Ako vidia maminy prechod na Euro

elise
17. dec 2007

chcela by som vedieť ako vnímate vy maminy to že od 01.01.2009 budme platiť v euro. ako vnímate tento prechod?Čo myslíte ako to ovplyvní materské rodičovské volenky prídavky na deti.....?ako to pocítime v domácich rozpočtoch, čo za tie eurá asi kúpime....?

emjee
27. dec 2008

janinah • 3d • Dnes o 16:39
Ahoj,žienky,Chystáte sa nejako na príchod eura -napr. nákupom zásob potravín,aby ste sa vyhli dlhým radom pri pokladniach v obchodoch alebo vložením domácej hotovosti na účet? alebo máte skôr heslo,že nejako bolo a nejako bude a nevzrušujete sa kvôli tomu? A čo si o tom všetkom okolo eura myslíte?

janka1874 • 1d • Dnes o 16:42
týchto tém je tu už kopa

blovitc120 • 1d • Dnes o 16:45
Tak-tak, stačí zadať do vyhľadávania.

janinah • 3d • Dnes o 16:54
skôr ma zaujímala odpoveď na moju prvú vetu teda praktické veci,no nevadí,tak mi tú tému zatvoria

marse • 2d • Dnes o 17:00
este stale platiacu menu sme dali na kartu a platime nou, nemusim sa bat ze by som pod postelou zabudla pattisicku , a aby sme mali nieco v penazenke kupili sme si 3 euro balicky cize pohodka, a co sa tyka jedla tak nejake extra nakupy sme nerobili, normalne pojdeme nakupit do obchodu, ja nemam problem stat v rade, muzik bude s detmi doma (lebo jeho by klepka pepka) a ja pojdem do obchodu mne to nejako problem nerobi a popri potravinach skocim aj do ineho oddelenia

bibula • 2d • Dnes o 18:10
nie,nerobime z toho dramu

sassi • Dnes o 18:19
ja nenakupujem vopred nič
ale asi to niektorí ludia robia, lebo sa nam zvyšili tržby v obchode
a hlavne sa ludia zbavuju drobákov
aj ja jedine, čo možno nazvať "príprava na Euro" ... tak som otvorila deckam pokladničky, a zmen ila som im koruny na hrubé
a pod stromček už sme tiež od starkích dostali Eurovky

jaduska • 2d, 26tt • Dnes o 20:18
Ani ja si nerobím žiadne zásoby, veď do 19. či ktorého januára ešte prijímajú koruny, tak načo robiť zbytočnú hystériu. Stresovať sa budú skôr obchodníci ako zákazníci...

sassi • Dnes o 20:28
my zatvárame
odmietame robiť ludom zmenáren

miresta • 1d • Dnes o 20:47
Ani ja si z toho nerobím ťažkú hlavu, zásoby mám stále, takže sa niejako zvlášť nezásobujem, a ako napísala jaduska, do 16. januára sa môže platiť slovenskými korunami, takže dovtedy to dúfam v bankách opadne, a tiež sme dostali už pod stromček niejaké eurá.

monikka22 • Dnes o 23:00
vela malych obchodov bude zatvorenych ale skor bude chaos v u personalu ako u zakaznikov aj ked... myslim ze je zbytocne nakupovat dopredu aj ak sa nakupom zakladnych potravin nevyhne nikto a rady aj pred vianocami boli a ludia stali a stali a stali robim v obchode a co sa tyka zmenarni ako obchodov obchod nemusi prijat viac ako stvornasobok hodnoty nakupu tak v tom problem nebude...

roasha
31. dec 2008

.......dievcata......tak este 4 1/2hodky,a mame ho tu........ 😉 🙂

martina46
31. dec 2008

no hej. ja sa celkom tesim, kopa minci a ta suma na ucte 😀

bambusko
31. dec 2008

tak som sa poslednykrat pozrela na stav uctu 😒 ktovie, ci tam niekedy este budem mat taku sumu 😨 a tesim sa, ked mi pride almuzna s pridavkami 212,44€

roasha
31. dec 2008

....sa pamatam,ako male decko,...jedna babka narodena v r 1900 spominala,ze ked jej rodicia za prvej republiky kupili zlate nausnice za cca 10korun.....a boli krasne... 😉 🙂
...tak uz aj my budeme mat take srandovne cisla... 😅 😀

elise
autor
31. dec 2008

nech je euro pre nás čo najmenej bolestivé ved si zvykneme 😉 takže pred polnocou budeme odrátavať euro 😀 😀 😀

denisocka
31. dec 2008

ako sa to euro píše na klavesnici?

