Ako urobiť detský kútik, aby jej tam nelozila cica?

skolara
13. jún 2008

Ahojte mamicky 🙂
Potrebujem poradit ako by sa dalo urobit miestov na hranie v obyvacke pre 4 mesacne babatko aby jej tam nechodila nasa cica 😠 Chcem aby tam mala taky svoj kutik s hrackami.
Kupila som penove puzzle a chcela som aj drevenu ohradku ale macka vlezie dnu pomedzi tyce a tie sietkovane by ju mozno lakali este viac a mam taky pocit ze by si na tom brusila pazure 🙄
Doteraz to len skladam a rozkladam a je to na nervy 🙄 . chcem nieco stale.
AKo ste to poriesili vy???????????? 🙂

cicushka
13. jún 2008

no, vzdy ked to macka spravi, tak ju postriekat vodou (rozprasovacom na kvetinky, alebo prazdnou a vycistenou nadobou z nejakeho cistiaceho prostriedku) vraj tak sa da macka odnaucit od vsetkeho.

elise
13. jún 2008

skolara my máme kocúrika tiež to robí ale ja puzle na noc dávam pod koberec. mačke nič nepomôže pretože má svoje teritorium. inak hračky dávam do boxu ktorý na noc zatváram. inak treba kúpiť na brúsenie pazúrov drápadlo alebo dať pazúry zpstrihnúť zverolekárovi a chlpom sa nevyhneš to bude padať stále my to riešime tak že každý den vysávame a malého to baví takže zatial vysávač berie ako hračku, a mám v zálohe mechanickú metlu ked malý spinká občas snou prebehnem po byte. 😉 😉 😉

mamartinka
13. jún 2008

no ja by som ju dala von.este u maleho babetka.nevies ze kocky maju v sebe najviac bacilou?nechcem ti radit ale az mala chytne neaku infekciu sa necuduj.

elise
13. jún 2008

náš kocúr je absolutne zdravý je zaočkovaný a pravidelne odčervovaný, má svoj záchod ktorý sa denne čistí a zdržuje sa iba vo vnútri nášho domu. keby sme ho dali von tak tam vonku môže pochytať bacily a choroby, takto mám istotu že sa malý nenakazí. 😉

cicushka
13. jún 2008

my mame doma dlho macku a presne toho som sa obavala, ze su nosicimy vselijakych nebezpecnych bacilov. Doktor mi na to povedal iba jedno...a to, ze ked s touu mackou dlho zijeme, davno mame tie bacile a teda aj protiltky v sebe. takze nic by sa nemalo stat ani tebe, ani babatku. Samozrjeme, macka ma byt pravidelne odcervovana a pod.

skolara
autor
13. jún 2008

cicushka vyskusam ale nebude nadsena 😀
Elise ja jej pazury striham sama a s chlpmi nie su az take problemy lebo umyvam zem 2 x za tyzden v celom byte a casto vysavam.Mamartinka detom prospieva vyrastat so zvieratami, a hlavne ked je o ne dobre postarane, myslim po zdravotnej stranke.A aku infekciu by mala mohla chytit o tom som este nepocula 😕
Vonku ju urcite nedam lebo aj ona je uz 6 rokov clen rodiny 😉 ale diky za nazor

skolara
autor
13. jún 2008

napr nasej detskej lekarke sa velmi pacilo ze mame macicku 😉 a ked vidim ako sa mala tesi ked sa Roxy hybe a ona ju moze sledovat.
Macky su take iste nositelky bacilov ako aj psy 😉

elise
13. jún 2008

skolara aj náš lukasko zbožnuje nášho cica a ked sa spolu jašia tak vidím aký je cico trpezlivý a malý nadšený občas lukaska nabáda aby sa nahánali a to "výskajú" obaja ked sa dohrajú cico vylezie na parapet a oddychuje malý a naučil že ked cico odpočíva tak ho nevyrušuje a rešpekt je aj od cica.som ada že ho máme je tiež už 8 rok člen našej rodiny a prežil s nami 3 sťahovania. 😉

skolara
autor
13. jún 2008

elise
no presne uci ich to respektovat zvierata a to je super. 🙂
No presne na to som ja zvedava ako to bude Roxy zvladat a aj ona s nami prezila 3 stahovania 😀
Musi to byt zlate ako sa Lukasko hraje s cicom 🙂

elise
13. jún 2008

my digi foťák nemáme ale občas si požičiame tak ich spolu nafotím. sme veľmi radi že máme nášho cica 😉 a to ked som bola tehotná tak všetci do mna hustili že sa ho máme zbaviť 😠 ale vždy som sa ho zastala a je stále snami 😵 a ešte mám super zážitok ked mal lukasko mesiac a ležal v perinke na gauči ja som iša na wc tak ma cico došiel zavolať že sa lukasko zobudil tak ma potlapkal labkou po nohe 😉 potom išiel k nemu pred gaučom si sadol a na mna otočil hlavičku a zamnaučal, zvihol labku a dotkol sa gauča lukasko bol hore a a akurát bol čas na papanie 😉

skolara
autor
13. jún 2008

jeeeeeej zlaty.
A kde mate cicove wcko? My sme sa prestahovali a akosi nikde ho nemozem vopchat 😅 aby nezavadzalo.
Chcem kupit kryte ale neviem ci bude vediet ze je to jej aj ked je to zakryte. Ale skusit urcite skusim 😕 aj Roxy vzdy spozornie ked mala place.A este som zabudla to mate fakt mudru macicku ked ta tak zavolal 😵

elise
13. jún 2008

my sme záchodik umiestnili pod schody máme s takýmy vyvyýšenými bokmi z ikei je dobré a dobre sa čistí. ako malý začal behať tak misky s jedlom mu dávame iba ak ide papať lebo malého to láka ochutnať 😀 vodičku má k dispozícii celý den v kuchyni a jedlo mu dávame v obyvačke (my máme taku otvorenú prízemnú časť že obývačkova súčasť je aj vchodové dvere 😀
aj vaša roxy je mudručká to že spozornie je že dáva pozor. 😉 náš cico chodí volne po celom dome a ešte sa nikdy nestalo že by malému ublýžil takže aj mačky vedia lúbiť detičky a sú trpezlivé 😉

a dakujeme za pochvalu 😉

skolara
autor
13. jún 2008

aj roxy moze chodit volne po byte ale do spalne nikdy nemohla ani nemoze 🙂 to je jedine obmedzenie ktore ma.ona to vie ale obcas sa vkradne ale ked na nu kuknem hned pada prec 😠