Ako Vás oslovujú Vaše deti?

mimkao
4. júl 2008

Naše deti nás volajú Mimka a Peťko. Je to podľa mňa super, počuli, že sa tak oslovujeme my s manželom, tak nás tak oslovujú aj oni. Vedia, že sme ich rodičia, teda, ak sa ich niekto spýta, že kde majú mamku a ocka, tak vedia povedať.
Je tu ešte niekto taký, koho deti volajú krstným menom? 😕

tretulka
5. júl 2008

nas Martinko oslovuje mama a tato, hoci v poslednej dobe, odkedy vie povedat ako sa vola maminka, tak ma zvykne volat Duda 😀 , podareny je ked sa hojda a krici na mna, Duda pod hojda Atin, pod moja mama Duda, pod 😀 ...a ked sa ho s usmevom spytam, ze koho to Ty volas, ja som mama nie Duda, tak sa pritulka a povie moja mama 😵

xena22
5. júl 2008

maminka a tatinko = uz sa tak volame aj s manzelom navzajom 😉 No a detom obcas poviem aj syncek,preco nie,ale kedze su dvaja,tak radsej menom,ale maminka a tatinko su len jedni,tak nie je co riesit...No obcas ma pocastuju aj menom,ale len zo srandy.Ked mam pravdu povedat,ja som sa nikdy nestretla s tym,ze by deti oslovovali rodicov menami,ale nic proti tomu nemam 😉

gio
5. júl 2008

mna vola starsia dcera / 3 roky/ mama alebo maminka, teraz v poslednej dobe Jani , alebo Jani pozri !
tatina vola stale rovnako- tatinko

martina46
5. júl 2008

my si s manzelom hovorime mamuška a tatinko a malá zatiaľ iba hovorí čosi také ako " atá teta" 😀
neviem, kde tú tetu nabrala 😀

gucz
5. júl 2008

moja ešte hovorí len mamamamam a MM je tata tatata, ale kamoškina dcérka jej hovorí maminta Zuzinta a otcovi octo Jurto. Je zlatá, nejde jej povedať písmenko k

ilijanka
5. júl 2008

mna hovorí mamama a otcovi tete 😀 -

gucz
5. júl 2008

😀 🙂 😀

deniskajakubko
5. júl 2008

Mňa volá Jakubko - mamka, alebo mamička a manžela ocko, alebo Slavik - ja mu tak niekedy hovorím "Slavomír" - sa volá

vroni
7. júl 2008

Ja som úplne obyčajne mama, ale tatko je tatko a to je veru v nemecky hovoriacom prostredí iná exotika!!! 😀 😀 😀 Už ho tak volajú aj chalani (z predošlého vzťahu s Rakušankou), strašne sa im to páči, spolužiaci oslovujú rodičov menom (práve je to cool) a oni sú ešte lepší 😎 😎 😎 Ale ja som spokojná aj s mamou, do takmer dvoch rokov sme pre dieťa boli všetci len Katze.....(vrátane mačky)

wladka
7. júl 2008

mna aj menom, aj maminkaaaa, mamiiiii.. ocina zasadne len taticko 😠 😀 , nespravodliveeee.. pozn. sme rozvedeni, preto to moje rozculovanie 😀 ..ale sme v dobrom vztahu, uz teraz hej.. 😉

digysa
8. júl 2008

ja som mami a manzel je tato (v usa si myslia, ze ma indianske meno) este ho daddy ani raz nenazval. 😎

anyjelyk
8. júl 2008

ja uz sa neviem dockat,kedy maly zacne rozpravat..bola by som rada ak by ma volal menom a popri tom pouzival z casu na cas aj "mama"..len sa bojim toho, ze ani jedno nebude nakoniec pouzivat, pretoze menom mi povie malokto a priatel mi vravi stale "drobcek" 😅

danulka2
8. júl 2008

mne hovori mama, tatovi tata a sestre dada /Dominika/

orinka
8. júl 2008

Ja si myslím, že dieťa by rodičov nemalo oslovovať menom... je síce pekné, že má s rodičmi priateľský vzťah, ale by vám potom ten "priateľský" vzťah neprerástol cez hlavu... ak nedáme dieťaťu nejaké hranice, tak potom neviem kudy kam... a tak to potom vyzerá aj v školách... že tykajú učiteľom, nemajú ich v úcte.. a nielen učiteľov, ale celkovo dospelých, lebo im dovolíme tykať napr..... 😉 A myslím si, že pre mamu nie je nič krajšie, ako keď jej dieťa povie mami.... a nie Jana...

digysa
8. júl 2008

orinka- suhlasim. Rodic nie je kamarat. Nikdy by nemal byt. Deti potrebuju rodicov, kamaratov a priatelov budu mat habadej. Ked bude mat syn 25 rokov, tak ma kludne moze oslovit menom. Vtedy som to aj ja zacal so zartu robit s mojou mamou....

