Ako ste si ošetrovali jazvy po operácii?

nataly7
10. mar 2009

ma niekto niaku skusenost ako ste si ich osetrovali a po akom case po operacii dakujem piste

bodka13
10. mar 2009

jazva po operácii slepého čreva...po vybratí stehov umývanie repíkovým čajom=odvarom

nataly7
autor
10. mar 2009

dakujem ja mam jazvu po krcovej zile stale to mam opuchnutelekar mi povedal ze si nemam na to nic davat mam obavu tak sa pytam dufam ze sa mi to zahoji

bodka13
10. mar 2009

možno je to ešte veľmi skoro po operácii,asi to musi najskôr odpuchnúť a uvidíš potom 🙂

matica2
10. mar 2009

ja som dcére o operácii slepého čreva robila ako bodka13. 😉

nataly7
autor
10. mar 2009

asi hej vcera mi vyberali stehy tak uvidim co povie o tyzden bojim sa

nataly7
autor
10. mar 2009

dakujem ze mi niekto napisal svoje skusenosti pozrem si aj o tom slepom creve pre istotu clovek nikdy nevie co sa stane

cessy
10. mar 2009

ahoj jedna znama pouzivala myslim ze sa to volalo Hema gel, po sekcii.., mala uz druhu a hovorila ze sa jej zda ze po tomto gele sa jej to lepsie hojilo...nevie, ja osobne s tym nemam skusenost, skus sa na to popytat v lekarni. ale samozrejme podla mna velmi pomahaju aj repikove obklady 😅

nataly7
autor
10. mar 2009

budem sa musiet opytat dakujem za tip ten repik bude asi tiez dobry uvidim co povie doktor

bodka13
10. mar 2009

čo ja viem od známej tak repík pomáha hojiť aj ranu po vytrhnutí zuba?treba vyplachovať a preliečujú sa aj ďasná 😉

nataly7
autor
10. mar 2009

ten repik asi aj vysusuje pravda zda sa mi ze som to malemu davala ked mu pretahovali pipina uz sa nepamatam bolo to davno teraz bude mat 9 rokov

nataly7
autor
10. mar 2009

kedy ste si to miesto po operacii zacali umyvat nebali ste sa ze sa to rozpadne

monca301
10. mar 2009

ahoj,ja som si umyvala jazvu repikom a potom ked mi odpadli chrasty tak som si to natierala 3 x za den Contractubexom. Je to super masticka a da sa kupit v lekarni. Nemozes s tym ist ale na slnko. Natierala som si to cca 3 mesiace a potom som si jazvu ozarovala biolampou.

babatko88
10. mar 2009

ahoj, ja som bola na operácii žlčníka, 2mesiace po pôrode, laparom, ostali mi tri malé jazvy, tiež mi kázali repíkom, ale len 7dní a potom to bolo ok

akejka
10. mar 2009

odporúčam repík, umývala som si s ním hnisajúcu ranu po sekcii (trvalo to celé šestonedelie) a nakoniec mi ranu pekne zahojil. Vďaka repíku ( a aj dubovej kôre - tá sťahuje otvorenú ranu) som sa vyhla ďalšiemu rezaniu...

nataly7
autor
16. mar 2009

ten repik mi dnes lekar neodporucal vraj hoji ranu len na povrchu a nie aj pod nou tak neviem stale mi hovori ze netreba nic davat ani mastit mne sa to nezda aj tak si ho radsej dam asi tym nic nepokazim aj viacere ste mi ho radili

patricia1971
16. mar 2009

nataly,ja som chodila s dierou v bruchu-po operácií slepáku sa mi to zapálilo,museli mi to 3 týždne po operácií stále čistiť,hnisalo, otvorili mi 3 štichy a tak som chodila mesiac,len som na tom mala gázu a leukoplast....a jedinéčo mi pomáhalo bol repík, len tým som si to čistila,kúpala sa v ňom.....mne teda ten repík pomohol...potom po týždni mi ranu zašili 😉

akejka
17. mar 2009

presne patricia, aj mne pomohol jedine repík. Inak také prípady - keď sa opakovane nehojí dobre rana, nanovo zoperujú, vyčistia ranu a znovu zašijú. To som nemohla dopustiť 2-3 týždne po pôrode ísť znovu pod nôž. Tak som radšej celé šestonedelie dodržiavala pokyny bývalého primára pôrodnice - a som mu dodnes za jeho rady vďačná. Okolie rany mi ešte kázal potierať Camphor-ichtyolovou masťou (taká hnedá, hrozne smrdí) a tá mi vytiahla hnis z rany...

