Ako študovať vysokú školu, keď s tým manžel nesúhlasí?

ivanka223
22. feb 2008

Tento rok chcem začať študovať externe VŠ, ale keď to len spomeniem, tak manžel sa hnevá, že nemám na to a pod.. Proste som jednu VŠ študovala, ale ma obor nebavil, tak som skončila v 2.ročníku, tak mi stále vraví, že jednú školu som nechala tak nechám aj túto☹
Proste že ho musím o tom presvedčiť, že na to mám.
Veď som mu aj povedala, že na školu mám našetrené, že od neho nechcem ani korunu, aj že o malú budem mať postarané...
proste neviem, či sa mám aj za takýchto podmienok na to dať...bo to na mňa psychicky dosť vplýva.
Chcela by som aspoň to Bc., bo zamestnanie si veľmi ťažko nájdem.
Pekný deň prajem.

liz_lemon
1. feb 2011

@indiankaindi ty nasa skoropravnicka :D ved si na smiech vsetkym, co sa pohybuju v oblasti prava :D
mna ty nikdy nemozes urazit, lebo si primitivka, co nechape taku trivialnu vec, ze na vykon pravnickej praxe nestaci mat JUDr.,ale treba absolvovat cele bakalarske aj magisterske studium prava
zaujimave, ze teraz pises, ze chces a budes pravnicka, ale v inej diskusii si pisala, ze je to financne narocne, a preto nemozes ist ani na externe...mozno by si si to mala najprv ujasnit vo svojej hlave, co vlastne chces, ale vlastne ved vieme, co chces, ty chces titul bez studia :D
no, neviem, ci na to studium mas viac ako ja, kedze ja ho tento rok uspesne ukoncim :P a teba este ani neprijali

viera27
1. feb 2011

@indiankaindi obycajnu debetnu platobnu kartu si netreba mylit s "kreditkou" . Pri embosovanych kartach vyzaduju podpis, podpis aj pin, pin - ako kde. V rakusku napriklad mozu ist aj neembosovane karty bez zadania PIN, vsetko je to otazka nastavenia terminalu.
A preco nemozes pouzivat manzelovu kartu a je to podvod? Velmi jednoduche, lebo je vystavena na jeho meno a k POVINNOSTIAM predajcu patri aj kontrola totoznosti, teda minimalne PODPISU majitela karty. Napr. v Spanielsku si dokonca povinny predlozit OP. U nas sa to mozno este az v takej miere nevyuziva, ale v kazdom pripade pokial nesedi uz primarny znak - pohlavie, tak by ti predajca nemal umoznit zaplatit. A veru aj mne sa to uz neraz stalo v Tesco alebo hocikde inde. Bude to kontrolovane este viac, nakolko pri embosovanej karte nesie zodpovednost za "nakup" banka/predajca pokial nebol zaroven aj skontrolovany podpis. Pri vacsich platbach mam dokonca skusenost, ze mi banka zavolala kym potvrdila platbu.
@liz_lemon ma uplnu pravdu. Nevyuzivat manzelovu kartu. Vsak nie je ziaden problem mat k 1 uctu dve karty a teda aj na svoje meno, nie?

vroni
1. feb 2011

@indiankaindi, lenze ono to fakt pod podvod spada. Cisto teoreticky: pokial priatel/manzel/ktokolvek povie, ze mu karta bola ukradnuta, tak mas smolu (precitaj si bankove podmienky, naozaj to tam je) Je dost obchodov (napriklad H&M), kde po tebe identifikaciu (obciansky, vodicak alebo druhu kreditku) chcu. Prave z tychto dovodov. Nie je to banalne, len si predstav, ze by ti tu kartu skutocne niekto ukradol. Alebo ju za ukradnutu vyhlasi zmrdly manzel, ktory si nepraje, aby si studovala......

indiankaindi
1. feb 2011

@viera27
@vroni mne je jasné, že to nie je s kostolným poriadkom, len mi prišlo trocha divné sa tu za hlavu chytať nad tým, že to niekto robí. Je to bežná vec, ktorú robí každý druhý normálny človek v otvorenom vzťahu. Išlo mi len o to.

indiankaindi
1. feb 2011

@liz_lemon uvedomuješ si čo si napísala? Aká si strašne zlá, jedovatá a protivná? Ja som sa na právo zatial nehlásila, pretože som na to ísťnemohla. A ano, raz právničkou budem, momentálne je to pre mna finančne náročné, ale raz možno nebude. Čo je na tom nepochopitelné? Prečo si to mám dať ja dokopy, keď všetci normálni ludia to takto pochopili, len ty si zostala niekde vzadu? Vyškieraš sa, ale nič nechapeš a ničomu nerozumieš. Niečo som nevedela, tak som sa spýtala. Ja netvrdím, že som právnik, ani že som bohvie ako dobrá. Hovorím, že ma to baví a že sa vyznám v určitej oblasti práva. V Určitej. Chápeš význam tohto slova? Alebo aspon niektorého čo som napísala? A ja titul bez štúdia nepotrebujem, ja mám titul vydretý poctivým štúdiom, ale ako sa tak pozerám na tvoje písomné prejavy, tebe by mali zobrať ešte aj maturitu. Ak nejakú máš a nehráš to tu na nás iba 😖 Veš, hnevala som sa na teba, ale teraz mi je ťa ľúto. Naozaj veľmi ľúto. ☹ Si zrejme veľmi osamelá, v živote veeeľmi ponižovaná okolím a asi si nedosiahla v živote nič, a ak predsa niečo, tak nie svojou pomocou. Ale neboj, raz sa to možno zlepší 🙂

olivova
1. feb 2011

ja to tu citam a stale nechapem.... 😕 . Ja tiez pouzivam manzelovu kartu na vsetko mozne...Je na jeho meno, ale tak ked viem pin, v com je problem....Alebo sa bavite o inych kartach?

esmera
Odpoveď bola odstránená
Zobraz