Ako stíhate veci pri bábätku?

dankadina
11. dec 2008

Maminky mám 7 mesačnú princezničku, ktorá je živé striebro, ale stihnem popri nej všetko. Napríklad dnes som dokončila veľké upratovanie, včera som umyla okná, teraz spinká a ja zatiaľ koníkujem a na platni sa mi varí zeleninka pre myšičku, mäsko je už pripravené v mrazáku. Mám kamaratku, ktorá obdivuje ako to všetko môžem postíhať. Poobede ked príde manžel si skočím kaderníčke. Podľa mna je to len organizáciou času. Zaujimalo by ma to ako je to u vás pri tých našich malých deťoch.

3558
11. dec 2008

ja tiez stiham ho... ale uz si zvykam.ked som nemala maleho tak som upratovala kazdy den a teraz som rada ked upracem raz za dva tyzdne. mam zlateho muzicka co mi vo vsetkom pomaha. riady,vysavanie,smeti, atd su vylucne jeho robota. tiez pri malom toho vela nestihnem lebo je zvyknuty sa sustavnu pozornost, ale vecer o 8-mej ked zaspi, stihnem aj navarit pre nas, aj pre maleho aj pozehlit. inak cely den som len s nim a hrame sa. 😉

jjaanca
11. dec 2008

dankadina, a kde máš dítě když myješ okna? Já bych musela dát malou do ohrádky a ona tam vydrží jen 5 min. To jsi jí oblíkla jako na ven aby jí nebyla zima když jsou okna otevřená? No asi mám hloupé dotazy, ale pro mě je mytí oken velký problém.

vieruna
11. dec 2008

Dankadina tak porad aj mne, ako si zorganizovat cas, aby som vsetko tak pekne stihala a mala aj spokojne deticky a bola som spokojna aj ja 😀 Nech organizujem ako organizujem, tak je bud bordel, alebo nie je navarene, alebo deti placu 😠

3558
11. dec 2008

presne ako vierunka. ja zacnem supat zemiaky a maly uz reve ze nechce byt v sedacke. a mam dovarene ☹

fifinna
11. dec 2008

vieruna, neboj ani danka by pri troch detoch nezvladla to co zvlada teraz pri jednom. A to kazda z nas. 😉

daluri
11. dec 2008

Ahoj, tak já taky teď nějak nestíhám, okna jsem letos vzdala, právě proto, že jak mi malá spí, tak mám spoustu jiné práce a jak je na zemi, tak přece nebudu mýt, to bych ji musela dát komnbinezu. A jak mám vždy vánoční výzdobu, tak teď mi ještě polovina chybí, tak do Št.dne to musím zvádnout 😉
Ono sice mám tři větší dítka, která už pomáhají, ale vše neudělají tak je to stejně na mě. Manžel je celý týden v Praze, tak ani ten moc nepomůže, tedy přes víkend jo,abych mu zase nekřivdila. Hold, když se věnuji dětem, tip top naleštěté vše není, ale pořádek je 😉

deina
11. dec 2008

Ako tak stiham, poriadok tu nie (aj ked nie je vsetko vydezinfikovane ako v nemocnici a okna by umyt potrebovali), viac menej, malemu varim a vela sa hrame. Na nejake dokladne upratovanie ale cas nemam, pretoze maly si vyzaduje vela pozornosti, bezo mna vydrzi len tolko, aby som sa naranajkovala a umyla, upravila. Ak potrebujem urobit nieco viac, tak len vecer, ked je tu aj manzel alebo ked maly spi.

aponchie
11. dec 2008

stiham a musim 😉 prvni dite je zahul pac nic nevis a pri druhem uz proste musis..nikdo se te na nic nepta a ja nikdy nemela zadne hlidani ani tchyne ani mamka nikdo proste sem si vsecko musela vyzrat sama a proste to jde pac musis..a kdyz je na to clovek sam tak upusti od nepodstatnych veci pac by se zblaznil a taky to nevydrzel dlouho..

