Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

nippa
12. mar 2009

no tinka ze si sa ozvala...malicka je aka zlatucka....a co inak mate vsetky depky? co sa deje? je to asi tym pocasim...ja mam celkom dobre obdobie .... prave som u kamosky a padame k dalsej ideme na obed...zatim pa

afry
12. mar 2009

ja neviem .na mna strasne posobi pocasie...a aj stale natahuju tie visa a uz som na nervy...a aj on sa hadame aj ked len cez telefon...lebo nas to oboch zere....proste asi tak ze nemam jasno do buducnosti...zacala som fajcit uz neviem co zo sebou...aj dneska zobudm sa super slnko a drbbb zrazu trocha snehu????a potom slnko...

jankando
12. mar 2009

Afry
a si si ista, ze nie si v uk... 😕 😀 😀 😀
tu take pocasie normalne..ja odkedy som v uk, pocasie na mna strasne vplyva.,.tu skoro stale zamraceno a ked vyjde slnce, tak normalne az zit sa mi chce... 😉

nippa
12. mar 2009

aj mna pocasie velmi ovplyva...ked je slniecko tak je hned krajsi den...ked prsi tak je na nic a som unavena len zivam....afry mate s vizami problem? ale ved hovorila si ze napises IP nemusis tu rozpisovat....na fajcenie sa nedavaj nie je ti to treba...odkedy mam malu ani ja nefajcim ale sem tam ked som u kamosky tak si vynimocne jednu tajnu dam ale to je tak raz za 100 rokov....zly zlozvyk a neda sa len tak vzdat....tak radsej si urob kavicku ci caj a tak sa ukludni....viem nie je to ono ale ak nefajcis tak ani nezacinaj.... 😝 😀

jankando
12. mar 2009

Nippa, Afry
ja tiez fajcim, no nie som nejak pysna na seba, ale to uz zvyk..cudujem sa sebe, ze som cele tehu a kojacie obdobie vydrzala
Nie som bohvieaky velky fajciar..ale mam to rada..no nezabijem sa
Samozrejme, ze nefajcim doma pri Petkovi.. 😠
veru, zly zlozvyk a ked si nahovorim,tak mi i pomaha pri ukludneni.. 🙂

nippa
12. mar 2009

ja som bola tiez fajciarka pred tym ako som ostala tehotna, ale zrazu mi to zacalo vadit ani kavu som nemohla citit a zistila som ze som tehotna...takze som nemala problem prestat a po tehotenstve som uz nezacala lebo by som to zasa nevzdala....drahy bol taky tuhy fajciar ze vyfajcil 30 cigariet denne ale pred 6 rokmi si povedal ze na novy rok prestane a aj prestal, od vtedy nefajcil...tak nechcem ani ja zacinat aj ked taka tajna niekedy bodne ale to ma uz kamoska musi nahovorit...bojim sa toho ze si zvyknem co si nechcem....ale ked som najedovana tiez by som najradsej jednu dala nech to rozdycham ale pre istotu nemam cigosky po ruke takze si ani nezapalim...

jankando
12. mar 2009

Nippa
😀 😀 keby si mala, tak mozno i cela krabicka sla, co?
nie, no neprehanam s fajcenim... 😉

afry
12. mar 2009

napisem ip cko len je toho tak vela ze neviem kedy...teraz chcem dat sprchu....a uvidim nejaka som nijaka

jankando
12. mar 2009

Afry
to akoze i ja dostanem to ip.. 😕 😨 😕
dakujem teda.. 😉 😀
ja cakam, kym pride tato domov a idem sa pocloviecit..zajtra chcem do mesta skocit.....
Segra mi pride koncom marca na visit..taaak sa tesim..od kedy som tu, uz 3 roky a par mes , ona tu este nebola....tak sa strasne tesim, ze Petka konecne vystiska, ja spoznam jej noveho priatela a na mojho psika sa strraaasne tesim..joooj.. 😵 😵

