Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

cervenaciapocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
amee
6. jan 2009

Ahoj červená čiapočka 🙂
No my sme tu všetky také pomiešané 🙂 A kde máš foto????? Nedáš aby sme videli ????

cervenaciapocka
6. jan 2009

Ahoj Amee Ak by si mala facebook account, tak si ta pridam. Mam tam 25 albumov. 😝 tu sa mi to nechce a este som to ani neskusala pridavat. www.facebook.com alebo www.facebook.cz 😀 😀 😀 😀 😀 😀

amee
6. jan 2009

Červená čiapočka, ja zas nemám facebook account resp. som sa k tomu ešte nedostala ... Synáčik ma plne zamestnáva 🙂 🙂 Tak možno ak sa ti bude chciet, aspon pár pictures pridáš 😉

cervenaciapocka
6. jan 2009

amee, kde zijes? a z kadial je tv. partner?

adoracion
6. jan 2009

Ahojte aj moja dcerka je zmiesana ja Slovenka otec Iraq tak sa pridavam zijeme v Anglicku Stoke on Trent 🙂

timinka1984
6. jan 2009

ahoj adoracion 🙂
to mi nieco hovori, no neviem si vybavit, kde sa to nachadza 😒 😕 😅 😅
my zijeme v northamptone, blizko milton keynes 😉

amee
6. jan 2009

Čiapočka, my to máme také komplikované trocha... Manžel žije v UK, 24. januára letíme za ním ... Manžel pochádza z Maurícia /ostrov nedaleko Seychelských ostrovov alebo Madagaskar je tuším bližšie 😨 /

amee
6. jan 2009

Adoracion ahoj 🙂 Predpokladam, že manžel ako Iránec je moslim ... Rovnako ako moj 🙂 Len sa ta chcem spýtat či si konvertovala na islam alebo to zostalo ako bolo ... My sme s tým problémy nemali, dohodli sme sa ešte pred svadbou ... Ale manžel trvá na obriezke keď bude malý vačší

cervenaciapocka
7. jan 2009

amee, co sa tyka obriezky, ty si nemyslis, ze je to lepsie? Tu v usa sa obrezava 95 percent deti, a to katolici, moslimovia, krestania, zidia, bez ohladu na vieru. Obrezavaju chlapcekov este v nemocnici, normalne ti, co ma budu rodit, hned v den narodenia. Je to hygienickejsie... vela inych benefitov. 😉 Cim neskor tym horsie, Kamoska dala synovi az ked mal 4 roky (teraz v lete) hroza, ako si vytrpel, nechcel ist cikat, bolelo ho to asi 10 dni.

adoracion
7. jan 2009

Amee nie z iranu ale iraqu to je susedny stat. Ale je tiez moslim. Ja si ponechavam stale v srdci moju vieru som katolicka a tak chcem aby to ostalo aj po svadbe. Inak budeme sa brat teraz 17.1 aj ked len malicka svadba kedze daleko od mojej a jeho rodiny. No a co sa tyka dcerky tak neviem cim bude asi ju nechame rozhodnut sa samu ked bude starsia to jest okolo 20 rokov 🙂

amee
7. jan 2009

Čiapočka: áno, ja s tým súhlasím, ale obriezku mu možem dať urobiť až keď nebude mať plienky ...
Adoracion: prepáč, som sa pomýlila 😉 My to máme tak isto, myslím tým akú vieru bude mať malý ... Nech si vyberie keď bude dosť starý a bude tomu rozumieť ... Aj my sme mali malinkú svadbu v UK 🙂

sonicka25
10. jan 2009

Ahojte,
Tak nasa mala je ties pomiesana 😉
Manzel je z Nigerie a narodila sa nam v Nemecku,kde zijeme 🙂

Keby sme mali chlapceka,tak by manzel ties chcel obriezku,u nich sa obrezavaju chlapci,ked maju pol roka...Robia to ale doktori v nemocniciach alebo aj ambulantne.
Manzel je ties katolik..

amee
10. jan 2009

Ahoj Soni 🙂 a vitaj 😉
Som si pozerala fotky, malinká je zlatunká a vlásky ... No comment 🙂

sonicka25
10. jan 2009

No a to cesanie 🙂 sama sranda 😵
Akurat pozeram tvoj album,manzel je Ind?Waw,Naathimko je zlatyyy 😵
Kde zijete?

timinka1984
10. jan 2009

ahoj soni 🙂 🙂
ty mas foto aj na moja svadba, pravda?uz tam som malu obdivovala, no len zopar foteciek a teraz som sui kukla, aka je len krasna 🙂 🙂 🙂
my mame tatina z ghany, takze susedia 🙂 😉

adoracion
10. jan 2009

Dievcata aj vy mate problemy pri vybavovani vsetkych papierov neustale. Stretavate sa s takym niecim. MOj manzel je refugees vlastne ma len povolenie zivota v Uk nemoze tu pracovat a uz vobec vycestovat von. O tyzden budeme mat svadbu tak snad sa uz potom nieco poriesi. Strastne by som chcela aby sme mohli ist spolu konecne k nam domov na Slovensko. Zaujimalo by ma ci ma tu niekto nejake podobne problemy kedze vasi manzelia priatelia tiez niesu z EU. dakujem

slaviq81
10. jan 2009

Ahojte,
Adoracion, tak to mate blbe, ked tvoj MM nemoze ani pracovat. Ved je to taka hlupost. Co teda robi?
Aspon ste v Uk, a cestovat mozes ty.