radka.m.
11. dec 2008

ahoj,taky se dá říct,že stíhám,i když toho někdy mám až až...dost mi pomáhá to,že ráno vstanu třeba o půl šesté,malý ještě spí,já si zatím stihnu uvařit,vypravit děti do školy,vysaju,prach a pak když se malý vzbudí,tak mám vlastně hotovo,no musím mít hotovo,protože pak jdeme chvíli ven a v poledne jezdím pro syna do školy,aby se doma najedl a třikrát do týdne ho musím odvézt na tréning a večer pro něj musím zase jet.takže za odpoledne toho pak moc nestihnu.zbytek poklidím večer s holkama,když jde malý spát,jinak jsem dost pedant na pořádek,takže vím,že si hodně práce zbytečně přidělávám,ale zatím stíhám,a jinak ty okna teda u nás taky nejsou problém,jde o to,dítě nějakým způsobem zabavit a mít oči i v p.... 😀 ,ale jde to.

gedgitka.a
11. dec 2008

no, tak já nemám rodiče, ale bydlíme v domku s tchýní, pravda je, že letos mi umyla okna ona, malého mi pohlídá jen občas a tak na hodinku, což je pro mě naprd, takže nakupovat jezdí se mnou a děsně ho to baví čučí po všem možnym a je spokojenej, ale jinak si všechno musím udělat sama, teda manžel pomáhá, teď třeba luxoval 😀 ale jinak uklízím, tak jednou za týden, 2x do týdne jen vyluxuju, nádobí naštěstí odpadlo, strčím ho do myčky a je hotovo 😉 přes den se věnuju hlavně malému, to je pro mě nejdůležitější!!! Myslím, že každá má někdy dny kdy je vpoho a stíhá vše a dny, kdy je ko a nestíhá nic, co tu vlastně řešíme 😨 😅 😅

petule.h
11. dec 2008

jedno dítě, žádné dítě..basrák jako kráva, vařím, uklízím, nakupuju, vše zvládám sama bez pomoci, ale občas mám depku to jio

jjaanca
11. dec 2008

Hmm, tak jestli budu mít druhý dítě tak se asi po...., protože nestíhám.
radka.m. - a to se malý nevzbudí když vysáváš? Když malá spí, tak já nemůžu vůbec nic dělat protože by se vzbudila. Ani cvakat na klávesnici - to musí být v jiném pokoji.
Jak zabavíš roční dítě když stojíš na okně???

jjaanca
11. dec 2008

Zrovna když jsem psala poslední příspěvek tak jsem musela třikrát vstát a vyndat malou (ruce jí vyndat) z kýble s posranýma plenama.

aponchie
11. dec 2008

jjanca taky sme to tak meli u prvniho ditete a u druheho ti to nehrozi pac uz se na nej s batoletem nedaji brat extra ohledy a vicemene to druhe dite je zvykle pac od narozeni ma sourozence to si hraje jeci mluvi a mamka uz proste nemuze nic nedelat kvuli diteti by se po...potom takze vim od holek co jai 2a vice deti,ze to druhe ditko je lepsi v tom,ze snese vic 😀

heppu
11. dec 2008

tak ja stiham vsetko celkom pohodovo aj pracu aj skolu aj malu aj domacnost pretoze od malicka som si malu naucila samostatnosti a prehra sa sama ked potrebujem nieco robit , cez den zaspi aj ked je hluk a v noci spi krasne takze si aj oddychnem normalne som vdacna za teke super dieta ktore mi vsetko dovoli

petule.h
11. dec 2008

mám je o 2r a 4m, tomáš je strašně živej, teprve nedávno jsem začala s ním i vytíratz, jinak praní, žehlení jsem dělala když spal...navíc mi nespí od 2 let přes oběd, potřebuje aktivitu, tak vymýšlím milion věcí, ale nejde to..
lukášek je strašně hodnej nebrečí, spí skoro celou noc...takže to je velká pomoc, ale zrovna se začal přetáčet, tak je vzteklej, že nemůže zpět...no jde to 🙂