nataly7
autor
17. mar 2009

som rada že ste mi tolke odporúčili to iste mala som strach experimentovat kým som si to nemohla macat a od vcera si to umývam tym repíkom necakam zazrak za jeden deń ale vydrzim ked som uz prezila tu operaciu to vas obdivujem ako ste to vydrzali ked sa vam to zapalilo ved to muselo riadne boliet ale niekedy clovek prekona take veci ze sa sam potom cuduje ako to dobre zvladol ja neviem co stresujem ved ja to mam trochu opuchnute a uz by sa mi to nemalo otvorit ked to drzi doteraz ale strach robi take veci a kazdy povie nieco ine a uz to ide dakujem za typy potom este budem riesit niaku masticku po tom repiku aby sa to cim skor stiahlo viem ze to nezmizne uplne a ostane jazva idem si pozriet tie masticky co ste mi popisali dakujem 🙂 🙂 🙂

akejka
18. mar 2009

nataly: čo som sa ja naplakala, keď mi hnisala 15cm dlhá jazva po cisaráku aj z 3 miest naraz ! Stále sa mi to pindrilo, otváralo, pritom to ale nebolelo, našťastie 😉
Neboj, prekonáš to, bude dobre, ja každému hovorím s takýmto problémom, nech si spomenie na mňa. Musela som sa s tou jazvou starať o malú, kojiť, starať sa aj o staršiu dcéru, o domácnosť...Po týždne plakania som sa zatla o bojovala som s tým, síce to trvalo 6 týždňov, ale lekár ma upokojoval, že to trvá dlho, ale nakoniec ten repík s dubovou kôrou urobia svoje. stále ma podporoval, nech to vydržím, nechcel ma nanovo operovať, už som to chcela po 2 týždňoch vzdať, lebo ma to nebavilo ☹

avion
7. nov 2009

dievcata, mohli by ste mi poradit ak mate skusenosti, ze ktore vyrobky su najlepsie na osetrenie jazvy? (dermatix, contractubex, xeragel)? dakujem

majussa3
11. nov 2009

tak u nas bol aj contractubex aj dermatix ale dermatix bol lepsiiiiii 🙂

avion
14. nov 2009

dakujem, takze oplati sa investovat tych 50 eur 😉
dufam ze zaberie......

patkicek
5. sep 2010

ahojte,,som po operacii slepaka,,vo štvrtok ma operovali a v sobotu pustili.A chcem sa opitat co všetko by som mohla jest???? Dakujem)))))))))))))))))))))

kackabrcka
5. sep 2010

ja som pouzivala contratubex krem jazva sa pekne zahoji a neni ju ani vidiet dostat ho kupit v lekarni ...

patkicek
5. sep 2010

a ešte sa chcem opitat možem sa stimi ranamy kupat ?????? 😉 🙂

kristina
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
topanka
28. jún 2011

ahojte ja som dnes bola na vyber stehov po laparoskopii no na pupku to mam take červene tak mi doktor poradil nechtíkovy gél dufam ze pomoze ma niekto s tím skusenosti dakujem!!!

mucka16
6. okt 2011

ahojte....ked som mala tri roky tak ma operovali na pruh...teraz mam 16 a na jazve sa mi urobila cervena hrcka ktora boli ked sa jej dotknem........moze to byt zapalene?....neviete co by som s tym mala urobit?...dakujem

ivka1995
12. feb 2013

ahoj chcela by som sa spýtať co pomáha po operácii prsníka aby mi jazva zmizla čo najskor ? 😎

simiba
31. jan 2014

@ivka1995 mne pomohol po sekcii liek wobenzym, skus sa na to popytat v lekarni. lebo po sekcii som mala strasne bolesti, ktore nepresli ani po par dnoch, tak som uy bola zufala a bola som ochotna vyskusat takmer vsetko...no a toto nastastie zabralo 🙂