Ako vidia maminy prechod na Euro

elise
17. dec 2007

chcela by som vedieť ako vnímate vy maminy to že od 01.01.2009 budme platiť v euro. ako vnímate tento prechod?Čo myslíte ako to ovplyvní materské rodičovské volenky prídavky na deti.....?ako to pocítime v domácich rozpočtoch, čo za tie eurá asi kúpime....?

titkovamiriam
24. jún 2008

pozerala,ja si z toho tazku hlavu nerobim,je to o tom ze si clovek musi na to zvyknut a casom to uz ani neprepocitavat. ☹ Samozrejme lutujem dochodcov ti si tazko zvykaju na nove veci 😒 .Skor ma seru obchodnici dnes co robia s timi cenami je hnus 😠

elise
autor
24. jún 2008

titkovamimiram to ano ved v tescu za poloprázdny košík toho najnutnejšieho sa mi zdá že platíme čoraz viac, oni tak potroške tie ceny zdvíhajú... 😠 😠

titkovamiriam
24. jún 2008

snad po eure skoncia a pojdu hore ale zasa sluzby a energie budu dvihat donekonecna 😠

elise
autor
24. jún 2008

som zvedavá ako sa bude zaokrúhlovať myslím platy, materská...

kili
24. jún 2008

ako s manželom sme sa o tom nedávno rozprávali, a napadlo nás, že už asi ceny nebudú mať kam rásť, keďže v rakúsku sú už podobné ako u nás. Jedine čo ma štve, že najnižšia bankovka je 5euro a ja pri momentálnej finančnej situácii pomaly v peňaženke viac ani nemám, takže bude peňaženka príšerne ťažká, plná drobných. Pamätám si, že keď sme boli v Tunise, tak to tam tiež tak nejak mali a manžel si na kraťasoch na drobné musel vyčleniť vrecko, lebo sme ich nemali kam dávať a boli strašne ťažké. Takže si asi pôjdem kúpiť takú tu peňaženku na drobné a niečo na doklady a peňaženku zruším úplne.

tilly
24. jún 2008

kili, oprava, ceny v rakúsku nie sú podobné ako naše, ceny v rakúsku sú oveľa nižšie 😉

ja sa aj teším, lebo už si nebudem musieť meniť peniaze pri stále častejších nákupoch v rakúsku, dnes som bola v carefoure, robila som fakt minimálny nákup a pri kase som skoro skolabovala 😢

kili
24. jún 2008

tilly, však zhruba, niečo je lacnejšie ale niečo drahšie, nie?

ja sa tiež teším, teraz sa nám nechce chodiť nakupovať do rakúska, lebo by sme museli meniť a nemáme dosť peňazí na to, aby sme mali nejaké v eurách, potrebujeme všetky k dispozícii, takže potom budem rozhodne viac nakupovať v rakúsku 😵
si toto poslanci prečítajú a odložia zmenu 😀 😀 😀

elise
autor
24. jún 2008

kili oni koníka určite nečítajú, myslím tý poslanci 😀 😀 ved keby čítali tak nám schvália matersku na aspon minimálnu mzdu 😀 😎 ved ked sa to prepočíta tých 4500 sk na euro je to úbohé 😠 😠 😠

karolinkafe
24. jún 2008

Tilly reagujem na tvoju vetu ktoru si este zo zaciatku povedala :
"tak ja dúfam, že aspoň občas to bude v tých tisícoch, síce nie v desaťtisícoch... "
Myslis si, ze budu slovaci dostavat vyplaty v tisicoch??? 😅 To by som chcela vidiet. Ved aj v zahranici "normalne" pracujuci ludia nezarabaju tisice (teda eur), ale okolo tych 1-2 tisic 😕

elise
autor
24. jún 2008

som však zvedavá ako sa budú uvádzať duálne ceny v bankovom sektore ako sú výpisy z účtov, výbery z bankomatov..... 😅

tilly
24. jún 2008

karolínka z ktorej strany? neviem ako som to myslela, keď je to takto vytrhnuté z textu...

kili, jasné, služby sú tam drahé, ale v potravinách a drogiške je skoro všetko lacnejšie o handrách ani nehovorím... hlavne tie luxusnejšie veci sú ooooveľa lacnejšie, tie bežné veci sú len trochu lacnejšie (cca o polovicu 😀 ale nie)

tilly
24. jún 2008

karolínka to bola reakcia na príspevok od elly, že nebudeme dostávať výplatu v tisícoch, ale v stovkách a moja reakcia bola (hlavne zvýrazňujem, to aspoň občas...
tak ja dúfam, že aspoň občas to bude v tých tisícoch, síce nie v desaťtisícoch...

