Ako vás podporovala rodina, keď ste začali podnikať?

angua27
19. mar 2008

ahojte, chystám sa začať podnikať. hlavne z dôvodu, aby som nemusela nastúpiť do zamestnania a mohla zostať so synom doma celé 3 roky a možno aj dlhšie. ako vás podporovala vaša rodina a okolie, keď ste začali podnikať vy?
ďakujem za každý príspevok.
trošku sa toho celého obávam, tak očakávam asi hlavne pozitívne príspevky. 🙂

unka7
20. mar 2008

Já si myslím, že by si to měla zvládnout v pohodě. V čem chceš podnikat? Já jsem začla, když jsem byla těhotná a teď docela to taky jde, ale bez podpory rodiny bych to nezvládla, protože potřebuji hlídání a cizímu člověku bych malou asi nesvěřila..

aponchie
20. mar 2008

ja bych zacla s necim ,ale ne v Opave tam nemam zadne hlidani..

angua27
autor
20. mar 2008

dík za podporu. idem podnikať v oblasti účtovníctva. to ovládam najlepšie, celý život s tým pracujem a účtovníkov stále nie je dosť. tak dúfam, že sa mi rýchlo podarí zohnať nejakých klientov.
zatiaľ podporu v rodine mám. moja mama práve končí v jednej robote a pravdepodobne ostane nejaký čas doma, aby si oddýchla, tak mi chce pomáhať pri začiatkoch so strážením a aj odborne. tiež je účtovníčka. 😀

mouse
20. mar 2008

Angua, drzim palce, aby Ti to vyslo...
Aj ja sa chystam zacat casom podnikat, ale nie skokom, pomalicky, postupne, najskor popri zamestnani...

angua27
autor
20. mar 2008

mouse, tiež som zamestnaná, momentálne na materskej. ale od Nového roka budem musieť doniesť domov nejaké peniažky. a do práce sa mi moc nechce, preto sa púšťam do toho podnikania. 😉 aj tak som to raz chcela skúsiť, len stále nebolo prečo sa do toho púsťať. teraz mám dôvod, tak idem do toho.

monkula
20. mar 2008

angua, ja nepodnikám ,ale ak dovolíš, jednu radu by som mala..Spoľahni sa len a len na seba a riaď sa podľa svojho, asi sa budeš čudovať, koľko ľudí sa Ti zo závisti otočí chrbtom, keď sa Ti začne dariť, a naopak, koľkí budu zrazu Tvoji kamaráti...
Veľmi ti DRžíM PALčEKY...
..

angua27
autor
20. mar 2008

monkula, dík za radu. viem, že ľudia vedia byť zlý. v podstate som túto tému založila za účelom, že či rodina podporuje nové podnikateľky, alebo ich od toho odhovárajú. ja mám zatiaľ v rodine zelenú, len sa bojím, aby sa to nezmenilo, keď budem potrebovať pracovať a hlavne drahý, aby mi pomohol s malým. 😉

monkula
20. mar 2008

Radšej sa na tom s ním dohodni hneď, vieš, ono sa ľahko prikyvuje, ale keď príde na lámanie chleba 😀 😀 😀

angua27
autor
20. mar 2008

monkula, rozoberali sme už to moje podnikanie dosť do podrobna. sadli sme si nad to pred pár dňami a poviem Ti, že on ma do toho ženie najviac. drahý sa o malého dosť pekne a veľa stará, takže toho sa nebojím, ale stále mám vzadu v hlavičke pochybnosti, asi o schopnostiach seba samej. ale už som si povedala, že pochybnosti odložím bokom a idem do toho. v utorok bežím na živnostenský a dnes som poslala už nejaké ponuky firmám. 😉

zuzula28
20. mar 2008

angua, hor sa do toho!!!! Myslim, že každý, kto niečo v živote dokázal, mal pochybnosti o sebe niekde hlboko ukryté... či má na to...treba veriť svojim snom, lebo len vtedy je šanca na úspech...a keď sa máš o koho oprieť, je to fajn...držím palce moc, moc, moc 😉 😉 😉

makelka
20. mar 2008

angua držím palečky, určitě do toho jdi 😉

dominka11
21. mar 2008

angua aj ja sa chystam začať s učtovníctvom, ale až od septembra. Ešte som ho nerobila, mám OA a v aprili idem ešte na kurz JU a potom sa vrhnem asi aj na PU. Zatial mam 1klienta, muža 🙂 Chcela by som sa ta spytat, kedysi nam v škole hovorili, že sa da poistit ako učtovnička, že ked sa pomyliš, urobiš nejaku chybu...ak maš s tym skusenosti porad 🙂 inak držím palce.

angua27
autor
21. mar 2008

dominika, tiež som o tom poistení počula, ale zatiaľ som nezisťovala bližšie info. takže neviem.

dominka11
21. mar 2008

nevadi, skusim zistit, ked budem vediet napišem 😉