sisulik
10. jan 2009

adoracion..ale refugee moze tu byt ako dlho? na SR ak niekomu povolia status refugee..tak ma na pat rokov trvaly pobyt a potom dostava nase obcianstvo...neviem vsak ake to je tu v UK

sisulik
10. jan 2009

adoracion..napada ma aj to..ze ak budete ma UK sobas, tak si urcite daj urobit na osobitnej matrika v blave aj slovensky sobasny list...s nim budes moct pre manzela poziadat cez nasu ambasadu trvaly pobyt pre neho na SR...avsak..aj ked trvaly pobyt na SR dostane, neviem ci mu to pomoze s UK, kedze UK nepatri pod Schengenske staty..ale zarucene mu to pomoze v krajinach Schengenu, lebo so SR trvalym pobytom (aj prechodnym, ci vizami na SR) sa uz teraz da volne pohybovat po celom uzemi schengenu..

slaviq81
10. jan 2009

Sisulik, mam otazocku. Mozeme sa s priatelom vziat aj na Slovenskej ambasade?

sisulik
10. jan 2009

slaviq...ked som este ja robila na ambasade (ale nie v uK) tak sa dalo..len tam trebalo mnozstvo papierovaciek...zakony sa vkuse menia a odkedy sme v eu sa toho zmenilo neurekom..najlepsie bude, ak zavolas na nasu ambasadu a spytas sa na to ich...ty si v uk?

slaviq81
10. jan 2009

Nie nie som, momentalne som na Slovensku. S priatelom som sa zoznamila v Emiratoch. Je to teraz dost blbe, lebo pred par rokmi tam zavreli nasu ambasadu.

adoracion
10. jan 2009

Sisulik diki to urcite spravime ale my momentalne ziijeme tu mam tu aj pracu fulltime tak ide nam hlavne o to dostat sa z UK a do Uk kedykolvek chce. NO verim ze po svadbe sa to zmeni mal by ziskat rovnake prava ako ma obcan EU v UK. uvidime co ostava len opat cakat a cakat ☹

amee
10. jan 2009

Adoracion, moj manžel je z Maurícia a svadbou so mnou získal akurát tak víza na pat rokov čiže nechcem ta nejako nahnevať, ale nemyslím si, že bude mat rovnaké práva ako občan EU. Síce nie je refugee ako tvoj manžel, ale hovorím, nemyslím si, že by mal rovnaké práva. To som si myslela aj ja, ale keď cestuje k nám na Slovensko, musí mať stále víza.
Možno sa mýlim, prípad tvojho budúceho manžela je iný ... Tak neviem

jankando
12. jan 2009

Ech,ale ste toho popisali..idem Vas docitat. 😉

jankando
12. jan 2009

Ja len dodam , ze ak by Adoracion vybavila, teda ak by jej manzel dostal pobyt na Slovensku, tak len na vize by sa mohol dostat do UK...no alebo estei tak sa da, ze by si ty Adoracion musela mat minim., tusim 1 rok odpracovany , teda byt sucasne zamestanana, mat dostatok penazi na ucte a este kopec inych tuna v UK a potom by ta on mohol prist join.....nenapada ma to slovo......sorry...
to viem, pretoze kamoska si brala Srba a takto to mali..mohol byt na Slovaci, ale nikam inam nesmel..teda do \Schengenskych krajin uz mysim ze ano...ale do Irska to musela vybavovat takto..teraz su tam spolu..ale ona musela dokazat, ze sa dokaze postarat o neho a zabezpecit mu vsetko potrebne..myslim,z e sa to tyka i zdrav.

jankando
12. jan 2009

No a co sa tyka obriezky...
Moj priatel je rodeny Cammerooncan, ale tvrdi, zeje Nigerijcan, Yoruba, pretoze jeho rodicia z tamade pochadzaju i vlastne tam zije jeho rodina teraz.. 😉
je moslim, ale taky liberalny..ani nie moslim...mozno je to tym, ze je tuna a my sme ludia prisposobivi..niektorii samozrejme....ja ho respektujem ako moslima, on ma ako krestanku....nikto nikoho neodcudzuje a do nicoho nenuti...konvertovat a blabla...
no prv tiez chcel aby maly mal obriezku....a kedze jemu robili asi v 10 rokoch albeo tak nejako , tak vie ako je to vytrpiet si to, tak ak na tom trval a mne sa to len paci a je to fakt hygienickejsie, tak som cosi skusala hladat a nikto mi poradil ze sa da babatkam asi len do 3 mesiacov urbot nejakym prstenom , ktory sa tak nasadi a vraj to samo nejak...priznam sa ze sa do toho velmi nerozumiem, ale mala som naplanovala sa informovat v nemocnici co a ako....no v tej chvili ked som tam bola ma to ani nenapadlo a tato sa tak rozplyval nad synacikom, ze povedal,z e ho nechame tak..ze nebude obriezka..nebudeme ho trapit...
tak som dala na jeho rozhodnutie. 😉

jankando
12. jan 2009

sorry za chyby..tak mi nejde prstoklad.. 😠

jankando
12. jan 2009

Timi, heh
ja som tiez obkukala Sonicke25 album na mojej svadbe.. 😀 😀 😀
a malinka je zlatulinka....a tie vlasky.....daju zabrat?