Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

sisulik
30. apr 2008

ahojte babenky..
inac..aj u vas sa futbaluje? 😉

jankando
30. apr 2008

no tak dufam, ze vsetko dobre vyjde a koncom augusta sa pridam aj ja do vaseho klanu... 😉 😉

bluebell12sr
30. apr 2008

no, tak to sa pridas nie len do nasho cokoladoveho klanu, ale aj do augustoveho 😀 😀 😀

bluebell12sr
30. apr 2008

inac, jankando, uz mas aj scans 😵 😵 😵 , ja som sa svojim tiez tak vytesovala, tusim ze som ich poposielala prefotene aj nasim ☹ . chces vediet aj pohlavie, alebo to bude prekvapko?

julia225
30. apr 2008

caute...bola som na drinku a cela pub(slovenska)kukala Liverpool-chelsey? 😀
ja ze come on england...a hned som mala drinkov 5 😀 😉
moja hubka uz haja...zas kasle...doc mi povedal, ze nas posle na alergo, vraj ci to nieje lergia alebo astma!!! 😢
som taka zlaknuta...ked bere sirup je to ok. akonahle nebere nic proti kaslu tak drhne ako ovca... 😖

ifrimka
30. apr 2008

karolinkafe, to ani nie o vyzore, ale o tom, ze sa niektory slovaci pozeraju na rumunov zvrchu....pozostatok z komunistickych a postkomunistickych cias...ale asi najviac su to ludia, ktory totiz nikam nechodia, pozeraju telenovely, takze nemaju ako spoznat ine kultury....a musime si uznat, ze stretnut niekoho je ine ako vidiet telke

prasiatko30
30. apr 2008

ifrimka - vies co je na tom najsmiesnejsie - ze slovaci krcia nosom nad rumunmi nad rusmi nad ..... a v zahranici sa potom deje nieco podobne - tiez vela ludi zo zapadnej europy nad nami krcia nosi - a to vtedy vieme zdovodnovat ze to su tupci a polointeligenti co si nevidia dalej ako na spicku vlastneho nosa 🙄 😖

bluebell12sr
30. apr 2008

prasiatko30 dobre vystihnute 😀

ifrimka
30. apr 2008

ved presne prasiatko a aj to je pravda, co tu tusim julia povedala, ze svoji svojich podrazaju....ale to sa stava aj iym narodnostiam(stalo sa mojmu muzovi s rumunmi....a potom si o sebe ako ludstvo myslime, aky sme inteligentni 😒

bubba
30. apr 2008

mne osobne nevyhovuje cernosky temperament a hlavne sexualny apetit ale vsetkym vam drzim palce a hlavne vasim detickam,ktore ziju na Slovensku,este to budu mat tazke 😅 pri nasej mentalite....a to teda fakt.nechcela by som byt "farebna"na slovensku.u nas na dedine napr.deti(7r.) volaju ciganov cernosi lebo rodicia im to nevedia poriadne vysvetlit co sa mi zda smiesne.pritom ciganov mame slusnych,cistych.....
no a vsetci dobre vieme,ze deti v skole vedia byt ti najstrasnejsi tyrani takze hold vsetkym,co to tu v tejto krajine risknu..

ifrimka
30. apr 2008

bubba, a ty nejakych cernochov poznas?

bubba
30. apr 2008

ano preco?

bubba
30. apr 2008

ako ja urcite netvrdim ze su aj vynimky ale zila som 3 roky v britanii tak mam tusaka ze nejakych poznam 😉

ifrimka
30. apr 2008

nenahnevaj sa, ale ta poznamka o temperamente a sex.apetite znela dost klise....ja som takych zopar stretla, to hej, ale zase oni tiez nie su vsetci taki...

