Ako stíhate veci pri bábätku?

dankadina
11. dec 2008

Maminky mám 7 mesačnú princezničku, ktorá je živé striebro, ale stihnem popri nej všetko. Napríklad dnes som dokončila veľké upratovanie, včera som umyla okná, teraz spinká a ja zatiaľ koníkujem a na platni sa mi varí zeleninka pre myšičku, mäsko je už pripravené v mrazáku. Mám kamaratku, ktorá obdivuje ako to všetko môžem postíhať. Poobede ked príde manžel si skočím kaderníčke. Podľa mna je to len organizáciou času. Zaujimalo by ma to ako je to u vás pri tých našich malých deťoch.

andy80
13. dec 2008

lu777: malá mi taky leze od 5 měsíců a 3 týdnů, v 6 měsících a 2 týdnech si stoupla, ale uklízím a vařím když spí. Jinak to nejde, pořád je mi pověšená na noze, kam se hnu, je tam taky.

lu777
13. dec 2008

Andy: no jo, jenze to ja nemuzu, protoze se vzbudi hned.. pokojicek ma vedle kuchyne, takze vareni nebo uklid tam nehrozi.... maximalne setrit podlahu v obyvaku nebo v koupelce nebo si dat sprchu...

ale ja se to snazit spis udelat pri nem, protoze on je hrozne aktivni, takze kdyz spi, tak je to jedina doba, kdy se muzu normalne najist nebo si aspon na chvili sednout... a to i musim, protoze mam nejake kardio potize...

tuhle tu byla kamoska, dite je na den stejne stare a je to ohromny rozdil... ted v 10.5 mesicich zacala lezt... do te doby kamoska nechapala o cem mluvim...
ono kazda faze toho vyvoje je v necem lepsi a v necem horsi... zase se aspon na chvili sam zabavi 🙂 je hodnej, jen ma nekdy treba pul dne kdy uplne srsi energii a to je pak narez... zvlast kdyz je to zrovna den kdy musim vyridit treba urad, doktora a nakup 😅

mywiel
13. dec 2008

erikasadek sorry ale tie tvoje "y" su hrozne... 😀 😉

norik1
14. dec 2008

My sme sa na Psychologii rodiny ucili ze "Bordel v byte, zdrave dite"...inymi slovami povedane, ak je v rodine s detmi sterilny poriadok, vsetko tak ako ma byt, vyluxovane, navarene, pozehlene, okna umyte - tak nie je nieco v poriadku... zakryva sa tym nieco, co az take super nie je a väcsinou su to vztahy...
Preto mam doma furt "organizovany" bordel 😀 😀 😀

PS. Nikoho som sa tymto vechcela dotknut, vopred sa ospravedlnujem vsetkym mamickam, ktore maju super poriadok, dokonale deti a spravne fungujucu rodinu. Howgh

norik1
14. dec 2008

mywiel, ypsilony sa riesie niekde inde... Erikin prispevok nebol az taky desny, su tu ovela horsie...okrem toho, kazna z nas ma maturitu zo slovenciny/cestiny, ale nie kazda ma jednotku, nie? 😀

viamka
14. dec 2008

norik, ja mam poriadok a vyluxovane a zijem vo velmi stastnom manzelstve. mam tri male deti a som zamestnana ................. a predsa som nespokojna, ked su kvapance a chuchvalce na zemi, wc umyvadlo a pod priestory proste musim mat cistucke ..................... ku mne chodi pani kazdy piatok a potom v tyzdni to staci zlahucka udrziavat. a nie je to ani take priserne drahe, aby si to nemohla dovolit rodinka s priemernymi prijmami ......... ja mam vzdy pohodovy vikend, a svoj "nepracovny" cas travim s detmi vonku, alebo podla nasich napadov. je to velmi prijemne, nezabit pol dna upratovanim................ vazne odporucam

zuzana76
14. dec 2008

viamka a kolko ta to vyjde asi tak mesacne? teda kolko platis tej pani co ti pride upratovat? teda ak chces mozes aj Ip. dakujem

3558
14. dec 2008

aj ja som zvedava kolko berie? 😉 😉

anke
14. dec 2008

viamka: mne by to taky zajimalo, ja jsem premyslela,ze bych treba doucovala par hodiny jazyky a za to si pak mohla dovolit pani na vetsi uklid - uz jen proto,ze mam prsty popraskane od ekzemu do krve - a i kdyz nosim rukavice, tak jak se mi v nich ruce zapoti, tak to popraska jeste vic ... ale bojim se, jak poznat, ze si to tu pani neotipuje a pak nas neprijdou vybrat nebo to nebude nejaka psychopatka, jak ta roboticka babicka z jednoho ceskeho filmu 😀

erikasadek
14. dec 2008

norik 😉

norik1
14. dec 2008

viamka, zasa raz zobrane doslovne.... ja nehovorim ze kazdy,kto ma poriadok tak ma nezhody v rodine... STERILNY, chory poriadok nie je v poriadku.... my v spine nezijeme, kazdy den upracem nieco, manzel mi pomaha, mycka na riad mi pomaha 😀 ... ale proste v byte zijeme, a je to vidno 😀 😀

lovey555
14. dec 2008

a ja si myslím,že to je o tom, kto má aké dieťa, a nie organizáciou času.

