Ako vychovávate deti zo zmiešaných manželstiev?

bellasandra
9. apr 2008

Ahojte, neviem , či tu uz je podobná téma, ak hej tak sorry 😉
Ale zaujíma ma, ako si ziju rodinky, ktoré su zmiesané- či rasovo, nábozensky alebo inak.
Ci ste rozmýšlali nad tým ako vysvetlite svojim detom , prípadné odlisnosti ...a tak 😉

devlin
14. máj 2008

jeej, aj moj drahy rozprava po francuzsky 🙂 okrem ineho 🙂 len s jeho rodicmi sa tazko dohovorim 😀 po francuzsky a arabsky neviem, a draheho papa ma velmi slabu anglictinu... on chce, ze ak raz budeme mat deti, jeho rodicia sa budu s nimi bavit po francuzsky...no musim popracovat na tej franine, lebo vlastnym detom nebudem rozumiet 😀 akymi jazykmi hovorite s vasimi polovickami? no idem ja do hajan, zajtra vstavam, musim sa ucit.papa

karolinkafe
14. máj 2008

Aj mne sa to stalo v praci, ked sme boli dve slovenky a sme sa bavili po slovensky, ze k nam neboli mili 🙄 ze sa mame pred nimi rozpravat francuzky. Aki su premudreli, oni keby boli napr v nemecku, tak urcite by sa bavili v rodnom jazyku ako po nemecky medzi sebou nie? 😖
Devlin, ja som raz pracovala s jednym chlapikom z Libanonu, doteraz si este obcas piseme sms, lebo on je naspat tam, takze sa uz asi neuvidime 😒 Hlavne pri tej situacii co je tam teraz...

devlin
15. máj 2008

Ahoj Karolinka,

no, situacia je tam strasna 😒 Buduci svokrovci a svagor su tam a ani sem nemozu prist, letisko je zatvorene, no hroza...Bohuzial, tam asi nikdy nebude klud ☹

julia225
15. máj 2008

ahojte babulky, ked dam spinkat malu tak vas precitam...zatial pa 😵 🙂

leishmania
15. máj 2008

devlin a vy zijete tu na SR?

devlin
15. máj 2008

leish,

ano, tu 🙂 Drahemu sa tu zapacilo 🙂 Ty s drahym tu chcete zostat? My do Libanonu urcite nepojdeme...

leishmania
15. máj 2008

tak super ked sa mu paci, MM tak neutralne...ale je spokojny, my planujeme minimalne este 5 rokov tu potom sa uvidi, ale sa nam rysuje dake byvanie keby to vyslo, asi tu ostaneme dlhodobo...ale tazko planovat co bude za 5-10 rokov, momentalne ale tu...

leishmania
15. máj 2008

a slovencina nerobi problemy?

karolinkafe
15. máj 2008

Devlin aka nahoda. Vcera asi o 5 minut ako som ti napisala, ze poznam toho chlapika z libanonu, tak mi napisal sms 😅 a to asi po troch mesiacoch. Neskutocna nahoda 😀 som z toho bola hotova 😅

lilu18
15. máj 2008

ahojte mala chvilku spinka tak som vas prisla mrknut 🙂
karli,myslela som ze si v AL.koli tym uradnym jazykom a kolonistom-aj tam to je tak
tusim ste tu vsetci co mate draheho cudzinca 😀 super a je tu niekto kde je to naopak? 🙂 ...
a este ...babenky prinute svoje polovicky nech s detmi rozpravaju rodnym jazykom,je to strasna vyhoda a deticky su ucenlive.U nas to tak nebolo a teraz velmi lutujem 🤐

devlin
15. máj 2008

leish, po slovensky rozprava velmi dobre 😉 on ma talent na jazyky. inac, leishmania je super nick 😀 😀

karolinka, to je sranda 😀 telepatia funguje, co uz 😀

lilu, ja by som chcela, aby sme mali bilingualne deti, minimalne 😀

baby musim sa ucit, tak straaasne sa mi nechce ☹ ☹

leishmania
15. máj 2008

lilu jasne ze MM nebude po slovensky hovorit s detmi 😀 to by ich taku jeho slovencinu naucil 😀 aj ked mu to ide dobre predsa len...