petule.h
11. dec 2008

jinak tomovi jsem se odmala nevěnovala 100%, , jasně četli jsme, učili se...to všechno jo, ale taky jsem si udělala co jsem potřebovala já, třeba si přečíst něco...jsem za to ráda, protože znám holky co mají děti stejně od sebe a to byli matky na 100% a ty děti to teď nemůžou vydejchat a je velký problém...
ono chce si vše nějak zorganizovat...já mám 23 oken, to bych se zbláznila, takže myju na etapy...úklid zvládnu, vaření v pohodě, vařím denně, ale baví mě to, takže tom už pomáhá..
jinak do 1,5 jsem měla 1 dítě celkem klidné ve 2 letech zlom a je to někdy na prášky, ale jinak to nejde, vše se musí zvládnout...
za pár let bude líp...spíš se bojím toho až lukášek povyroste, co na mě ty výrotci beran a lev budou zkoušet 😀
prostě chce se obrnit, to hlavně 😀 😀 a nebýt puntičkář

tina_
11. dec 2008

Dievčatá, keď som videla tú tému, tak som sa sprvu potešila, že snáď je na tom niekto ako ja ☹ , ale teraz som viac zdeptaná, než som bola predtým než som to čítala...
Moja malá je predčasniatko, a NESPÍ celý deň, od rána od osmej aj do večera do desiatej, FURT. Neviem, či je to normálne, alebo nie, jedine, kde spí, to je vonku vo koči, a keď ju kočíkujem, tak zase nemôžem nič robiť... Jedine, keď ju vezme muž von, tak stíham to, čo som mala spraviť pred týždňom...
Dojčíme sa aj každú hodinu, dakedy presedím deň na gauči...
A to musím variť pre staršiu dcéru, ktorá "bľuvajz" v školskej jedálni odmieta (je to fakt, nedá sa to jesť) a robiť s ňou úlohy a pod.
Ticho vám závidím a desím sa Vianoc... 😢 😢 😢

gedgitka.a
11. dec 2008

petule.h: sorry, ale názor jedno dítě, žádný dítě se mi zdá dost trapnej, každý dítě je jiný a každá mamina taky a nemyslím si, že ty co tu napíšou, že nestíhaj všechno, nebo se věnujou prckovi a mají jen jednoho, jsou v něčem horší

gedgitka.a
11. dec 2008

a popravdě já napíšu, jak to je a nestydím se zato, že mám dny, kdy prostě nestíhám, myslela jsem, že je to pokec a, že si tu zdělíme zkušennosti a rady, jak si tu honičku, kolem domácnosti a dětí zjednodušit a zatím mám pocit, jakoby si některé maminy potřebovali pošimrat svý ego, jak jsou dobré, proti ostatním to vás doma nechválí manžel nebo nepomáhá 😀

petule.h
11. dec 2008

já jsem rozhodně nemyslela ani jsem se nechtěla do nikoho navážet, píšu jen vlastní zkušenost, že když jsem měla 1 dítě, tak jsem taky byla pořád zaneprázdněná a nic jsem nestíhala, já to chápu úplně...věta jedno dítě žádné dítě znamená jen to, že pak si člověk uvědomí, jaká to byla hračka, že to šlo všechno snáz, samozřejmě, že teď to nikomu nepřijde a já to vím, chce to čas se do všeho dostat...vždycky bude málo času na všechno..i já ho měla...každá to zvládáme po svém...já taky uklízela o víkendech když manžel pohlídal, ale jak jsou 2 děti, tak už to opravdu vidíš jinak...
naopak, všem přeji ať si své děti užijete dokud nejsou 2 a že není uklizeno je celkem jedno...postupem času se každá naučí ten čas využít po svém...toť vše, a jestli jsem se tě dotkla tou větou, tak to rozhodně nemělo vypadat jako že to někdo nezvládá a já zrovna jo...taky občas nezvládám, ale ty základní věci už mi jdou

