Ako vidia maminy prechod na Euro

elise
17. dec 2007

chcela by som vedieť ako vnímate vy maminy to že od 01.01.2009 budme platiť v euro. ako vnímate tento prechod?Čo myslíte ako to ovplyvní materské rodičovské volenky prídavky na deti.....?ako to pocítime v domácich rozpočtoch, čo za tie eurá asi kúpime....?

roasha
7. jan 2009

.........a báli sa,že pokoria €......... 😀

roasha
7. jan 2009

musela som tam dodatocne dat chechtaka,lebo som to nejak slabo klikla. 😅 😀

matica2
7. jan 2009

kisska tak to si super napisala 🙂

kili
7. jan 2009

kisska, tak to dobre vedieť 🙂

mne sa dnes s € nejak dobre nakupovalo. nenašla som peňaženku (ešte furt neviem, kde je ☹ ), bola u nás mama, tak mi požičala 10€ a ja som išla nakúpiť. nebrala som a potom ma napadlo, že či mám dosť. No a skoro všetko je tak nejak +/- 1€ (viem že sa to píše opačne, ale príde mi to nejak divné, ako keď češi hovoria šesť a štyridsať 😝 ), no a tak som si len spočítala položky, nejak v hlave poprepočítala a celkom som sa trafila, že by to mohlo stačiť. No bolo to 10,23, ale vo vrecku som mala zvyšky drobných v Sk, tak som to doplatila 😎 , teda skôr, že mi zobrala všetky drobáky (až na 5korunu vo vozíku, ale čo už) a čo zostalo, tak mi vydala v €

bambusko
7. jan 2009

ikke, dobry odkaz 😀 😀 😀 kamoska prisla z prahy na vianoce domov s balikom slovenskych korun, co ju kdejaki znami poverili vymenou za €

a odkial mate, ze sa ma pisat €5??? 😕 mne sa to zda chrobacne, ved tak pisu zapadniari a my sme mali aj doteraz menu za cislom

kili
7. jan 2009

pred číslom sa majú dávať len tie znaky, keď píšeš napr. 5 euro, tak je to za tým, ale keď € 5, tak predtým. Aj dolár má znak, ale neviem ho napísať 😅

kili
7. jan 2009

ináč, mám takú krásnu fotku v mobile, čo som fotila národnú banku večer, ako má vysvietené €, škoda, neviem to dať do PC, ale raz to hádam dá MM

petusaaa
7. jan 2009

baby, naco su vam eura, ved mame kreditky 😀 😀 😀 . ci chcete pisat inzeraty, predam bambusku za 3 eura? 😀 😝

kili
7. jan 2009

petusa, chúďa bambuska, už by si ju predávala 😀
no ale tie inzeráty by som mala oprášiť a nejak zaokrúhliť (že by nahor?) 😀

petusaaa
7. jan 2009

kili 😀 😀 😀
ja moje bambusky nikdy v zivote 😀 este moje vnucata budu pouzivat. ved vies, ake su teraz stvorce, co ked sa tak casom pokazia aj nase plienocky 😲 🤐
a tu zhorenu dam zaramovat 😀

sassi
7. jan 2009

no ja mam na bazariku tiež teraz take ceny 3,32 a podobne
čo už, zaokruhlim to ... niečo nahor, niečo nadol 😀
podla toho, kolko to tam už "visí"

a poštovne doporučene je teraz € 1,- aspon to je okruhle 😀

kili
7. jan 2009

petu, tebe nejaká plienka zhorela?
a neviem, či si pochopila, akú bambusku myslím 😕

petusaaa
7. jan 2009

ty si mislela nasu spolocnu bambusku? 😀 😀 😀 tak tu nepredame ani za 1000 000 euro 😉

ja som myslela, ze myslis latkovu plienocku bambusku, ta mi zhorela. teda prihorela, lebo bola moc blizko pri krbe 😔

kili
7. jan 2009

petu 😀 ale hádam bez dieťaťa 😀

bambusko
7. jan 2009

o mne tocite? 😕 clovek je chvilu na skype a uz by sa stal obetou obchodu s bielym mesom.

petusaaa, no lutujem tvoju nevestu. mne keby svokra vytiahla plienky po mojom muzikovi 🙄 jednu sice mame 😉

petusaaa
7. jan 2009

nie, dieta vesiam na iny vesiak 😀 😝

inak dnes som platila v lekarni a to uz co bolo. som sa citila, ako ked som sa ako mala hrala na predavacky so sestrou 😀 take smiesne korunky 😀 clovek kupy za jednu mincu chleba aj par peciv 😀 no smiala som sa na tom... a chudatko, ani 3 centy som jej nenechala. 😅

kili
7. jan 2009

teraz bolo v správach, že chudáci čašníci, nikto im nenecháva moc sprepitné, ľudia sa boja, tak dávajú málo

bambusko
7. jan 2009

😀 😀 😀

kili
7. jan 2009

bambu, ja som ťa nepredávala, ja ťa bránila 😀

petusaaa
7. jan 2009

bambusko, srandujeeeeeeem. skoda, zesu tu neni aj ini smilici, aby som vedela viac vyjadrit svoje emocie 😖
ja si myslim, ze tieto plienocky maju buducnost a o 30 rokov, kedy mozno budem babka uz budu scifi bambusky za kooopec eur 🙂

ale nemysli si, za 2 000 000 by sme ta predali do konkurencneho fora 😀 😝

petusaaa
7. jan 2009

kili, hej, ved preto som si spomenula, ze aka som lakomaaaaaa 😕

petusaaa
7. jan 2009

kili, sa neopeknuj 😠 😝

kili
7. jan 2009

ono chvíľku potrvá, než si človek zvykne, teraz nevie tak narýchlo, že čo je aká hodnota, no ale doplácajú na to

bambusko
7. jan 2009

ale obcas som aj ja taka prihorena 😖

petusaaa
7. jan 2009

mojmu ujovy namiesto 48 SK vydala 48 eur 😀 takze chuda, by si zarobila, keby to dala niekomu necestnemu... a zevraj vycsina obchodikov otvara az po 17. nech nemusia zamienat sk za eura..

petusaaa
7. jan 2009

ujovi 😅 pardon

mima1
7. jan 2009

2 centy je 50halierov. ja som to uz zacala nechavat v obchode lebo to nema vyznam.

kili
7. jan 2009

mima, 60h

sassi
7. jan 2009

2 centy je 60 halierov 😉
ja som zatial nikde nenechávala
lebo som ešte ani vela nekupovala
tiež myslím, že budemem viac platiť kartou
ale mne skor vyhovuje hotovosť, ked platím kartou, miniem viac 😒

mima1
7. jan 2009

petusaaa ja si myslim ze urobili chybu ze otvaraju az 17. prichadzaju o trzbu a tak ci tak ked otvoria budu mat v tom hokej. 🙂 trosku. takze radsej sa naucit hned ako neskor. nechapem obchodnikov co sa tak rozhodli...