Nippa, este sa chcem opytat, ked ste boli v Nigerii, bolo tam horko, ze? a pre malu mas nejaku speci kozmetiku?teda myslim, nejake mliecka s nejakym vysokym uv faktorom? ci ako? ak ano, porad co dobreho kupujes..nech zaobstaram i ja.. 😉
Ja by chcela ist velmi na dovolenku....na cyprus, ale neviem si predstavit aka by to bolo dovolenka s takym malym babom..asi by som si ani neuzila...keby uz chodil, tak mozno, ze by i on vyuzil , ale takto,... 😖
asi to necham na neskor a dosetrim viac penazi.....
musim zistit ake pocko tam maju v septembri a na moje a jeho narodky mozme skocit.. 😀 😀 😀 to uz bude velky rocny chlapina.. 😎 😵 😵

nippa
13. mar 2009

janka nemala som nic specialne, ale do nigerie je to ine ako na dovolenku k moru...tam sedis cely den na slnku kde v nigerii nie lebo je tam tak teplo a je to tam ine...aj pri mori ked sme boli tak mala nemala nic lebo sa z toho vyhodila...urobili sa jej strasne potnicky lebo koza nemohla cez ten krem dychat...ak aj nieco tak len take lahke....ak idete pri more tak je to ine..v nigerii je tak inak teplo tak dusno ako pred burkou...a pri mori to mas skor take lahke a prijemne....na cypre som nikdy nebola ani ma to netaha ale kamoska tam bola ked bola mlada na brigade a pacilo sa jej, dalsia bola na dovolenke na malorke a chvalila si....ja by som isla do egyptu, na cubu, panamu(take exoticke ma taha 😀 ako keby to nemam doma 😉 ) alebo potom do US ku svagrinam lebo sme este neboli kazdy rok to odkladame tak hadam tento pojdeme..uvidime ako to pojde s mojim tehotenstvom ak budem do vtedy tehotna...

jankando
13. mar 2009

Nippa
tak to ti prajem, aby to bolo (tehotenstvo) cim skor.. 😉
I ja by isla so exotiky, ale tam (na Cyprus) som chcela hlavne preto, ze tam mam kamosky, tak skor na navstevu, ako na dovolenku ako taku.. 😎
Uvidime, ci sa tento rok niekde dostanem.. 🙂
Dufam, ze ano
a tiez som zvedava, ake bude leto totho roku tuna,v uk...ci zase len zo dva tri dni teplo a dost.. 😠

Inak, bracho a segra tam makali, tak si len chvalilii ako krajinnu teplucku, ale ako na zarabanie nic moc..jedine ze tam chces zit a uzivat.....nie na zarobok vhodna krajina... 😲 😲

nippa
14. mar 2009

ok...tak to bude zabava ked sa stretnes s kamoskami...to je uplne ine...tam hovoria anglicky? ako tam idu ludia pracovat bez ich jazyka? ci da sa? neviem si to predstavit..ja som pred 13 rokmi odisla sem ale aj tak si to neviem predstavit niekde inde..tiez sa niekedy cudujem preco som nesla do spanielska alebo tam niekde pri more kde je teplucko.....no ale laska ma cakala tu tak som rada ze som sa sem rozhodla ist...co vy ? preco ste vlastne prisli do UK? tiez za jazykom?

jankando
14. mar 2009

NIppa
ano, tam rozpravaju anglicky, turistika vyvinuta, ale hlavny jazyk je tam grecky...niektori ludia nevedia anni anglicky komunikovat..
Ja sa tiez velmi cudujem, preco som prisla tu a neostala chvilu dlhsie s kamoskou doma, to by som ju joinla ist na Cyprus.. 😎
Ja som dosla za zarobkom, kedze som tu uz mala bratov, tak ze mi vybavia pracu.. 😖 😠

afry
14. mar 2009

ahojte babule...ako sa mate????mne kupili nasi novy kocar tak sa strasne tesim a op obeda doteraz sme sa premevali s malim

afry
14. mar 2009

baby ja neviem ppreco noiekto neznasa cudzincov niektori su fat sprosti ale nazyvat ich ciernymi a tak mi pripada drze a nechutne...vid tema zufale manzelky,...nic proti nikomu...ale aj moj manzel je cierny...ked uz to je o farbach a neni z jungle ☹ 😠 🙄

erikasadek
14. mar 2009

ary ahoj, ja mam nato svoj dovod, to nie je o farbe, ale o sposobe spravania....

