Ako stíhate veci pri bábätku?

dankadina
11. dec 2008

Maminky mám 7 mesačnú princezničku, ktorá je živé striebro, ale stihnem popri nej všetko. Napríklad dnes som dokončila veľké upratovanie, včera som umyla okná, teraz spinká a ja zatiaľ koníkujem a na platni sa mi varí zeleninka pre myšičku, mäsko je už pripravené v mrazáku. Mám kamaratku, ktorá obdivuje ako to všetko môžem postíhať. Poobede ked príde manžel si skočím kaderníčke. Podľa mna je to len organizáciou času. Zaujimalo by ma to ako je to u vás pri tých našich malých deťoch.

miriamkac
11. dec 2008

dankadina super....pridi mi pomoct.... 😀 😝

terkaa
11. dec 2008

dankadina, tak to si ma predbehla 🙂 , takuto otazku som chcela v tejto chvili dat do kona.
prave som dozehlila, zeleninka sa s maskom vari, uz aj vyprate a utrety prach. samozrejme malinky spinka, napapame sa a vyrazame von.
uzivame si krasne chvile s nasimi detickami, ale mne pripada, ze den trva akoby len 5 minut ☹ chvalabohu mam dobreho manzela, ktory mi pomaha, ale akonahle mam pre seba chvilku, tak sa mi NIC nechce robit...
no a rano vstaneme a ideeeme znova 😅

lilyk
11. dec 2008

nestiham 😀 deti spia a ja nemam sil sa zdvihnut zo sedacky a to tu mam momentalne pomoc moju svokricku 😝 sedime spolu a slastne odpocivame 😀

cicushka
11. dec 2008

tak, ze nevarim, Hippkujeme sa, neupratujem, chodi mi upratovacka...ked mozem, sedim z vylozenymi nohami, pijem caj a pozeram sa na rozhadzane hracky okolo seba 😉

womenne
11. dec 2008

Dankadina ja tiež všetko stiham mam po generalnom upratovani čiže všetko vyčistene aj hračky vydenzifikovane,vždy stiham ak nie cez den že niekam ideme spravim si to večer.Inač stou organizaciou maš pravdu my mame režim ktory dodržiavame cez den sas venujem dvojčatam a ked spia som na internete ako teraz 🙂 Len stou kaderničkou ti zavidim ja mam manžela na tyždnovke takže učes?ani neviem čo je to 😝 jeej ale zmeni sa to bo sa stahujeme 😵

terkaa
11. dec 2008

cicushka tu upratovacku ti zavidim 😅

dankadina
autor
11. dec 2008

Musim sa priznat, ze radsej vsetko urobim hned nech sa mi to nekopi a potom vyrazame tiez von. Aj my obcas hippkujeme ale väčšinou si pre malu navarim a hodim do mrazaku a vyťahujem.

zuzu13
11. dec 2008

dankadina, no si šikulka... 😉
cicushka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 100 bodov 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja som zamestnaná, ráno o 7,30 idem do práce, o 17,00 prídem aj s nákupmi domov, navarím, upracem, pohrám sa s malou, skontrolujem syna...na Vianoce upratané mám, napečené tiež, darčeky nakúpené až na nejaké drobnosti...jedlo nakúpené...večer si dám s mangelom (ktorý chodí z práce okolo 19,30) pohárik vínka alebo slivovičky, hodíme sprchu a je 21,00 a spíme ako miminká...krásny deň za nami... 😉

dankadina
autor
11. dec 2008

miriamkac pri tvojich troch detičkách no tiež by som asi nestihala, ale ked si mala prvé bolo to asi ine.

gedgitka.a
11. dec 2008

no, tak náš mrňousek je děsně živej přes den moc nechrní , neustále chce být se mnou a hrát si,nebo cvičíme takže já jsem ráda, když usne,nebo si hraje chvíli sám, že něco ukuchtím, nebo vyperu a trochu poklidím a sama se najím, chvilku pro sebe mám taky, až dorazí manžel a vezme si našeho dráčka a já se třeba naložím do vany a půl hoďky relaxuju 🙂

sylvar
11. dec 2008

já stíhám domácnost, jsem maniak na čistou podlahu, máme plovoučku a tam je všechno vidět, nesnáším drobečky, takže stále vytírám, starám se o malou a chodím do práce,
večer uvařím, když jdu druhý den do práce,aby měla malá a babička co jíst, když jsem doma, malá chodí v 11,15 spát-uvařím, vyžehlím, utřu prach, pak nakrmím malou, jdem ven, po 16hod přijde přítel z práce, hrají si s malou...jinak navštěvujeme v mém volnu kamarádky s dětma stejně starýma jako Sofi.