PF 2009 ( 66,69 euro)

mima1
31. dec 2008

napr. ze ctrl alt e €€€€€€€€€€€€ 😀 😀 😀 😀

elise
autor
31. dec 2008

😀 😀 😀

denisocka
31. dec 2008

pf 66,69 € 😀

mima1
31. dec 2008

to malo byt hadam ze PF 2009€

mima1
31. dec 2008

lebo to by uz rovno obchodnici zaokruhlili na 70

elise
autor
31. dec 2008

keby sme mali tých 2009 € to by bolo dobre aspon keby bola taká materská 😉

mima1
31. dec 2008

jooooooj aj zajtra by som bola tehotna 😀 😀

elise
autor
31. dec 2008

😀

kili
31. dec 2008

dnes sme večnosť prerátavali, že koľko to vlastne vyhrali v Aj múdry zchybý, tuším 333 €, tak fakt neviem, čo budeme robiť v obchode. Ale ono si asi človek rýchlo zvykne, lebo mena je vlastne len určitá hodnota vecí a porovnávať budeme ceny v eurách a nie eurá-koruny.
No len ešte čo viem od jedného rakušana, tak že zo začiatku všetci veľa nakupovali, lebo 1. ceny vyzerali nízke 2. nebolo vidieť, že je niečo o pár centov drahšie, resp. neboli vidieť tie centové rozdieli, že je niečo v zľave a niečo nie. No neviem to dobre opísať.
No ale u nás je to jednoduché, aj tak musíme šetriť, tak budeme kupovať len to nevyhnutné 😝 😀

vinka
31. dec 2008

kili bolo vidiet.Ja som bola v čase prechodu z mariek na euro v nemecku tak som to prežila.Vo výpredaji boli drahšie veci ako pred sezonou ked ešte boli marky.Jednoznačne išlo všetko hore.Tak som zvedavá ako to bude u nás či tak ako v nemecku. 😒 A niektorý nemci ešte dnes prepočítavajú eura na marky. 😉

kili
31. dec 2008

to vážne? však už si museli zvyknúť 😕
u nás to zdražovanie hádam tak markantné nebude, už sa poučili, ale časom, keď sa zabudne, tak určite zdražie. Napr. zo začiatku, keď sa zrušili 50h, tak všade zaokrúhlovali dole a bolo z toho veľké haló, a teraz v pohode zaokrúhlujú matematicky a už sa na tom nikto nepozastavuje.

elise
autor
31. dec 2008

prechod na euro ešte nebol a v tescu so 70% zlavou som len oči vyvalovala že moja bunda kúpená pred vianocami za 250 sk bola teraz v super 70% výpredaji za 350 sk aj darčeky pre neterku boli o cca 100 sk drahšie takže asi budem kupovať len podľa zoznamu a na týžden dopredu asi si budem zostavoavať jedálny lístok trochu sa toho eura obávam aby bolo na splácanie hypotéky 😉

jasumat
31. dec 2008

Ja som včera v potravinách kúpila smotanu Rajo- zvrchu rovnaká ako kedysi, ale je iba 180g a nie 200- či 250g. Ale cena je rovnaká 😠 Takže nedvíhajú ceny, ale menia objemy a hmotnosti. Doma ma skoro šľak trafil- viem, mala som si to pozrieť, ale ani ma to v tom zhone nenapadlo. Asi si budeme musieť dávať na všetko obrovský pozor 😒

janinah
1. jan 2009

presne ako jasumat píše,menia objem a gramáž,syr plátky,ktorý kupujem už dlho má po okrajoch asi o 1 cm menej ako mal predtým,klamú,že vraj nezdražujú a myslia,že sme somári 😠

jarka007
1. jan 2009

Ked v Nemecku prechadzali na Euro, boli vyrobky o nieco drahsie. Ale to len pre zaokruhlovanie dohora.
A nedavno manzel pozeral kolko by ho vysiel nakup na SR a bol prekvapeny, ze drahsie 😲 . Take maslo vraj okolo 1 eura ani nenasiel.
Tie gramaze sa menili aj tu, ale nemali suvislost s eurom. Co som si na SR vsimla, ze robia. Super reklama na akciu, ze 2 kavy za ..., a v skutocnosti stala jedna z balicku viac, ako ked by som si ju kupila osobitne. To iste aj o ostatnych vyrobkoch. A tie tzv zlavy pocitane neviem z akej ceny ?

