Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

afry
27. feb 2009

naj by bolo ak by si si precitala ze ci si teda rasistka alebo nie...daj pak vediet....see ya 😀

lilu18
27. feb 2009

ahojte,obcas sem nakuknem-ved sem svojim sposobom patrim-vacsinou len citam,ale baby teraz ste zakusli do osemednej a citlivej temy 🤐 predsa sa ludia nerozdeluje-cierny,biely-maly vysoky,chudy tucny-ved je to jedno ale ..zjednodusene-dobry a zly.Moze byt neviem aky model a vo vnutry prazdnota-dakujem neprosim. A keby si ma muz vyberal podla farby pleti-dakujem neprosim.Neviem ci som to zrozumitelne napisala.... 🙂 prajem lasku v srdci pre kazdeho i bieleho i tmaveho 🙂 😵

afry
27. feb 2009

lilu18 dikicko 🙂

lilu18
27. feb 2009

afry-miminko je naadherne? a byvate v PK? sranda ,tiez sme tam byvali

sonicka25
27. feb 2009

Digysa teda tvoja reakcia na moju pripomienku 😀 😀 Admin ma moju vymazat a tvoju v ziadnom pripade nie,pretoze to co si napisala ty je nieco uuuplne ine ze??? 😀 😀 Ties som napisala len moju mienku 😀

Baby ignorujte to a nenechajte sa vyprovokovat,pretoze to nema zmysel,takyto ludia si nenechaju nic vysvetlit 😉 Hovorim z vlastnych skusenosti (par ludi v mojom okoli) 😉
Akurat som spomenula manzelovi nazor digysy a on sa super na tom zabavil-nic si z toho nerobi,preco teda my?
😀 😀 😀
Pekny den vsetkym 😀

lilu18
27. feb 2009

sonicka-vies ,je mozne ze sa muz smial a zdalo sa ti ze si z toho nic nerobi,ale je mozne ze taketo veci ho mozu skriet,len to neda najavo. Tiez som si robila prcu ked sa vysmievali,ale ked si niekto v buse al.u dr. od vas odsadne...vie to nasrat 😠

sonicka25
27. feb 2009

lilu ani nie..
mozno boli niekedy casy ked som nad tym rozmyslala,ale uz ma to omrzelo a akrem toho sa zdrziavam v spolocnosti kde sa manzel a dcera s takymito ludmi nestretnu.Neni ich moc,takze sa nam to zatial vzdy podarilo a ked manzel niekoho takeho stretol tak som mu vzdy jemne naznacila,ze tito ludia nemozu zato aky su 😀

Nie,urcite nedovolim aby im niekto ublizoval koli farbe pleti,ani manzelovi a uz vobec nie mojej dcerke!A ak sa niekto opovazi tak ho zlikvidujem 😀 😀 (myslim ako srandu 😀 )

nippa
27. feb 2009

titkovamiriam dakujem ze si prispela a so super prispevkom, lilu18 netreba si z toho nic robit....preto sa nikdy nedam vyprovokovat.
mylsim ze digysa asi ani nechcela provokovat ale chcela vediet nazor. Mozno my sme jej najblizsie koho sa vie takuto vec opytat...musim padat...pa

digysa
27. feb 2009

nippa: naozaj som nechcela nikoho provokovat...ja som len chcela vediet aku toleranciu mozem ocakavat od druhej strany...to je vsetko.

sonicka25: Nie, moju pripomienku (ako to ty nazyvas) nema preco vymazat, lebo nase pripomienky sa "radikalne" odlisuju...

Ty si napisala svoj "n a z o r" .. ☹ ........kdezto ja som uviedla "p r i k l a d" (ktory ma v tej chvili napadol). To su dva velke rozdiely....
Ty si napisala, co si myslis. Ja som napisala priklad na margo tvojej rasistickej poznamky voci bielym detom. Ja si totiz nemyslim, ze tmave deti vypadaju spinave... mna to iba v tej chvili napadlo, ako podotykam este raz "p r i k l a d".

