Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

lilu18
25. nov 2008

ahojte 🙂 mate tam hore sneh? 🙂

slaviq81
25. nov 2008

L i l u, dnes v noci nam konecne nasnezilo. Uz mi bolo divne ze vsade dookola je bielo len u nas nic.

slaviq81
25. nov 2008

a Vivien je zlatucka, strasne sa mi pacia take vlasate babatenka.

jankando
25. nov 2008

Ahojte baby,
dakujem za paluchy
Petkovi je uz lepsie ale este stale na neho ide teploty..tak pouzivame paracetamol
bnoli sme v noci i na pohotovosti....
no lekari v uk...ani sa mi nechce na nich nicit pismenka.. 😠
ale no...aspon mu brusko ta lekarka na pohotovosti prezrela poriadne...ja si myslim, ze ma nieco s bruskom alebo chrbatikom, lebo vcera sa mi tak napial chudacik..az mu vysla zila na hlavicke.. 😢
dnes je to s tym napianim lepsie, ale stale je este nervny..ted spinka s tatikom tu vedla mna..chorlatko moje

jankando
25. nov 2008

timi, a kedy prichadzate? a ak este vyzdvedam....kde presne?

amee
25. nov 2008

Janka, to s tými lekármi v UK, to máš pravdu. Ja sa desím toho keď tam pojdem s malým a zostane nedaj bože chorý.... Na to nechcem ani myslieť. Peťko je ešte maličký, možno má detskú koliku. Kojíš ho alebo je na umelom??????

jankando
25. nov 2008

na umelom..
ale doteraz take nemal...ja viem o kolike...ale prekvapilo ma to, ze az teraz, ked i teplotuje vies to ma...a e cely taky ospaly a taky nemastny neslany.. ☹

jankando
25. nov 2008

na koliku sme uzivali innfacol, bol dobry, ale ked sme presli na UM, tak mal petko zapchu dlhu dobu...a health visitor mi poradila aby som stopla infacol...ze z toho moze mat zapchu..no ona zastava nazor, ze nedavat decku do ust medicinu ak nie je potrebna... a poviem ti, ze pomohlo..petko kaka uz viac ako predtym..i castejsie..
infacol uz neuzivame, cize moe byt i ze ma koliku..

amee
25. nov 2008

No moj Naathim to mal tiež, to bola viróza. Bolo to vo vzduchu.... Mal teploty, aj sa vyhádzal, nemastný, neslaný, len spal... Som myslela, že to má od očkovania, ale bola to viróza. Prešlo mu to až o taký týždeň ☹

jankando
25. nov 2008

no i mnne tak povedali, ze to viroza, ze teraz prichadza zima, ze je to v ovzdusi...ale to natahovanie mi nejde do hlavy, i ked oni povedali, ze to tak je..

amee
25. nov 2008

Ako sa naťahuje???? Ručičky a nožičky naraz?????

jankando
25. nov 2008

natahuje sa , nie krci sa...
natahuje skor noziky ako rucicky

amee
25. nov 2008

Tak to ho može bolieť bruško, aj keď nemá koliku. Sem tam sa to stáva... On je ešte drobátko, my sme si tým tiež prešli, chvalabohu to máme za sebou, ale ja som si tiež vytrpela svoje ☹ . Alebo či nemá zastavené vetry.... A nemáš mastičku na vetry, že by si mu pomasírovala bruško

jankando
25. nov 2008

nemam masticku..vies nnejaku doporucit?
ja mam jedinne cajik feniklovy..

amee
25. nov 2008

No v UK neviem kde to dostať, hádam v lekárni. U nás doma som ju tiež kúpila v lekárni, ale v UK musíš mať recept pomaly aj na zubnú pastu 😒 . Ale hádam ti niečo dajú resp. predajú.... Zdravotníctvo je tam otrasné.. ja som na začiatku tehot. krvácala, my povedali, že je to ok, možem chodiť do roboty, prišla som domov a doktor sa chytal za hlavu, že či chcem potratiť... No asi tak
A trvá mu to odkedy to naťahovanie??????? Podla mňa to bude to bruško keď ti aj ony povedali, že to normálne

bibula
25. nov 2008

strc mu rurku do ritky

jankando
25. nov 2008

no ....ma to len od vcera.
ale zase zapchu ma uz davno..uz i mesiac...teda nie vkuse..ale chapes...niekedy kakal raz za tri dni..alebo za 4 ...a dnes mi tu midwife povedala, ze to je u niektorych deti normalne..im je tu vsetko normalne. 😠
zapcha je ale sposobena UM

ruku do ritky?????????

