Ako urobiť odtlačok nožičky a ručičky do albumčeka?

kajabb
19. aug 2007

Dostali sme albumček a tam treba urobiť odlačok nožičky a ručičky. Neviem, ako to urobiť, sú to také lesklé stránky a hlavne neviem čím, aby to malej neuškodilo. Máte s tým nejaké skúsenosti?

dannynka
19. aug 2007

kajabb-presne tuto dilemu som predd par mesiacmi riesila aj ja....no nepomohla som si....skusala som potravinarske farbivo ale nejako mi to nevyslo.... 😒 tiez som si cela na pamiatku tu malu nozicku otlacit..... ☹ ☹ ☹

lajalu
19. aug 2007

Ja som pouzila obycajne vodove farbicky 😉

jajaalf
19. aug 2007

jej to by aj mnazaujimalo tak baby radte 😉 😉 😉

dannynka
19. aug 2007

lajalu-a nic jej to nespravilo???ja by som sa bala ci jej to neuskody???
😒 😒

lajalu
19. aug 2007

Nie ved to v pohode zmyjes vodou hned ako si spravis odtlacok 🙂

bianca
19. aug 2007

stroska mimo temy,ale videla som v albumoch ze maju mamce otlacene nozicky mimin v neakej plasteline,alebo sadre ci co to je.Neviete kde sa to da zohnat? 😨

jajaalf
19. aug 2007

baby myslite vodove farby=?len aby mu neco nebolo,
☹ ☹

dannynka
19. aug 2007

no to je tusim taka zvlasna sadra alebo forma na odliatok....niekde som tio tu uz citala ale uz si nepametam kde.... ☹ ☹ ☹ ☹

sue
19. aug 2007

Bianca, ...wewewe.mravenisko.eska...
Farby - dostať zdravotne nezávadné farby pre deti určené špeciálne na toto... napríklad v nemenovanom švédskom obchodnom dome... vodové farby 100% nepoužívajte pre mal detičky...

dannynka
19. aug 2007

sue-no asi si to este rychlo zozeniem kym ma este nozicku aku taku malinku a otlacim..... 😉 😉 😉

kajabb
autor
19. aug 2007

Super, babenky ďakujem vám. Čím skôr skočím do toho nemenovaného švédskeho obchodného domu 😉
bianca, skús /www.mimibazar.sk/, sú tam rôzne veci a videla som aj tie sadrové odtlačky

tretulka
20. aug 2007

my sme urobili malemu odtlacok rucicky aj nozicky ked mal 5 mesiacov sposobom ako sa beru odtlacky na policii, mali sme aj origos papier od kamarata policajta, manzel si robil srandu, ze mame doma zlocinca 😎

sofa
20. aug 2007

ahojte, my sme otlačili ručičky aj nožičky, ked mal malý asi 6 týždnou potravinárskou barvou a sú krásne otlačené 😀

ena
20. aug 2007

ja som videla hmotu na odtliatky na packa.sk
a na odtlacky kludne napriklad aj prstove farby.. a na ruke/nohe budu minimalny cas, natriete, spravite odtlacok, zmyjete..
ja som to skusala aj s vodovymi farbami. Inak, je to trocha makacka, nozicka este ako tak, ale s rucickami je problem, pretoze ich vacsinou zatnu a je po malovani 🙂)
A pripadne sa da spravit aj taky ten klasicky odtlacok, do plasteliny, zaliat sadrou, dozadu dat hacik na zavesenie a je z toho obrazok za par korun🙂

jesenka
20. aug 2007

tak ste ma rano inspirovali, zbehla som do tesca a kupila prstove farby, stali 39.90, su tam 4 -zlta, cervena, modra a zelena. Su urcene pre deti (na malovanie prstekami, tak predpokladam ze budu netoxicke a nezavadne aj ked dnes uz clovek nikdy nevie), skusala som cervenu, perfektne sa to umyva dole.

lucilka
20. aug 2007

formu na urobenie odtlačku nožičky a ručičky majú v Bratislave na Kramároch v detskej fakultnej, v poliklinike, hneď pri vchode vnútri v lekárni 🙂

mimi109
20. aug 2007

moja znama robila otlacok tak ze babu natrela rucku aj nozku do tej fialovej vodicky co sa babatku dava do pusinky ked ma zabu 😅

majina.b
20. aug 2007

ja som použila školské vodové farbičky
a ked vyšiel prvý zubok, tak som dala zahryznuť so vrchnáčiku od jogurtu.
mame to nalepené v knižke pre bábätka

maca21
20. aug 2007

ako do vrchnáčiku od jogurtu nechápem 🙂

majina.b
21. aug 2007

aluminium(zlatko, neviem ako to napísať), a sivou stranou dať zahryznuť

ena
21. aug 2007

jasenka: tak sep potom daj fotky vasich vytvorov 🙂

majina.b: dobry napad s tym odtlackom zubka 🙂ale to tam asi len taka minidierka ostala, ze?

majina.b
21. aug 2007

no taka pomlčka a slabučke otlačky ďasienka 😀

dannynka
21. aug 2007

majina.b-no dobry napad si dala,urcite to vyskusam...bude mat peknu pamiatku.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

soyka
22. aug 2007

mile maminky urobte to ako v nemocnici:
kupte si v lekarni trosku gencianovej violete a na tamponik na odlicovanie nalejte trosku a opatrne natrite na rucicku, prip. nozicku a otlacte...a nechajte zaschnut...

dobre rady:
pozoooor!!!gencianka neuveritelne farbi :o) ale z koze sa casom zmyje, horsie je to s latkou a prebalovacim pultom - vlastna skusenost - najlepsie sa to robi pred kupanim a babo si zosiroka vypokladajte starymi plienkami 😀

v porodnici si takto znacia baba...Napisu im hned cisielko na brusko, aby sa nahodou nezamenili...a najma, ked ich pride na svet niekolko naraz 😉

takze je to uplne bezpecne, len budete zo dva dni fialovy...

adusa
22. aug 2007

Ja som dostala cele balenie na otlacky. Dva ramiky a normalne ako na otlacky skatulku s atramentom, len specialnym na tieto otlacky. Ale kludne sa to moze aj vodovkami ved to tam nebude mat hodinu, hned ako sa otlacka spravi tak sa to mydlom pekne umyje, nie?

S tym prvym zubkom je to super napad 🙂 😉

dannynka
22. aug 2007

soynka veru zajtra hned nabehnem do lekarne na tu gencianku... 😉 😉 😉

soyka
23. aug 2007

vodovky nie su vhodne, lebo sa nedaju pekne otlacit najma na leskly papier...
a nasa Lucka ma tak citlivu pokozku, ze sa mi vyhadzala aj po farbach urcenych na malovanie deti :o( ked mali v skolke maskarny...

nesetrila som na nej a kupila som kvalitne a aj tak sa vyhadzala a pritom to mala na tvaricke asi len hodku...

ale z gencianky nic :o) raz chcela nalakovat nechty, tak som jej ich pretrela genciankou a mala jemny fialovy nadych :o))) aspon dala pokoj :o))

golemocka
23. aug 2007

My sme kupili "prstove farby od JOVI. Stoji to 65 korun su vhodne aj pre najmensich. maju ich v Auparku