Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

jankando
15. apr 2008

ahoj, som rada, ze aj takuto temu som nasla.. 😝
no ja sice este babo nemam, cakame ale tiez bude zmiesane a nemam ani potuchy ako to budem vysvetlovat babu..snad to pride rockami a ak bude mat otazky tak odpoviem..asi takto..ale bude vychovavane urcite tak, aby vedelo odkial jeho rodicia pochadzaju a kde teda ma korene

bellasandra
autor
22. apr 2008

Ja mam napr. kamaratku, jej manzel je Ind, ziju spolu v GB, a teraz ona ide domov bez manzela- nechce ho priniest kvoli tomu, čo by povedali ludia.....je to dost smutné, ze sa musí zamyslat nad takýmito vecami.

Moja malá zaital nie je tmavá, ale priatel ako decko tiez nebol a teraz je dost, tak som zvedavá, aj ja , ez co bude, a hlavne ako...

jankando
24. apr 2008

Nic sa neboj...vsetko bude fajn, ale hlavne ty si musis uvedomit, ze je to tovje dieta a nie je dolezite, co ini hovoria,i ked je to niekedy neprehladnutelne... 😒
aale...moj priatel zatial tiez nebol este na sr , ale to nie z dovodu, ze sa bojim co ludia povedali..naopak...ja by som sa este s nim presla po pesej zonea aby ludia obkukovali a ohovarali.. 😝 moje babo ...bude tmave a ja som si toho vedoma..no a co....miliony ludi takto ziju...a pre mna bude moje babo najmilovanejsie..ini ludia si mozu rozpravat co chcu...moje babo bude moje tmave, ci svetle...
uz sa tesime na teba, zlaticko moje.. 🙂 🙂

jankando
24. apr 2008

este ak sa mozem opytat odkial ms priatela ty? 😉

bellasandra
autor
25. apr 2008

Priatel je zo Slovenska 😎
Jasné aj mne je to jedno, minule mi mamkina kolegyna hovori ze : Ty tu malu dávas do solárka ? No akoze, nezájem, také primitívne poznámky, len sa nad tým zasmejem 😀

ivka19
25. apr 2008

ahoj baby,aj my mame dcerku v zmiesanom manzelstve. 😉

bellasandra,z ludi si nic nerob a z ich poznamok vobec nic,malu mas nadhernu,a skor si myslim,ze by to solarko potrebovala,vsak je bielunka,blondata 🙂 to je len zavist ludi a nevedia ako ublizit,tak si vzdy nieco najdu ☹ ja som sa s tym zatial velmi nestretla,zijeme v uk a tu je to bezna normalna vec.tu su ludia,roznych narodnosti,nabozenstiev,kultury,postihnuti a poviem ti ,ze ludia sa na nich necumia a neohovaraju 🙂
no a na sr,ako sa hovori,kazdy zazrak trva 3 dni,tak to bolo aj v mojom pripade,ked moj manzel moslim,prisiel k nam do malej cisto krestanskej dedinky,bola som prekvapena,teda,ze som nezacula ziadnu poznamku a vsetci boli ok 🙂
len asi na sr to este trochu potrva,kym ludia prestanu mat predsudky 😒

zuz23a
25. apr 2008

Ahojte. Tak ja bábo ešte nečakám, ale súhlasím s jankando. Hlavne sa mu budem snažiť vysvetliť, že nie je dôležitá farba pokožky, ale myslenie a povaha človeka. Aj keď určite sa o neho vždy budem báť.

ivka19
25. apr 2008

zuzu,ja si myslim,ze deti v zmiesanych manzelstvach s tym problem nebudu mat,len mozno spolocnost okolo 😒 ☹ pre nich to bude normalne, budu vyrastat medzi dvomi rozdielnymi kulturami,dostanu z kazdej nieco aj dobre aj zle 😵

jankando
25. apr 2008

zuz23a.....tiez suhlasim s tebou.. 😝 ...ona fakt ta farba nie je dolezita...ale ako ty vravis, budem sa o babo svoje vzdy bat..lebo ludia su nevyspytatelni... 😖 ..no ale ako spravna matka a tak isto ako moja mamka sa bala o mna tak sa ja prirodzene budem bat o svoje babo...a to ani na farbe pleti nezalezi...skor na to , aby sa nieco nestalo a tak...a tak to sa aj mamicky prirodzene boja o deticky i z nezmiesanych manzelstiev..

