Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

julia225
29. apr 2008

sandra a vas ocko je odkial???

jankando
29. apr 2008

sisulik...to beriem akoze kompliment?? 😉
no je dost cierny...ale to mam i blby fotak.. 😉 😉 .no co rodeny african...cmuk mu.. 😵 😵 😵 😵

julia225
29. apr 2008

😀 no ved mas co cmukat...uz aby si zacala 😀 😀 v dobrom... 😉

jankando
29. apr 2008

nie je ted doma, v praci maka...a dnes taku italy mame kusok doma..takze bude postna noc.. 😖

julia225
29. apr 2008

hmm...tak sa musite chytro uzmierit, nie?my sme sa t vedeli velmi rychlo...
ale asi zaspis kym pride, co?

jankando
29. apr 2008

no to nehrozi..ja stale pekne krasne cakam na neho...ale sem tam to nie je, lebo ze chcem, ale ze sa bojim sama... 😵

julia225
29. apr 2008

😀 chapem...ja som tiez vzdy poctivo cakala...vsak sa treba aj porozpravat po celom dni... 😉
idem haji..tak zitra.papa

jankando
29. apr 2008

papa..bru nocku..(inak so mnou nechce ani velmi kecat ked mu futbalik ide..sak on sa reku vykecal v praci dosti a ja doma sama potichucku... 😠 😠 😠 )

sisulik
29. apr 2008

janka..no ten futbal..hehehehe...tak to je sila...to vtedy ani moj vela nenahovori...ale vzdy prikyvuje, 'AKOZE' ma pocuva 😀

julia225
29. apr 2008

😀 😀 😀

jankando
29. apr 2008

no moj tiez a akoze ma aj pocuva a akoze aj so mnou keca, ale oci vkuse na futbale.. 😎 ..to by sme mohli i to......a on aj tak by jednym ockom utekal na futbal... 😎 😠 ..hrozni su tito chlapci futbalovi.. 😠 😠

ifrimka
29. apr 2008

zdravim vas babule, trosku som sa tu zacitala do vasej temy....len vam prajem pevne nervy...to este nam to par rokov potrva, kym si navykneme na "ine"....nezabudnite rasizmus prameni zo strachu (z ineho, nepoznaneho)...ja mam muza rumuna a tiez z niektorych ludi citim, ze ho povazuju za cigana, ked poviem, ze rumun.... ☹

jankando
29. apr 2008

no t oje bozska pravda...prameni zo strachu a nepoznaneho.. 😠 😠

karolinkafe
30. apr 2008

Janka aj ten moj vcera pozeral na futbal 😀 manchester-barcelona nie? 😀 Ja som si aspon behala po nete 😵 Akoze je az neskutocne aki su niektori slovaci rasisti. Len raz som si precitala stranku exil.sk a tam temu manzelstvo s cudzincom, no hroza. Niektori ludia neviedia akceptovat nic a normalne si tam nadavaju, je to smutne. Odvtedy na tu stranku nechodim, lebo nechapem ako nieco take mozu dopustit. Tu su napr. aspon pravidla, kazdy ma pravo na vlastny nazor, bez toho aby to bolo vulgarne. Neviem ako dlho to bude na slovensku trvat, ale je to fakt nanic. 😒

karolinkafe
30. apr 2008

Ifrimka, som si prezrela tvoje fotky, ved tvoj manzel ani vobec nevyzera ako cudzinec. 😵

zuz23a
30. apr 2008

Ahojte babulky! 🙂 Ako vás tak čítam, tak ma hreje pri srdiečku, že nie som sama. Ja mám s manželíkom teraz trošku problémy s dokladmi, ale keď sa všetko ukludní tiež by sme chceli popracovať na čokoládovom anjelikovi. 😵 😉 Aj keď je pravda, ako ste tu už niektoré spomenuli, že vôbec bábo s čiernym partnerom nemusí byť tmavé.
A k tomu futbalu... 🙄 ... v tom čase aj u nás všetko ide bokom 😠

bellasandra
autor
30. apr 2008

Cawte, no Emka je relatívne biela. sa cudujem aj ja..ked boal mensia bola tmavsia,,,ale zas nazivo vidiet na nej,,,taký iný odtien 🙂

Inak my sme tiez kukali futbal--aj teda specialy kvoli CH.Ronaldovi 😀

Julia- Slovák 😎

karolinkafe
30. apr 2008

No fakt sandra, na tvojej Emke vobec nevidiet (aspon teda na fotkach som si to nevsimla 😅 ) ze je to mix babatko 😀 Fakt je krasna.

