Ako som prežil. Pozerávate to?

mamartinka
22. mar 2009

zakladam novu temu na novy serial.snad sa niekto prida.

eva7780
13. máj 2009

ale tá ženská ako stále podporovala syna,aj ked mažel nechcel 😠

debra
13. máj 2009

boze xuda a kde teraz bude spat ☹

honey023
13. máj 2009

Hrozný, hrozný, hrozný príbeh a opäť výborne spracovaný a herecky zahraný! Obdivujem tých ľudí, čo to prežili na vlastnej koži ☹ ... proste tí ľudia museli byť veľmi silní, že to zvládli a nakoniec sa vlastne aspoň trochu postavili na nohy, keďže začal pracovať ako vrátnik.

asitka
13. máj 2009

tiež som sa zamyslela...ako ľahko človek môže prísť o strechu nad hlavou...o celý svoj život..ja som normálne povedala manželovi, že ja by som si to asi hodila 😖 klobúk dolu, čo toto zvládli 😕

hasleerka
14. máj 2009

no teda poviem vám aj táto časť stála za to ... som bola normálne paf, ako môže niekto prísť lahko o dom, dokonca úplne o strechu nad hlavou ... ale asi by som sa chovala ako tá mamina, pre deti všetko

leva
14. máj 2009

Veru,aj tento pribeh bol velmi smutny,vam poviem ze ma to najviac zobralo ked hladal tu pracu a nemohol najst,tak mi to prislo luto.

bianca
20. máj 2009

dnes sa to az tazko pozeralo

honey023
20. máj 2009

Tak toto bolo vážne sila, neviem si predstaviť ako to prežívali skutoční rodičia.

mirela
20. máj 2009

strasneeee ☹

maruschka
20. máj 2009

😢 😢 😢 😢 😢 😢 na konci som skoro plakala..je to hrozné si to len predstaviť a aká bola sama..teraz neviem, či je to dobré, že to tak dopadlo..Nechcem nad tým ani rozmýšľať, ako to v skutočnosti prebieha ☹ ☹ ☹

bianca
20. máj 2009

toto asi prevzali s CR kde vymenili tie dievcatka a matky strasne trpeli a zrejme asi aj trpia

martinaema
20. máj 2009

aj tu na SK sa to stalo. V ČR to tuším zistili až po nejakých 9 mes., tu skorej. No brutus 😖
Si predstavte, že na prvých 9 mesiacov svojho dieťaťa nemáte žiadne spomienky, žiadny vzťah, nepoznáte ho a to chúďa malinké 😢

bianca
20. máj 2009

keby mi teraz chcel malu niekto vymenit tak ju nedam

adulikka
20. máj 2009

aj u nás v Dolnom Kubíne bola zámená detičiek ,ak si spomínate

zas som plakala ...

honey023
20. máj 2009

áno, áno ten český príbeh si pamätám, ale zrejme oni sfilmovali príbeh, ktorý sa stal na Slovensku:

Zámena detí aj na Slovensku (rok 2006)
Podobná udalosť sa stala aj minulý rok na Slovensku v Dolnom Kubíne.
Manžel si po príchode manželky z nemocnice náhodou všimol, že dieťa je označené iným číslom ako v nemocnici. Lekári najprv rodičov uisťovali, že niečo podobné je absolútne vylúčené.
Ani druhý poškodený pár netušil, že ním vychovávané dieťa nie je ich. Následné genetické testy však potvrdili, že novorodenca zdravotníci vymenili.
Zatiaľ čo české rodiny zistili zámenu až po desiatich mesiacoch, slovenské rodiny odhalili prípad podstatne skôr - už po niekoľkých dňoch od pôrodu.
To je podľa psychologičky Lenky Šulovej, ktorá sa špecializuje na vývoj detí v časnom veku zásadný rozdiel. "Prvé mesiace sú pre vývoj človeka veľmi dôležité, hlavne pre vzťah s matkou. Vzniká špecifické puto," hovorí. Podľa psychologičky však krátka niekoľkodenná výmena nemá na vývoj dieťaťa zásadný vplyv.

celý článok: http://aktualne.centrum.sk/zahranicie/clanek.ph...

adulikka
20. máj 2009

ani ja by som nechcela dať...ale vlastné je vlastné ...ani si to neviem predstaviť

bianca
20. máj 2009

v cr to bolo horsie lebo jeden manzel cely cas svoju zenu upodozrieval ze ho podviedla a skoro sa koli tomu rozviedli.Tak dal tajne spravit testy a bolo to este horsie lebo vysli negativne.No chuda ta zena

adulikka
20. máj 2009

no nezávidim...ak musela počúvať jeho urážky...keď zistili ,že má žena pravdu ,tak sa im musel ten vzťah pokaziť za to upodozrievanie

bubadlo27
20. máj 2009

tak aj ja som si poplakala
hlavne ked si spomeniem, ze ten pribeh mohol byt aj o mojom synovi 😒

veronika81
20. máj 2009

dojímavý príbeh, až do verdiktu toho doktora som si myslela, že to bude ozaj tá laktačná psychóza, že si to namýšľa. Neviem si to ani predstaviť, že po pár týždňoch by som ho mala vymeniť 😖 Dokonca aj tá Dáša o tom bola presvedčená, že nie je jej a aj tak sa ťažko s ním lúčila..

