Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

bluebell12sr
13. máj 2008

ahojte 🙂 , jankando, maleho dam spinkat a hned ti odpisem ip 😵 ....
inac, od piatka sme nemali internet.... no neuverili by ste aka je to zmena... vsetko je pozehlene, dom vypratany do posledneho kutika /niezeby sme v nom mali neporiadok, no ale bez netu som to robila tak precizne, ze sa nenajde ani zrnko prachu 😀 , porobila som si aj veci, ktore som stale odkladala aby som tu mohla vysedavat 😅 .... kopec casu, dokonca som docitala knihu a kupila si spustu casopisov... 😵 ... no asi tie vypadky zacnem organizovat castejsie.... 😀 😀 😀 .... no ale pravdu povediac... nie az prilis casto.... ved netreba prehanat... 😀 😀 😀

jankando
13. máj 2008

bluebell12sr..no teeda..a ja ze co sa deje, ze nepises... 😉 a ty si upratovala...no toto..ja mam dnes tiez perny den, ale to na pc si odskocim.... 😉 dnes periem, varim..a to ja varit neviem... 😝 😀 ale snaha...
ale ted uz len odpocivam, lebo boli brusko.. ☹ a chrbat... ☹ tak radsej odopcivam...nejako na mna prislo medvedie obdobie...(spanok, spanok, unava) 😠

karolinkafe
13. máj 2008

Janka tak som to myslela, ze ta pesnicka sa po fr spieva, preto som to nazvala, ze francuzka 😅 No je pravda ze tam spieva aj po arabsky, ale skor to rozpoznat podla francuztiny teda 😵 Cize je francuzko arabska, opravujem 😀 Spieva ju Khaled a je alzircan.

jankando
13. máj 2008

no dokonca..tak dakujem karli...ze si ma opravila...moj priatel mi spominal, pretoze mne sa ta piesen veelmi paci a vela spomienok na nu...a nutila som priatela, nech mi ju prelozi a presne nadiktuje slova, ..nakoniec som si to nasla na nete...ano, pesnicka je aj vo fr jazyku aj v arabskom..to som nasla na nete.. 😉

jankando
13. máj 2008

inac karli..ako ti ide franina? nie je dost tazka? 😝 tusim, ze som niekde citala, ze ty sa tam niekde nachadzas, ci zase zle som precitala? 😠

jankando
13. máj 2008

no karli, dufam, ze som ta neurazila tou pesnickou, lebo som to tak nemyslela 😲

karolinkafe
13. máj 2008

Jasne ze som sa neurazila, som to napisala, len ako na vlastnu opravu 😉 Franina je dost tazky jazyk lebo ma tazku gramatiku, ale zas ked to porovnam so slovencinou, tak ta je urcite tazsia

karolinkafe
13. máj 2008

Ucila som sa franinu v skole, ale najlepsie sa uci, ked je clovek do vody hodeny 😀 Ked som prvykrat prisla do FR tak som tym frantikom nic nerozumela 😅 Teraz je to uz OK ale zas zabudam anglinu, pritom to bol moj prvy jazyk a franina len taka "bokovkaé 😅

jankando
13. máj 2008

no ja tiez myslim, ze nasa slovencina lubezna je dost tazka, teda nie pre mna (pre nas) ale pre zahraniciarov sa ucit..(veela vysvetleni treba a ani nevies ako im to vysvetlit..)
ja som sa ucila 2 roky franinu, ale to bolo na zakkladke, takze pamatam len par slov...ale je to nadherny jazyk.moj priatel rozprava po francuzsky a ja sa rozplyvam..vazne..a ked som pocula malilinke deticky ako rozpravaju francuzsky tak som umierala, to je vazne taky pekny jazyk..nutim prietela nech ma nieco uci ,ale ten nema so mnou trpezlivost.. 😠 naucil ma nieco sproste, tak to som si samo zapamatala..a to potrebne nie.. 😝 😠

karolinkafe
13. máj 2008

Co sa clovek najskor nauci v cudzej krajine su nadavky 😅 alebo take blbosti, jak napr ten moj ti po slovensky hned povie, ze pekny zadok alebo pekne prsia 🤐 no ale kde inde ako so mnou to bude pouzivat (teda aspon dufam ) cize je mu to tiez na nic 😅 V krajine tvojho draheho sa rozprava po fr? Lebo vela africanov hovori francuzky, teda ti ktori boli kolonizovani francuzmi. 😉

jankando
13. máj 2008

karli..ano, jeho krajina je kolonizovana Francuzskom...ale v krajine maju dva uradne jazyky=anglinu a francuzstinu...no on zil vo fr oblasti..takze tak a par rokov stravil vo fr, konkretne v parizi..
no moj tuna z prace a to nielen odo mna, ale aj a hlavne od poliakov vie prefektne nadavat po slovensky a polsky...ale nic ine sa mu nechce zaryt do pamate... 😠 ten moj uz nadava viac skoro po slovensky ako po anglicky tu..a to aj anglicanom nadava tak, esteze nevedia co to znamena.. 😀 😠

nguyen
13. máj 2008

ahoj baby

moj priatel je aziat a planujeme raz aj dietky tak dam vediet 😀
pekny vecer

karolinkafe
13. máj 2008

Nguyen no jasne ze daj vediet, dufam ze aj nejake foto baba hodis. 😉
Janka, to ma vyhody po slovensky nadavat, len netreba mat "to stastie" a natrafit na slovakov 😀

bubba
13. máj 2008

ajoj Nguyen...teda teba som uz "nevidela"100 rokov...ako ide zivot? 😵 😵

jankando
13. máj 2008

no ja som raz napr. mal to "stastie", ze som jenej anglicanke povedala po slovensky ze je p..a a ona ze ona vie co to znamena, hned ma do officu brala ku manazerovi.. 😠 😀
a moj jak vidi ( som ho nejak naucila rozpoznavat slovakov od inych) tak hned a zaraz zacne a narocky nadavat po slovensky a oni sa len otacaju a divia, ze ako to, ze cernoch a po slovensky nadava..a to ja sa vtedy len skryvam.. 😀 😎

karolinkafe
13. máj 2008

Ja si tiez po slovensky ponadavam. A tu v tej odlahlej zemi kde byvame urcite nie je ani naznak slovakov alebo poliakov. Takze som ista ze mi nikto nerozumie 😵

jankando
13. máj 2008

takze tam nemas znamych sl9ovakov?

