Ako vidia maminy prechod na Euro

elise
17. dec 2007

chcela by som vedieť ako vnímate vy maminy to že od 01.01.2009 budme platiť v euro. ako vnímate tento prechod?Čo myslíte ako to ovplyvní materské rodičovské volenky prídavky na deti.....?ako to pocítime v domácich rozpočtoch, čo za tie eurá asi kúpime....?

elise
autor
11. aug 2008

ja sa stretávam iba v obchodoch ale budem aj na faktúrach ale na dovolenke v čechách to mali na každom kroku tak som si tam zvykla dokonca v eurách boli po prepočte na českú korunu niektoré veci ešte lacnejšie

adkag
11. aug 2008

ahojte, no ja som tiez zvedava co nam euro prinesie,ale som dost skepticka voci tomu. veru ficko a vlada slubovala, lenze sliby chyby,skutek utek, v tomto state sa uz clovek nemoze na nic spoliehat. ked sa rozculujem nad fickovymi slubmi a ze nic neplni,tak mi kazdy povie,ze sme si ho zvolili,tak mame. lenze kopec ludi si ho nezvolilo,ani ja a mame aj tak ☹ .
ja este ten prechod velmi nevnimam,viem ze sa ceny zobrazuju dualne,ale ani velmi nesledujem kolko co stoji v eurach. proste co potrebujem kupit kupim teraz aj potom a samozrejme co si mozem dovolit.len sa obavam ze toho co si budeme moct dovollit bude cim dalej tym menej.

este sa chcem spytat, nechodite niekto nakupovat do ciech,resp. na Moravu? ak ano,ake su tam ceny v porovnani s nasimi a kam chodite? ja som z Trencina,rozmyslam ze by sme vacsie nakupy spravili na morave,ak sa niekde da vyhodne nakupit.

inak od nas vela ludi chodi nakupovat do polska, hlavne maso,nabytok a tak,ale zase je to uz dalej, takze to len na ozaj obrovske nakupy sa oplati.

elise
autor
11. aug 2008

adkag my sme sa vrátili z čiech z dovolenky a zastavili sme sa v brne v hypernove - olympia a veľa vecí tam bolo lacnejšie ale nie všetko skôr mliečne výrobky, oblečenie a nápoje, ale plienky sme kupili oveľa lacnejšie 😉

elise
autor
25. aug 2008

tak čo hovoríte na duál? 😅 😕

titkovamiriam
25. aug 2008

v pohode- u nas v obchodoch a aj vo firme to uz mame mesiac 🙂

womenne
25. aug 2008

tak ja to nejako zabudam registrovat ked som v obchode s malymi tak rychlo nahadžem do košika a utekam alebo ich nahanam po obchode.Ale skor budem chodit na nakupy do ČR ako doteraz a tu len npečivo a čo pochybi 🙂 a preratavat nebudem ved kupit to musiš,podla mna su zbytočne aj eurokalkulačky ved stejnak už SK nebude tak na čo to preratavat?

elise
autor
30. sep 2008

tak ako vnímete euro? už je to rozbehnuté v plnom prúde dokonca som sa jednej ankety zúčastnila a dostala som MP3 prehlávač s USB kľúčom 😉

majka35
30. sep 2008

no elise, takže prechod na euro, ako pozerám je úplne perfektná vec ... 😀

elise
autor
30. sep 2008

majka jasné ved mám mp3 prehrávač 😀 😀 😀 😀

pacna
13. nov 2008

tak ako sledujete euro ceny,ja akosi moc nie 😕 mame už aj eurokalkulačku 🙂
manžel robi v čechach tak to bude o českych a eurach soromoro 😀

pacna
20. nov 2008

včera som sa zasmiala ako ti ludia rozmyšlaju:" pojdem nakupit do kopnca roka všetkeho vela aby som mala zasobu ktohovie čo nas čaka s eurom 😀 " jedna tetka druhej tetke a pritakavaju ako kačky 🙂

titkovamiriam
20. nov 2008

JA to uz pozorujem pri nakupoch mesiac ze sa ludia predzasobuju aj koly euru nielen vianociam a ani to niesu starsi ludia,teraz trosku isli potraviny dole tak sa vsetci zblaznili-ci uz v Metra,tescu,hypernova sustavne naval-clovek ked chce spravit bezny nakup aby ho porazilo a este aj to parkovanie v blave katasrofa ☹

kalkulacku uz mame ale myslim si ze ju navyuzijeme treba zacat zit s eurom a nevracat sa ku korunam-moznoze je to dobre koly kontrole

sassi
20. nov 2008

no ja sa toho trocha "bojím" akurat som si kukla, kolko dostanem matersku s prídavkami a nie je to ani 200,- Eur
a tiež som sa dívala, kolko budu potom stáť vecičky na bazárikoch (to je pekné, že 1,63,- až 10,- Euro ... aké lacnééé 😀 )
A s tými zásobami 😕 no nič "nezarobíš" aj tak sa da zásobiť na trebars 3 mesiace, ale viac nie... a to sa neoplatí doma skladovať nejaké potraviny.
My chodievame na väščie nákupy (aj potraviny aj značkove veci) do Polska alebo do Čiech a to aj tak budeme stále meniť peniaze ... takže o ničom, podla mna sme mali isť do menovej unie až s ČR, Madarskom a Polskom.

