Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

janette1105
23. jún 2009

waw, to je super, pozerala som ostatne foto, mas prekrasnu rodinku, tak vela stastia pri lete a vela pevnych nervov. 😉

zanulienka
23. jún 2009

dakujem a vam podobne 😉

janette1105
23. jún 2009

diky

janette1105
23. jún 2009

kocky boli ste niektora so svojim dietatom v afrike na dovolenke a mate skusenosti s antimalarikami?

nippa
30. jún 2009

ahojte kocky...tak sa to tu konecne pohlo...nebola som tu ani nepamatam...janette my sme boli v afrike 2x....brali sme Malarone. Daj si tie napisat. Ak kojis tak ti nedaju nic. Musis potom ostat po veceroch vnutry samozrejme so sitami na oknach... 😢 . Urcite si zisti vsetko co potrebujes vediet pred odchodom. Myslim ze ani manzel nebude na niektore veci mysliet lebo mu pridu samozrejme. Ak chces ozvi sa na IP ohlade cesty.
Kazdopadne sa mi v afrike velmi pacilo(teda v Nigerii) a tesime sa znovu. Nasla som si aj nejake zname co tam ziju(slovenky a ceska) a velmi ma to laka sa tam na cas prestahovat.
Jankaado maly rastie ako z vody, Sonula prejem pekne prazdniny na SK a ostatne babizne mate krasnych drobcov

dont_speak
2. júl 2009

Ahoj holky,
jsem vás objevila díky odkazu od jedné z vás na jiném foru a ráda bych se přidala. Máme dva klučíky 🙂a, s manželem žijeme v Čechách.

nippa
2. júl 2009

ahoj samozjrejme ze sa pridaj...ved sem patris 😉 . Odkial je vas ocko? Podla oblecenia pribuznych v albume asi z Nigerie? Deticky su krasne. Moj je z Nigerie a mame jednu dcerku. Zijeme v UK. Ale asi si si uz precitala v starsich prispevkoch. Prestahovali ste sa do ciech ci tam ste boli stale?

dont_speak
2. júl 2009

nippo, díky, máte taky krásnou holčičku 🙂 Už jsem koukala a něco málo i přečetla v diskuzi. Přesně jak píšeš taťka je z Nigerie.My se poznali ve Francii, ale co jsem otěhotněla s prvním chlapečkem, tak žijeme v ČR.

bluebell12sr
2. júl 2009

nippa, ako vidim, si tu rarita 😵 , dont speak ma dvoch chlapcekov.... takze malinka je stale v tomto fronte jedina 😵 😵 😵 you go girl 😉

janette1105
2. júl 2009

ako sa manzelovi paci v CR? Moj si na slovensku akosi stale nevie zvyknut. Mas krasnych chlapcov 🙂.

sonicka25
3. júl 2009

Ahojte,pozdravujem zo slovenska 😉 som u maminy a ako zbadala malu,zalubili sa do seba 😀 Soma rada,ze sme sa rozhodli pre navstevu 😵

Vitam nove miesanceky 😵 Dont_speak,ako sa volas menom?Pozerala som si album a musim povedat 😵 😵 😵 😵
Som vas fanusik,ste velmi sympaticka rodinka 😉 Ties som videla v crtoch ,manzela,za je nigerijcan,uz chytam ocko na to ako Marcelka-nippa 😀

Marceli s tymi vlaskami si mala pravdu,ale je to fakt zlozite,mala zrazu neznasa cesanie 🙄 takze sa uz teraz hadame,uz vyhodila do kosa tri hrebene 🙄 😀 😀 😀

Bluebell12sr my vas s tymi dievcatkami este predbehneme,obidve budeme mat este druhe dievcatko a sme vo fronte 😀

Manzel v utorok odlietal naspät do nemecka koli praci a ked bol tu na slovensku,jeho prvy komentar bol,ze su tu same krasne zeny 😀 Ze este nevidel tolko stihlych kociek po sebe a ze sa tu chce prestahovat 😀 😀 Ja na to,ze len diky a stahovat sa nebude 😀 😀 ci mu nestacim 😕

Pekny den vsetkym 😉

bluebell12sr
3. júl 2009

Jaaaj sonicka, ano aj ty mas dievcatko!!!! tak dlho si sa neukazala!!! no ano, to ste s nippou dve 😵 😵 😵
soni, kde na sk ste? malinka vyrastla.... 😵 😵 😵

bluebell12sr
3. júl 2009

....soni, no a v tych satockach!!!! na zjedenie 😵 😵 😵

dont_speak
3. júl 2009

AHOjky 😉 ,
bluebell, mě připadá, že se rodí všude nějak víc kluků.. já byla u toho našeho druhého klučíka skoro celé těhotenství přesvědčená, že se narodí holčička 😀 🙂

janette, manžel si tu v ČR taky moc nezvyknul. Našel si v Praze známé, ale to jsou jen lidi z Nigerie, Ghany nebo UK.

soničko, díky 🙂 Já jsem ráda, že jsem Tě tu taky objevila, Sofinka vám krásně roste,je kouzelná! 🙂

Nás dneska navštívila babička, lekla se jak tu vegetíme 😀 No holt, ještě se sžíváme jako čtyřčlenná rodina.. Pomohla mi aspoň roztřídit nějaké oblečení na děti.. jsem si totiž nestihla ani všimnout, že nám Davídek z plno věcí odrostl 😅

sonicka25
3. júl 2009

My sme na Orave,u mamky v mojom rodisku 😉 Nestiham navstevovat tety a ujkov 😀 vsetci mi chcu ukradnut malu 😵 pomooooccc 😀 😀 😀

