Ako vidia maminy prechod na Euro

elise
17. dec 2007

chcela by som vedieť ako vnímate vy maminy to že od 01.01.2009 budme platiť v euro. ako vnímate tento prechod?Čo myslíte ako to ovplyvní materské rodičovské volenky prídavky na deti.....?ako to pocítime v domácich rozpočtoch, čo za tie eurá asi kúpime....?

pacna
2. dec 2008

ikke 😀

marse
2. dec 2008

super clanok 😀

pacna
2. dec 2008

ono tym staršim ludom akosi nedochadza že budu moct platit sk a vydaju eura

ta kamoška sa na tej pošte aj zabavi čo ti stari vymyslia :jedna babka povedala 🙂

zuz11
5. dec 2008

ejusa • 34tt • Dnes o 10:39
Neviem ci tu uz je takato tema,ale kupili ste si eurobalicek:My ano,ale mam z toho horucu hlavu,Vy ste ako na tom,viete to ratat hned a zaraz,ci vam to tiez trva? 🙂 Neviem si predstavit ist nakupovat v januari a platit eurami,vsak ma oklamu kde len chcu 🙂 A byvaju aj znakove europenazenky?

eva7780 • snž • Dnes o 10:41
nám sa už neušlo 🤐

titkovamiriam • 3d • Dnes o 10:43
o eure tu uz diskusia-tusim :co na euro hovoria mamicky

ejusa • 34tt • Dnes o 10:44
Ale este urcite budu zas predavat.Vcera v spravach hovorili ako si jeden dedko kupil balicek a mal v nom cokoladove dukaty 😲 .

cherries • 1d • Dnes o 10:44
ahojte myslim ze to je blbost si kupovat tie balicky aj tak vam to nepomoze ked sa nevyznate v eure , ja nechcem ist do obchodu v januari len preto ze dostanem asi infarkt viem si predstavit tie rady a este ked ani predavacky sa nebudu vyznat , viete s tym eurom to je individualne pretoze niekto kto vidi odmalicky vselijake cudzie peniaze a chodi po svete to nie je problem ja viem prepocitavat taze ja sa nebojim bojim sa len radov dlhych ...................

elise • 1d • Dnes o 10:44
| Zmeň | 195.168.18.232
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

cherries • 1d • Dnes o 10:46
nechcela som vas urazit ale ak v januari budete platit este v sk tak vam vydaju v euro tak sa vam nazbieraju drobne , tie balicky boli urcene hlavne starym ludom.........

monkula • 2d • Dnes o 10:46
elise už takladal tém uo eure... 😉
myslí msi ,že s euro mproblé mmať nebudeme... teda naša rodinka 😉 😉

biela • 1d • Dnes o 10:49
nám sa balíček neušiel, mali to obmedziť na max 5 kusov pre osobu. predsa nie je možné, aby to vykúpili dôchodcovia, ktorí brali aj po 30 kusov. ja nemám skúsenosť s cudzími mincami a chcela som sa s nimi zoznámiť než nimi začnem platiť, ale mám smolu. možno to vyznie odo mňa zle, ale nie je mi ľúto, že dostal dedko čokoládové dukáty. 😖

ejusa • 34tt • Dnes o 10:50
ahhha,nevedela som,ze to tu uz je,sorry.

monkula • 2d • Dnes o 10:51
inak ,ani nám sa balíček neušiel... 😅 ejuša, v pohode 😉

bambusko • 3d • Dnes o 10:52
balicky boli urcene aj pre firmy s malymi prevadzkami, aby mali na prve dni hotovost na vydavanie. ale pocuvam vsade dookola, ze starsi ludia nakupili balicky ako vianocne darceky a firmy ako darceky pre zamestnancov 😒 takze asi kopec ludi dostane niekolkokrat 1/4kg zeleza 😀

denisocka • 1d • Dnes o 10:53
ja baliček nemám a ani by som nekupovala,šak v januari tak či tak mi to vydaju pri pokladni 😉

denisocka • 1d • Dnes o 10:54
a aj tak si neviem predstaviť že sedim doma pri stole a počas decembra sa zoznamujem s eurom 😀 mám ine starosti

titkovamiriam • 3d • Dnes o 10:54
firmy dostali drobne bez ohladu na balicky-tie vobec neboli pre firmy ale pre obcanov-vacsinou starsich aby sa oboznamili s eurom-inak je to cele hovadina lebo sa tu zacne miesat nase aj nemecke,rakuske a potom chuda stary clovek!nauci sa na balicek a vydaju mu ine bude z toho zmateny.

denisocka • 1d • Dnes o 11:00
inač.vidite ,toto mi nie je jasne-takže s našimi eurami možme platit v zahraniči a naopak?