jankando
27. feb 2009

Ahojte baby

ja len na margo prispevku od Dygisi
a potom vas precitam

Ja len, ze ja svojho priatela neberiem ako 'cernocha', ale v prvom rade ako CLOVEKA
v tom je asi velky rozdiel medzi tebou a mnou..
keby tu existovali podciarkovniky, tak slovo Clovek podciarknem milionkrat 😠
farbu jeho pleti si uvedomujem ale nikdy ma nenapadlo ze by som ho nedokazala pobozkat , pretoze je 'hnedy' (stale tvrdim, ze vacsina cernoichov su hnedi 😀)
pozeram sa na neho ako na chlapa, nezaleziac na farbe pleti...tak isto ho beriem ako Chlapa belocha ci muzov ostat. ras a farby pleti

jankando
27. feb 2009

NO a Nippa ma pravdu,
ted som vas docitala 😀
ze kazdy z nas je (aspon podla mna ) tak trochu rasista..zalezi uz podla mna na tom , ako sa s tym vyrovna, ci nazor poda..

No a tak ako Nippa i ja mam toho najstarostlivejsieho chlapa doma..a nemenila by som ho zanic.... 😝

jankando
27. feb 2009

Skoda, ze tu nik nie je...dostala som chut pisat..
ale aspon sa tema pohla niekam.... 😀

Digysa...
ak si myslis, ze si (konkretne mna) tymto zaskocila, rozhzhavila alebo hocicco ine, tak nie....skor mi padla sanka, ked som si precitala, ze zijes v US a este ta i take nieco napadne..

btw.....keby si vyskusala, mozno by si uz nepustila......
to tu myslim niekde na zaciatku napisala i Bluebell take nieco.. 😝

jankando
27. feb 2009

PS
i ja som rada za cernoska na vyskom poste.. 😉 😝

erikasadek
27. feb 2009

baby neblaznite....
digysa ja ta chapem, ja citim nieco podobne, a nemozme to nazavt racizmus, proste , nema telesnu , pritazlivost k inym, farbam pleti......

na tom nie nic zle....... 😉

to sa stava vela ludom, tak ako , aj cernosi , an nas dokazu pozerat z vysoka a, s hnusobou, tak , aj inym s amoze stat ze nemaju , telesnu, pritazlivost...

aj japoncom, europania smrdiia.. a co ma byt.. to nie je raciszmus.....

kazda sme ina,
niekomu nevadi a niekomu; ano..chcete, pochopenie pre inu farbu pleti a pritom ni eje tu hned pochopenie , pre niekoho, kto ma ine zmyslanie, nie racisticke, .. to to nie racismus.... urcite nie..... 😉

na margo moj manzel je tiez cudzinec i ked nie cernoch...

osobne , mne cernosi dost smrdia, hlavne v metre a nie len mne, 😉 nie je to racismus, je to len , iny zapach, ktory sa niekedy tazko znasa... 😉

jankando
27. feb 2009

Utocenie na deti, ci su biele ci tmave, podrazdi kazdu maminu, tak by ste si pripomienky typov 'spinave deti' mali odpustit
a ja dufam,ze to admini vymazu..je to urazka............. 😠

jankando
27. feb 2009

Erika

tak ti poviem, ze tak ako tebe 'divne' smrdia cernosi, tak ty (my) 'divne' smrdime im...
cize??
no a o smrdeni .....ze cernosi ti smrdia...no len sa prevez obycajnou dennou linkou Autobusu na Slovensku....a potom skus porovnat....i tam dokaze na nevydrzanie smrdiet.. 😠 😝

erikasadek
27. feb 2009

janka ja to viem , sami cernosi , si sprdia, medzi sebou a kastuju sa....

a jasne, aj cigani smrdia.. nebude si tu klamat aj biely smrdia..... 😉

vsetci smrdime, len , kady inak.. 😀

jankando
27. feb 2009

Tak, kazdy inak
mame totiz ine zapachy potov.. 😀

erikasadek
27. feb 2009

jasne ved nebudeme si nahovarat nemame rovnake , chute co sa tyka jedla, tak, aj poatrnerov, a samozrejme, su rasy co nam menej sedia.. ni eje to rasizmus, ale len osobna preferencia..... 😉

hladat farbu, boha a anjelov, je cudne, bezvyznamne, berte to tak, ze nie je farba bozstva.. takze bezvyznamne, porovnavat.. aby ste sa nehadali..... 😉
svet je rozmanity a v tom je jeho krasa, a je na nas , kde tu krasu vidime, kazdy niekde inde.... 😉

nasa spolocnost je bohuzial uz starocia taka, proste, rozmanitost pleti , je vzdy brana , inak...