Tie satocky mala na svadbe,vkuse tancovala 😀 😀

dont_speak
3. júl 2009

soni 🙂 no já bych jí malou taky ukradla, abych už nemusela otěhotnět potřetí 😀 😉
A že ten tanec mají nadělený v genech?😉 Nám začne pařit Dav i když slyší jen puštěnou pračku 🙂

janette1105
9. júl 2009

haloooo, kde ste vsetcia? ci dovolenkujete? ☹

nippa
15. júl 2009

ja tu mam mamku takze na net neostava vela casu...sonicka uzite si dovolenku aj my sa chystame na sk v auguste. janette mozno ani nedovolenkuju len pocasie je pekne a tak vsetci travia cas vonku radsej nez na nete...teda okrem mna a mamka ma za to nazyva internetnou maniackou... 😒

sonicka25
9. sep 2009

Ahojte holky,kde ste?Nejak to tu zamlklo 😝
Manzel isiel pred tyzdnom do Nigerie navstivit rodinu,ja som s malou cestovat zatial nechcela,trosku sa bojim 😒 Este sa mi zda moc malicka na taku dialku a to podnebie.. 😒 Ale na buduci rok mozno ano 😵 😉

Ako ste dovolenkovali?

shhh
18. okt 2009

ahoj soni. aj my ideme urcite na buduci rok. babetko bude mat nejakych 8 mesiacov. uz sa neviem dockat a je mi luto ze tento rok sa tam nedostaneme lebo som tehotna. no aspon si uzimeje studene vianoce a ja zasa pecenie. vidim ze to tu zamrzlo ako sa dari?

shhh
18. okt 2009

soni to som ja nippa, nevsimla som si ze to kamoska je stale prihlasena....

katica5
8. jan 2010

ahojte baby, aj my mame maleho mulata 🙂

zuzana1710
19. jan 2011

ahojte..ja nemam mulatku,ale otec je tiez tmavy(nie cernoch)...no mala je bleda ako stena 😉 😉 😉 vobec sa nepodala na neho co sa tyka farby pokozky...a tak som dufala,ze aspon vlasky bude mat cierne a huste... 😝 nezije s nami,ale malej stale hovorim,ze ma tatina a zije uplne niekde inde a ked ma nahneva,tak jej zo srandy poviem..pojdes za otcom 😀

sisa39
18. mar 2011

Ahojte 😉

matusik83
11. jún 2011

ahojte babenky. aj my mame mulatika, a tiez je bielucky po maminke. manzel je z nigerie (Igbo) a oni su nie az tak cierni 🙂)))) moja svokra je svetlulinka, taktiez aj svagor, tak si myslim,ze maly zdedil moje a ich geny 🙂))))) vlasky mame uplne po tatovi, strasne huste a dlhe 🙂)))) ako sa vam naziva s manzelom/priatelom/partnerom, kedze je tam uplne ina mentalita, atd...???

kuwait
9. jún 2012

Ahojte.Pisete tu dost o rasovej neznasanlivosti na Slovensku,no nieje to len bielymi ze by neznasali farebnych,aj ti farebni su rasisti a myslim ze este viac ako bieli,pretoze bieli maximalne povedia nejaku stiplavu poznamku no farebni sa nestitia ani fyzickeho napadnutia.Zijem dlhu dobu na blizkom vychode a zazila som uz hodne rasistickych utokov zo strany farebnych.Moj syn je miesanec ,teraz uz je dospely ale sa mu nikdy nestalo v Europe ze by ho niekto fyzicky napadol za to ze nieje uplne biely,zato v Kuwaite odkial pochadza jeho otec bol rovesnikmi mlateny ako zito len preto ze jeho matka je biela,vyslovene ho v skole tyrali ze nieje cistokrvny arab pretoze podla nich bieli su spina,spodina.Nie je sam s takymito skusenostami,nikde ci uz na Slovensku ,Francii,Amerike sa mu nic take nestalo ,ludia sa pozreli,zatipovali ze mozno grek alebo arab a viac nespekulovali nad jeho vzhladom,Europa je tak preplnena ludmi rozneho druhu ze im to uz ani nepride ze niekto nieje modrooky blondak a je im to jedno,pokial ich osobne neohrozuje,no arabi ani cernosi veru tolerantni niesu,zvlast ak su to moslimovia,pre nich nemoslim je menej ako zviera a este sa tym pysnia ze oni su vyvoleni

kuwait
1. feb 2013

Ako sa vsetky mate?Co nove?

mariuskaa
27. sep 2013

Prepisujem z inej temy:
Krasna knizka v anglictine je
I am mixed (na obrazku) ...
ale aj ostatne..
objednajte ak mozete a krasne sa da vsetko detickam vysvetlit.
https://www.google.com/search?newwindow=1&tbm=s...

kuwait
27. sep 2013

@mariuskaa myslis ze vsetky tie deti su nadsene ze su mixed?Opytaj sa cernocha ktory ma mamu belosku ci by rasej nebol ako mama beloch,ja v tomto skusenost mam,vsetky tie decka su nestastne z toho ze su mixed a maju z toho aj v hlave riadny mix.Vies nie cely svet je Amerika a aj v tej Amerike bieli diskriminuju podla farby pleti.Beloch ma vacsie sance dostat lepsiu pracu ako farebny.

mariuskaa
27. sep 2013

@kuwait

Ako to súvisí s touto peknou knižkou?
Je to pre všetky Maminy co majú mix nech môžu vysvetlit problematiku
Miešania ras na peknej knižke.