najjulinka
14. dec 2008

no a je to aj o veku detí... o ich počte... a šikovnosti... V januári som si poobedela sedela pri kávičke s vyloženými nohami.. Lucinka spinkala.. Do práce som si ju brávala zo sebou.. .Dooobeda v práci 1-2x papala a pohodička... Síce bola zima, ale to bolo ešte bábo... Ešte sa to lahko obliekalo aj všetko...
Dnes mám dosť... Včera mi deti počas dna nespali ani pol hodiny a dnes vooooobec... Sú dvaja a aj ked ešte nedosiahnú všade, tak už vedia, že kam nedosiahnu, tak musia vziať nejakú dlhú hračku a pomôcť si... Sú hned všade, sú hlavne dvaja... Kým oblečiem druhú nohu do punčošky, tak už prvú má vyzlečenú... Kým druhého doobliekam, tak prvému už vanú "vône" z plienky... A ja sa spotená vypracem von... Síce mnohí vravia, že mi to ide rýchlo, ale ja som spotená jak myš... A ked si dole na prízemí spomeniem, že som si čosi zabudla doma, tak som na mrtvicu... 😀 😀 😀 Ale nemenila by som za nič na svete a teším na ďalšie... Však je s detmi taká sranda... A je fakt, že človek musí viac plánovať... Kedysi sama, alebo s jedným dieťatkom je všetko rýchlo.. Domka oblečem a ideme... Ale s dvoma je to iná sranda... Proste ked dačo zabudnem kupiť,tak nehrozí, že s nimi len tak skočím do obchodu... Cez weekend, ked jedno nechám doma mužovi, tak všetko je také jednoduché s jedným... 😉
No ale nech žijú polotovary 😉 Hned sa toho dá vela stíhať... 😀 😀 😀

mysinka
14. dec 2008

Nestíhám a je mi to fuk 😀 😀 😀

Uklízíme 1x týdně ve velkém (vyluxovat+vytřít), koupelnu záchod tak nějak průběžně, peru taky průběžně, vařím malému a něco málo sobě k obědu, protože manža jí v práci. Prach jsem neutírala, ani nepamatuju, ale máme poličky vysoko, takže to není vidět 😀
Na vánoční úklid kašlu, okna myju 2x do roka a podruhé to bylo v září 😅

Malý sice docela spí (přes den tak 2x 1-1,5h), ale ten čas fakt nehodlám trávit uklízením...potřebuju svojí pohodu a čas na práci a studium. Večer taktéž...

spathiger
15. dec 2008

No citam, ze sa to tu pekne rozbehlo. Len je troska smutne, ako skoro kazda berieme nieci prispevok osobne a potom tu z toho namiesto vtipnej konverzacie vznika hadka. Ten kto nas cita sa musi dobre zabavat na tom, ako sa nechame vyprovokovat. Uz som pred par dnami pisala, ze tiez nepatrim k poriadkofilom, no to este neznamena, ze sa doma valame v spine, lepime na dlazku, nevidime cez okna, jeme len konzervy a na Vianoce nebudeme mat ozdobeny stromcek. Som proste len ten typ, co dokaze prezit aj v mierne rozhadzanom byte. Tak ako su zienky, ktore maju vyluxovane, su aj tie druhe, ktorym mensi, ci vacsi neporiadok neprekaza. To vsak neznamena, ze jedny su zle organizatorky, a tie druhe zas zle matky. Kazda predsa piseme len svoj pohlad na vec. Tak preco sa hadat? Su mamicky, ktore proste neznesu pohlad ani na najmensi neporiadok a robia vsetko preto, aby nebol. Ci uz to zvladaju same, alebo s pomocou rodiny, ci s pani, ktoru si zaplatia, je len a len ich vec. A su aj mamicky, ktore daky ten neporiadok v...

spathiger
15. dec 2008

...byte nerozhadze a kludne si namiesto toho, aby zobrali handru, uvaria kavicku a zbytocne sa nestresuju. Je vela mamiciek na svete a kazda sme ina. Jednej vyhovuje to, dalsej zas ono. Nevidim dovod pozerat na niekoho cez prsty len preto, ze je iny ako ja, ze mu vyhovuju ine veci. Jasne, ze su aj patologicke rodiny, to uz je na inu temu. Myslim, ze do tejto prispievaju mamicky, ktore su v pohode, ktorych deticky su spokojne a stastne, ci uz v upratanom byte, alebo v milom bordeliku. Tak ako viamka, lu, andy, mywiel, aj erika, norik, lovey atd., atd., vsetky mame ten svoj sposob, ktory nam vyhovuje. Mozno niektora potrebujeme pomoct, poradit, ako to zvladat este sikovnejsie, tak vselico odkukame, na to tie diskusie su. Nie na chvalenie, ci osocovanie. Tot moj nazor. Mozno pisem troska chaoticky, ospravedlnujem sa, ale maly sa uz zobudil a dako nemam cas to po sebe citat :o). Tak nam, este na zaver, aby som to tu dako ukoncila, vsetkym prajem hlavne STASTNU, SPOKOJNU RODINKU a KRASNE VIANOCE.. ;o)