nanyka
1. jan 2009

ja som bola tiez v zahranici,ked sa menili meny zapadnych statov na euro,takze som zazila to zdrazovanie..
a teda poviem vam,ze kolegov som mala z roznych statov a kazdy jeden na euro nadaval prave z tohto dovodu..rodiny to velmi pocitili..
preto si nerobim iluzie,ze nebudu zdrazovat..samozrejme,ze budu..len z nas robia blbcov,ohlupuju..

mirka414
1. jan 2009

ja nakupujem casto v nemecku,kedze byvam vo svajciarsku sa mi to a aj viacerym co byvame pri hraniciach oplati.napr.vcera som tam zazila take nakupy,ze nasim zienkam by sa otacali oci..bezne nakupy 200-300Eu.sama som tam na tyzdennom nakupe nechala okolo 100Eu ale super je,ze nam vratia clo.ale niektory to tam vazne prehanaju,take preplnene auta som dlho nevidela..

erikasadek
1. jan 2009

kocky suhlasim, aj ja som to zazila pred par rokmi, vo francuzsku, zacalo s apomaly, a za necele dva roky veci stali dvakrat tolko...
niekdy sme si kupovalo topanky za 100 az 200 frankov, to boli take priemerne, za 500 az 600 frankov boli len znackove, pre vyssie vrstvy... co bolo tych 100 euro, v prepocte, teraz za 100 euro , len zacinaju tie priemerne topanky...
a nehovorim o potravinach a ostatnom....

sassi
1. jan 2009

erikasadek za topanky 100 EUR ... nemysliš važne, ved to je 3000,- ... to kde nakupuješ?

a zdražie, to je samozrejme, proste je to už len zaokruhlením cien
ja som si všimla v novom katalogu Quelle, že niečo predtým stálo trebárs 299,- SK a teraz 9,99 Eur, takže to zdraželo, sice v prepočte o 2-3 koruny, ale na každej veci... sa to nazbiera 🙄 😖

drobni obchodbíci tiež zdražeju, nie hned, lebo predsa nebudu komplet preratavať nanovo ceny, lenže novy tovar pojde postupne hore ... tiež kvoli zaokruhleniu finálnych cien, ale aj preto, že si budu musieť vykompenzovať naklady, krore im vznikli prechodom na Euro, nie vlastným "zavinením" ale tým, že štát absolutne nepomohol 😠 😠 😠 😠 😠 žiadne uľavy, nič zadarmo ... len populisticke žvásty a trápne reklamy, keby radšej tie peniazy dali pre obchodníkov na nove pokladne, cenovky a podobne ...

mame malinky obchodík, jeden zamestnanec, a prechd nas vyšiel na vyše 20.000,- ☹ skoro 2 mesiace teda sa robilo "zadarmo"

sassi
1. jan 2009

ozi, nechate si na pamiatku nejake SK koruny?

erikasadek
1. jan 2009

sassi, tie topanky za sto euro , to su take priemerne, ak chces kvalitne, tak aspon od 150 a hore...
ja som pisala skusenost tu vo FR. 😉

sassi
1. jan 2009

tak ja neviem, u nas za 2500,- to su už super boty
ja mam uplne najdrahšie za 1800 a to som dostala v Garfildovi v akcii 1+1 zdarma, inak by som si take drahe nekupila 😒

roasha
1. jan 2009

tak nad tym odkladanim korun na pamiatku som rozmyslala aj ja...a mam dokonca take krasne cistucko nove ak sa pamatate,tam v roku 2000 ich vybehlo do obehu par kusov mileniovych.ale to je vcelku pekna sumicka.. 😅