petule.h
11. dec 2008

a to vaření jsem psala že mě baví a to je moje výhoda...jinak luxování min 1x denně s dítětem skoro 3letým je normální..to není žádné mé povznesené ego, ty jsi to jen špatně pochopila

gedgitka.a
11. dec 2008

ono to tak nějak vyznělo, ne všechny maminy mají to štěstí mít víc jak jedno mimčo a jsou rády i zato jedno 😨 věřím, že při dvou dětech a nebo více je to pak ještě větší hoňka, ale zas, už asi víš a netápeš v tom co a jak si zorganizovat, aby šlo tak nějak všechno udělat a byl čas hlavně na ty naše mrňousky 😉

petule.h
11. dec 2008

tina: každé rozmezí dětí je jiné,je těžké skloubit miminko i školu s druhou holčičkou...ale asi ti trochu jako holčička pomáhá viď??? já zase musím toho druhého raubíře hlídat, aby na toho menšího neskákal...apod...vše má své..je dobře, že ti manžel pohlídá, já taky žehlím po večerech, kdy manžel hlídá mladšího a největší úklidy baráku dělám o víkendu... 🙂 ale určitě vaříš a tak nějak normálně funguješ, když máš dítě co už jí stravu co ty...
no musíme to nějak zvládnout 🙂
jak píše radka.m co má 4 děti, holt to chce nějak přizpůsobit dni všechno... 😀
já taky někdy vstanu dřív než všichni a jdu udělat věci, co tak nějak potřebuju udělat sama 🙂

slunicko552
11. dec 2008

tina nic si z toho nedělej malý mi nespal do 5měs.přes den vůbec zato celou noc.Ale taky neudělal binec 🙂 .A teď spí přes den jednou zato když je vzhůru co já uklidím to on rozháže.Binec mám.Všude hračky pokličky hrnce atd.Ale hrajem si a věnuju se mu.Když si dohraje uklidí(samozřejmě svým způsobem)skládat věci ještě neumí.Já to nijak neřeším.Ještě jsem neviděla byt,kde jsou děti,aby tam bylo perfektně uklizeno.Vysáváme spolu,prostě všechno děláme spolu.Pro mě je nejdůležitější,aby byl prcek spokojený. 😉

petule.h
11. dec 2008

gedgitka: no právě,proto jsem tu větu napsala, ale neměla vyznít nijak zle...když se narodil Lukášek(mé druhé dítě), tak jsem se nezabývala věcmi jako u prvního jako kontrolování dítěte,měření teplot, plínky...apod..ono ani nemůžeš jedno odsunout a s druhým být..to druhé je trochu ošizené jako to první, ale oni si to vynahradí jak vyrostou spolu i se mnou...na vše musím mít čas , jeden chce pozornost,pak druhý...někdy je to těžké, ale dá se všechno..

anke
11. dec 2008

tina: nahodou u me jsi hrdinka,ze zvladas 2 deti ... nas mrnous spi 3x za den cca 45 minut (to se akorat tak stihnu najist nebo mu uvarit prikrm) a zbytek casu se mu na 100% venuju - tak to vyzaduje (no mozna jen 99,5% at nekecam) a vecer jsem grogy, protoze mrnous vstava x-krat za noc na kojeni - stiham spatne - a to mam jen jedno dite! ... asi jsem lemra ci co, takze u me jsi hvezda 😉

anke
11. dec 2008

teda at nevypadam uplne blbe, jeste pracuju na 1/2 uvazek z domu, to delam vecer, kdyz usne ... 😎

gedgitka.a
11. dec 2008

petule.h: ok vpoho 😉 mohlo nás to tak pochopit víc, je mi jasný, že druhýho prcka nejde odstavit kvůli dalšímu mrňouskovi, já jsem ze 4 dětí a u nás to tak bohužel nefungovala 😒

pappo
11. dec 2008

ako? s opatrovatelkou a upratovackou nie 😀 😀 😀 skodaze je to len stale ta ista osoba 😀