medzi nami, ja mam radsej biele deti... natom nic nie je, len moja, preferencia pre krasu , je tam.. 😉

kazdy ju vidime inde...

afry
27. feb 2009

baby ste tu

jankando
27. feb 2009

afry
tu som.. 😉

lilu18
27. feb 2009

erika a mne sa pacia viac tmave deti aj tmavi chlapi 😀 --a moja mala medzi babikmi si vzdy vyberie tmavovlasu

erikasadek
27. feb 2009

jasne kazdej sa nam paci nieco ine.. 😉

aha moje su miesane, tiez len to na nich nevidno.. 😉

lilu18
27. feb 2009

erika-aj vidiet aj nevidiet 😎 kto chce vidiiii

erikasadek
27. feb 2009

😉

monuska_9
27. feb 2009

ahojte tiez sa vam sem trochu zamiesam..chcem len povedat ze mate krasne cokoladove deticke su nadherne na spapanie 😵 😵 ..a tiez fesnych manzelov 🙂
tiez sa my osobne pacia tmavy ludia
a tiez si myslim ze napisat do temy "deticky zo zmiesanych manzelstiev" ze "nikdy by som nedala pusu cernochovi" je cista provokacia, nechapem naco to bolo dobre 🙄

nippa
27. feb 2009

baby ja neviem kadial chodite(osobne som metro ci autobus nepouzila uz dobre roky kedze som leniva a vsade riadim) ale ja necham ten zapach?vonu? o ktorej tu hovorite....moj oci ked pride z futbalu tak mamka vzdy krici nech da vsetko hned do pracky lebo bude smrdiet cely dom....no a ja mam to iste s mojim manzelom...ale ze by to bol zapach ci by som si vsimla ze ina rasa zrovna smrdi to nie. Hadam ked ides z prace a ludia su prepoteny(ja vzdy hovorim ze niektory chlapy su hovada a neosprchuju sa 😀 alebo niekto sa zasa prilis poti) tak citis vselico ale ze by ste mi povedali ze ste si to vsimli iba u jednej rasy a u nasej bielej nie tak tomu neverim. 😒

Anyway digysa len k tej poznamke co napisala sonicka. osobne si myslim ze ste obe urobili chybu, ale obe ste boli k nej vyprovokovane. Ale neda mi pripomenut ze sonickina poznamka na bielu rasu teda na vlastnu vzdy znie inak ako poznamka na rasu do ktorej by nepatrila. Takze preto je to citlivejsie.
Este na uzatvorenie tejto temy o rasizme: Darmo sa pytat ci je niekto rasista to niikto nevie, pretoze to
ma clovek v srdci.

Babizne dakujem ktore ste sa pripojili a vyjadrili svoje nazory. Som rada ze sme to tu predebatovali a slusne ukoncili...

nippa
27. feb 2009

tak maminy co ste dnes robili? ja som cely den stravila za volantom, prisli sme domov az vecer teraz si chladime vinko,mala uz spinka a ideme sa tulit na gauci pri nejakom dobrom horore... 😀 😀 😀
co mate na plane cez vikend? ja beriem malu do playcentra, stretavame sa s kamoskami tak trosku sa odreagujeme a pokecame..prajem pekny vikend

bluebell12sr
27. feb 2009

nippa, citam vinko, ideme sa tulit, tak som si hned domyslela pri nejaked dobrej komedii, a vy pri horore???? no to ste ale romantici....xixixixi 😀 😀 😀 .....

bluebell12sr
27. feb 2009

.........inac, sedim tu nahnevana ako cert.... neuvedomila som si, ze ked sme rebootovali pc tym padom sa mi vymazali vsetky fotky.... a samozrejme ze som ich nemala na CD.... 🙄 ............ aspon na nieco boli tie stare fotaky dobre.... fotky sa vyvolali a basta.... a teraz????? cumim tu cumim na prazdny priecinok pictures, akoby som ich chcela nejakou magickou silou odnekial vytiahnut.... ☹ zajtra sa budeme asi vela fotit,nech to dozenieme 😀