nippa
14. mar 2009

ja nechodievam velmi na ine temy, citam tiez len niektore a ak ma niekedy zaujme takprispejem ....idempozriet co to tam rozoberaju...ale baby vacsinou je to o ignorancii....ludia si niekedy vyvodzuju nazor bez podkladov alebo z toho co jedna baba povedala a viac ich to nezaujima...ja som osobne taka ze ak nieco pocujem tak si rada zistim fakty .... idem to pozriet

afry
14. mar 2009

erikasadek mna osobne sa dotkne ak niekto povie ze cierna s jungle ci ako si to nazvala....bo napr NIgeria..je trosku o inom ako Jungla.....ale tvoj nazor

erikasadek
14. mar 2009

afry kto pise o nogerii.. boze moj zena, nie si sam kto ma cudzinca...
vsetko beries osobne..; ja si za svojim stojim , uz si stihl aupozornit aj admini stratorku ..
v poriadku...

mna ta zensk avcera tak pourazala , nadavala do bielych neviem co. bola nasilna.. lne preto , ze som ju poziadal aaby sa nedotykala mojho syna...

moj aznama je cernoska, to ni eje o farbe.. zena;, to je o zenskej blbosti.. ked poviem necgh sa vrati do svojej dzungle, lebo s atak sprava, je mi jedno , sci je cierna , cervena, ruzova;.pre mna vsetky podobne tomuto typu spravania, patri ado dzngle....

ja zijem uz roky medzi cudzincami... takze to nie je moja prve stretnutie...
je mi fuk farba, ale nech je clovekom....

je to moj nazor.. a navale zlosti vcera zo mna vyslo vela.. ver mi ak by sa nieco tebe take stalo , tiez by si mala zlost.. a nie taku..

nemienim sa o tom uz bavyt.. moj miuz je tiez , iny.. to neznamena, ze som , zatazena na farbu..

afry
14. mar 2009

ja som nikoho neupozornila takze neviem o com rozpravas...ja ti tvoj nazor neberiem...ja som pisala sem babam nie konkretne tebe....ja si nic osobne neberiem...nemam preco 😀

erikasadek
14. mar 2009

osobne stale spominas lebo nigeria.. amoj muz , neboj ja to viem , vsetci pozname tvoj pribeh.... 😉

nebudem sa tu uz bavit.. o tom .. nie som rasista ale ludska blbost a vulgarnost mi vadi, nech ma akukolvek farbu... pleti....
a ta vcerajsia ma poriadne .. nastvala.. ako uz davno nie...

drz sa.. 😉

afry
14. mar 2009

som rada ze vies moj pribeh aj "vsetci" aj ty sa drz

afry
14. mar 2009

jankando a nippa ja vam zajtra napisem Ip dlheeee bo sa mi to tu nece pisat...a napisem vam uplne vsetkooo takze budete mat co citat...mozno poradite... 😀

jankando
14. mar 2009

Afry,
tak sa tesim na citanie..
ja rada citam.. 😎 a doma uz nemam ani jednu knihu neprecitanu 🙂

jankando
14. mar 2009

Erikasadek
no co na to povedat..
Musim pozriet fakty, bo z toho sa tu nemozem vymetat, asi ti klavesnica strajkovala.. 😖

jankando
14. mar 2009

No teda , vela som sa nedozvedala, kedze vsetko je pomazane a som rada, ze je to pomazane 😝

Ja len tolko........
Pre mna, moj nazor, a rozpravajte si vsetci co chcete a nadavajte na mna, mna to nevytoci, nerozhadze, len velmi malo, alebo neiteligentni ludia sa mozu takto vyjadrit.................A to nie je kontkretne myslene na cloveka, vid vyssie, ale na kazdeho , kto sa takto vyjadruje....
Ja sa tiez nestotoznujem s urcitym nabozenstvom a nebudem teraz nadavat, ze ......... 🤐 🤐
Ja som mudra ... 😎 a nikoho nebudem posielat do jungle a nebudem nadavat do ciernych.....
I keby som bola neviem ako nastavana, mudrost hovori, mudrejsi ustupi....tym sa velakrat riadim....a nezalezi mi co si druhi myslia....
Dalej sa mi to rozvadzat nechce.....lebo mala by som co....

