Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

zuzu1980
17. jún 2009

jeeeej, tolko krasnych zmiesanych deticiek tu je, to je nadherne 😀

babacik
20. jún 2009

ahojte ja mam 3deti s prveho manzelstva a su inej vieri ako moj priatel a aj uz nasa mala dcerka ,mam tu vyhodu ze tie starsie deti su uz rozumne a ta malicka to este nechape.ale ludia to uz zacali posudzovat,ale mna to nevie rozhadzat a verim tomu ze ani im to nebude vadit.

jankando
20. jún 2009

Janette

ahoj, no my sme nestrihali vlasky, vraj az po roku a rastu pomaly, ale to je jedno....hlavne, ze je zdravucky.. 😵
Ano, byvame v Uk a vy?

zanulienka
20. jún 2009

ahojte aj my sme zmiesany 😀

janette1105
20. jún 2009

jankando,

byvame na slovensku, prestahovali sme sa sem s manzelom asi pred 2 rokmi,hlavne koli malemu, chcela som rodit tu a mat amleho pod dohladom lekarov tu na slovensku. Ja som si odrobila v anglicku svoje v nemocniciach, a vedela som ako to chodi tak som sa rozhodla rodit a ani toho nebanujem,
Satarali sa o mna a maleho ako v bavnke. Nemozem si stazovat.
Ale teraz sa pomaly budeme stahovat na spat do UK. Ale najradsej by som maleho mala na slovensku stale. Nenavidim anglicku vychovu deti apod. Ved uvidim. A vy ste kde v UK?

jankando
20. jún 2009

Janette
my sme tak vyssie do londyna..Bradford konkrretne..

Ja som bola vcelku spokojna s anglickym zdravotnictvom..teda takto..porod som mala vcelku dobry...vlastne dobry....a sem tam mi ta ich lahostajnost vyhovuje...ale inak jasne, niet na nase.. 😉
a Ako sa manzel doma adaptoval?
ja si toho svojho doma na sr neviem predstavit.. 😀 😀
Ale ja idem teraz s malym asi na dlhsiu dovolenku ....konecne 1x pojde i maly....jaaaj, len sa bojim, ako zvladneme let...spolu... 😵

bluebell12sr
20. jún 2009

Ahojte babule, kolko vas tu pribudlo!!! Ahoj omfahad.... 😵
zuzu s kym bude babuliatko zmiesane? 🙂
zanulienka, krasne dievcence mas...
Jankando!!!! tak dlho si sa neozvala!!!! Ako drobec??? rastiete??? ved on uz bude mat pomaly rockik!!!! 😵 😵 😵

bluebell12sr
20. jún 2009

janka, let zvladnete!!! kam letis? do Kosic? ja som tiez lietala s drobcom, tusim bol este mladsi... a odtvedy leta 2krat aj 3krat do roka....idem si rychlo pozriet fotky, vidim ,ze si nove pridala...

janette1105
20. jún 2009

jankando-manzel sa adaptoval celkom fajn, kebyze nemame maleho, tak by sa mu asi tazko zvykalo, tak ale maly ho dost zaneprazdnuje. Akurat ta slovencina mu moc nejde, moja mamina sa viac naucila po anglicky ako manzel po slovensky.
A smalym to zvladnes, neboj, ja som letela s malym prvy krat ked mal 2 mesiace do Anglicka a potom ked mal 5 mesiacov tak sme sli na dovolenku do tuniska, a to bolo super. Jedinu radu by som dala aby si neletela s maly cez skyeurope, lebo oni dost lety rusia a maju velke meskania niekedy. Doporucovala by som ti letiet s ryanairom alebo easyjet do viedne a vzdy si daj pozor na kocik, ked vystupis z lietadla tak make sure ze ti hned pri lietdale daju kocik, inac ked pojde cez tie pasy tak sa ti moze velmi tazko pokazit, co sa mne stalo a cakalo som od skyeurope vyse 8 mesiacou aby mi vratili aspon tretinu penazi s kocika. A to boli ine nervy.
Ale okrem toho je to letanie s babom uplne super.

bluebell12sr
21. jún 2009

janette 😵 😵 😵 maly je prekrasny!!!! 😵 😵 😵

janette1105
21. jún 2009

diky, ale aj prekrasne neposlusny ako 100 certov, 😉

Byvate v londyne?

jankando
21. jún 2009

Jeeejda, holky

tak to ani nestrastne...letim skyeurope..hej, a Bluebell , letim do kosic, hej, ale priamy let mam..i bracho s kockou letia, tak mi snad pomozu...

Janette
no nestras s kocikom, tot nas uz druhy, lebo prvy nam slohli..... 😠 ja myslim, ze ked sa budem vracat tak len tazko mi daju pri lietadle kocik, lebo sak som si svoje presliapala v manchcestri..milion schodov , takze kocikom niet kde...ak teda nie je este nejaka ina cesta..takze kocik pojde pasom, snad bude ok....jaaaj....