janulka7
30. apr 2008

citam citam kolko ste tu toho popisali a hlavne ma zaujalo co tajnostkarsky popisali jankando a julia. 😀 aj ked ais viem na co narazaju. hoci som nikdy cernocha nemala., ale ja vzdy mojmu drahemu tvrdim, je unikat lebo i istych veciach je proste neprekonatelny. 😉
co sa tyka slovenska uz sa ani nerozculujem, ja som odisla do spanielska a ked som sa vratila na dovolenku na2tyzdne a samozrejme som prisla s mojim drahym, tak vsetci na dedine zizali a vraj akeho spaniela som si to donielsa cisty Diego z telenovely,Fakt ked nosil dlhe vlasy tak sa na toho herca podobal. mi sme sa doma sulali na tych reciach, pretoze on je Bystrican a pol poliak pol slovak.
ALe ludia ho ocumovali ked sme sli po dedine, a suskanie, a to ani nebol nebol cierny, tak si viem predstavit ako reaguju ked vidia cierneho.A vazne to nie je trikrat prijemne.
ale co uz , sme raz taky zatvrdly alebo ako to povedat. Inak mate praudu ze kazdy ci uz rodicia alebo stary rodicia na Sk nadavaju a ked mlady odchadzaju do zahranicia tak sa im ani to nepaci, lje to fakt len o vychove. ja sa mojej dcerke snazim vstepit dosrdca lasku ku vsetkym a je jedno akejje viery a pleti, len nech je dobry clovek. raz sa ma pytala preco je to dievcatko na ulici take cierne, ci sa spalila na slnku 😀 , tak som jej povedala ze su to uzasne cokoladove deticky, tak sa jej to zapacilo ze aj kucharovi v skolke , o n je cierny , jpovedala ze je cokoladovy na zjedenie. 😀 a ked som otehotnela tak povedala mojmu drahemu ze nech papa vela cokolady aby mala braceka alebo sestricku cokoladovu. 😀 😀 dobre sme sa na tom zabavali. mne jednoznacne nerobi problem ziadna rasa alebo farba, ale bna co chytam nervy su slovaci , lebo par krat som ich tu stretla a nevedeli nic ine, len vyuzit a ublizit. 😠
mozno som trafila na takych ludi a som za ze nie sme vsetci rovnaky ale ten strach tam uz ostane a teraz sa snazim slovakov si nepripustit velmi k telu. je to smutne aleje to realita.

julia225
30. apr 2008

caute babulky....
janulka7...preberali sme tych co "nikdy v gatiach nespia" 😀 😀 😀
nic v zlom... 🙂
s malou sme boli dnes na piesku a jedna mamka sa ma opytala, ci s malou chodim do solaria(dobre vedela ze ma tmaveho otca...)a ja ze nie, jej starky je cernoch...ocividne necakala taku odpoved, ale obarena ostala....no ja som na to HRDA a to garantujem bude aj mala...!!! 😉

karolinkafe
30. apr 2008

Este som chcela dodat, ze to nie su iba rodicia a stari rodicia, ktori su rasisti. Aj ked ti sa divne pozeraju, lebo je to pre nich nieco uplne nove 😅 Ale sa divim kolko mladych ludi ma taketo zadebnene nazory na ludi inej farby alebo vierovyznania. A ti vedia byt aj viac agresivni ako teda rodicia a stari rodicia, ktori "len" krivo pozru. 🙄

zuz23a
30. apr 2008

Julia 😀
To bola inteligentná otázka. 🙄 Do solária s tak malým drobcom.
Postrádala som fotku Tvojej maličkej. Je zlatučká.

julia225
30. apr 2008

zuz som tu ani foto nemala 😒
kajka...to je pravda... 😠

nippa
30. apr 2008

ani sa mi nechce verit ze sa pozastvujete nad tym ake bude dietatko tmave...ved si cele leto valame zadky na slnku len aby sme mali krasny hnedy odtien a nase deti to maju prirodzene....ja som bola prvy krat na slovensku s mojou dcerkou toto leto a vsetci z nej boli uplne nadseny....jankaado ked uz budes mat dietatko tak ta vobec nebude nic ine trapit len to aby bolo zdrave a stastne...a ver mi nebude to farbou pleti...ja som s mojim drahym 10 rokov a manzelstvo funguje super. Raz som stretla jednu babu ktora je vydata za zida|(anglicana) a pytala sa ma ako je to zit s inou kulturou...na jej prekvapenie som sa spytala tu istu otazku aj ja jej...ved aj ona zije v inej kulture, ci sme biely cierny ci zeleny to je jedno ak mame rovnake nazory na zivot a vieme kracat jednym smerom tak je jedno odkial je nas partner...to ze mixovane manzelstva casto nevydrzia moze byt pravda ale v porovnani s cim...biely-biela tiez rozvody su velmi vysoke...ja mam vela kamosiek a su stastne vydate(teraz hovorim o cernochoch) uz vela rokov, niektore maju uz 3 deti. Ale jedna vec sa mi pacila, sory neviem kto to tu napisal ze rasizmus zacina zo strachu.....velka pravda, a hlavne z naseho strachu, pretoze ak sme si my neiste tym co robime a ako si zijeme vlastny zivot tak ako si mozu byt isty iny.....
PS: jankaado ako vidis viacere dievcata prispeli a dokazali ze problem nemusi byt vo farbe pleti ale vo vsetkom..nabozenstve, v peniazoch, kulture...niektory ludia si najdu pricinu zavidiet aj keby tam ziadna nebola, tak sa nestrachuj a raduj sa nad krasnym dietatkom pre ktore budes cely svet...

