Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

bluebell12sr
25. feb 2009

ahojte, no konecne sa niekto ozval!!! janka ako sa mate? dlho som od vas nic nepocula, tusim, ze som ti pisala na Facebook.....
sonicka, ako ti malinka vyrastla!!! 😵
ahoj nippa...prave som dohovorila s polovickou, zajtra ti zavolam zase.... 😔

jankando
25. feb 2009

Ahoj Bluebell
asi som nedostala sparvu na FB.. 😠 😠

aha, len ta spomenut a uz si ty

Soni, tak durhe babatko hej?
ja uz ani nemyslim na take.. 😉

bluebell12sr
25. feb 2009

janka, no nippa mi spomenula tu temu o people that need advice....tak sa este stale 'rehlim'..... no to je srandista ten co to napisal/al/.....
no a medzi tym som si to tu omrkla.... 😵

jankando
25. feb 2009

hej,
ja len tak rzomyslam.. 😕 ze kto by si uz dal radit od 21 r baby....a nedobro u anglinou.. 😀

digysa
26. feb 2009

Len som si tak zbezne precitala zaciatok temy, kde disutujete o rasizme a buducich problemoch vasich deti na slovensku, alebo mimo.....
Mam na vas otazku.....mna cernosi, arabi, aziati a mulati ako muzi odpudzuju a to velmi. Nebola by som schopna pobozkat muza inej rasy, ako bielej ani na lice.... aj mna by ste zaradili do rasistickej skupiny? Co sa tyka ostatnych vztahov....kamarati, znami, kolegovia v praci....v tom nevidim problem. Ale partnersky vztah....to nie.

afry
26. feb 2009

tak to uz je tvoj problem ze by si ich nevedela pobozkat.l...podla mna ani oni teba....a rasizmus....urcite to nieje ....neboj 😀

afry
26. feb 2009

neviem preco sa to pytas co to ma spolocne s tym ako sa ludia pozeraju tu na sk na cernochov atd....sak ich nemusis bozkavat ani sa nanich pozerat...nie????ako nic v zlom....

afry
26. feb 2009

haloooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo babyyyyyy

afry
26. feb 2009

🙂 digysa este taky mali dotaz pises ze ako kamarata by si brala cernocha atd....a keby mal meniny alebo narodky a ty by si ho musela teda z etickeho hladiska pobozkat ?????

nippa
26. feb 2009

jeeej babizne vy ste tu toho popisali, nestiham citat precitam poobede, idem malu hodit do skoly. bluebell prave som hovorila s kikou takze sa ide v sobotu. dam ti vediet detaily neskor. pa

afry
26. feb 2009

napis napis...... 😀

nippa
26. feb 2009

ahoj digysa. Prosim ta nenahnevaj sa ako to tu napisem, ale budem sa to snazit vysvetlit aby si pochopila ako sa na to pozeram ja. Pytas sa ci by sme si mysleli ze je to rasizmus...myslim ze nie je ale nie som z tych ktore hned kricia aha rasista. Ja by som tiez nebozkala hocijakeho cigana, cernocha, belocha, cinana(nechcem menovat vsetky svetove rasy). Tu ide o to ze by som mozno ani nebozkala tvoho muza ale ty si si takeho vybrala a ja zasa ineho. Ako by to bolo keby sa nam pacilo vsetkym to iste. Napr. som velmi rada ze najdolezitejsia osoba tohto sveta, je na nu investovana maximalna ochrana, osoba ktora ma vlastne najvacsie slovo na tomto svete je zrovna cernoch. Nejde o to ze mozno ty bi si ho nebozkala ale ide o to ze vsetci sme si rovnocenny. Ak ma niekto problem pretoze si mysli ze jeho rasa je ta najlepsia tak vtedy je to rasizmus. Poznam indky ktore by s belochom nemohli tak sa vzdy smejem ze ved ked by ich laska prepadla tak nepozera na farbu koze.

Takze si myslim ze je to len osobna preferencia a ver mi keby ides do zahranicia via ta by si inak rozmyslala.Mozno si aj bola ale myslim tym do oblasti kde sa nachadzaju rozne rasy ako napr. v praci bolo strasne vela ras takze sa tomu nevyhnes a postupne vlastne nevidis farbu ale cloveka. To ze si sa nevyskytla v situacii kde by si mohla vyskusat tvoju teoriu(ze by si nikdy nebozkala nikoho, asi si myslela len vasnivo) tak vlastne len teorizujes(je to vlastne spravne slovo? sory uz mi to nejak poslovensky nejde).
Vobec si nemyslim ze si rasista lebo ja by som povedala to iste o urcitych rasach. Mna tiez nepritahuje hocikto a niektore rasy vobec to nie som rasista. Ale ak by som to hlasila a vyzeralo by to tak ze musia vsetci pocuvat pretoze z toho robis velku vedu tak potom by som si myslela ze mienis nieco ine ako len to ze vlasne mas svoje preferencie. Kazdeho nadchne nieco ine. Niektorych baby nadchne chlap s dobrym charakterom,niektorych zacudovane aj bezcharakterny chlap, niekomu staci to ze ma pekne oci alebo usmev....ja som si urcite nevybrala muza pre jeho farbu koze a asi ani on mna...on povedal ze som mala super zadok(na nase slovenske pomery prilis velky) a mna zasa pritiahol jeho super charakter.Je to super clovek ktoremu na mne zalezi a urobil by pre mna vsetko. co ine si mozes zelat v manzelovi? ze by svetlu pokozku? urcite priznas ze nie....tak myslim ze na to zabudni, svoj nazor si drz, preco by si sa mala skryvat ale vediet kde ho povedat a ako ho podat....