ivana98
24. jún 2008

juj, dievcata, je mi z vas trochu smutno 😔 ako tak citam, ohanate sa politikmi a zivotnou urovnou v nemecku... 😕

ja sa na euro tesim. prechod urcite nebude jednoduchy, ale vidite to uz teraz - zdrazuju sa napr. potraviny, pretoze stupaju ceny na svetovych trhoch. no a kedze sa pravdepodobne bude zdrazovat aj v januari, tak sa bude pre zmenu nadavat na euro...
jasne, zaokruhlovanie nie je jednoduche a nove bankovky su vec zvyku, ale urcite to vsetci zvladneme..rovnako ako v ostatnych krajinach, kde Euro zaviedli 🙂

karolinkafe
24. jún 2008

Tilly ja si myslim, ze bude najviac tych, ktori budu dostavat vyplatu v stovkach 😔 🙄

liana
24. jún 2008

aktuálna euro info z môjho domova - kilo citrónov za 155,- Sk 😠 a pri otázke či sú tie citróny zo zlata mi povedala predavačka, nech si zvykám, lebo euro sa blíži.

zuzkaprofant
24. jún 2008

elise dostanes to v 150eur matersku 😀 ( neboj nic ja dostanem taku istu v nemecku 😉 )

elise
autor
25. jún 2008

zuzkaprofant tolko prachov že? 😀 😀 😀 😀 (ale niečo vymyslíme aby sme vyžili aj s tým 😉 )

tilly
25. jún 2008

liana 😲 😠 😖 😢 to čoooooo jeeeeee???? a citróny boli také, že by si ich ani opiciam do zoo nedala, že? u nás sa celkovo predáva ovocie, čo je určené do zoo... 😀 za tie prachy budeme ešte aj ovocie kupovať v rakúsku, alebo sa dáme na pestovanie doma, aspoň to bude v bio kvalite 😀

karol, ja viem, bohužial, aj dnes je u nás 1000 E za mesiac rozprávkový plat 😠 je to des bes, ale je stále viac a viac ľudí, teda jasne, že z okolia BA, ktorí budú mať aj v tých tisíckach (4-5-6-7-8-9) a nemyslím tým len politikov, zlodejov, pseudomafiánov... šikovní ľudia sa vedia krásne vypracovať a zarábať, ja niekedy len čumím...

najhoršie na tom je, že platy, sociálne dávky, dôchodky a pod. sú nízke a ceny brutálne...

elise
autor
27. jún 2008

v banke mi poveddali včera že výpis bude tak že pri každej korunovej položke bude aj euro položka v druhom stlpci a ked si budem vyberať z bankomatu tak vraj to bude tiež na lístku aj v sk aj v euro 😉

elise
autor
27. jún 2008

včera v bojniciach mi dali vstupenku do zoo a potom mi podali vytlačený bločik kde už mali euro 😀

emogeon
27. jún 2008

tilly to vystihla presne

elise
autor
28. jún 2008

už sa vraj pohybuje kurz ktorým sa mjú meniť peniaze za euro 29, 30 😕 ešte som to síce na vebe nepozerala ale začína byť dobrý kurz mohol by ešte klesnúť 😉

emogeon
28. jún 2008

elise kde si to pocula, citala ?

elise
autor
28. jún 2008

v banke mi povedala jedna známa čo tam pracuje.

elise
autor
28. jún 2008

hladala so´m teraz na vebe je tam 30,31

emogeon
28. jún 2008

ved aj ja som pozerala hned ekonomiku a o takych cislach zatial nic ☹

elise
autor
30. jún 2008

takže od zajtra začína už duál som zvedavá na tie ceny v marketoch 😒

aktak
30. jún 2008

myslim ze dualne zobrazovanie je povinne od augusta 😕

elise
autor
30. jún 2008

kati neviem nie som si teraz istá ale som zvedavá na tie ceny aj tak 😉

sirinka
30. jún 2008

baby...kde v rakusku su potraviny lacnejsie ako u nas??? 😨
inac podla mna je jedno, ci platime skk, euro alebo grajciarmi...ceny budu stupat stale...