Ako Vás oslovujú Vaše deti?

mimkao
4. júl 2008

Naše deti nás volajú Mimka a Peťko. Je to podľa mňa super, počuli, že sa tak oslovujeme my s manželom, tak nás tak oslovujú aj oni. Vedia, že sme ich rodičia, teda, ak sa ich niekto spýta, že kde majú mamku a ocka, tak vedia povedať.
Je tu ešte niekto taký, koho deti volajú krstným menom? 😕

dea
4. júl 2008

mimkao akurat pozeram ze tvoja hanka je 25.10, moja deanka je 26.10 😀

mimkao
autor
4. júl 2008

2006? Sranda, ale ty si asi nerodila v Komárne... 😒 🙂 Ja som to tiež chcela zdržať do 26. -teho, lebo vtedy je moja pra,pra babka, ale nepodarilo sa... 😀

otrivinkajanka
4. júl 2008

tata-tatinovi a mama- mami a nedavno ma zacala volat menom ňaňa mi vravi 😀

martina.d.
4. júl 2008

mimkao, ja ho zvyknem volať po mene alebo zlatko, miláčik. Prečo?

alionuska
4. júl 2008

mama,maminka,maminuška a tatinko,tatino.Ani ja by som nechcela aby nas volala po mene. 😉 A teraz nasa Alenka stale pouziva zdrobneinky a hovori mi aj maminušenka! 😀

mimkao
autor
4. júl 2008

martina.d. len preto sa pýtam, že pred návštevou mu hovorí, po mene a normálne ocinko, tak som chcela vedieť, že či ho ty pred ňou neoslovuješ tiež ocinko. 😉

martina.d.
4. júl 2008

po mene nás väčšinou volá keď k nám príde synovec. Potom keď odíde, tak už zase normálne. Áno, máš pravdu, zvyknem mu povedať aj ocinko. 😀

mimkao
autor
4. júl 2008

Aj ja som rau povedala manželovi "tato" a deti na mňa tak vyjavene kukali. A potom ma nezabudli poopraviť, že " On je Peťko"... 😎 🙂

martina.d.
4. júl 2008

No, deti radi opakujú. Minule som manželovi povedala milujem ťa a dcérka na nás nechápavo pozerala. Tak sme jej povedali, že to je ako ľúbim ťa. Odvtedy sa s nami lúči keď ide spať so slovami : Dobrú noc, milujem ťa, sladké sníčky. Minulý týždeň keď boli tie veľké búrky, tak prišla za mnou v noci do spálne a povedala mi : poď ku mne do postele, chcem sa s tebou milovať 😀 😀 😀 . Deti si to rôzne pospájajú, sú krásne. 🙂 😉

zuzkap2
4. júl 2008

maminka a tatino

malaskoricka
4. júl 2008

tak ja mojich rodicov volam mamina Zuzka a otec Janco 🙂 stale krstnym menom + "titul" otec alebo mamina...u nas to jetak uz dlhee generacie

asitka
4. júl 2008

mamina, ocino...., ale keď si robí syn srandu...tak povie, šaňko, nerob katke zle 😀 .... ináč ja starých rodičov volám mamka a tati...a viete, že ani neviem prečo??? všetky vnúčatá ich tak voláme 😀

monkula
4. júl 2008

jarko mám hovorí maminka a tata...
A Chiarka hovorí tata a mne bele bele... 😀 😀 😕

audreyd
4. júl 2008

my sme maminka a tatinko a niekedy adiiiiiiiiiiiiii - obaja 😀

mimkao
autor
4. júl 2008

monkula,asitka, audreyd, 😀 😀 😀 😀

tutifruti
4. júl 2008

No staršia dcéra nás volá maminka a tatinko, ale keď sa ponáhľa, tak ma osloví aj Maťa... Mladšia dcéra, má 1 rok a 2 mesiace, ma najskôr volala mama..., potom istú dobu teta... a teraz som tatikóóó... výnimočne som mamikooo 😀

audreyd
4. júl 2008

adamko si to ešte niekedy skráti na "manka a tanko" 😀 keď sa ponáhľa rýchlo niečo povedať 😀

