Ako vidia maminy prechod na Euro

elise
17. dec 2007

chcela by som vedieť ako vnímate vy maminy to že od 01.01.2009 budme platiť v euro. ako vnímate tento prechod?Čo myslíte ako to ovplyvní materské rodičovské volenky prídavky na deti.....?ako to pocítime v domácich rozpočtoch, čo za tie eurá asi kúpime....?

kili
7. jan 2009

no ja sa rozhodnem, ako idem platiť až pri pokladni, keď to zrátajú, čiže výšku nákupu mi to nijak neovplyvní. Keď je to moc veľa, tak platím kartou aj keď mám toľko v peňaženke, aby som si zas nemusela vyberať.

petusaaa
7. jan 2009

kili, ja tiez tak.

jaj a este mam jeden zazitok. boli sme v banke vymenit peniaze a nejaka sefka sa pri tych pracovnickach zastavila a povedala, ratajte to poriadne, doteraz vam nic nesedelo 😲 😀 tak som si potom preistotu este dva krat zratala, ci mi dobre dali 😀

inak nechapem takych ludi. davali v spravach, ze im pan v krabici od topanok priniesol 2 000 000 sk premenit. to naco taku hotovost drzi pri sebe? zeby mal taku trzbu v obuvi? 😀

sassi
7. jan 2009

no ja som tak myslela, ked ma hotovosť, vezmem istu sumu a miniem maximálne tolko (lebo viac so sebou nemám)
a ked mam kartu, tak si dovolím kupiť aj viac 🤐

a k tým obchodníkom ... my napr. sme potrebovali poprepisovať cenovky - nie preceniť (zdražiť) tovar, ale prepísať nanovo ceny, aby vyhovovali zakonu, tiež preprogramovať pokladnu, urobiť inventuru ... nie je to len take jednoduché, ako si niektorí myslíte
keby sme chceli otvárať 2. 1. tak to musíme robiť cez sviatok
Aj po ine roky predsa byvaju obchody po novom roku par dni zatvorene
okrem hypermarketov, kde sa taketo veci robia v noci s pomocou hufu brigádnikov

sassi
7. jan 2009

mne pri vymene dali vo VUB papier aj s nominálnymi hodnotami vydavaných bankoviek a minci a podla toho som to aj kontrolovala, či mam dobre

petusaaa
7. jan 2009

sassi, ved hej. nie je to sranda. manzel tiez robi ako predajca s nic moc. ale ze by mu dovolili kvoli euru zavriet pobocku, to urcite nie. 😒

petusaaa
7. jan 2009

sassi, len ci to aj dobre nahodili do systemu 😀 take davaju aj v SLSP 😉

kili
7. jan 2009

petu, dobrá príhoda 😀

sassi
7. jan 2009

my otvárame v pondelok 12.
ked už sme robili take poriadky, tak sme to tam rovno už aj vymalovali
takže Euráče privítame v čistom 😀 😀 😀

a mam to dobre, doma som to pre zaujímavosť kukla
ale boal to sranda ... som tam vysypala penaženku
a ona že "mate to zratane?"
a je "nie, však ratajte" 😀 😀 😀
a čo ja viem, kolko drobizgu som mala, tak sme spoločne ratali, mincí bolo malo, ale take 20 - 50-korunáčky som mala

to musela byť zmena, po tých dochodcoch, čo tam stali s taškami plnými prefektne zrátaných bankoviek 😀 😀 😀

kili
7. jan 2009

sassi, však načo to budeš rátať, ona to aj tak musí ešte raz a pred tebou, no nie? 😉

sassi
7. jan 2009

však to... 😀

vinka
7. jan 2009

No ja vám napíšem príhodu ako rozumne zdražujú.Môj muž bol v KE a mal chvýlu čas tak si skočil na kávu do rešty.Dal si kávu za 20sk a kofolu za 18sk.A pani sa ho opýtala ako bude platit.A on,že v eurách a ona 2 eura.A môjmuž ako prosím do kopy je to 38 a vy chcete 2 eura?Jedno euro má hodnotu 30sk.A ona to kasa mi tak vyhodila.Môj muž jej to pekne prerátal a hovorí.Mna nezaujíma čo vaša kasa ukazuje. 😀

petusaaa
7. jan 2009

vinka 😀 aky dobry. a on sa cchel centov zbavit? 😀 😝

bambusko
16. jan 2009

predvcerom som kupila ze jednu mincu 5kg jablk 😨 😅 chodia k nam predavat poliaci, za 2€ som si odniesla ovocie v 2 taskach.

s tym € ziadna sranda. teta na poste hovori dva eura 😒 a moja mama zase evra 😖 som jej povedala, ze evra je anitkoncepna naplast

roasha
16. jan 2009

hehe,ja som platila 50€ bankovkou,a co robila predavacka.......???? 😅 😕 🤐 presvecovala ju aj 3x,vyobzerala z kazdej strany.... 😅
.......az potom som pozerala v telke,ze su najviac falsovane..... 😀

kili
16. jan 2009

mňa teraz štve, že ja by som si z účtu chcela vyberať 40€ (predtým som si vždy vyberala 1000 sk), no ale voľba je len 30 al 50, tak musím v bankomate preklikávať a trvá to dlhšie.

roasha
16. jan 2009

hej,bankomat som este neskusala... 😕

sassi
16. jan 2009

ja som ešte nevyberala nič 😵

najjulinka
16. jan 2009

ja stale vyberám tak aby som nemala len velké celé prachy, takže mi je to fuk čo tam píše... nevyberala som 1000 Sk,a le napr 1200, alebo 900 predtým alebo tak dajak...
No sranda bola ked som paltila stravným listkom a mala som doplatit 8 centov a ja som podlaa 20€.. predavacka na man ako na blázna pozerala a som povedala, že čo mám robiť, ked bankomat mince nevydáva 😝 😀 Mala som jednu 20€ bankovku a stravne listky a platobnu kartu.. .len v tom obchode viem, že platobnou kartou sa dalo platiť až od 100 Sk, takže som ani eponukla jej tu možnosť, že zaplatim kartou 😀 😀 😀

bambusko
16. jan 2009

dcera - druhacka, prisla dnes s tym, ze budu mat karneval a maju doniest 20€ na tombolu 😕 😀

kisska
16. jan 2009

tam bude prva cena asi zajazd pre celu triedu, ze?

bambusko
16. jan 2009

kisska, hej, na galapagy 😀

elise
autor
16. jan 2009

bambusko ved to je veľa peňazí 😅 😕

bambusko
16. jan 2009

jasneze 20 centov 😉 len ona chudatko je z toho este paf. koruny uz nikde a kazdy hovori len o eurach, nie o centoch

elise
autor
16. jan 2009

😀 zlatá

alanis85
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
langkofel
12. feb 2009

babulky, ja sa smejem....My zijeme v zahranici, ale maminka zaraba len "korunky", aj mala si hadze do pokladnicky "korunky" a myslim ze dokonca zivota budem ja a aj moja dcerka o peniazoch hovorit ako o "korunkach" 😀

kili
20. feb 2009

langkofel, no keď virastie, tak hádam už nebude hovoriť tak infantilne 😀

tak čo, ako bojujete? ja teda furt pozerám koruny. len málo vecí si pamätám ich eurohodnotu :-/