jankando
25. apr 2008

ivka19.........presne tak, deti to nebudu pocitovat ako nieco zvlastne, lebo od mala budu zvyknuti , ze maju mamku taku ao cka takeho..ale to skor okolie...a akoze ja mam rada velm slovenskko,ale no nieco dobre je aj v uk..a to to, ze by som chcela kusok z uk s tou tolerantnostou voci inym rasam dostat na slovesnko ...aby si aj nasi ludia vsimli a zvykli..ze je to normlane..lebo verte mi, ze mnohi slovaci poznaju takych ludi len z telky.. 😉

lenki33
26. apr 2008

Baby, tie co tu uz mate odfotene deticky, su vsetky velmi krasne 😉 takze nechapem kde je problem 😅
ale nie, viem ze su situacie ked je to velmi tazke, preto vam vsetkym drzim palce. Mam trochu pocit, ze predsa je to uz teraz lepsie ako to bolo pred 20timi rokmi a myslim, ze sa to bude este zlepsovat, aspon na nieco je globalizacia dobra 😀
Tak vela stastia a odvahy 😉

julia225
26. apr 2008

moja mala ma otca anglo-jamaicana 😀
medzi nami kulturne rozdiely a aj ine su a aj mala je ina ako ostatne deti..je stvrtinova cernoska 😵 a je nadherna, a chcem aby bola hrda na svojich predkov a na seba, ze je cierna...a ak nasetrime, tento rok letime za dedom na jamaicu...

julia225
26. apr 2008

a plne suhlasim s jankando...anglicania su prasce, ale nik sa do nikoho nestara...mozes si dat "rit naopak" 😅 a nikto si to ani nevsimne...

jankando
26. apr 2008

tak tak julia225...som rada, ze si tak priamo napisala, ze cierna..tak sa mi paci ked ludia neokolkuju.. 😠
mas to teda zaujimave..teda tvoja dcerka.. 😀 myslim to v dobrom...ze teda z kade nekade korene.. 😉
a tu jamaicu ti zavidim v dobrom..moj priatel sice nie je odtial ale rada by som tak raz zavitala, snad raz zarobime veeeela peniazok a pojdeme s babom kuknut... 😝 ....

leishmania
26. apr 2008

myslim ze deti zo zmieanych manzelstiev budu iste tolerantnejsie a bez predsudkov 🙂 cim nehovorim ze "nezmiesane" nemozu byt tolerantne

leishmania
26. apr 2008

stretnu sa aj so somarmi co maju narazky, ale cim dalej tym takychto maznelstiev a detije viac...

bluebell12sr
26. apr 2008

.... nasich deticiek je viac a viac 😵 😵 😵 ...
a co sa tyka somarov, tych uz plne ingnorujeme... 😉

jankando
26. apr 2008

bluebell12sr....tak tak..treba hlupakov ignorovat.. 😵 😵
lebo to len neinteligentni ludia sa vedia nad takym pozastavovat... 😠 aspon ja to tak beriem...ja som spokojna zatim s tym co mam a stastna , co pride o chvilu... 😉 😉
som rada, ze sa zapajate...len nech nas tu je viac...tak sa necitim sama... 😉 😉 (i ked ja tu temu nevytvarala, ale paci sa mi velmo😉

bluebell12sr
27. apr 2008

jankando, kde byvate? tusim som to sice citala v nejakej inej diskusii ale zabudla som... ale asi nie v londyne, ze? ... a citti sa sama nemusis... je nas dooooost vela.... 😀

jankando
27. apr 2008

tak som rada.. 😝 😀
ja som zatrepana niekde dsaleko od londyna...v Bradforde... 😠
no ale sak raz do londyna zavitam, tak dame stretko,nie?
mozno ze stihnem aj do roka.. 😉 ..az sa hanbim, lebo uz skoro 3 roky som tuna v gb a v londyne som este nebola... 😠 ☹

jankando
27. apr 2008

bluebell12sr...inak som ti pisala IP...neviem , ci ti dosla/... 😉

bellasandra
autor
28. apr 2008

Mna to napadlo-teda tato tema--hlavne kvoli tomu, ja to inak neriesim- mám muza cigána, ale nepovazujem ho za takého. Nespráva sa tak, nerozpráva , proste nič, a nebol ani inak vychovavaný, akurat to ze je tmavý a v lete moc 😀 Malá je este relatívne biela 😎 , lenze, mam takých par susedov- skinheadov,,,,a teraz nedávno mi priatela fest dobili, aked sme potom boli spolu vonku tak po nas pokukovali. O mna mi nejde...ja som dost velká huba----nedám sa, len nechcem aby na to doplácala malá. 😝

julia225
28. apr 2008

no na slovensku su rasisti, prave kvoli romom, ale preco vsetkych hadzu do jedneho vreca??? 😠 moja naj kamoska je romka a cela jej rodina, dokonca mama zistila, ze aj my mame predkov olaskych ciganov... 😨 a keby som nasla daku cigansku rodinu bola by som hrozne stastna 😵 🙂
co sa tyka dcerky, naozaj chcem aby bola hrda na to, ze je cierna... v UK by sa mozno stratila, ale v takom malom meste ako je RK vsetci ju maju ako atrakciu a to nieje cierna cernoska, len ako mulatca...a je krasna 😵 😵
bella, je mi luto ze priatela dobili, ja by som ich dala vystrielat...
moj oco je tiez rasista.... 😠 ☹ prave preto ako na truc som chcela cierneho muza a moja mama dokoca zila 12rokov v afrike... 🙂 a tiez ciernych miluje...
to, preco ciernych nenavidime su predsudky... a ano su ini a len oni sami sebe rozumeju...ale to su aj biely...
a nezabudajme ze nas Pan Boh stvoril na svoj obraz!!!
a cierny ludia musia byt... ved by sa chudaci v tych horucich krajinach nemohli hybat po vonku...!
nech zije RESPECT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