Inak, niečo podobné sa stalo u nás susedke pred 30-timi rokmi, ja som ešte nebola na svete, rozprávala mi to mamina, boli kamošky. Došla z pôrodnice a už v aute cestou domov hovorila, že to nie je jej dieťa. Samozrejme jej nikto neveril, mysleli si, že "zblbla", vraj strašne vyvádzala kvôli tomu a o pár dní im volali z pôrodnice, že sa majú vrátiť..sami na to prišli (alebo sa ozvala druhá rodina, neviem) a detičky vymenili 😒

A mimochodom, však ten malý Dávidko bol Lukáško z Paneláka? 😀

adulikka
20. máj 2009

nevšimla...a to pozerám každý deň panelák ...dobrý postreh veronika

zrzulka
20. máj 2009

tak to bola sila. toto prezit:((((( Muz mi hovori ze by nasu dceru nedokazal vymenit, keby sa dozvedel ze prislo k zamene. Musi to byt strasne tazke, ked si clovek to dieta zamiluje.

ukana
21. máj 2009

aj v tych Cechach vymienali tie dievcatka postupne, nesupli ich rovno biologickej matke, ved chuda dieta, pre ne to bola v podstate cudzia zena 😔 , najprv sa rodiny navstevovali, potom na polhodinku ostali deti s bio-matkou, vsetko pod dohladom psychologov.........aj tak hrozne... 😢 😔 , staras sa o dieta, a zrazu ti ho vezmu, ja by som s tym dietatom nedokazala pretrhnut vztahy uplne 😒

ale urcite su aj pripady, ked rodicia na to prisli vo veku dietata, ked uz nic neriesili radsej 😒

mikalove
21. máj 2009

ani ja si neviem predstaviť že by niekto zazvonil a povedal,že toto dieťa je vaše,dajte mi moje...ja som našťastie bola v porodnici uplne sama,prišla rodiť po mne kamoška až ked ma odvažali po 2 hod. na izbu,a ona mala dvojičky .ja som si nevšimla že by to bol lukaško,ved tento davidko bol viac baculatý a lukáško je starší o kusok....no ale hadať sa nebudem 😀

hasleerka
21. máj 2009

tak som to dnes pozrela aj ja ... na konci mi veru vypadli slzy, som si spomenula na tých v ČR ... musí to byť hrozné, taká zámena ... aj ked nechápem, že obe mali hned v porodnici pochybnosti a nič si nepovedali ... tiež neviem či by som sa dokázala vzdať dcér, keby som zistila že nie sú moje ... ale na druhej strane - hlas krvi

mokuska
21. máj 2009

Mne sa stalo pred rokmi,že mi pri krmení dva krát zamenili syna ani na to neprišli ibaže sa mi to dieťa nezdalo a kedže som bola po cisarskom reze a dieta som videla po troch dnoch tak som si pamatala len škrabanček na nošteku.Dnes sa iba smejeme ale čo ked by ho náhodou vymenili naozajHroza pomyslieť.

zuza80
21. máj 2009

je to strašná predstava,že by mi niekto teraz povedal, že moj syn nie je moj, brrrrrr, mrazí ma z toho. naštastie som si istá, že je moj, pretože zdedil po tatinovi krivé prsty na nohách 🙂

paní, čo so mnou ležala na izbe, tak dostala nesprávne miminko pri rozvážaní po nejakom vyšetrení. hned si to všimla, zdalo sa jej iné, tak kukla na meno a to niekto iný.celá vystresovaná utekala za sestrou a aj ked v tomto prípade išlo len o to, že sestra siahla po inom miminu,bol to pre maminu poriadny šok.

ukana
21. máj 2009

nas krpec mal otlacku od kliesti na hlavicke, tak som si ho spoznala 🙂 🙂 😒 .........a ocko a syn su ako klonovani, vcera sa muz smial, ze nasho nazamenili ani nahodou 😀 😀 😀

netmona
21. máj 2009

no aj naši sa podaobaju,,, najhoršie na tom príbehu bolbo to že, nik ju nepochopil,,,a potom to je ťažké bez pomoci