afry
26. feb 2009

presne tak!!!!

afry
26. feb 2009

mas napisane ze si bozie dieta a bozie deti ...musia lubit a mat radi vsetkych...lebo vsetky sme bozie deti aj moj muž čierny 😀

bluebell12sr
26. feb 2009

...mozno je to Bozie dieta z obrazu, kde su este stale vsetci anjeli blondavi s modrymi ocami....
ci by som ta zaradila k rasistom? hmmm.... skor by som ta zaradila k 'simple minded' /jednoduchi ludia/.........
kedze pracujem pre velmi cosmipolitan pharmacy,kde sa kazdy den pracovne snubia rozne rasy a najmenej 30 rozlicnych jazykov, dnes sme mali zhodou okolnosti dalsi povinny meeting pod nazvom DIVERSITY. a slovo rasizmus sa tam odznelo dost casto, a dosli sme k neprekvapivemu a vseobecne znamemu nazoru, ze rasizmus a diskriminacia je vyplodom strachu pred niecim, novym, neznamym.
nebudem zbytocne opakovat, co napisala nippa, ale ja som tiez na svojej polovicke najprv nezbadala farbu, ale jeho oci, a ten cheeky smile, a jeho pohotovu odpoved ktorou reagoval na moje sarkasticke poznamky. a az potom ma napadlo...oh, ok, he is black.......
tak by som ti skor poradila, skus sa postavit zoci voci svojmu strachu, open your mind /sorry, neviem to po slovensky/ a uvidis, kolko nadhernych farieb ma duha....
ps. a po tomto prispevku si urcite znem motto v pase...nevystihuje ta......

bubba
26. feb 2009

"otvor svoju mysel" 🙂 to znamena...

bubba
26. feb 2009

ja som raz pozerala jeden dokument(asi anglicky)a tam hovorili ze podla ich vyskumov bol boh cierny...tozvie podla mna boh nema rasu kazdy ho vidi tak ako chce.a tych ciernych anjelikov co mate v albumoch 😀 😀 su uzasni

bluebell12sr
26. feb 2009

bubba, dakujem za preklad, dlhy den...a blby... 😅 😔
...a tiez za kompliment 😵

sonicka25
26. feb 2009

Ahojte,uf to je tema 😉 radsej to neokomentujem 😀
Marcelka waw,takto to prelozim nasim 🙂 😵

Bubba to s tymi anjelikmi je zlate 😀 Diky 😉

Tak ta nasa certica dnes urobila prve krociky uplne sama 😵 Sme s manzelom taakk hrdiii 😵 😵 Je to pokladik 😵

bubba
26. feb 2009

sonicka,joj tie vlasky ma bohovske 😀 😀 gratulujuem k prvym krokom 😀 aj moja zacala samostatne chodit v 11-tich 😉

sonicka25
26. feb 2009

A co by som este rada dodala,teda mne sa zda,ze deti bielych vyzeraju strasne jednotvarne,vsetci su maly anjelici s holymi hlavickami...
Mne sa pacia tmave vlasate deticky-som rasistka? 😀 😀 😀 😀

Pekny vecer 😉

sonicka25
26. feb 2009

Bubba diky 😉

digysa
27. feb 2009

nippa: myslim, ze si ma jedina pochopila....inak, skusenosti z rasami mam vyse hlavy. zijem v usa pridem do kontaktu s cernochmi minimalne "kazdy den"....

afry: mas pravdu-som bozie dieta, tak ako vsetci co veria v Boha.......ja som nenapisala, ze ich nenavidm....mna po fyzickej stranke odpudzuju. A kamarata cernocha, ktory pred 3 mesiacmi oslavoval narodky som pobozkala "ako kamarata"....ja tu pisem o intimnych vztahoch, ale to ti asi uslo.

bluebell12: "simple minded???"....tvoj prispevok nema hlavu ani patu..... skus sa zoci voci postavit svojmu strachu ty..... o com to pises???? ked homosexuala muza pritahuju iba muzi, alebo chlapov pritahuju blondinky, alebo dlhovlasky, alebo zenu odpudzuje fajciar.....to je potom tolko "simple minded" ludi....uz len preto, lebo maju urcite preferencie pri hladani si partnera a fyzicky ich nepritahuje kazdy clovek toho isteho pohlavia.....???
Myslim, ze simple minded si tu iba ty....ale aj takych ma Boh rad....

sonicka25: to, ze sa ti pacia tmave deti, to je normalne,mne sa napr velmi pacia azijske deti, konkretne ich cierne havranie rovne vlasy....ale to, co si napisala o bielych detoch by ti mal administrator vymazat, lebo podla mna je to "super rasisticke".....Ako by sa ti pacilo, keby som ja napisala napr. ze vsetky cierne deti sa mi zdaju spinave....Myslim, ze by si tymto vyrokom nebola prilis nadsena.