bubba
30. apr 2008

nie v pohode ziadne klise keby nie som s vami tak nepisem 😉

bubba
30. apr 2008

som si normalne precitala celu diskusiu ma to zaujalo takze skutocne a uprimne,drzim place vsetkym 😀

ifrimka
30. apr 2008

😉

jankando
30. apr 2008

uz mam scany za sebou, oba a nic na nich nevidno , ale hlavne, ze my sme nieco videli... 😉 ..no nasa cokoladka malilinka nam neukazala pohlavie...lezkala si na brusku.. 😠 😉 😵 😵

bubba
30. apr 2008

aj ja som vedela na 100 pro co to bude az den pred porodom 😀 ale tusila som od zaciatku ze to bude baba 😀

jankando
30. apr 2008

my tiez s priatelom tusime, ze to bude chlapcek..aaale aby nas nahodou neprekvapilo nase sidielko....ze by to bola baba... 😉 😵 😵
bluebell12sr..si tu?

ifrimka
30. apr 2008

my sme ani nechcdli vediet a ukazal nam pipika 🙂

karolinkafe
30. apr 2008

prasiatko presne si to vystihla. Ja sa tu stale "bijem" za tie klise o slovakoch a celkovo ludoch "z vychodu" 🙄

karolinkafe
30. apr 2008

Ja som sa najviac nasmiala na tom Janulkynom pribehu o "spanielovi" Diegovi, to bola sranda 😀 😀 😀 Na tom hned vidno, ze ludia si spravia cudzinca z hocikoho aj zo slovaka

ifrimka
30. apr 2008

to hej karolinka, to bolo dobre vsak? 😀 😀 😀

leishmania
1. máj 2008

na tom som sa aj ja zasmiala 🙂

este k tomu ze ten rasizmusa predsudky su z nevedomosti, tak to je velka pravda, moja spoluziacka kedvidela fotky z izraela tak bola cela v soku, ze su tam mladi ludia normalne poobliekani, aked som jej povedala ze brat MM je raper, tak dostala druhy sok, ona ze si myselalze zidia nemozu byt raperi...zetotam neexistuje take...niektorisi ich asi este predtavuju ako za jezisovych cias, jak je biblia pisana 😀

karolinkafe
1. máj 2008

A zas nas slovakov v zahranici povazuju za nejakych "indianov" 😀 Ja ked som pro prvy krat prisla do FR tak nam tu jeden pan ukazoval ako sa v sprche dava tepla voda 😀 😀 😀 Oni si myslia, ze my tam zijeme na stromoch a pojedame lesne plody 😅 A od kedy bol drahy na slovensku, tak im to aspon teraz on vysvetluje, ze tam zijeme uplne normalne ako aj "oni" na zapade. Lebo mne sa to uz vysvetlovat nechcelo a bolo mi trapne stale len slovensko obhajovat, tak nech radsej on vysvetluje svoje postrehy 🙂

leishmania
1. máj 2008

no s tym som sa nestretla jak karolin hovori...iba ked tu boli americania, taki lektori na jazyk na leto, tak oni nam ukazovali sladkosti jak keby u nas neboli...a tiez mali velmi skreslene predstavy...

nippa
1. máj 2008

Kalrolinkafe...ja som prisla do UK pred 12 rokmi...nastastie som mala super rodinu....ale niektore baby mali ine prihody....ako napriklad ked im ukazovali farebne televizie a ci vie pouzit mikrovlnku....smiesne....my slovaci si myslime aky sme vyspeli...ved sme a mame krasne domy a urziravame si zahradky co sa neda porovnat s UK ale pre anglicanov sme ako keby sme zili vsetci v chudobe....
Jankaado...ved ja viem ze ti zalezi na babetkovom zdravy....ved to kazdej mamicke je to tvoj zivot...len somchcela povedat to ze sa nemusis nad inym nicim pozastavovat a netrapist sa tym co si iny myslia....a ver mi urcite budes milo prekvapena ked pojdes domov s babom a kazdy ti bude obzerat ake krasne babo mas....ja osm bola doma toto leto prvy krat s malou(ma 4,5 roka) nasi chodia casto tak mi nikdy nevysiel cas bolo to lahsie kedze mamka nepracuje ale uz bolo treba ist aj ked som sa obavala a keby niekto len poznamena nieco tak by mi bolo puklo srdce...ale ver mi este aj cudzi ludia ked sme isli na nakupy malu chvalili a chceli aby im nieco povedala po slovensky, boli velmi prekpaveny ako krasne rozprava po nasom....a k tej rase...hovori sa ze mixovane deti dedia best of both...tak len hodne zdravicka a uz padam lebo ma sef chyti pri pocitaci tak bude zle...dnes robim len pol dna tak nech si aspon nieco porobim, zda sa ze bude slniecko svietit tak beriem mamku na nakupy.....zatah ahojte....
PS; este k tomu apetitu cernochov na sex(sory neviem kto to tu pisal) rozdiel je ked niektoho len datujes (alebo ako to tu u niektorych v UK leti a hovoria tomu ze su sex-buddies och neznasam ten vyraz)a ine je ked sa to berie vazne a seriozna planujete buducnost...potom je aj pristup aj mentalita je ina....mozno som nepochopila naco si narazala ale ak na nejake uchylky(o korych som este nepocula, lebo mam vela kamosiek co maju cernochov)..padam je tu sef....