julia225
28. apr 2008

vystrielat by som dala rasistov...som to nepresne napisala

danciacik
28. apr 2008

Ahoj Sandra. Mňa sa síce táto téma netýka, ale nedá mi nezareagovať. Vykašli sa na ľudí. Podľa mňa je to 50 na 50. Tak isto môže byť biely blbý ako čierny a naopak - čierny môže byť ešte lepšie vychovaný ako tucet bielych. Poznám jednu holku - má pomaly 3-ročnú dcérku - černošku ale s priateľom nežije a všetci ju odsudzujú a na tú malú zazerajú, pritom nechápem prečo. No niektorých ľudí proste nepochopíš.

leishmania
28. apr 2008

nasi anstastie dobre reagovali na MM, nie su rasisti ale jednu spoluziacku mam s takym nazoroom ze ti tmavsi su iny druh a my sa s nimi nemame krizit 😀 ale uz som si zvykla...tiez mam blby pocit ked chodime okolo skinov a podobnych individui, len dufam ze nikomu z nich nehrabne a nechaju nas na pokoji...

prasiatko30
28. apr 2008

tiez sa ma tema osobne netyka - ale chcela by som len povedat k tomu ocumovaniu - ja sa tiez strasne rada pozeram na male deticky a mali cernoskovia/ky alebo mulati/tky su uplne nadherne deti - ja sa na ne proste nemozem vynadivat tak sa mi pacia - babeny ja som len chcela povedat ze ak sa niekedy bude niekto na vase deticky pocumovat tak to nemusi byt len v zlom 😉 ja ich proste obdivujem ake su krasne 😀

julia225
28. apr 2008

no prasiatko, chapem, ze su krasne, bodaj by boli len taki co ich ocumuju z lasky... 😀
co sa tyka toho ze cierny su ini a nemali by sa krizit s bielimi... je to tak trochu pravda... mnohe vztahy cierny+biely nevydrzia, lebo oni su divosi... 😀
ale nechcem tym povedat, ze nesmu... ale fakt by im bolo epsie spolu a nam spolu...no ale bielych blbcov je tiez dost... 🙄 😅 😀
my sme s mojim rozideni, ale nie preto, ze je tmavy,...ale tiez som citila kulturne rozdiely...nevadilo mi to ale az tak...teda kym sme boli v UK...ale ked si grgol v restike na skk... 😠 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 😀
oni su take prasiatka... 😀 😝

janulka7
28. apr 2008

bellasandra, je mi luto to s tvojim priatelom.ludia su niekedy naozaj ako idioti.
ja mam manzela napoly poliaka, co nebol az taky problem, lebo zil stale na slovensku ale ked sme sa vzali som zistila ze jeho cela rodina su protestanti. samzrejme ako nahle sa to dozvedela moja mama, zacala vyvadzat ako keby moj manzel bol nieco divne, a prestala sa so mnou rozpravat. bolo to hrozne, pocuvala som zo vsadial same komentare, sla za fararom u nas na dedine a ten jej samozrejme narozpraval vsetko mozne len nie praudu, a tak ma to uz potom dozralao a som jej povedala ze je to moj zivot a kaslem na celu dedinu, co si kto o tom mysli. ja s nim zijem som s nim staastna a s katolikom by som urcite nebola. to ze je inej rasy alebo viery este z neho nerobi zleho cloveka. bolo to ako zly sen ale ukludnilo sa to a ona nemala na vyber. jednoducho musela akceptovat ze chodim do takeho kostola a basta. viem ako ti je lebo mna ten postoj rodiny velmi trapil. ale som hrda na mojho manzela pretoze je to uzasny clovek ,muz a otec a komu sa to nepaci nech sa da vypchat. myslim si ze ludia ktory ho poznaju vedia o com hovorim . takze kasli na to co kto hovori a hlavu hore. mozes byt hrda na to akeho mas manzela a on na to ze sam sebou dokazal ludom ze nie sme vsetci rovnaky, len preto ze patrime tam alebo tam.

bellasandra
autor
28. apr 2008

Ahojte, no ved to ....ze ludia su blbí, clovek si to nejak neuvedomuje, kým sa ho to osobne nedotkne.. 🙄
Inak co sa týka toho krízenia 😀 ja tiez neviem.....niečo v tom bude...ale to je skôr o kulture a zvyklostiach ako o farbe pleti.
Ja som pol roka zila s černochom- vlastne mulatom..mamka jeho je francuzka a otec africky černoch,,krásny chlap,,,uzásný....vzdelaný, bláznivý, divoký 😀 ale nejak mi to posutpom času nesadlo.. 😎

Takze asi tak. 🙂