Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

karolinkafe
15. máj 2008

lebo zidia mozu byt aj slovaci, aj poliaci atd 😅

leishmania
15. máj 2008

oni su povodne niekde z okolia iranu, potom nejake generacie asi kvoli nabozenstvu museli odist, boli na kaukaze, a ked bola moznost isli do izraela...

karolinkafe
15. máj 2008

ahaaaa tak teda riadna "cestovacka" 😀 (to su akoze mnou vymyslene vyrazy) 😅

devlin
15. máj 2008

Karolin, Izrael je "umely" stat, ktory vznikol az v roku 1948 😉

leishmania
15. máj 2008

no vidim ze nejak perlis hehe...ja veceru varim...papriku zapekanu so syrom, mnam

karolinkafe
15. máj 2008

No hej ale tak zid tiez nie je narodnost 😉

karolinkafe
15. máj 2008

Ja mam o izraeli celu historiu zmapovanu, kedze oslavuju tych 60 rokov tak tu o tom same dokumenty chodia 😉

devlin
15. máj 2008

no... 😅 Libanon je hned vedla, takze trosku o tom nieco viem 😉 A zbooooznujem citanie 🙂

leishmania
15. máj 2008

no narodnost maju izraelsku 😀

devlin
15. máj 2008

leish, mnam, ja som dnes robila bryndzove pirohy 🙂 akosi neviem vyhladnut z nich 🙂

leishmania
15. máj 2008

myslim ze vsetky o tom nieco vieme, co mame nejaku spojitost so stredym vychodom 😉

leishmania
15. máj 2008

to som este nejedla bryndzove pirohy, ale bryndzove halusky nelubim...

devlin
15. máj 2008

jasne. karolin, ja som to nemyslela zle 😉

karolinkafe
15. máj 2008

ok 😉 je to trochu chytanie za slovicka, kedze je to "mlady" stat a obyvatelia, alebo skor povodni obyvatelia su tu uz generacie. No ja ani tak so strednym vychodom nic nemam, takze nechajme politiku bokom 😅
Ja zbooooznujem bryndzu, akurat ze ju jem tak raz za rok 🙄 kedze tu sa kupit neda

leishmania
15. máj 2008

devlin vy planujete babo?

devlin
15. máj 2008

jasne, nechajme vychod vychodom 🙂 juj, bryndzu aj my mozeme, dokonca aj drahy 🙂

leish, az po svadbe,ktora neviem kedy bude...ved bez svadby ani bocian nechodi, ci...? 😀

A vy? myslim obidve Karolinky 😉

devlin
15. máj 2008

Karolinka, a Ty kde byvas?

leishmania
15. máj 2008

devlin my planujeme az po skole...takze este 2-3 roky by to nebolo najlepsie ani pre nas ani pre male...ale mam spoluziacky, jedna z kruzku tehotna, a dve z inych kruzkov co poznam uz maju babo a ani neprerusili studium, maim kto pomahat, zas vyhoda ze uz budu mat "odrodene" lahise ich prijmu ako dr. a mozu si robit atestaciu,lebo keby som chcela este atestaciu pred babom tak je to este 7-8 rokov, a to je moc...

sisulik
15. máj 2008

no..ja citam som sa naucila hned na zaciatku...ja mam rozum na jazyky..no aspon na nieco...arabcina sa zda byt tazka..ale ked ste medzi nimi, pochopite aj ich skladanie viet..a pravdupovediac..slovencina je ovela tazsia nez arabcina..

leishmania
15. máj 2008

slovencina je podlaposlednej statistiky najtazsi jazyk na svete, to nase sklonovanie sanaucit je umenie iste 😀

sisulik
15. máj 2008

hehehee

sisulik
15. máj 2008

leish..a to kde sa da dostat k takymto statistikam?

leishmania
15. máj 2008

to mi poslal tento rok MM bolo to niekde v spravach na internete...ale uz to fakt nemam...to len nahodou som sa k tomu dostala

expertka8
15. máj 2008

Desať najťažších jazykov na tejto planéte:
10. nemčina
09. francúzština
08. čínština
07. japončina
06. jazyk oboch Kórei je rovnaký, takže kórejština
05. perzština
04. arabčina
03. fínština
02. maďarčina
01. najťažším jazykom akým sa hovorí na tejto planéte je Slovenčina.
A to pre jej gramatickú štruktúru a „mobilitu slov a slovných spojení” ako jediný jazyk sveta má slovenčina 7 pádov. (Nominatív, Genitív, Datív, Akuzatív, Lokál, Inštrumentál a Vokatív), ďalej vybrané slová, a hlavne mäkké a tvrdé „ i, y „ , skloňovanie prídavných mien a slovies, v podstate sa v slovenskom jazyku skloňujú takmer všetky slová.:

Špecifiku tvoria slovesá.:
V slovenčine je sloveso ohybné. Ohýbanie slovies sa nazýva časovanie.