Erika, nechapem, preco si beries do ust Afry v teme zufale manzelky......ze vas spehuje
Nezabudaj, ze je to verejne forum a kazdy si tuto vasu temu moze citat, tak ako si asi ty urobila tuna a to ta neobvinujem , ze spehujes.. 😖
Kto kolkolvek mohol upozornit Adminku, a ja myslim, ze Adminky si robia dobre svoju pracu, ci nik ich upozornovat nemusi.... 😠 Len maju dobre nastudovane pravidla, coz ty asi nie... 😠

jankando
14. mar 2009

BTW
a ked si chcem ponadavat, tak si ponadavam doma a nie na verejnom fore.. 😠

sonicka25
14. mar 2009

Ahojte,ako sa mame?Nieco nove okrem "farebnych hadok?" 😀 😀 😀

Marcelka mam malu otazocku 😉 Sofina ma super vlasky,len problem je,ze z nich denne vycesavam vsetko,co jej davam papat-zemle,chrumky a ine sladkosti 😝 Na bokoch hlavicky su kratke,ale hore su dobrych pät centimetrov dlhe 😀 a drzia vsetko pevne v sebe-mam roboty pri cesani az-az 😀 Mozem jej ich trosku podstrihnut?Pocula som,ze v Nigerii rocne deti oholia-nevies preco? 😕

Posledne dva dni mame krasne pocasie,zacina byt teplucko a my sme cele dni vonku-nech to takto ostane 😉 Uz nech nieje zima 😎

Pekny vecer 😉

afry
15. mar 2009

jankando dikicko......tak to viiiišš ja ich spehujem 😀uz mi raz od jedneho admina bolo pisane ze tu treba ratat zo vsetkym lebo ludia su tu hocijaky to ti napisem cez ip cko....aby zasa nerozoberali podaktore co nemusia....Ja som jani sak aj tak ziadnemu adminovi nepisala....ak ma niekto rasisticke poznamky tak automaticky ak to admin uvidi ho upozorni nakolko to je v rozpore s pravidlami..ja nemampreco upozornovat admina ja som len Erike napisala svoj nazor...ale hned som bola obivinena 😀 hold smola....tak jani co mate nove...ja by som sa s tebou strasne rada strela ked pojdem do londona....ja ti upresnim kde budeme a aspoon zistime ako daleko sme od seba....Patrick sa docural celi bol docikany tak preto som tak skoro hore na nete..a ja ze sak naco uz pojdem spat zachvilku ma papat aj tak....vcera mi ten moj manzelik volal ze hra futbal...som rada hraval profesionalne a mal uraz...boze keby vsetko dobre dopadlo mohol by hravat zase....a v piatok si bol na koncerte vo viedni ze s Nigerie nejaky muzikant dosiel...ale bola som rada aspon bol s kamosmi...a som mu povedala ze ked dojde na sk tak pre zmenu idem von ja sa opit🙂)))))))))))))))))))))))))))))))))) tak dneska sa pokusim napisat to ip cko....aj ked uz je lespie ale aspon poradite

bluebell12sr
15. mar 2009

ahojte babule, aky je dnes nadherny den, ideme rychlo food shopping a potom hor sa do parku..... 😎 😎 😎
nippa tie fotky s deturencami su nadherne, Philipa je mala modelka, no ked ich porovnam s tymi pred dvoma rokmi, tak nam ale deturence vyrastli!!! ochvilu uz budeme mat teenagers!!!! 😅
....mimochodom, citam vase prispevky ale ani jednemu nerozumiem, co sa tu opat prichodilo???? 😕 😕 😕
afry, a mne ip nenapises????? ma tu kazdy vynechava z rozhovoru.... ☹ 😔
ok....tak sme off.... xxx