

oreiro
1. okt 2008

ahojte,prosím poradte.....
už vyše roka sa trápim...stále len rozmýšľam...bojím sa budúcnosti...o seba...o blízkych...neviem sa potom sústrediť na prítomnosť...a väčšinou mám smutnú náladu...a to predtým som bývala veselá,plná optimizmu a nikdy ma takéto myšlienky neprepadali....
ako stým prosím vás skončiť? niekedy sa to už nedá znášať...chcem byť opäť bezstarostná a veselá a užívať si život ☹

martinadt
1. okt 2008

ak sa môžem vyjadriť, niekto tu spomínal navštíviť psychológa... ja som k nemu chodila vyše roka.. a nepomohlo mi to absolútne k ničomu.. akurat čo som sa tam vyplakala za peniaze tak isto ako som mohla aj doma 😖
oreiro a z čoho vyplývajú tvoje problémy? stala sa nejaká vážna vec v tvojom živote? 😕

mimikyky
1. okt 2008

oreiro,
ja si mysím, že je to depresia, dokonca si dovolím napísať že som o tom presvedčená
viem,o čom píšeš, ako Ti je, a psychológ Ti moc nepomôže, skoč prosím Ťa k psychiatrovi, nieje to v žiadnom prípade na hanbu, ja som tiež musela v minulosti vyhľadať pomoc, brala som lieky, a prešlo to, veľmi mi to pomohlo, vyskúšaj.....
minulý rok po príšerných zážitkoch som brala citalopram, ten ani neutlmuje

dia2006
1. okt 2008

Oreiro, je to depresia ak vysita. Psycholog nepomoze, pomoze len psychiater - je to lekar ako kazdy iny. Zial, u nas je voci psychiatrom este stale velka nedovercivost a predstudky - ze liecia blaznov. Vobec to tak nie je. Podla mna sa z toho bez pomoci nedostanes, iba ak budes padat hlbsie a hlbsie. Blazon istotne nie si!!! 😉

oreiro
autor
2. okt 2008

baby dnes sa stala hrozná vec!!! ešte k tomu všetkému mi umrel ráno otec 😢 😢 😢 ja neviem čo budem robiť...musím to nejak prežiť 😢

oreiro
autor
2. okt 2008

martinadt a čo ti nakoniec pomohlo?

filipa
2. okt 2008

tak to mi je fakt velmi luto...

janka1874
2. okt 2008

oreiro tak to ma mrzí úprimnú sústrasť tak teraz už fakt potrebuješ odbornú pomoc je toho na Teba veľa neboj a vyhľadaj niekoho trez to budeš nutne potrebovať otec je len jeden a veľmi blízka osoba to asi sama neprekonáš

držím však palce nech to zvládneš čo najlepšie

halienka
2. okt 2008

oreiro 😔 úprimnú sústrasť
...ale žiť treba ďalej, moc držím palčeky, aby si to zvládla...

oreiro
autor
2. okt 2008

ďakujem dievčatá... je to veľmi ťažké ale musím to zvládnuť

dari226
3. okt 2008

ja uz 4 tyzdne beriem antidepresiva som si povedala ked mi to lekarka navrhla ze nikdy a potom predsa vraj na tri mesiace vraj nemame depresie len ked proti placlivosti a tak nic nespravym tak to do zimy pride ked uz niesme tolko volnku a aj to pocasie
ja neviem zatial nelutujem ze som zacala s nimi uvidime dalej niekedy placem tak z minuty na minutu ale potom to prejde robit nieco a vyskusat je lepsie ako sa trapit a nerobit nic 😉