Pri slovese sa rozlišujú v slovenčine gramatické kategórie:

* osoba (prvá osoba jednotného čísla, druhá osoba jednotného čísla, tretia osoba jednotného čísla, prvá osoba množného čísla, druhá osoba množného čísla, tretia osoba množného čísla)
* číslo (jednotné číslo, množné číslo)
* čas (predminulý čas, minulý čas, prítomný čas, budúci čas)
* spôsob (oznamovací spôsob, podmieňovací spôsob, rozkazovací spôsob)
* slovesný rod (činný rod, trpný rod)
* slovesný vid (dokonavý vid, nedokonavý vid)
* slovesná zhoda (zhoda s tvarom nadradeného podstatného mena alebo zámena)
* intencia slovesného deja (sloveso vyžadujúce doplnenie agensom alebo paciensom, sloveso nevyžadujúce doplnenie agensom alebo paciensom)
* trieda
* (slovesný) vzor

ROZDELENIE SLOVIES

plnovýznamové
1. činnostné -pomenúvajú činnosti, úkony
a. predmetové -ich význam si vo vete vyžaduje pripojenie predmetu
b. bezpredmetové -ich význam si nevyžaduje pripojenie predmetu
2. stavové -pomenúvajú stavy, deje, ktoré nepodliehajú vôli

pomocné
-nemajú úplný, samostatný význam, preto sa vo vete spájajú s iným, plnovýznamovým slovom
1. modálne (spôsobové)
- vyjadrujú vôľu, chcenie, povinnosť, možnosť uskutočniť dej
chcieť, môcť, musieť, vedieť, mať (niečo za povinnosť.), smieť, dať sa
2. fázové
- vyjadrujú fázu, koniec, začiatok deja
začať/ínať, prestať/ávať, z/ostať/ávať
3. limitné
- vyjadrujú blízky začiatok deja
ísť, mať
4. sponové
- fungujú ako spojenie (spona) v mennom prísudku, spájajú sa s plnovýznamovými slovnými druhmi
byť, stať sa
Ako jeden z piatich jazykov máme tri rody.:
Mužský, ženský a stredný

A ako jediný jazyk sveta má vzory prídavných mien, dvojhlásky a spodobovanie, toto nenájdete už v žiadnom inom jazyku na tejto planéte. Toto je len tak na okraj čo sa týka gramatiky slovenského jazyka. Jej gramatika je tak komplikovaná, že akémukoľvek cudzincovi by podľa prepočtov trvalo až 12 rokov kým by sa naučil kompletnú gramatiku a to nehovorím a variabilite slov, viet a slovných spojení vo vetách. Kompletnú gramatiku slovenského jazyka nevie ani jeden jediný človek, preto ju študujú a pripravujú tými vedcov a jazykovedcov, pretože je tak obsiahla a povedal by som, že v niektorých prípadoch až extrémne náročná nato, aby ju bol schopný poňať jeden človek. Slovenský jazyk má presne 465 gramatických výnimiek aj to dokazuje jeho komplikovanosť. Pravidlá slovenského pravopisu prichádzajú len veľmi málo s nejakými úpravami alebo novými pravidlami gramatiky, ale cez to všetko ide o jazyk, ktorý nemá vo svete obdobu, čo sa týka náročnosti na učenie, písanie, počúvanie, hovorenie a čítanie.

..staci??? 😅 😀

expertka8
15. máj 2008

desať najľahších jazykov na svete.

10. mongolčina
09. aramejština
08. gréčtina
07. nórština
06. taliančina
05. rumunčina
04. chorvátčina
03. bulharčina
02. angličtina
01. najľahší jazyk na svete ktorým hovorí vyše 300 miliónov ľudí na celom svete je španielšitna.

leishmania
15. máj 2008

sisulik,takty vies tie najtazsie jazyky 😀 ty si daka masochistka take sa ucit 😀 😀 😀

devlin
15. máj 2008

ahojte, nespite este? 🙂 leish, ja mam tiez spoluziacky, ktore uz maju odrodene alebo su tehotne 😝 Ja by som to pocas skoly nechcela....Aj ked niektore fakt ked skoncia skolu, maju uz celkom velke deti 😀

leishmania
15. máj 2008

devlin ani ja by som nechcela 😉

devlin
15. máj 2008

je pravda, ze ani tie baby, ktore poznam, povodne nechceli 😉 ale nejak sa zadarilo 😎 tak dobru noc zelam...caka ma zajtra zase ucenie, musim nabrat energiu.

leishmania
15. máj 2008

papa dobru, aj ja idem spat 🙂