monkula • 2d • Dnes o 11:01
denisočka ,áno, môžeš platiť nešim ieurami aj v zahraničí a naopak... ale až od 1. januára platia naše euromince.. ak by si nimi chcela zaplatiť skôr, dopúšťaš sa rtestného činu 😉

titkovamiriam • 3d • Dnes o 11:02
jasne euro ako euro len na minciach ma kazdy stat svoje symboly 😀 ,no a z nasimi az od 1-od vtedy su platne

denisocka • 1d • Dnes o 11:05
baby dík,sice nemám eura ani čokoadove a zahraničie nehrozí - aspon som mudrejšia 😀

nanyka • Dnes o 11:07
ja s tým nemám problém,keďže som pracovala dlhodobo v zahr.a prichádzala som s eurom pravidelne do styku..myslím, že si naši ľudia zvyknú..tak ako si zvykli na slov.korunky po rozdelení ČSFR..

titkovamiriam - ale veď euro je všade rovnaké..akurát mince sú z jednej strany rozdielne, podľa štátu, ktorý ich vydáva, strana s nominálnou hodnotou je všade rovnaká 😉 ..ja si vôbec nevšímam, z ktorého štátu držím mincu v ruke, načo, to nie je potrebné..

bihan • 1d • Dnes o 11:07
Teraz som sa pobavila 😅 😀 to načo by nám potom bolo euro, keby sme s ním nemohli platiť v inej krajine 😅

monkula • 2d • Dnes o 11:08
bihan 😉 😉 😉
A inak viete, kto ako prvý prišie ls náapdom zjednotiť Európu, a používať jednotnú menu? 😉

denisocka • 1d • Dnes o 11:11
bihan sa nesmej 😀

elise • 1d • Dnes o 11:19
keď by niekto zaplatil s našim eurom (z eurobalíčka) do 31.12.2008 v zahraničí tak ho zatknú za falšovanie. naše mince začnú platiť až od 01.01.2009 😉

titkovamiriam • 3d • Dnes o 11:23
ja viem ze su rovnake ved prave tie ine obrazky budu dtarsich ludi mylit -aj suseda ma 60 a syn jej priniesol eura a centy aj z rakuska aj z nemecka a uz v tom mala chaos preco je toto tak a tu tak a vzdy je suma rovnaka a teraz nase do toho 😀
ja tiez s tym nemam problem kedze chodime casto do rakuska

bambusko
5. dec 2008

titkova, ozaj boli eurobalicky urcene aj pre malych podnikatelov. velke firmy sa predzasobia cez banky. a kzady moze v januari platit este korunami, ale vydat ti musia v eurach. v radiu som akurat pocula spravu, ze sad zilin anakupil 1700 balickov ako odmenu pre zamstnancov. hlavne, ze nbs vyslovene nedoporucovala robit z balickov darceky 😒

http://podnikatelia.info/?make=opencl&cid=40455...
http://podnikatelia.info/index.php?make=opencl&...

tripplebi
5. dec 2008

ja som si balíček nekúpila a ani neplánujem. je to podla mňa zbytočné. starí ľudia sa tie mince naučia postupne, podľa toho ako ich budú používať. mladým ľuďom by to žiadne problémy nemalo robiť. jediného, čoho sa aj ja bojím, sú tie dlhé rady v obchodoch. už teraz je to neznesiteľné. 😒

nanyka
5. dec 2008

však klasika - slováci 😀 😀

titkovamiriam
5. dec 2008

tak to je skoda lebo napr nam vo firme da eura banka -poziadali sme o to 🙂

nanyka
5. dec 2008

ja som dostala za úlohu od sestry, aby som kúpila jeden balíček pre jej svokra (cudzinec), ktorý zbiera mince a chcel mať pokope novučké aj naše slovenské..a ja že - však času dosť 😀
a že balíčky boli fuč za chvíľku 😀 😀

tripplebi - teraz sú dlhé rady asi skôr kvôli Vianociam..ja chodím zásadne ráno v nedeľu 😎 to asi všetci doma varia nedeľný obed 😉

tripplebi
5. dec 2008

nanynka, no musím vyskúšať. mňa už štve, že si povyberám tovar za 5 minút a potom pol hodinu musím stáť v rade 😖

inak, ja mám minci na január až až. ako svadobný dar sme dostali kožený mešec plný jednoeuroviek. 🙂

tak ma napadlo, aby si nám mali prerobiť aj klávesnice, aby sa dal ľahko vkladať znak eura. 🙂

elise
autor
5. dec 2008

ctrl alt e 😉 treba stlačiť ale môžeš napísať aj EUR aj EURO 😉 všetko je správne 😉 tak nás to na školení učili

nanyka
5. dec 2008

ja mám na klávesnici aj € aj $ ..ale funguje mi aj ctrl alt e 🙂

tripplebi
5. dec 2008

€ jej, fakt, vďaka 🙂

skuska
5. dec 2008

kazdy chce eurobalicek - preco nespravia slovensky balicek - boli by tam vsetky bankovky a mince a dostali by sme to pod stromcek 🙂 bola by som zvedava kto by si to odkladal 😀 a koho to zaujma bolo by to 6888,50 Sk - potesilo by 😉

