Ako ste spokojní so Skype?

martina46
9. mar 2009

Mám taký problém.
Používam väčšinou chat, ale ak mi napíše dotyčný správu a ja nie som online, tá správa mi nepríde, ani keď sa pripojím, stane sa, že ju dostanem zrazu po dvoch dňoch 😲
Tak isto, ak som na chate a chvíľu si nepíšeme, potom niečo napíšem, zistím, že dotyčný mi medzitým napísal pár správ, len mi to neprišlo. Prídu mi až po mojom "aktívnom" obnovení komunikácie.
V nastavení som sa hrabala, no nič som nenašla, čo by mohlo byť zle.
Máte tiež podobný problém? Prípadne, ako ho možno odstrániť?

bubba
9. mar 2009

hej presne to o com pises::::obaja vsak musite byt zaponuty aby ti spravu dorucilo. 😉

shaarka
9. mar 2009

skype je dobry na telefonovanie, ale na chat pisanie je dobre ICQ (pomerne spolahlive)

janette4
9. mar 2009

martina, mám presne ten istý roblé. preto sme kúpili kameru a radšej telefonujeme.

mywiel
9. mar 2009

Ja som spokojna je to paraaaaaada 😉

cessy
9. mar 2009

mne sa to iste stava, asi nevýhoda skype 😨

mywiel
9. mar 2009

Ja som takyto problém nemala ani pri cate, neviem preco ti to teda pride tak neskoro... 😕

martina46
autor
9. mar 2009

Takže nie je to problém v nastavení.
Len ja sa čudujem, lebo pred časom tento problém nebol! Čo si pamätám. Muselo sa niečo stať. Žeby nejaká nová verzia blbla?

stelinka
9. mar 2009

problem moze byt v tom, presne ako napisala bubba, že ten kto ti správu odoslal sa pripojí až o tie dva dni. musite byť online súčasne aby boli správy doručované

martina46
autor
9. mar 2009

To je ale potom dosť hlúpe...
A nie je to úplne tak.
Príklad- príde mi správa s 2dňovým meškaním, ale tie predchádzajúce dni som bola online. A nejaký čas aj s dotyčným.
Asi nedokonalosť programu ostáva vysvetlením, veď čo by sme chceli zadara, neeee?

shaarka
9. mar 2009

aj ja som si myslela, ze to je tak, ako pise stelinka - ze musime byt obaja online. napriklad som poslala kamoske spravu, ked nembola online, ze si ju precita, ked sa prihlasi. ale tudle... musela som sa prihlasit aj ja (ked tam bola aj ona) a az vtedy ju dostala. cize to bolo uplne naprd.

no a nakoniec je to tak, ze si spravy chodia, ako chcu a este horsie je to vtedy, ak sa na skype prihlasujete z viaceryh cpocitacov - napr. ja z domu, z prace alebo od rodicov. 😒

tomaslavka3
9. mar 2009

martina-ja si skype pochvalujem.je skor urcene na volanie a popritom aj pises.Uvedom si,ze aj ked volas mobilom,alebo pevnou linkou,tiez ti nikto nedvihne,ked je nepritomny.ale na skype ta sprava pride ked ste zapaty v rovnakom case.ja si kolkokrat popisem spravy aj,ked je ten druhy vypnuty ked sa zapne ma to a mozme pokracovat. 🙂

tomaslavka3
9. mar 2009

pouzivam ho dva a pol roka,no mne spravy pridu okamzite,no fakt bez problemu,cudujem sa co pisete 😉

martina46
autor
9. mar 2009

tak u nas by mozno platilo to prihlasovanie sa viacerych pc. ja pisem casto z mobil aplikacie skype a je mozne, ze odvtedy to zacalo byt viac cudesne.

jankando
9. mar 2009

Maximalna spokojnost, az na sem tam vypadavanie hovoru, alebo nie velmi dobra kvalita hovoru, ale co by som chela, ked je miliony ludi prihlasenych naraz....
ale inak fakt maximalna spokojnost..najlepsi a najrychlejsi a najspolahlivejsi chat co som doteraz pouzila... 😉

ina.b
10. mar 2009

Také jsem spokojená, myslím že je lepší než kerýkoliv jiný komunikátor. Jednoduchý, přehledný, hlavně se neseká... oproti ICQ, se kterým mám často problémy. Občas ale pozlobí hovory na Skypu

briketa
10. mar 2009

Chod na ICQ cez instantneho message klienta, napr. Pidgin.com a nebude Ti to sarapatit.

elitera
10. mar 2009

skype má tu nevýhodu, že hovory spojuje přes libovolný počítač připojený zrovna do sítě. Teď byl manžel na služebce a v jednu chvíli nám nešlo skypovat, protože přes jeho připojení šlo dalších x hovorů. Je to sice poměrně praktické pro to, že se vybírá zrovna "volnej" prostor, takže nejede všechno přes 1 centrální server jako např. u ICQ, ale pokud má někdo třeba platit za přenesený data nebo omezenou rychlost připojení, tak jakmile se přes něj spojí několik jiných hovorů, tak (v závislosti na rychlosti připojení) je možný, že si už neškrtne.
Tím nechci říct, že skype je špatnej, je to naprosto geniální a podle mě i převratná myšlenka, bohužel má ale nějaký mušky.
Pro posílání textových sdělení je nejlepší jabber (místo ICQ). S icq je totiž problém, že se při registraci novýho čísla zavazujete, že budete používat jen a pouze jejich klienta, kterej je přecpanej zbytečnostma (reklamy, hry...), který žerou kapacitu počítače. Na druhou stranu - ne že by si z toho někdo dělal hlavu 😉 Jabber oproti icq jede na mnoha různých serverech, takže když spadne 1, mají smůlu jen jeho uživatelé a ne celej svět. A jabber server je možný vytvořit snad na čemkoliv, pokud jeho správce umí tohle naprogamovat 🙂

kotenko
10. mar 2009

Ja som zo skype-om velmi spokojna.
co sa tyka toho vypadavania a nedochadzania sprav.. stavalo sa mi to, ked sme mali problemy z internetom, vzdy, ked servisaci nieco robili, tak som o tom vedela pomocou skype, ze blbom, alebo som sa dokonca nemohla ani prihlasit...
pokial mate ombedzeny internet tak podla mna pre vas tento skype ani je nie, drahusik ma v robote t-mobile obmedzeny a vsimli sme si, ze pripajanie skype a vypinanie zerie viac mb ako samostatne surfovanie... brzdi internet, vytazuje ho tym.
doma mame neobmedzeny, kablovy (a ja na nooteboku mam bezdrotovy) a nemam s nim najmensie problemiky... klop, klop, klop, bo som na skype zavisla 😀

bianca
10. mar 2009

skype moj kazdodenny ,milovany a potrebny😀

nataly7
10. mar 2009

je to paradaaaa hlavne ked chces dlho kecat

mikalove
10. mar 2009

my sme tiež spokojny,mame veľa znamych v zahraničí,ale aj rodine doma volame cez skype,ked je to zadara 😀

erikasadek
10. mar 2009

martina staihni si najnovsiu verziu skype.. aj ked dotycny nie je on lina, tak ti pride jeho sprava...
je uplne iny, ten novy , je robeny pre windows.. ja som ho stiahl apred tyzdnom funguje super , ovel alepsi a spolahlivelsi, aj co sa tyka obrazu je to ovela lepsie.. 😉

inac som zavislak.. 😀

zuzka2010
24. mar 2011

prosim Vas ako zistim, ze mi prisiel cez skype subor?