jinak dost pomáhá přítel, takže já stíhám v pohodě 🙂 teď malou hlídal sám 3dny po sobě a říkal, že nechápe jak můžu stihnout vařit a žehlit 😀

alishia
11. dec 2008

tak ja nestiham nic, uklizime s manzelem vecer, davam k jidlu sklenicky, a o vikendu davam maleho mame a delame generalni uklid. Kdyz malej spi tak relaxuju, a kdyz mam dobrolu naladu, tak i necoo udelam,o) ale nehodlam se strhat.)

sylvar
11. dec 2008

mě přítel poradil,ať vařím na 2dny a pak budu mít klid, no jo,jenže malá mi to dva dny po sobě nejí, takže stejně 😝
a jako samo když mám uvařený oběd pro malou, tak někdy jen sedím a čučím do zdi, když spí 😀 😀 😀 😀

suziad
11. dec 2008

no ja nestiham, 😝 dobeda spim s malou, lebo vecer plakava, tak som unavena, nic sa mi nechce ani varit je to hruza. 🙄

felixko
11. dec 2008

kedy ráno vstávate babenky? moja dcéruška ráno spáva tak do 9.30 hod. a ja s ňou, hoci ma čerti berú, keď viem, koľko mám práce, ale nie a nie sa prebrať.

dankadina
autor
11. dec 2008

no tak my sme hore okolo 6.00 ako na koni, lebo rozprávame, lozíme a podobne

suziad
11. dec 2008

no ja rano okolo 7dmej nakojim, vychistam starsieho do skoly a pokracujem v spanku pokym mala zase nevstane. Niekedy o 10tej a niekedy aj o pol 12tej 😀

johanda
11. dec 2008

já stíhám, a pokud něco nestihnu, považuju to za nepodstatné🙂
Pravdou je, že mi chodí 2x týdně hlídat děti tchýně a zároveň mi vysmejčí celý byt, jinak by se asi nedalo kam nohu položit.
Místo utírání prachu a leštění zrcadel raději dělám něco do práce nebo sedím na koni 🙂

andy80
11. dec 2008

ahoj holky, já stíhám všechno, prostě musím. Jiřík teda už chodí do školky a malá mi dopoledne od 9:00 - 11:00 chrupe, tak musím honem uvařit jí i nám, pak jí nakrmím, rychle umeju nádobí, mastím pro Jiříka a nakoupit. Když přijdeme, tak si všichni hrajeme, pak dám malou spát spí, tak 14:30 - 16:30, Jiříkovi pustím pohádky, vytřu, vyluxuju. Pak si hrajeme, pak si děti hrají chvilku sami, tak udělám něco k večeři, vykoupu, nakrmím a uložím děti a jdu žehlit. Luxuju a vytírám každý 2-3 den podle potřeby, prach utírám jednou týdně v sobotu při velkém úklidu, kdy hlídá manžel a já umeju koupelnu, utřu prach... atd. Prostě všechno. Bohužel tchýni už nemám a rodiče mám 100km daleko, tak hlídat kdo nemá, tak to musím všechno stihnout. A ráno vstáváme v 7:00.

stvura
11. dec 2008

Tak ja vas kocky len ticho obdivujem, ja nestiham vela veci a predtym som bola maximalny perfekcionista. Bohuzial maly je velmi zivy, uz sa mi toci, takze sameho ho mozem nechat len velmi kratku dobu, inac hrozi uraz...
Manzela mam od rana od stvrtej do vecere do siestej, niekedy i par dni prec, maly mi doma nespi...
No proste rano som z malym, stiham sa tak akurat najest rychlo a sup kocikovat, o dvanastej spat, maleho obriadit, potom ja velmi rychlo nieco zjem kym je kludny {do tej druhej} no a potom uz sa len zaoberam s malym. Varit pri nom stiham len rychle jedla alebo "tlakace - v tlakovom hrnci", zehlit pri nom absolutne nemozem, vysavat vysavam tak ze ho mam v klokanke na sebe..
Vecer ked mi pride manzel stiham varit ak som nevarila okolo obeda, prat a zehlit ak treba...o osmej uz ideme spat i s malym, lebo rano je o siestej hore a v noci ma zvycajne maly hodinky kedy je hore...