sassi
20. nov 2008

no a tiež sa bojim tych drobných mincí - plna peňaženka drobákov a všetko ma vlastne velku cenu
no neviem, akos a na mna kukne dcera, ked jej dam na výlet ako vreckové 2 mince 😀

roasha
20. nov 2008

sice som tiez nebola euronadsenec,ale v terajsom case hospodarskej krizy,to bude asi najlepsia cesta. 😔
mozno nam to uz zavidia aj okolite" neeuro"staty,ktorych mena rapidne klesa. 😒

elise
autor
20. nov 2008

roasa to máš pravdu lebo ked je kríza ľudia vyťahujú peniaze z bánk a u nás sa našťastie budú vkladať ked ľudia majú doma "v pančuche" neaké úspory takže kríza nás lízne ale neskrachujú banky 😉 avšak prepúšťanie sa nevyhne ani na slovenku manžel pracuje v jednej americkej firme a budú na sk rušiť závod celú výrobú (skončili daňové prázdniny) a vyhovárajú sa na krízu. ☹

sassi
20. nov 2008

u nas ludia nosia peniaze do banky, aby sa im vymenili 😀

roasha
20. nov 2008

elise,si mi pripomenula 😲 ....idem presmirovat banky,aby som vedela kde tie pancuchove vlozit..... 😀

elise
autor
20. nov 2008

roasha ale nezabudni dobrý prístup autom aby sichmohla priamo do banky povynášať vtých vreciach 😀 😀 😀 (to je len srandy myslené 😉 )

roasha
20. nov 2008

😀 😀 😀

titkovamiriam
20. nov 2008

baby ale su rozny blazni co nevedia co s peniezmi-bracho ma kamarata /velmi slusneho/co ma otca ktory robi nieco do realit-penazi ze mozes vidlami prehadzovat a on niesol do banky z domu len tak v trezore 6 melonov aby ich doma nemal tolko a nieco si nehal na vianoce a vypredaje po sviatkoch-chalan to rozpraval ako veselohru ked videl tatka davat do kufrika tie prachy-mat ich problemi 😝

sassi
20. nov 2008

ty a neadoptoval by ma ten jeho tatko??? 😀

elise
autor
20. nov 2008

mirka my by sme mu tie problémy s peniazmi vyriešili rýchlo a účelne ani by ich nemusel nikam nosiť prišli by sme po ne samy🙂 😀 😀 😀 😀

ivuss01
20. nov 2008

ahojte, pre nas je prechod na euro vyhodnejsi, manzelovi nebudem musiet menit, a kedze chodi do nemecka, moze nakupit veeela veci ovela lepsej kvalite, a aj lacnejsie... no samozrejme sa bojim, ako si budem zvykat, lebo v obchode nemam cas si vsimat dualne zobrarenie...nahadzem na kocik, co treba, zaplatim a s placom utekame domov... 😀 😀 😀

pacna
2. dec 2008

počuli ste včera v spravach po eurobaličkoch sa zaprašilo? ludia kupuju po 5-6kusov jedna babka povedala že ona si predsa musi kupit lebo ako sa nauči ona videla eura len na obrazku. 😖

roasha
2. dec 2008

ja som vcera dostala uz posledny/tiez som chcela aspon 4 😅 /...ale som sa potesila,len na 500sk toho bolo straaaaasne malo. 😀

mirka414
2. dec 2008

moja dcerka ma eura aj hrackarske,poziciam tej babke nech sa uci 😀 ...ja zijem vo svajciarsku,mi tu mame franky a tak mam jednu penazenku na franky a raz tyzdenne chodim do nemecka na nakupy za eura je to blizko a lacnejsie a tak mam dve penazenky.

marse
2. dec 2008

nejako to neriesim ten prechod , aj tak mi to nepomoze... s eurom problem ako s menou nemam, kedze casto nakupujem v Rakusku, tak uz to ako tak v oku mam...

a to s tymi euro balickami ako sa po nich zaprasilo no dakujem pekne 😒 este ze svokra je postarka tak mame mame ulozenene u nej dost 😀

pacna
2. dec 2008

bola som v meste a stretla som kamosku čo robi na pošte hovorila že mali 600baličkov a boli hned rozobrane a maju dostat ešte 1600.
no ja to kupovat nebudem a ak tak len koli dcere starsej ved od januara budu vydavat eura 😀