Ako Vás oslovujú Vaše deti?

mimkao
4. júl 2008

Naše deti nás volajú Mimka a Peťko. Je to podľa mňa super, počuli, že sa tak oslovujeme my s manželom, tak nás tak oslovujú aj oni. Vedia, že sme ich rodičia, teda, ak sa ich niekto spýta, že kde majú mamku a ocka, tak vedia povedať.
Je tu ešte niekto taký, koho deti volajú krstným menom? 😕

elise
4. júl 2008

lukasko mi hovorí mamina a manželovi oco 🙂 nechcela by som aby ma volal krstným menom 😉

shela
4. júl 2008

No moja mala bude mat skoro rok ale vie povedat len papa- papat 😅 a mne hovori gg 😀

marika80
4. júl 2008

Ja som bola mami, maminka, mamia a teraz uz som len Maria 😀

mimkao
autor
4. júl 2008

marika80, fakt? A ako to berieš, keď Ti tak povedia na ulici? Ako sa na to pozerajú iní ľudia?. lebo tým, čo sú okolo mňa to dosť vadí... 😖

mimkao
autor
4. júl 2008

shela, gg je krááááásne oslovenie... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzidr
4. júl 2008

mna malá volá meme(ale len ked chce jesť a spinkať 😉 ☹ )a manžela volá tato,tati a tatinkoooooo 😀 😀 😀 😀 😀

danulik
4. júl 2008

mna este moje dieta nevola nijako, kedze je v brusku 😉 ale podla mna je v pohode, ked deti volaju rodicov krstnym menom.. ja tiez volam mamu "zuzi" - je to moja mama, ale ona ma tiez neoslovuje "dcerka" 🙂 😉

titkovamiriam
4. júl 2008

😀 mama 😀 tati 😀 babi 😀 dede 😀 mimi/Milan/ 😀 michi/Michal/ 😀 -rodinne oslovenia Mareka a este gigi to je pes Pegino a kraasne povie aida druhemu psikovi.

Pre mna mama bolo najkrajsim oslovenim od deti 😀 ,nechcela by som aby ma oslovovali menom ako kazdeho na okoli-takto je jasne ze som pre nich mama 😀

mimkao
autor
4. júl 2008

danulik, presne to ja každému hovorím, kto sa nad tým pozastavuje, že ja svoej deti tiež neoslovujem, "dcéra", "syn", tak prečo by oni mňa mali volať "mama".
zuzidr, ale tebe sa to páči, keď ťa volá po mene? Alebo si skôr proti?

shela
4. júl 2008

mimkao...no hej je to krastne...ale uz posledny tyzden sa pokusa povedat aj mm...tak uvidime mozno sa jej konecne podari povedat mama 😅 ale so slovom papa nema ziaden problem( uz ma 12,9 kilo) 😔

zuzitka
4. júl 2008

mne samko hovori MAMO a tatovi TATO 😉

ale uz sa naucil nase mena... ja som ZUZA a tato JUJO /akoze Juro/ 🙂
ale neoslovuje nas tak... zatial 😅

mimkao
autor
4. júl 2008

shela, 🙂 mám tiež jednú takú, čo pozná len ham, ham... 😠 🙂

kometa
4. júl 2008

Mimkao, môj starší (keď bol menší) nás volal len po mene, rovnako aj starých rodičov. Teraz sme už pre neho mama a tato, ale všetky babky a dedkov volá podľa mena. Nikomu to zatiaľ nevadilo, práve naopak, páči sa im to 🙂 .

shela
4. júl 2008

mimkao...normalne sa mi kusok ulavilo(niesom sama kto ma takeho Herkulesika) ... vies ja sa snazim ju uz krotit v jedeni ale ona je potom ako nepricetna ked jej nedam tolko kolko chce... 😒 na Slovensku by ma asi ukamenovali ze jje prekrmena ale tu vo Svedsku hovoria ze je to normalne ze ked zacne behat tak schudne... ona ani nevyzera velmi tucne...ma asi tazku kostru po ocinovi a je aj dost vysoka

duskaf
4. júl 2008

mňa mamka, keď bol Danko malý volal ma po mene Duška, lebo tak ma volá manžel a manžela chlapci volajú ociko.