johanda
11. dec 2008

u nás tedy vysává a zpravidla i vytírá manžel cca 1x za týden, já přes den sem tam smetu nebo utřu nějaký ten lokální nepořádek, nemáme koberce, takže údržba podlahy je jednodušší. Žehlím jen sobě do práce a starší dceři do školy, manžel si žehlí sám (naštěstí může do práce v tričku a riflích), pokud potřebuje košili (tak 4x za rok) vyžehlím ji já. Vaření mě baví, v kuchyni trávím celkem dost času (pokud ho mám), holky mi "pomáhají".
Práce v domácnosti je neskutečná otročina, snažím se jí fakt minimalizovat a tchýni, která je "uklízecí typ" i platím, protože mě odbřemeňuje.

holly1
11. dec 2008

dankadina - založila jsi tuto diskuzi proto, aby ses pochlubila, jak jsi úžasná a výkonná nebo abys v těch, které na tom nejsou tak super vyvolala pocit, že jsou na nic?

fifinna
11. dec 2008

my rano vstaneme ( vstavali sme okolo siedmej ) posledne dva dni sa nam podarilo spat do pol deviatej. Hned ako vstaneme ideme varit. Maleho si posadim na kuchynsku linku a pomaha mi. Popri tom sa hrame, ja vsetko co rozvlaci a prestane si vsimat hned popracem, moja choroba . On sa uz odomna nakazil a tiez sa snazi popratavat. Kukneme si chvilku telku, potom ideme do obchodu. Ked sa vratime zjeme co sme navarili a maly ide spat. Ja si zatial umyjem zem , uvarim kavicku a sadnem za pocitac. Vsetko sa snazime urobit do obeda, povysavat, utret prach a pod. Ked sa maly zobudi ideme von. Vecer ked tak, len ozehlim, maly sa zatial hra. Tato chodi domov len spat, takze nam v nicom nepomôze.

mywiel
11. dec 2008

Dankadina to mas fajn, ja som rada, ked sa v noci ako tak vyspim, prajem ti aby ti to vydrzalo aj pri druhom dietati. 😉

mercy
11. dec 2008

Kto si myslí, že uprataný byt-dom je životne dôležitý, nech kľudne upratuje dokola. Ja nikdy brutálnu špinu nemám, varím, periem,okná mám umyté-a to ich mám 14- ale že by mi dezinfekcia okolia žily trhala...Ešte aj vianočnú výzdobu mám urobenú,ale nijako sa za to neobdivujem.Keď to nejde, tak to nejde a sú aj také dni. Howgh!

verunda
11. dec 2008

dankadina máš pravdu že je to organjizací času, ale také zaleží jaké máš dítko(např má kámoška se od mimi nesmí hnout, jinak je řev) a záleží jakou máš představu v pořádku. Někomu stačí když je vytřeno. A někdo šůruje prach podlahu furt.
Já uklízím tak nějak průběžně, hlavně at není nádobí a poházené věci. Babičky máme daleko a taky to zvládáme. Manžel když je doma pomáhá.

sylvar
11. dec 2008

felixko, malá vstává v 7hodin 😝

mywiel
11. dec 2008

Nieze by som bola leniva ale dieta mi zaberie zatial dost casu, takze mam pani na zehlenie a upratujem ked sa mi da, to fakt zalezi od charakteru dietata, lebo moja ma dni ked sa jej hrat nechce len sa nosit na rukach. A ked spi tak sa snazim ist spat s nou, lebo ona spi len tak 30 minut a v noci sa tiez 2x budi.

danulka2
11. dec 2008

ahojte, ja tiez pomerne dost toho stihnem v priebehu dna, ale niekedy mam pocit, ze mam v sebe duracelku 😀 😀 😀 Najviac toho porobim tiez, ked maly spi, lebo je to male tornado, ktoremu sa treba venovat stale a musi mat dozor.Doobeda uvarim polevku, kazdy den prechadzka+nejake vybavovanie alebo nakup.Ked ho dam spat, tak dovarim obed, poupratujem, poperiem, povesiam, medzi tym odpisujem na pc, poobede, ked sa zobudi, tak nakrmit a sup von.Vecer klasika-hry, varenie vecere,hygiena.Vacsie upratovanie robim cez vikend, ked je doobeda doma aj starsia dcera a moze pomoct.

miriamka
11. dec 2008

Dankadina...ja som tiez ako Ty,snazim sa vsetko postihat napriek mojemu malemu.Sice cez den lietam ako utrhnuty plagat,ale je upratane,navarene,teraz peciem kolaciky...a maly mi do toho vsetkeho asistuje.
Noci mame tazke,sme hore kazde 2 hodiny,ale napriek tomu cez den oddych nepotrebujem,skorej ked vela oddychnujem som este viac znicena.