Citala som v jednom casopise o rodine, ako vela rodicov chcu byt svojim detom kamarati a mat s nimi kamaratsky vztah, aby ich dieta nemalo pred nimi tajnosti a boli otvoreni k sebe.....ale to sa da dosiahnut aj tym, ze budeme dobri rodicia... 😵 Vraj vztah dieta-rodic by nemal byt rovnocenny. Rodic musi mat vzdy vyssie postavenie. 😨

melory
8. júl 2008

maminka

lyly
8. júl 2008

menom ma moze oslovovat kazdy, ale mamou len moje dieta. uz sa tesim, ked mi tak bude hovorit. zatial je to iba maaaam maaaaam
🙂

leishmania
8. júl 2008

digysa suhlasim, podla mna ten vztah neni kamratksy...ani si nemyslim ze je dobre aby robic vedel vsetko co dieta skusi...len by ho to trapilo...

vroni
8. júl 2008

No ja neviem. Nezdá sa mi, že je podstatnejšie to , ako ma dieťa oslovuje než to, ako ho vychovávam. Menej by mi vadilo oslovenie menom ako (v Nemecku veľmi obľúbené a používané) ty krava sprostá. To považujem za zlyhanie výchovy. Dieťa sa nestane mojim kamarátom len preto, že mi povie Veronika namiesto mama. A naopak. Ale je fakt, že to oslovenie mama má čosi do seba, lebo veď koľko ľudí v živote vás tak bude oslovovať? S vytyčovaním hraníc a vyšším postavením rodiča 100% súhlasím. Len si nemyslím, že sa tak stane oslovením. S tykaním a vykaním som tiež opatrná. Učiteľ, ktorý navrhne tykanie by si mal vedieť udržať aj napriek "kamarátskemu vzťahu" autoritu. A to nevedia mnohí ani pri vykaní. A dieťa by malo mať dosť sebaúcty, aby nebolo v dvadsiatke potom polepené (od strachu), že mu budúca svokra nenavrhla tykanie, hoci ono je pre ňu "hej ty" už od prvého pohľadu....

mimkao
autor
8. júl 2008

No, ako som už napísala, moje deti ma volajú menom, hranice majú pevne určené, starším ľuďom netykajú, ale vykajú, vedia, čo je to úcta. A ešte raz napíšem: So svojími deťmi chcem mať kamarátsky vzťah. Vždy. Či bude mať 5, alebo 25 rokov... 😉

sonoga
9. júl 2008

tak nas oslovuju (teda zatial iba syn, ale hadam aj dcera sa to nauci) mamka a ocko. uvidime, ako to bude, ked budu v puberte, lebo vacsina deti potom zacne volat mama a oco, aby nejako vyzerali pred kamosmi. ja svojich rodicov volam tiez mamka a ocko a vydrzalo mi to aj cez pubertu a to som nebola ziaden kvietok.
a ohladom tomu kamaratstvu, nas vztah je asi nieco medzi takym kamaratstvom a prisnym rodicovstvom. syn vie, ze ma urcite hranice, ktore sa zamozrejme snazi neustale prekracovat. ale tiez vie, ze ked sa mu nieco zle stane alebo ked mu niekto nieco urobi alebo ked on urobi nieco zle, tak mi to ma povedat, ze to neostane bez odozvy. a hlavne ked on nieco vyvedie, tak vie, ze ked mi to povie, tak som menej nastvana akokeby mi to nepovie a ja na to pridem sama. uz sa sam poucil.

vachovka
9. júl 2008

mne hovori mami a manzelovi tati alebo Vito alebo Vitku

ukana
9. júl 2008

mna oslovuje MAMI a MM Tati, Tatino, ale niekedy nam povie aj Zuzka a Tomas, alebo ked sa s muzom rozprava, tak o mne hovori ako o Zuzke a opacne...My sa s manzelom oslovujeme menami, vsimla som si, ze manzelia sa oslovuju niekde ako Maminka a Ocinko, to neznaaaaaasam... 😝 😅 🙄

lenadka
9. júl 2008

najcastejsie" mamííííííííííííí", alebo maminka /ked chce maskrtu, ci zuvacku zasadne tak/, ocina - ocino alebo ocinko, a smejem sa ked povie: "podme a tym nasim Rudkom" - teda ocinom 😀 alebo povie "Rudko povedal...." a ked sa opytam akoze neviem "Ktory Rudko?" tak mi odpovie "No ten tvój" 😀

cukrikk
9. júl 2008

mna deti oslovuju mami... mamicka a manzela oci ocko.....
a myslim si ze nie je zarucene ze ked dieta bude oslovovat rodicov po mene ze budu mat kamaratsky vztah vsetko je to od vychovy .. cely zivot oslovujem rodicov mami.. oci ... a mame ukazkovy vztah 😉

danielitka26
9. júl 2008

cukrikk to je aj môj názor ...mne osobne sa nepáči ked deti oslovujú rodičov po mene :( je to také divné ..aj my máme ukážkový vzťah s rodičmi a oslovujeme ich ocino mamina ...ale máme jednu rodinu kde deti svojim rodičom vykajú ...ani to sa mi nepáči

bibinka
9. júl 2008

starší syn mi hovorí mamička a mladší mamamamama.... 😎

tilly
9. júl 2008

maminka a nemám rada, keď mi hovorí inak, ja som skrátka maminka 😀

certica
9. júl 2008

u nas: mami, tati... niekedy na tatina krici aj chrobkoooo! 😀 a o mne ked hovori s niekym, pouziva maminka, ale mal prednedavnom obdobie asi 2 tyzdne, ked hovoril naschval, ze mamka 😠 a tatko 😀 ... aby nas nastval

tilly
9. júl 2008

domčo zas tatinkovi hovorí bubiii, ale to s príslušnou intonáciou a len ráno keď ho chce zobudiť