petka82
1. máj 2008

Nippa to ja keby som mala taku krasnu princeznu ako ty, tak by som s nou tak hrdo po tej ulici, ci dedine kracala. Ved je taka naaaaaaaadhernaaaaaaaa. Ja mam za manzela Poliaka a tiez si sem tam vypocujem komenty, kolko ich tu je a aki su. Ale ako pisete nie su vsetci ludia rovnaki. Najviac ma pobavi, ked tie kometny hadzu slovaci. Ved medzi nami a tymi poliakmi nie su az take rozdiely. Dokonca aj s kulturou, tradiciami a zvykmi sme si velmi podobni. O to mame my jednoduhsie. Ale napriklad moj oco sa s tym tazko zmieruje, ze moj muz nie je slovak. Tiez mal na zaciatku blbe poznamky a komenty. V nas svadobny den mi napriklad vyrobili taku scenu, ze som 2 tyzdne prerevala. A to podotykam, ze som bola v 9 mes. tehotenstva. Rozhodli sme sa s priatelom, ze sa zoberiem tu na urade, pred tym ako sa maly narodi, len my dvaja a svedkovia, a po narodeni maleho bude klasicka svadba v kostole. Rodicia vedeli o tom uz 6 mes. dopredu, vysvetlili sme dovody, ze preco to tak robime a oni so vsetkym suhlasili, dokonca este den pred tym nam priali vsetko najlepsie. No a ked sme im uz volali ze sme uz manzelia, scena ako vystrihnuta z filmu. Otec zacal cez SKYPE nadavat, ze ci ten poliak posraty nevie co sa patri. Ake sme my nevdacne deti a ako im my ublizujeme, ze sme sa takto zobrali..... Vravim 2 tyzdne som len revala...Potom som sa upokojila a ked sa narodil maly, otec gratuloval manzelovi k 30 s tym, ze co "ti poliaci" povedali na to vnuca. Ked som sa ho opytala, ze preco o mojom muzovi a ich rodicoch sa takto vyjadruju, povedal mi ze co sa uraza, ci sa hanbi za svoju narodnost. Ze on je hrdy na to ze je slovak!!! Jedneho dna som teda domov zavolala a povedala ze si tie komenty nezelam, ze ak bude aj nadalej urazat mojho muza, prestanem domov volavat. Sice sa na mna urazili ale od vtedy si dava naozaj pozor, co povie. Aspon pred mojim muzom. 😉

julia225
1. máj 2008

ahojte...ste toho postihali... teda o tom sexe...moj bol asi uchylny 😀 😀 ale celkom mi to vyhovovalo, lebo aj ja som 😅 😝
co sa tyka babetiek nasich...su krasnucke...dufam, ze ak raz budeme mat spolu este jedno tak bude proper tmave...lebo desinka ma skor len crty bez farby, ale z turecka min rok prisla ako chocolate,pridavam foto 😉
jani...my sme boli na 100pro presvedceni ze chalan+3scany to potvrdili a kuk...ze desiree sa nam narodila... 😵 😵 😵
s tymi zapadniarmi... ja som isla do uk pracovat do oficu.ale ludia mi davali take otazky, akoby som bola z chudobnej puste... 😒 aj moj ex bol udiveny ked videl, ze aky mame luxus doma...to sa oproti daktorym tym anglickym brlohom neda vypovedat... 😀
janulik to s tym dieom 😀 😀 😀 😀 😀 😀
pekny dnik...