bellasandra
autor
30. apr 2008

Karolinkafe- dakujem 🙂
To s tým solarkom - supa--vsak som asi písala, ez aj mna sa to pýtala jedna ´milá pani ´ 😀 😝

Julia- malá je moc, moc chutnučká 😵

ivka19
30. apr 2008

nippa,mas nadhernu dcerku 😵 😵
julia,aj to tvoje je krasne, okate 😵 😵

ivka19
30. apr 2008

s tym solarkom,je len sprosta drzost 😠 clovek rad ublizi a urazi,len to netreba dopustit 😉

julia225
30. apr 2008

ona ta pani dobre vie ako to je, ale si myslela brzda, ze budem klamat, alebo sa vyhovarat...nakoniec moj ocino a sestra su tiez tmavsi, su biely, ale maju moc pigmentu, tak to moze mat aj po nich, ale som jej just povedala...
nippa mala ma uz 4roky 😲 ako to leti, som si vas album kukala ked mala asi 3apol 😒 🙂
a inac ahojte vsetky 😵

jankando
30. apr 2008

no jani..mas teeda podarenu dcerusku..ale je zlatucke to tvoje dieta.. 😉 😵 😵 \
kaji, ja tam tiez zprvu chodlia, na exil.sk a manzelstvo s cudzincom, ale nejako sa im to vymklo z ruky a pak sa tema uz poberala inym smerom a mna to prestalo bavit citat..aj som tam jednu temu vytvorila, ale nejak to uz nechodim kontrolovat.. 😒
NO a ohladom toho futbalu..tak to je hroza....ved moj priatel sa kvoli zapasom pyta skor z prace a dokonca sa vyhovara na choroby.. 😠 😀 ..no proste chlap.... 😠
nippa....asi si ma nie dobre pochopila...pretoze ja viem, ze zdravie mojho baba je prvorade, a nie farba pleti.nech uz je akakolvek...je to mje dieta a taaaak velmi (hoci este len v brusku) ho luuubime..vsetci..a moze byt biele ci tmave...ved predsa tak ako janka napisala vyssie, nezalezi na fabre pleti ci na nabozenstve , ale na vnutri cloveka-kazdeho jedinca..ja neriesim akej farby plet bude mat moje dieta, to len sisulik mi vyssi eneznacila, ze nemusim mat tmave dieta i ked mam frajera cernocha...ale ved to je upplne sum a fuk... 😉
inak baby narazky typu solarko su nemozne a ti ludia, co sa tak hlupo pytaju dobre vedia, ze to nie je solarkom, len sa boja byt priamy..a chcu pocut co poviete..a keby ste nejaku historku vymysleli, tak by vas za chrbtom ohovorili, ze ani sa priznat nechce , ze to ma s cernochom, arabom apod.. 😠

bluebell12sr
30. apr 2008

Ahoj nippa, no teba som na MK uz dlhoooo nevidela!!!! 🙂
.... a hoci to uz tuna bolo spomenute, len by som chcela pridat, ze pre kazdu mamicku je jej dieta unikatne a to najkrajsie. vo svojeje praxi stretavam mamicky postihnutych deticiek a kazda jedna mi vzdy s hrdostou povie, he/she is so beautiful and so clever.... a ja vtedy v duchu Bohu dakujem, ze mi doprial krasne zdrave dieta. Ja by som svojho cokoladoveho anjelika nevymenila ani za 10 000 bielych, lebo je moj. lebo som ho takmer 9 mesiacov nosila pod srdcom, lebo je to moja krv /aj ked sa na mna velmi nepodoba 😅 /. tak ako na slovensku ludia este nevedia akceptovat nieco ine/odlisne a povazuju to hned za zle... aj tu v UK vedia mat ludia casto predsudky. x krat sa ma uz pytali, ci som len au-pair /nedostala som sa ani len na rebricek nanny ci chidlminder/, ci je to moje dieta atd.... ale, kedze takych deti ako je moje je tu tisice, nevytrca tak z radu ako na sk.... a ja sa vzdy potesim, ak stretnem slovenku s podobnou cokoladkou /ze nippa 😀 / a tesim sa, ze coskoro sa do nasho klanu prida aj jankando 😵 😵 😵 zatial pa...