blau
15. dec 2008

spathiger, pekne si to napisala 🙂
suhlasim , akoby to bolo keby sme boli vsetci rovnaky? Nemali by sme o com 😅
Aj ja Vam prajem stastnu, spokojnu rodinku a krasne Vianoce 😉

danka86
15. dec 2008

Ja nestiham asi nic, aj teraz mala konecne spi a ja miesto toho, aby som isla konecne upratat, sedim tu... 😔 ale ja uz som niekedy taka zufala a unavena, ze mi je az do placu.. Mala pritom ked sa teraz zobudi, tak mi zaspi az okolo 22-23h, takze uz nic nespravim, lebo chce byt stale so mnou..

libka1
15. dec 2008

Toto je nejaka sutaz? Ak ano, tak mam smolu, zase budem niekde na chvoste 😀 😀 😀 Ale som rada, ze sa Vam dari udrzovat domacnost sterilne cistu 🙂 Ja nerada zijem v byte vonajucom chemiou... no proste humusacka 😀 😀

janka196
15. dec 2008

ahojte tak pridam sa aj ja.
ja tiez patrim k mamickam ktore stihnu vsetko v pohode urobit. moja mala je velmi samostatna a hlavne kludnucka ona sa pekne pohra kym ja navarim a ked pratam tak chodi zamnou a utiera pomne 😀 😀 jedine co pri nej nemozem je zehlit a pratat kupelnu, takze to pockam na draheho kym pride z prace 😉

motylek
15. dec 2008

Tak já taky nestíhám, malej je hodnej, ale když je vzhůru musím se mu věnovat a když spí, tak buď spím taky nebo sleduju telku nebo jsem na pc, prostě klídek. Uklízím a vařím večer, když malej usne nebo předtím když hlídá MM 😀 . že tu mám trochu borčus mě zas tak nebere, jednou se to uklidí. 😉

danka86
15. dec 2008

ja presne tak isto ako motylek, ale s tym rozdielom, ze mala mi chodi spavat neskoro v noci a to by sa mi uz asi nechcelo upratovat 😠 😅

libka1
15. dec 2008

Borčus je pekne slovo... hodi sa mi k vzhladu nasho bytu 😀 😀 😀

bimbia
15. dec 2008

ahojte,
mam tiež problem ako niektore z vas. pri mojej malej (ma mesiac) nestiham skoro nic. akurat par drobnosti ale ziadne velke upratovanie a tiez ked som ju konecne uspala som si sadla sem lebo potrebujem nejaku spolocnost aj ked ma trapi ze by som mala behat s prachovkou a mopom a potom lestit a podobne

libka1
15. dec 2008

Bimbia ked ma mala mesiac vobec by si nemala behat s prachovkou.. mas sediet a oddychovat! hlavne ak chces kojit. To ze niektore sa tu pochvalia ako uzasne vsetko stihaju mozes mat na haku... ad jedna nikdy nevies co z toho co sa tu napise je pravda... ad dva, oddychnuta a zrelaxovana mama = dobra mama 😉

bimbia
15. dec 2008

tak to si trafila kliniec po hlavicke, chcem byt dobra mama ale mam jeden velky problem, mas chvilku

janka196
15. dec 2008

baby je pravda ze je rozdiel ked ma niekto mesacne babo a ked ma niekto rocne.... ked mala malicka mesiac tak som tiez nic nestihala ani si vlasy umyt nieto este luxovat. ani teraz nemam vzdy poriadok ani mi byt nesmrdi po chemikaliach ale urcite prach utriem kazdy den tak isto aj vysavam.

erikasadek
15. dec 2008

janka 😉

evi3
15. dec 2008

hm, mám ročné dieťa, ktoré behá ako strela, vstáva pred šiestou, cez deň spí hodinu a keď ho zaženiem do pelechu do pol osmej som šťastná ako blcha 🙂 , v kúpeĺni a na záchode mám súkromie len keď je doma autor, vysáva sa tiež len keď je doma, lebo malá sa bojí zvuku vysavača, nejakú prácu stihnem len večer, a to nám max. navarím na druhý deň, alebo vyžehlím. Cez hodinové voĺno cez obed sa akurát najem, umyjem dlážku, pozrem čo sa deje vo svete a koniec ... drak je naspať 😉. Všetkých príbuzných máme v zahraničí. Som zmierená s tým, že niekedy sa u nás poriadne uprace, ale tento rok to už asi nebude 😉

amalka007
22. dec 2008

Taky si myslim, ze je to o tom, jake ma kdo dite nez o organizaci. Moje mala trpela na koliky a prakticky proplakala prvnich pet mesicu. Myslim si, ze i sebelepsi organizatorka by neobstala, pokud teda neni totalni ignorant! Kazde dite jinak narocne a myslim si, ze dulezitejsi nez byt dokonala hospodynka je byt "dokonala" maminka🙂