lilu18
25. nov 2008

hej,hej...alebo staci teplomer,u nas je dostat taka hadicka ,strci sa do konecnika a vetrz idu von aj kaki 🙂

timinka1984
25. nov 2008

ahojte!joj, je mi luto tych malcjych ked vas citam 😢 a to ze nevedia povedat co im je ☹
no nech im to rychucko prejde 😉
jankando:vraciame sa teraz v sobotu 29.11.uz sme tu dva mesiace,riadne to uslo..... 🙂
neviem ci mas na mysli teraz, ze kde v uk byvame, tak ak ano, tak v northamptone 😅

timinka1984
25. nov 2008

jankando:aneviem, ci som sa uz aj ja pytala, ze kde si v uk?

amee
25. nov 2008

no je to tým umelým mliekom, my sme mavali zapchy, ale naath našťastie sú preč 🙂 . Jani, on z toho vyrastie, do takých troch mesiacov ani nebudeš vedieť o zápchach. Bibula myslela RÚRKU nie ruku... Je to taká rúrka, taká ohybná, to mu strčíš normálka ako teplomer a mal by sa vykakať... Ja som to nepoužívala, švagriná to dávala malému / 3 mesiace/. Ja keď tak, teplomer s troškou krému keď to nešlo inak 😒

timinka1984
25. nov 2008

My sme nastastie koliku nemali, no ked som presla na umele mlieko, zacala som SMA v uk, no to bolo hrozne, zapcha, za kazdym ju natahovalo ona chuda hladna, ja z nej nervoznam plakala, brusko ju museelo oliet.Vtedy som byvala u kamosky a mi povedala, ze ideme kupit ine mlieko, ze to tak nemoze byt a kupila som jej COW GATE a odtedy je vsetko uplne super 🙂 pouzivame doteraz a nemame ziaden problem nastastie 🙂

amee
25. nov 2008

timi čau, inak može to byť mlieko, ale keď sa mlieko vymení raz, už sa nemožeš vrátiť k tomu predošlému.... Keby to náhodou bolo v mlieku.... Možno to je len zápcha, u chlapcov je to normálne.. ja to poznám 😒

lilu18
25. nov 2008

tu hadicku pouyiva aj kamoska a este s nim pocvici nad umzvadlom a kaki su von/ hadicku si chvali ye pekne vzchadyaju vetrz.nastastie sme nemali takzto problem
dryim palcekz nech sa malemu polavi

lilu18
25. nov 2008

sorry,neprehodila som si klavesnicu 😀

timinka1984
25. nov 2008

Ja som sa radsej uz po tej skusenosti ani nechcel vraciat, a ako este aj smrdelo, fuj 😖 😨
ano, viem, ze chlapci to mavaju castejsie, preto som chcela dievcatko, ale nie ja srandujem 😀 😀 ako hovoris,ze po tych prvych troch mesiacoch to mozno zmizne a uz budu i´ba usmiate dni, to vam zelam 😀 😀

jankando
25. nov 2008

Baby,. my tiez pouzivame SMA a uz som jednu radu pocula, ze sa nehodilo dietatu..ako pisete, tiez islo o chlapceka..
myslite, ze to moze byt tym, ze je to chlapcek? 😖
no ja som rozmyslala nad zmenou mlieck,ale bojim sa, ze kym si na tamto zvykne, bude mat zase zapchu veliku...a ja uz nezvldam kukat na neho jak sa puci.. 😠 ☹
inak som pocula dobre chvaly na Aptamil..vraj je to podobne nasmu Nutrilonu..
tak ja uz neviem

jankando
25. nov 2008

S rurkou som uz bola oboznamena...i fotka tohto zariadenia mi bola poslana..nno nevyzera dvakrat pritazlivo.. 😠
teplomer skusame, ja tu mam totiz mamku a tak skusa ..no sem tam pomoze, sem tam nie..
ale posledne dni uz Petik kakal kazdy den , i stolica uz nebola husta, i nebola uz tmava..ale kalsicka zlta....
taka som bola rada a v tom zacal horuckovat...no a teraz uz nekakal od vcera rana 04.00 h nadranom...
no napisala som to ako debil , dufam, ze ma pochopite.. 😉

jankando
25. nov 2008

a inak, timi, my sme v Bradforde, blizko Leeds, to je letiskove mesto.. 🙂

jankando
25. nov 2008

timi, boli ste aj s tatkom ci bez neho?