maja22
4. júl 2008

My sme sa s mužom na bábeno taaaaaaaaak veľmi tešili, že odkedy sa Marek narodil, tak sa väčšinou oslovujeme len maminka a ocko. Samozrejme, že som sa nevedela dočkať, kedy to ""mama" budem počuť zo synčekových úst a odkedy tak hovorí, som nesmierna pyšná... 😀 😀 😀 😀 😉 🙂 Ale musím napísať, že mama je zatiaľ oslovenie pre všetkých okolo, hoci rozoznáva, kto je kto - mama, ocko, starká, strýko a pod. 🙂

martinka16
4. júl 2008

Ahojte babulky tak my sme si presli asi vsetkymi stadiami...najskor to bolo so Samkovych ust mama,potom NAMINA,lebo mamina sa nejak nedalo 🙂 potom maminka a teraz som mamicka a obcas Martinka...hlavne ked zapocuje ze tak na mna volaju moji rodicia.....mojho muza maly dlho volal tato potom Milanko alebo Miko (ako pocul mna) a teraz je to tatik alebo tatinko....a tiez obcas na mna pouziva MUCKO tak ma vola muz a jemu sa to naramne paci....

liliandax
4. júl 2008

mna petko nazyva mama a manzela otooooooooooooooooo 😉 ale uz aj otko 🙂

charlinka
4. júl 2008

Mě moje 22 měsíční dcera oslovuje mamíííííííí, manžela tata, babičku babi a dědeček je bohužel taky zatím babi.

ella1
4. júl 2008

nás volá maminka a tatinko a potom babka števka a babka katka......

viete mama je len jedna,tak pre to si myslím,že to tak má byť.....ved všetkých ostatných oslovuje menom.........

a inak,my sa s manželom neoslovujeme menom,sem-tam mi povie mamina,ale ja mu poviem,že nie som jeho mama 😀 ,oslovujeme sa mojenko.stále.

martinka16
4. júl 2008

liliadax casom to bude ocko....nas maly teraz zacal strasne pouzivat zdrobneniny a tak vznikla mamicka a tatinko a je to krasne....

vesi
4. júl 2008

mňa volajú mama, občas mami a MM tato, mladšia tako, zo začiaku bol kako, občas sa zadarilo aj pako 😀

alika54
4. júl 2008

nas starsi uz ma v tom jasno,,,mamina a ocino podla toho ci mu vyhovieme,,,inac mama a oco,,,a pre krpceka sme maminka a ocinko alebo ked ju neposluchneme alika a mino 😀 ,,,najviac sa mi ale paci oslovenie ake nas syn vymyslel este ked bol babo pre babku a deda,,,babka ked bola dobra bola barbinka a ked zla barbana alebo barba a dedo dedono 😀 ,,,

mimma
4. júl 2008

Mňa volajú maminka, mami...a páči sa mi to. Krstným menom mi hovoria všetci, len pre moje deti som maminka 😉 , tak to beriem ako výnimočné oslovenie a nechcela by som, aby ma volali menom. 🙂

sylverka
4. júl 2008

mamička mna volá sabinečka a alexandrik ešte niak on sa len pekne usmieva ako slniečko 🙂

liliandax
4. júl 2008

martinka16 - mojmu manzelovi sa to paci, ked Petka pocuje cez celu izbu kricat otooo, otooo, otooooooooooooooooo - tak uz vieme, ze znova objavil ameriku 😉
a casom to iste bude aj ocko 🙂 u nas v rodine nie je nikto tato.. ocko je predsa krajsie 🙂

a starky je dede a starka je kajka 🙂

maryam
4. júl 2008

Mna tiez este nijak neoslovuje 🙂 , ale urcite nechcem, aby ma oslovoval menom, ved mama je kraaasne slovo
a k tomu, ze ani deti neoslovujete "dcera" "syn" - tak to asi preto, ze dcer a synov mozete mat viac ako jednu-jedneho, mama je len jedina... 😉

julia225
4. júl 2008

mna mami,otca daddy
babinka,babka, babicka
dudy,dedko,dedulo
to boli stary a prastary rodicia, sme si ich rozlisili a rychlo sa naucila 🙂