karolinkafe
13. máj 2008

Nie ☹ tu stretnem akurat tak turistov v lete ked mam stastie, alebo dievcata co chodia na staze pracovat. Inak celorocne tu nepoznam ziadneho "slovana" 😅

jankando
13. máj 2008

jaaj, tak to je sem tam i vyhoda, ver mi...lebo tu je ich kopec..a fakt to niekedy nie je vyhoda... 😠

karolinkafe
13. máj 2008

Presne ako hovoris. Ja som sa ale vdaka tomu zlepsila vo franine, lebo ked som robila jednu sezonu so slovakmi, tak sme len stale po slovensky hovorili a s francuzmi sme vela neboli. Lenze teraz nemam na vyber 😅 😵

lilu18
14. máj 2008

uf,babenky,ale ste toho stihli 😀 citat nestiham.Co ani spat nechodite 😀 😀 😀 ja teda ledva cakam kym mala zaspi a tiez padam do postele.
Už v prvom prispevku som chcela pochvalit babenku kt.zalozila tuto temu-zabudla som a az teraz to robim.Fakt dobry napad,mna by to teda nenapadlo 🙂 je pravda,ze ma teraz napadaju len same obyč.veci ako je co navarit pre rodinku,kedy von a co malej obliect... 😅
karo..ze ty si nikte pri Alzirsku 🙂 mozno si to aj pisala,ale zase vsetko nestihnem precit.Ja len podla tych uradnych jazykov,ale zase my ked sme tam boli tak tam bolo plno rusov aj cesky lekari a dokonca tam mali skolu pre ich deti 🙂 tak asi som sa netrafila

jankando
14. máj 2008

karli..tak tomas pravdu, ja tiez tak v praci sami cech a slovak tak som si svojim jazykom kecala a zanedbavala anglinu ..a to nie je velmi dobre.. 😠

nguyen
14. máj 2008

cau bubba dobre - v plnom pracovnom nasadeni, a ty? co nove? 😉

karolinka neboj nic okolo mna uz vsetci poznaju pestru skalu slovenskych nadavok, ci uz doma alebo v robote 😀 😀 😀 zachovavam si tym slusnu povest a pritom sa mi taaaak ulavi a doma na slovensku zasa nadavam po francuzsky, no ma to svoje vyhody 😅
inak najvacsia parada bola ked som pred troma rokmi robila au pairku a bolo uplne jasne ze pred malou sa nenadava, vsetci pozname tu neuveritelnu rychlost akou sa deti ucia a hlavne oplzlosti a co sa nestalo na konci leta mala veselo hresila po slovensky 😀 😀 😀 a kedze jej nikto (okrem mna) nerozumel nemali sme problem 😉

ty pocuj ale vy budete mat tiez pomiesane deturence hmmm? no a kedy mozme ocakavat? 😉

karolinkafe
14. máj 2008

Lilu ja nie som pri Alzirsku, ale vo Francuzku 😅 Alzirsko som spominala len v spojeni s tym spevakom co spieva Aishu 😵
Nguyen tak nase dietky budu teda riadny mix 😀 Moj drahy by uz veeelmi chcel, ale ja by som este chvilocku pockala 😅 Ved uvidime, mozno sa zacneme snazilkovat uz toto leto, alebo v druhej polovici roka neviem presne 😅 😵

devlin
14. máj 2008

Ahojte baby 🙂 Mozem sa pridat? My s mojim drahym sme "zmiesany" par a snad bude aj "zmiesane" manzelstvo raz 🙂 A krasne tmave deticky 😉

jankando
14. máj 2008

ahoj devlin..to vies ,ze sa mozes pridat...
odkial mas priatela?

karolinkafe
14. máj 2008

Ahoj Devlin. Vitaj medzi nami. Tak pochval sa, odkial mas krasavca 😀

bluebell12sr
14. máj 2008

ahojte, no k tej slovencine, mam kolegu z Maroka, ktory vsak studoval na vyske v cechach a ma manzelku z vychodneho slovenska 😵 .... takze medzi sebou v praci bezne kecame slovnesky / a verte ci nie, minuly rok na nas napisala jedna nasa 'dobra' kolegyna staznost a z personel nas jemne upozornili, ze keby sme pred nou tym 'inym' jazykom nemuseli... 🙄 .... /

jankando
14. máj 2008

no toto , ale to nema pravo i ked som uz pocula take reci o tom , ze sa stazuju , ze rozpravame svojim jazykom medzi sebou vela...
to je utlacanie, to nemoze, viem ,ze svagrina mala nieco podobne , lebo jedna nad nou (sa rozpravala s kamosom po slovensky a smiali sa ) jej povedala, ze ak si chce rozpravat vo svojom jazyku tak nech ide domov a to isli s tym ku manazerke a ta jej hrozila vypovedou ak by mali svedka.. 😠

devlin
14. máj 2008

moj drahy je z Libanonu 😉 idem rychlo poprecitovat, skade su ti vasi 🙂