titkovamiriam
5. dec 2008

ze dobry napad -napiseme guvernerovi ze chceme jeziska 😀

titkovamiriam
5. dec 2008

inak ak vsetky bankovky tak 500 eur je 15000+tie ostatne a bolo by na vypredaje 😀

zuz11
5. dec 2008

podla mna dochodcom vobec balicky nemali predavat ale im dat namiesto toho vianocneho prilepsenia po balicku a dochodcovai by boli stastny a usli by sa balicky aj ostatnym 😀
moj muz kupil v pohode v banke, len chceli sme dva jeden pre nas a jeden pre nasich a iba po jednom predavali na treti den 🤐

bambusko
5. dec 2008

to je ako za sociku 🙄 pred mikulasom predavali len po 1kg mandarinok a 1kg bananov. kamoska sa bola 2x prezliect a vystala si soru, lebo ich bolo doma vela deti 😨 ved kto chce, to aj tak obabre, no nie?

eva7780
5. dec 2008

ja som minule nasla 1€,az doma som kukla ze je talianske,tak na chleba bude 😀 ak nepojde hore 😝

titkovamiriam
5. dec 2008

ja si ako decko pamatam statie na mandarinky 😀

skuska
5. dec 2008

titkovamiriam: ja som myslela ze by nam dali slovenske 😉

nanyka
5. dec 2008

skuska - veď áno, ale keby prerátali každý nominál eura, tak len za jednu 500-ku by sme dostali 15000..+ ostatné ..

skuska
5. dec 2008

😀 vidim ze som to asi poplietla - ja som myslela zeby nam vlada dala na pamiatku z kazdej slovenskej bankovky a mince - no a to je tych 6888,50 Sk - 5000 + 1000 + 500 + 200 + 100 + 50 + 20 + 10 + 5 +2 +1 + 0,50 🙂 som napisla slovensky balicek 😉

titkovamiriam
5. dec 2008

jaj akoked to budu lisovat nech to rozdaju 😀 -super usetria na kureni 😀 ,ved nas je na konikovi dost

maca793
26. dec 2008

ja do mraziaku chleba a ani rožky nedávam, neosvedčilo sa mi to. a myslím si, že terminály budú blbnúť po 1 januári dobrých pár dní. 😀

mirka414
27. dec 2008

ja zijem vo svajciarsku,jednu penazenku mam na franky,druhu v nej mam eura,ked nakupujem v nemecku co je asi len 10min.autom dalej(este mi vratia aj clo,a super sa tam nakupuje)a v tretej tu mam ked idem na Slovensko koruny...tiez som mala prvy x strach s eurominci,ked som prisla zit do svajciarska,juj ako som si to plietla,vsetky tie franky,eura.potom som si zaviedla tento system a je to super.este sa vzdy snazim platit s co najviac mincami,co moj manzel neznasa a hadze mi ich do pohara a ja potom minam.mne to nerobi problem vysypat celu penazenku s mincami a tak platit,nech si mysli kto chce co chce...

nanyka
27. dec 2008

mirka, tak to máš ako som ja mala kopec peňaženiek, keď v EU nebolo ešte euro, takže som ich mala zopár, podľa meny štátu,ktorým sme prechádzali - pracovala som na lodi, bola to nutnosť,aby som nemala chaos v peniazoch (marky,šilingy,guldeny,franky F,franky CH...) 😉 bolo to praktické

ja sa tiež nehanbím platiť mincami,veď to sú tiež peniažky - presne,nech si myslí,kto čo chce 😉

ankan
27. dec 2008

Tiež na to pozerám z nadhľadom. Hlavne na všetky tie špekulácie čo sa týka obdobia platenia v SK a vydávania v EURÁCH. Už som počula toľko teórií, že by sa dal napísať román. Napr. vydajú len 4-násobok hodnoty nákupu a ostatné peniaze prepadnú v prospech štátu(haha veď skoro všetky obchody sú prevadzkované podnikateľmi a chcela by som vidieť nejakého podnikateľa ako ich potom dá štátu), alebo budú vydávať aj EURÁ aj SK( veď ktorý malý obchod bude mať toľko EÚR aby každému vydal EURÁ pri pladbe malej sumy napr s 1000SK bankovkou) a podobné bludy. Ľutujem, len starších ľudí. Budú si tažko zvykať na novú menu,niektorý dokonca nevedia ani používať kakulačky a nie ešte EUROKALKULAČKY. Určite sa ich budú snažiť niektorý podnikavci ošklbať.

maca793
27. dec 2008

dnes mi prišli nové letáky s euro cenami a poviem pravdu, mám v tom chaos. sú to billa leták, tesco, jysk. bojím sa toho, že si neušetrím ani pár centov.