martina.d.
4. júl 2008

nás volá dcérka maminka a ocinko. Občas po mene, ale to len vtedy, keď počuje návštevu, že nás oslovujú po mene. 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
4. júl 2008

tak mna vola mama, ale minule ked nahanala holubov na namestí tak kričala na nich mama tak teraz neviem 😅 😀

ale som aj tak zvedavá ako nas bude oslovovať, lebo si neviem predstaviť manžela oslovovať ocko a on mňa mama, tiež si vravíme po mene pred malou

mimkao
autor
4. júl 2008

martina.d. Ako napr. Ty oslovuješ svojho manžela pred deťmi?
k.a.t.k.a., to s holubmi je super, som sa zasmiala.... 😀 😀 😀
kometa, naše deti volajú starých rodičov tak, že" babka Vierka, babka Ružena, dedo Gabčo, dedo Lojzi.Ale to viem, že kebyže tam neni to "babka" tak aj moji, aj manželovi rodičia by boli urazení, keby ich deti volali, len tak, menom. 😒

jaduska
4. júl 2008

Mladšia dcérka zatiaľ iba mamamamama.... 😀
Staršia kadejako, aj mama a tati, aj po mene, ale to len tak zo srandy....
Priznám sa, ja osobne si neviem predstaviť, aby ma v dospelosti volala po mene, ale to je asi tým, že v mojom okolí každý oslovuje rodičov mama, otec... 🙂

zuzkafuny
4. júl 2008

Ja moju mamu "mami" alebo "Aľa" , moja dcéra moju mamu "Aľa"
Mňa dcéra "maminka" alebo "mami", a môj synko zatial "mamama"

bystricanka
4. júl 2008

moje dieťa ma volá "ada" alebo "da" 😀 - mama mi ešte nepovedal ☹

prasiatko30
4. júl 2008

ja som asi sentimentalna alebo len proste stara skola - mne tiez znie najlepsie ked mi dcera povie mama a tatovi - tati - sice na otca obcas vola aj krstnym menom. ale myslim si ze nie je nic krajsieho na svete ako ked sa k tebe prizna vlastne dieta 😀

pd900bo
4. júl 2008

mimkao okolie si nevsimaj je to tvoja rodina a mne osobne sa to strasne paci ked deti volaju po mene.. presne ako tu uz niekto napisal ani ja nevolam mojho Erika syncek.. ale bohuzial sa mi to pri synovi nepodarilo aby ma volal po mene lebo vsetci mu hucali do hlavy ze to je tvoja maminkaaaaaa.. mozno pri druhom no uvidim

u nas je to aj tak sranda lebo mam priatela kt. nie je synovim otcom a volame ho prezivkou Mango, okrem toho mame vsetci traja ine priezviska ja svoje dievcenske synator po biol. otcovi no a priatel svoje 😀 .. tak ked sa niekde zapisujeme alebo nam pozeraju na hraniciax do pasov tak sa pytaju ci sme rodina 😅

ale negativne reakcie som zatial nepostrehla skor sa zasmeju.. co si myslia naozaj to netusim a je mi to jedno 😎

dea
4. júl 2008

deanka vola manzela tato, alebo dano.......ako jej pride.....nam sa to paci.....urcite jej to nebudeme zakazovat a okolie nech si mysli co chce.........
mna vola mama, mami......deana este nevie povedat 😀

mimkao
autor
4. júl 2008

pd900bo, 😀 😀 😀 😀 , som rada, že sú tu viacerí ako ja. Lebo ja som už niekedy pochybovala o tom, či som spravila dobre, že som im dovolila nás tak volať, ale manžel mi stále povie:" veď máš pekné meno, tak nech ťa nemrzí, že ťa ním oslovujú." 😝
prasiatko30, veď aj moje deti sa ku mne priznávajú. Oni vedia, kto je ich mamka a ocko.
Osobne si mylsím, že teraz ani tak nie, ale keď budú deti staršie, tak ma budú skôr tak kamarátsky brať. Aj teraz, keď sa niekto mojej dcéry spýta, ako sa volá jej najlepšia kamarátka, tak povie: " Abigeil"(sestrnica) a "Mimka" (ja) 😀

mracik
4. júl 2008

Mňa najstarší syn volal kedysi po mene, ale nemala som to rada, lebo som mala pocit, akoby to bol môj mladší brat 😒 neskôr ma volal maminka-Silvinka a teraz som mamina
ale občas ma stále volá Siska, a keď na niečo zabudnem (to sa mi stáva dosť často) tak som Sisa zábudlivá 😉

mimkao
autor
4. júl 2008

bystričanka 😉 veď neboj, možno raz povie... 🙂 😀
dea, sranda, vy máte všetci podobné mená... 🙂

mimkao
autor
4. júl 2008

mracik, aj mne pripadajú, ako moji mladší súrodenci, ale mne to nevadí, lebo , vedia, kde sú hranice... 🙂
Sisa zábudlivá, 😀 😀 😀 😀 😀
Ináč, pozerala som tvoj album, máš krásnych synov, aj ty si kočka. 😉 😉 😉

sakura77
4. júl 2008

mama a tata-popripade "tatika"

dea
4. júl 2008

mimkao.......no to mame.......a ked sa nam zadari druhy chlapcek tak bude danko po tatovi 😀