A prispela som tu preto, lebo som sa chcela pozriet na vas nazor aj z ineho uhla pohladu..... ak sa chcete vyvarovat rasizmu, tak zacnite sami od seba... lebo vidim, ze moj prispevok vas vyhecoval presne k takej reakcii aku som ocakavala......

Zelam vela stastia do buducnosti...

😵

afry
27. feb 2009

digysa skus si zalozit vlastnu temu....ja som katolik tiez a nepisem taketo haluze jak ty...a nechapem o co ti islo o nas nazor na teba????ked este napises ze nam tu vsetkym drbe ne????a nevieme o com rozpravame...

afry
27. feb 2009

a apropo ja si myslim ze nikoho z bab si nevyhecovala....tak sa moc neteš.....a stastie ti ja poprajem do zivota....lebo si jedna z ludi ktore este stale nechapu......a čo???na to dojdi sama....Take care

nippa
27. feb 2009

digysa....ja som velmi otvoreny clovek, ja verim kazdy mame svoj nazor a ako som napisala zalezi ako sa poda...priklad nasich diskusii...dalsia vec je ze sa ta tiez dotklo ze sonicka napisala to co napisala o bielych detoch..nemyslim ze to tak myslela tak ako nemyslim ze ty si myslela svoj prispevok(tvoj prvy prispevok ale hlavne aj ten o tych detoch) kazdy rozumny clovek by na to nedaval taky isty nasty priklad. Takze nemozem vynit len jednu ale obe vas za tu poznamku. Vidis ako si sa zacala hned chranit ked sa nieco napisalo co sa tyka tvojho dietata, ako kazda matka nebudes rozmyslat s chladnou hlavou ale zatala si hned to toho isteho. Pises ze nie si prekvapena z tychto reakcii ale co cakas,ved ty si reagovala tak isto. Takze jednoducho to tu uzavriet, zistila si ze ked sa to tyka vlastneho dietata tak nech je hocijakej farby vzdy zareagujeme tak isto. Ved rasizmus existuje ak ku belochom, pises ze zijes v US takze vies o com hovorim, na niektore miesta ako beloch je ist nebezpecne tak ako na niektore(specialne deep south) pre cernoch...Rasizmus sa najde v kazdom z nas ak chceme ale je dolezite aby sme v tom cloveku ktory sa s nami rozprava zanechali dojem prijemneho , vzdelaneho cloveka ...takze v praci prides do styku s ludmi a beries to pohodovka a tak to ma byt....ved nie kazdy clovek ti moze byt prijemny a uz vonkoncom nie pritazlivy....len ide o to ako clovek vyjadri svoj nazor...slovniku mame vela slov tak je len na nas ktore si vyberieme...niektory ludia pouzivaju len tie ktore vedia a vtedy vznikaju nedorozumenia....dufam ze som to zhrnula vystizne a pouzila slova a styl ktorymi som nikoho neurazila.

Digysa prist do diskusie a povedat mamicke ze mna odpudzuje tvoj muz, ja by som mu ani pusu vedela dat ..... musis sama uznat ze by to vytocilo aj teba, Baby chapte ze to nema nic spolocne z rasizmom ale s urazkou osoby....takze digysa preto si nemyslim ze si rasistka ked len o toto ide....

nippa
27. feb 2009

...sory nevedela dat(v prvom riadku mam chybu)...

titkovamiriam
27. feb 2009

baby trosku som vam sem vliezla a mate kraaasne deticky 😀 a aj manzelov ked ich mate v albumoch 😀 .kamoska mala manzela vietnamca a dnes ma krasnu 17r.dceru.ja niak nedokazem rozdelit ludi ze sa mi hnusi ci je biely cierny cerveny zeleny-ked mi je niekto nesympaticky tak moze byt neviem biely. 🙂
drzim vam palce lebo to mate urcite o nieco tahsie ako aj moja kamaratka presla vselicim ☹

nippa
27. feb 2009

digysa zda sa ze som sa mylila....ak chces zistit ci si rasistka tak to tu asi nenajdes no nasla som napriklad tento link...usud sama...ci to na teba spada budes vediet len ty (ak hej tak by som sa ozaj hanbila pretoze raz moze niekto diskriminovat tvoje dieta za zaklade uplnej somariny ako napr. velke usi, rysave vlasy, farba pleti) tu je link: http://sk.wikipedia.org/wiki/Rasizmus

afry
27. feb 2009

nippa dobreeeeeee 😀