delvin vacsina ludi nevie co je leishmania 😀 to bola taka asociacia po skuske z mikrobov 😀

sisulik
15. máj 2008

lilu..nechapem co lutujes..ved malu mate este velmi malu...nikdy nie je neskoro zacat s jazykmi...kludne aj teraz...ked ma tvoja rok...kludne k nej hovor svojim jazykom a TM svojim..

ahoj devlin..no nie som jedina co ma polovicku araba... 😀 a TP studoval na SR?

devlin
15. máj 2008

ahoj sisulik, mas odo mna IP 😉

devlin
15. máj 2008

leish, ja som o tom nahodou citala v nejakom clanku 🙂 Studujes medicinu? 🙂 Moj velky sen bola veterina, ale nasi ma v tom velmi nepodporili, tak som si vybrala nieco ine... snad dobre a neolutujem 🙂

leishmania
15. máj 2008

devil hej medicinu, inak veterina na slovensku ma velmi dobru povest aj v celej europe je jedna z najlepsich lebo ine krajiny studentov viac obmedzuju v studiu priamo na zvieratach tu je to este celkom dobre pre studentov veteriny maju potom viac skusenosti...co si vystudovala?

karolinkafe
15. máj 2008

Tak nase deticky, budu asi az trilingualne 😅 Lebo ja sa s nimi urcite budem rozpravat po slovensky, MM po arabsky no a zijeme vo FR 😵 A v skole im pribudne min. anglictina, tak to bude teda..... 😅

leishmania
15. máj 2008

karolin nase podla toho ci budeme s nimi tu ci tam, lebo ak budeme blizko rodicov MM tak ti s nimi budu po rusky 😀 takze tiez trilingualne

devlin
15. máj 2008

leish, riadne si mi zmenila nick 😀 😀 ze by zo mna bola nejaka diablica? 😎 😉
este som nedostudovala, len studujem stale 🙂 budem tlmocnicka a prekladatelka... snad 😉

leishmania
15. máj 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 devlin az teraz som si vsimla,uz 2.krat som ti skomolila 😀 raz som ti uz delvin napisala

sisulik
15. máj 2008

aj devil...tak ten nick je bomba... 😀

devlin
15. máj 2008

karolinka, to je super 🙂 moj drahy sa bude s nimi po anglicky rozpravat, ja po slovensky, stari rodicia po francuzsky, drahy v urcitom stadiu chce tiez prejst na francuzstinu a ja prevezmem anglinu a moji rodicia budu pokracovat v slovencine... takto to naplanoval 😀 som zvedava, co z toho bude. este ked jeho rodicia spustia na nase deti po arabsky, tak to bude gulas 😀 a urcite musia hovorit aj po nemecky, kedze je to moja srdcovka 😀 Moj drahy, ked bol maly, tak vela cestovali a rozpraval tak, ze zacal po francuzsky, pokracoval po arabsky a zakoncil to v nemcine 😀 😀

leishmania
15. máj 2008

tie budu teda multilingualne...ale vedeomosti su vzdyna dobre

karolinkafe
15. máj 2008

Devlin no neviem ci je to dobry napad s jednym jazykom zacinat a neskor pokracovat s inym 😅 Lebo je odporucane, aby kazda osoba hovorila s dietatom iba jednym jazykom, inac z toho bude mat obrovsky misung. 😕

leishmania
15. máj 2008

hej, ale mozno mysli tak ze ked uz jeden bude super ovladat hehe

karolinkafe
15. máj 2008

No ja viem, ale dieta si potom osoby "identifikuje" podla jazyka a ked mama najprv hovorila slovensky, teraz uz anglicky a otec anglicky, ale teraz uz francuzky, no a stari rodicia najprv francuzky a potom arabsky, tak sa mi to zda trochu vela. Ale to je iba moj nazor 😉

devlin
15. máj 2008

mozno si ten nick zmenim na devil 😀 😀
MP to myslel tak, ze ked uz budu vacsie nase buduce, momentalne fiktivne deti 😀 Som fakt na to zvedava 😝

karolinkafe
15. máj 2008

Len keby sa to dalo 😅 teda s tym nickom myslim

karolinkafe
15. máj 2008

Ja by som si tiez mozno nieco "mystickejsie" vybrala 😅

leishmania
15. máj 2008

😀 no vidis, jaky dobry nick somti poradila...