Uvidim, ako zvladneme let...rozmyslam, ze dam malemu mliecko pri vzlietani a zostupovani.. 🙂

bluebell12sr
21. jún 2009

janka, mne dovolili kocik az k lietadlu, ale to uz bolo par rockov dozadu, neviem ako je to teraz...
inac aj drobec letis teraz s babkouso sky do kosic, a ja za nim potom v auguste, a ver never, uz nam dvakrat zmenili let!!!! ale oni ti to daju vediet vopred. kedy letite?
janette, ano byvame uz peknych vela rockov v londyne... odkial je druha polovicka?

janette1105
21. jún 2009

je z gambie, ja som v UK od 1996, a pred dvoma rokmi sme sa prestahovali na slovensko.

sonicka25
21. jún 2009

Ahojte,my ties letime 😉 v utorok do Bratislavy k bratovi potom domov na Oravu k mame 😉
V sobotu sme pozvani na svadbu krstnych rodicov Sofiny do Trnavy,ide aj manzel-uz sa tesime 😀
Dost sa ale bojim co s nasou malou v lietadle,ona mi nechce obsediet a bude chciet behat,to bude kriku
🙄 Este ze je to do Viedne asi len hodinka 🙂 potom uz len 40minut autom k braskovi ach jaj😒

Letiet budeme s air-berlin 😉
Kociar brat nechcem,pocula som ze sa pocita ku kilam s batozinou,mam len hlboky a je moc tazky 🙄

janette1105
21. jún 2009

kazde dieta ma narok na kocar, tak to co si pocula je urcite blbost. skusim to prezistit.ja som s malym lietala uz vela krat a automaticky ma narok na kocar a nerata sa to ako batozina. tak isto ako vozickar nemize cestovat bez svojho invalidneho vozicka tak aj dieta ma svoj kociar.

janette1105
23. jún 2009

ahoj sonicka, tak toto som vycitala z air berlin stranok

Free seat reservation for families with infants

Of course, the seat reservation for families with children under 2 years of age is free of charge. Please reserve by telephoning our Service Centre »
Top of page Top of page

Baggage service for children

On our flights children under 2 years of age also have a free baggage allowance of 20 kg (exception: two-piece concept » ). Of course we also carry child car seats, prams and buggies without charging extra
charge.

Takze kocar zober, bez problemov, mozes si ho zobrat az ku lietadlu, tam ti ho ako posledny nalozia a ked vyjdes z lietadla tak ti ho ako prvy vylozia a kned si ho zoberes ako vystupis z lietadla.

zanulienka
23. jún 2009

jej baby aj ja letim v sobotu na svk a tiez som riesila kocik,ale nakoniec ho neberiem,ale autosedacku beriem,bude mi tam sediet,spinkat.len tiez som pocula,ze v lietadle potom bolia deticky uska?

janette1105
23. jún 2009

zanulienka,

ja som sa uz s mojim malym nalietala hore dole a teraz niekedy nas caka casta do afriky pozriet svokrovcov.
Ked budete vzlietat a pristavat vzdy make sure ze dietatko vodu alebo mliecko a pije prave vtedy. potom sa vzhne bolesti usiek.

ver mi, mame to vyskusane. 🙂

zanulienka
23. jún 2009

beriem vodu aj mliecko.mozem autosedacku mat aj vnutri v lietadle?

janette1105
23. jún 2009

nie, nedovolia ti autosedacku do lietadla, dieta musi sediet ti na kolenach priputane k tebe specialnym pasom. a autosedacku odovzdas pod lietadlom a ked vzjdes z lietdadla tak si ju zas vyziadaj i ked by ti ju mali dat automaticky.

zanulienka
23. jún 2009

sediet?2 mesacne babo mi velmi sediet nebude.beriem prasok(mliecko) v takej nadobke a vodu v termoflaske,je jedno,ze kolko vsak?pre deti nie je limit

janette1105
23. jún 2009

aj mne moj maly musel ako 3 mesacny swdiet ci lezat a priputany pasom. uplne od veci. Kedysi boli sedacky dovolene ale teraz nie.

Ked pojdes cez security musis mat vsetok liquid vytiahnuty zvlast a musis mlieko a anu tekutinu pre dietatko pred nimi skusit - ty si musis odpit.

Velmi ti odporucam si v Bootce kupit tie mliecka pre novorodencov je to ako nas nutrilon, nemusis to zohrievat nic, len to otvoris a das do flasky a malenke moze pit. Uz viem vola sa to aktamil ci tak nejak. mne to vzdy zachranilo cestovanie, lebo letusky mi neboli schopne uohriat vodu na mlieko a ani dokonca mi nemohli dat vriacu vodu na mlieko, ale zas boli zlate ze mi umyli flasky od mlieka vriacou vodou. Oni tam maju svoje rules a regulations.... Ale neboj, zmaknes to lavou pravou a ani nevies ako a budes doma. S takymi malinkymi miminkami sa cestuje super, horsie je to s tzmi rocnymi dvoj, to su uz ini huncuti. 🙂

zanulienka
23. jún 2009

beriem si jednu flasku z cistou vodou a jednu prazdnumkde vzdy nalejem vodu a pridam prasok.neviem ake je to mlieko,my tu mame len NUTRIBEN a staci,takze si velmi vyberat nemozem.ty si zaneta?

janette1105
23. jún 2009

ano, som zaneta, ale krstena som janette. odkial kam letite?

zanulienka
23. jún 2009

aj ja som zaneta 😉 zo spanielska-bilbao.mame dva prestupy

janette1105
23. jún 2009

tak drzim palce, nech vam ten let rychlo prejde. potom napis ako to prebehlo- 🙂

zanulienka
23. jún 2009

dufam,ze super.mas zlatulinkeho syna a ma velke ocicka.

janette1105
23. jún 2009

diky moc, aj ty mas krasnu dcerku a ta zlata mala gejsa je tiez tvoja dcerka?

zanulienka
23. jún 2009

mame 3 baby-chudak manzo 😅